Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co bych si ještě měl koupit, abych mohl bez problémů nahráva

jannek (1)|19.9.2004 16:45
Jaké vstupní zařízení pro střih videa bych si měl koupit, aby ho viděly grabovací a editační programy? Jsem poloamatér, nejde mi jen o video z dovolené, chci i něco víc, nemusím se ohlížet na každou korunu, i když zas nechci zbytečně utrácet. Koupil jsem USB Pinnacle MovieBox, ale jak jsem zjistil, ten "vidí" jen Pinnacle System. Ostatní (Vegas5, VirtualDub) tvrdí, že žádné vstupní zařízení není k dispozici nebo že je něčím používáno (není) a že nejde iniciovat. Co bych si měl pořídit, abych mohl bez problémů nahrávat jak z analogu, tak z digitálu? Movie Box asi umí jen do MPEG, což je ztrátová komprese a pro solidní práci (a střih!) bez konverzí je dost blbé. Díky za vaše rady.
clee (6592)|19.9.2004 17:53
A/D prevodnik, nejlepsi dostupny dela Canopus http://www.syntex.cz
Anonymous (825)|19.9.2004 20:22
Jenže ten Canopus jede v DV což je ještě ztrátovější než v MJPEGu. Jinak ale v nekomprimovaným nic nebude :((
clee (6592)|19.9.2004 20:40
a jeje, nerikej ze hledas kosticky i v 25Mbitech 9-) :-E
Anonymous (825)|19.9.2004 20:45
[quote=clee]a jeje, nerikej ze hledas kosticky i v 25Mbitech 9-) :-E[/quote]

Já ne :-)

[quote]Movie Box asi umí jen do MPEG, což je ztrátová komprese a pro solidní práci (a střih!) bez konverzí je dost blbé.[/quote]
clee (6592)|19.9.2004 21:02
v nekomprimovanym a/d prevodnik existuje, bohuzel ho dodavaj jen se striznou (mnou jiz mnohokrat zminovana Leitch DPS)