Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hlučnost mechaniky

pee.tr (1208)|3.1.2007 13:59
Moc často to sice nedělám, ale přeci. Pouštím-li si v počítači v DVD-RW mechanice (NEC) DVDčka a koukám na film, docela mě ruší, jak se ten "větrák" neustále točí. To skutečně potřebuje takový otáčky? Nedá se to nějak ovliňovat? Konkrétně teď mám na mysli např. origoš DVDčka.
Miuvek (858)|3.1.2007 14:12
Pokud máš Nero, tak zkus Nero DriveSpeed
mirekv (7169)|3.1.2007 14:43
NECa mám (samo Pioneer taky) a šum je celkem intenzivní. Nahrej si film vždy na HDD.
pee.tr (1208)|3.1.2007 15:09
[quote]Nahrej si film vždy na HDD.[/quote]
což o to, řešení to je taky, ale ne zrovna ideální.

Miuvek
Mám, ale zatím jsem nikdy nezkoušel. A co bych v něm měl konkrétně sledovat (nastavovat)? a kdy? když tam dám to DVD? Nebo až když pustím přehrávání? Jak?
:-)
Miuvek (858)|4.1.2007 23:12
pee.tr
Program spustíš a nastavíš požadovanou max. rychlost čtení. Na přehrávání DVD-video by měla stačit rychlost 1x. Jsou v něm i dvě "instant" předvolby: Silent a Fast.
Program bude mít ikonku v systray a hlídá mechaniku. Lze u něj nastavit i automatické spouštění při startu, pokud má být trvale zapnutý.

P.S. Bohužel najdou se i mechaniky, které jej ignorují. Chce to vyzkoušet.
AleK (814)|5.1.2007 07:14
pee.tr
ono samo o sobě NEC je výborná mechanika ale zrovna jedna z nejhlučnějších asi s tím moc neuděláš
pee.tr (1208)|5.1.2007 08:08
[quote]ono samo o sobě NEC je výborná mechanika[/quote]
to rád čtu, i když občas o tom pochybuju, zrovna nedávno jsem nedokázal s ní skopírovat DVD-R, s nímž jiná mechanika (LiteOn) neměla údajně problém.
AleK (814)|5.1.2007 09:27
[quote=pee.tr][quote]ono samo o sobě NEC je výborná mechanika[/quote]
to rád čtu, i když občas o tom pochybuju, zrovna nedávno jsem nedokázal s ní skopírovat DVD-R, s nímž jiná mechanika (LiteOn) neměla údajně problém.[/quote]


tak to jo jedinej mínus špatné čtení ale uplně stejné špatné čtení má i pioneer to si nevybereš na čtení jen LG nebo Lite-on