Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí TV karta pro notebook

EasyShare (11)|2.1.2007 19:14
Ahoj všem,
chci si koupit TV kartu, kteru použiji ve stolní pc, ale především v notebooku. Jsem z Prahy, kde signál je. Rád bych ale DVB-T využil i v jiných místech po ČR.
Zvolil jsem:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35156
Tak nevím, zda je to dobrá volba. Chci investovat 1000,-...
Díky předem za rady a doporučení

P.S.: Šlo by tuto kartu napojit ke klasické satelitní parabole, abych mohl mýt signál např. v Krkonoších?
Ivo Mašek (10205)|2.1.2007 20:12
Těhletěch "klíčenek" se vyrojilo tolik, že těžko říci, co je správná volba. Já osobně bych dával přednost osvědčeným značkám, které již mají dlouhodobé renomé. Hauppauge, TechniSat, Leadtek.... je to ovšem jiná cenová relace.
[quote]Šlo by tuto kartu napojit ke klasické satelitní parabole, abych mohl mýt signál např. v Krkonoších?[/quote]
Pokud tato parabola bude fungovat coby "klasická" antena a bude mít dosah až do Prahy, tak ano. Pokud tou parabolou chceš chytat DVB-S a "cpát" to do tuneru pro DVB-T, tak nikoli.
EasyShare (11)|6.1.2007 19:46
Tak mám MicroStar Mega Sky 580, DVB-T, USB, ale skoro nic na ní nechytnu. Říká se, že prý pro ni vytvořili špatný soft, nevíte někdo, přes který soft bych touhle kartzou chytnul novu atd. ?
Ivo Mašek (10205)|6.1.2007 21:33
Ze zdejšího downloadu si stahni programek progDVB (nech si ho vyhledat v downloadu). On není sice původně určen pro tvůj tuner, ale dle ohlasů od jiných uživatelů funguje, a to tak, že v device listu zadáš (BDA)Local DVB-T Digital Antenna. Mělo by ti to něco naladit, pokud máš signál.

(kdybys jenom poslech tu radu výše a připlatil si a koupil osvědčenou značku....)
EasyShare (11)|6.1.2007 22:10
program mi nefunguje, hodí to hlášku a program se zpomalí, vlastně později sekne...
EasyShare (11)|6.1.2007 23:06
EasyShare (11)|7.1.2007 12:31
Myslím, že to pomůže... U ČT 4 Sport slyším v pozadí, když např. hovoří takový pisklavý zvuk, ale kvalita obrazu je ok. Neví někdo, jestli je to v pořádku?