Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kapitoly na DVD,ale bez menu

BADMOPAR (65)|5.1.2007 11:01
Chtěl bych si udělat DVD se záznamem z konzertu,tak abych moh přeskakovat po skladbách,ale nepotřebuju menu.K masteringu používám Pinnacle studio 9QS,ten ale bez menu kapitoly vytvořit odmítá.Umí to jinej soft,nebo dělám něco špatně?Dík
peco (772)|5.1.2007 11:58
[quote=BADMOPAR]Chtěl bych si udělat DVD se záznamem z konzertu,tak abych moh přeskakovat po skladbách,ale nepotřebuju menu.K masteringu používám Pinnacle studio 9QS,ten ale bez menu kapitoly vytvořit odmítá.Umí to jinej soft,nebo dělám něco špatně?Dík[/quote]

Pouzi napr.:
NeroVisionExpres alebo MpegVideoWizardDVD; samozrejme pri authoringu zvolit volbu bez menu
SS2CZ (874)|5.1.2007 12:17
Nebo jednoduše IfoEdit a vložit do celltimes.txt čísla snímků kde chceš mít kapitoly.
peco (772)|5.1.2007 12:28
[quote=SS2CZ]Nebo jednoduše IfoEdit a vložit do celltimes.txt čísla snímků kde chceš mít kapitoly.[/quote]

Pre IfoEdit je treba to video este demuxnut, to len tak naokraj.
SS2CZ (874)|5.1.2007 12:33
V ProjectX je to otázka 5min. Demux a přepočet zvuku do Ac3 třeba v tom "Pinnacle studio" a mux v Ifoedit.
peco (772)|5.1.2007 12:54
[quote=SS2CZ]V ProjectX je to otázka 5min. Demux a přepočet zvuku do Ac3 třeba v tom "Pinnacle studio" a mux v Ifoedit.[/quote]
To hej :-)
:BB:
BADMOPAR (65)|5.1.2007 13:01
Skusim maličko upřesnit muj dotaz.To video je podle Pinncle Studia v .avi DVD compatible.Jak mám dál pokračovat?Dík
SS2CZ (874)|5.1.2007 13:17
BADMOPAR
Tak si nejdříve udělej výstup do MPEG2 720x576 (bitrate VBR 4,0-9,5MB) v tom Pinacle a audio do AC3 bitrate stejný jako máš původní a pak demux v ProjectX a mux v IfoEdit. Nejdéle ti asi bude trvat najít čísla snímků kde chceš mít kapitoly. Jak se vyrábí DVD v IfoEdit tady bude někde popsaný nebo se zeptej. :-)
vlada (3470)|5.1.2007 13:35
Případně mužeš IfoEdit nahradit podle mě jednodušším Muxmanem - návod.
BADMOPAR (65)|5.1.2007 13:47
Dík.Skusim si k tomu večer sednout a uvidim.
BADMOPAR (65)|6.1.2007 22:22
Musim přiznat,že asi nejschůdnější varianta pro mně bude NeroVisionExpres,ale zatimco videoklip mi načte normálně,při načítání záznamu konzertu se sekne.Záznamy jsou oba v Mpeg 2,jak mi radil SS2CZ.MpegVideoWizardDVD se mi na všech dostuných fórech sehnat nepodařilo.Poradí někdo?
vlada (3470)|6.1.2007 23:12
BADMOPAR
No jestli už to máš v MPEG-2, tak potom stačí demux a přidání kapitol v Muxmanovi nebo IfoEditu.

NeroVision je program, kterýho bych se nedotkl ani hadrem na holi v gumovych rukavicích. Ostatně na Pinnacle Studio mam podobný názor. Musí se jim sice uznat, že jsou user-friendly, ale jejich kvalita je otřesná.
cidarp (2)|7.1.2007 07:12
Pokud ti Pinnacle studio vyplivne DVD s jednou VTS a jediným titulem, pak nejlepší bude použít ChapterEdit 1.10 a uděláš si kapitoly i podle náhledu.

Jóóóó odborníci. :-E Hned rozebírat a znovu skládat ... :-E a vono to de i tak jednoduše :-E
SS2CZ (874)|7.1.2007 07:40
BADMOPAR
Ten MpegVideoWizardDVD nepotřebuješ stačí ti programy:
ProjectX - střih a demux
VirtualDubMod - náhled MPEG2 a čísla snímků zapsat do Celltimes.txt
IfoEdit (Muxman) - mux a author DVD.
Pokud budeš mít v PC tyhle free programy nic jinýho nebudeš potřebovat pro "DVD". :-R
BADMOPAR (65)|7.1.2007 13:32
Tak,po otevření ProjectX sem čuměl jako tatar,nicméně demux už mám.Když sem otevřel IfoEdit už ani nedokážu popsat jak sem čuměl :-? a tim to taky skončilo.To už bude jednodušší si nějaký menu udělat,to mám za chvíli,takhle sem nad tim strávil už dva večery a kde nic,tu nic :-( .Jenom mi furt vrtá v hlavě,proč se mi seká to NeroVision.Mrknu ještě na ten ChapterEdit 1.10 a uvidim.
vlada (3470)|7.1.2007 13:55
BADMOPAR
Koukni na ten Muxman, ten je fakt jednoduchej. Na demux je taky mnohem jednodušší DGIndex. Vybral si si zrovna ty složitější programy.
SS2CZ (874)|7.1.2007 14:20
BADMOPAR
V IfoEditu klikni na AuthorDVD - author new DVD, okně vlož jednotlivý soubory : video,audio,pozice a kam to chceš uložit a OK.Tím je DVD hotový.Chce to zkusit je to jednoduší neš se zdá.
Když tak si tady najdi nějaký návod na ifoedit.
vlada (3470)|7.1.2007 16:10
SS2CZ
Já si pamatuju, když sem poprvý viděl IfoEdit a ProjectX, tak jsem taky čuměl jako vrána. Stačí ale zkusit pár akcí a za chvilku sem ty programy nějak pobral.
SS2CZ (874)|7.1.2007 16:23
vlada
Tomu nevěřím,tipuju,že jsi sedl k PC a psal skripty z hlavy. :-E :-E :BB:
peco (772)|8.1.2007 07:27
[quote=SS2CZ]BADMOPAR
Ten MpegVideoWizardDVD nepotřebuješ stačí ti programy:
ProjectX - střih a demux
VirtualDubMod - náhled MPEG2 a čísla snímků zapsat do Celltimes.txt
IfoEdit (Muxman) - mux a author DVD.
Pokud budeš mít v PC tyhle free programy nic jinýho nebudeš potřebovat pro "DVD". :-R[/quote]

Toto je fakt to naj, len doplnim ze to chce samozrejme viac casu na stravenie tych programkov, pretoze nie su tak "uzivatelsky priatelske" :-D ako Pinacle alebo ten NeroVision. Preto ked pisal ze pracuje s Pinacle, tak som mu automaticky radil NVE, ci MVW.