Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

1366x768 na klasicke DVD

radkojano (6)|2.1.2007 12:01
Je mozne nahrat obraz s vysokym rozlisenim na klasicky disk DVD a nasledne ho nejakym sposobom prehrat v klasickom DVD playery alebo to je iba vysada Blue-ray a HD DVD?
A este jedna vec. Ak poznate funkciu natural motion v TV Philis nie je mozne nieco podobne dosiahnut softverovym reencondingom a naslednym napalenim na DVD? Dik
Milosbb (889)|2.1.2007 19:49
radkojano
Na DVD disk môžeš nahrať aj obraz s rozlíšením 5000x4000 ak taký máš, ale klasický DVD player ho určite neprehrá. A videosúbor s rozlíšením 1366x768 je dosť netradičný, ja osobne som sa s tým ešte nestretol.

Inak sú DVD prehrávače, ktoré prehrajú video vo vysokom rozlíšení (720p,1080i,p) komprimované napr. v XviD, DivX, WMV, m2t a pod., ale musíš ich vypáliť ako dáta, čiže dátový DVD disk a nie ako klasické DVD-video. Konkrétne DVD prehrávače schopné prehrať HD video nájdeš aj na tomto fóre v sekcii Prehrávače a rekordéry DVD,HD.....

-----------
Pitomec (10211)|3.1.2007 11:30
Hlavně by mě zajímalo, kde dotyčný vůbec sebere video s rozlišením 1366x768 - pokud vím, tak žádná kamera ani rekordér v takovým paskvilu nic nenatočí :-I
radkojano (6)|3.1.2007 13:57
Pitomec
Chlapci dakujem za odpoved. O video s rozlisenim mi islo predovsetkym preto aby som vyuzil hardwarove rozlisenie LCD TV. To je vsetko. LCD s timito rozliseniami preratavaju klasicky PAl do vyssieho rozlisenia a zase HDTV do nizsieho rozlisenia. Chcel som mu odlahcit pracu a poslat mu nieco v jeho rozliseni.