Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: Kolik set-top-boxů potřebuji?

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý den,

měl bych jednu otázku týkající se pozemního digitálního vysílání (DVB-T): Když budu mít v domácnosti např. 1 nebo 2 televizory a DVD rekordér, z nichž ani jedno zařízení nebude mít integrovaný DVB-T tuner, bude mi na jejich připojení stačit jeden set-top-box, abych byl schopen nahrávat záznam nějakého televizního kanálu na rekordér a zároveň se na televizorech koukat na jiné kanály? Pokud ne, existuje nějaké zařízení (něco jako rozbočovač), které bych mohl použít nebo je opravdu nezbytné zakoupit vlastní STB pro každé zařízení?

Děkuji za odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no v podstate by ti stacil jeden obycejnej stb k jedny tv a druhej s dvema tunerama (tzv. twin) a s nezavislym vystupem na druhym scartu, takze dva...

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od clee
    no v podstate by ti stacil jeden obycejnej stb k jedny tv a druhej s dvema tunerama (tzv. twin) a s nezavislym vystupem na druhym scartu, takze dva...
    Aha, takže pokud to chápu správně, abych mohl nahrávat z jednoho televizního kanálu a zároveň koukat na jiný kanál, potřebuju jeden STB se dvěma DVB-T tunery, ano?

Omlouvám se, ale stále mi to vrtá hlavou, protože u nás v paneláku to zatím není rozhodnuto, ale uvažuje se, že se koupí na střechu jeden centrální set-top-box, ze kterého pak půjdou vývody stávajícím hvězdicovým anténním rozvodem ke každému uživateli. Znamená to, že pak bych byl omezen sledováním/nahráváním pouze jednoho jediného televizního kanálu současně?

Registrace
    Mar 2004

nebyl, pac rozvod do jednotlivejch bytu by byl klasickym analogovym zpusobem, centralni stb by nebyl normalne dostupnej, ale specialni kterej umi na ruzny kanaly analogovyho rozvodu modulovat jednotlivy programy, takovej stb je ale dost znacne drahej...

btw nemusi to mit nutne dva tunery, ale je to lepsi v pripade ze chces nahravat kanal z jednoho multiplexu a koukat na program jinyho multiplexu, stb co ma jeden tuner tohle umoznuje jen v ramci jednoho muxu

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

nebyl, pac rozvod do jednotlivejch bytu by byl klasickym analogovym zpusobem, centralni stb by nebyl normalne dostupnej, ale specialni kterej umi na ruzny kanaly analogovyho rozvodu modulovat jednotlivy programy, takovej stb je ale dost znacne drahej...
    Rozumím, ale nepřišel bych v tomto případě o možnost příjmu vysílání ve vyšším rozlišení (HDTV), když analogový signál je v PALovém rozlišení? A co nadstandardní služby jako EPG - o ty bych taky přišel? Jinak jasně, tenhle přístroj pravděpodobně drahý bude, muselo by se to rozpočítat na jednotlivé byty v domě, zda by se to vyplatilo.

btw nemusi to mit nutne dva tunery, ale je to lepsi v pripade ze chces nahravat kanal z jednoho multiplexu a koukat na program jinyho multiplexu, stb co ma jeden tuner tohle umoznuje jen v ramci jednoho muxu
    Takže jinými slovy, pokud mi stačí sledovat a zároveň nahrávat dva různé kanály, které jsou součástí jednoho multiplexu, tak mi stačí STB s jedním tunerem, souhlasíte?

Jinak děkuji mnohokrát za vaše odpovědi!

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ibauer
    Rozumím, ale nepřišel bych v tomto případě o možnost příjmu vysílání ve vyšším rozlišení (HDTV), když analogový signál je v PALovém rozlišení? A co nadstandardní služby jako EPG - o ty bych taky přišel? Jinak jasně, tenhle přístroj pravděpodobně drahý bude, muselo by se to rozpočítat na jednotlivé byty v domě, zda by se to vyplatilo.
    to bohuzel prisel, osobne si myslim ze mit vlastni prijimac je nejen z vyse uvedenych duvodu nesrovnatelne lepsi

Takže jinými slovy, pokud mi stačí sledovat a zároveň nahrávat dva různé kanály, které jsou součástí jednoho multiplexu, tak mi stačí STB s jedním tunerem, souhlasíte?
    souhlasim, musi ovsem tuhle funkci podporovat, ne kazdej to umi...

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Dobře, takže předpokládejme, že mám zakoupený vlastní STB se dvěma DVB-T tunery připojený k jednomu televizoru a DVD/HDD rekordéru. Když si pak budu chtít koupit do vedlejšího pokoje další televizi a budu chtít na ní sledovat zase nezávisle nějaký kanál, přikoupím si jednoduchý STB, který propojím s tím prvním STB (ten bude pro anténní signál průchozí). Souhlasíte?

Ještě jedna věc: Co byste preferoval při koupi nového televizoru: aby disponovala integrovaným DVB-T tunerem nebo radši nějaký obyčejný STB - a proč?

Registrace
    Mar 2004

ibauer
    jo pruchozi signal a kabel do druhyho stb nebo pres rozdvoku

no a co se tyce integrovanejch tuneru tak nejsem velkej fanda pac technologie se menej celkem rychle (komprese...) a tv se vetsinou nekupuje jen na par let, stb se vymeni snaz nez cela tv, nemluve o vetsich moznostech (pristupovy karty na kodovany kanaly atp.) ale ted sme v dost paskvilni dobe kdy dobiha analog a startuje digital v globalnim meritku, za tri roky tu tv s analogovym tunerem bude mit uplatneni jen u kabelovek, ktery stejne driv nebo pozdejc prejdou na taky kompletne na digital, imho je teda spis podstatny jaky ma tv jiny nez antenni vstupy, aby se k ni dalo pripojit dostatecny mnozstvi zarizeni

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

HDTV v DVB-T u nás?

ibauer: Žádný "centrální STB" neexistuje - na ten panelák si můžete udělat hlavní přijímací stanici, kterou osadíte jak STB pro DVB-T, tak třeba pro DVB-S a výstup namodulujete na běžné TV frekvence. Tím pádem bude mít každý účastník možnost sledovat programy nezávisle na sobě a na všech TV/VCR v domácnosti, bez nutnosti dokupování čehokoli. Bude to taková malá "kabelovka". Přičemž to, že signál bude v analogové podobě, bych vůbec neřešil - i ze STB to do TV jinak, než v analogu nedostaneš a taky to nikomu nevadí. A co se týká EPG, tak k tomu mně osobně stačí časopis s TV programem nebo TXT - ač můžu EPG přijímat, tak jsem ho nepoužil snad ani jednou...

Registrace
    Mar 2004

za tri roky tu tv s analogovym tunerem bude mit uplatneni jen u kabelovek, ktery stejne driv nebo pozdejc prejdou na taky kompletne na digital
    A jaký by k tomu ty kabelovky měly důvod? No samozřejmě žádný, protože přejít na digitál jenom proto, aby byl někdo "IN" je dost málo Nemluvě o tom, že i všechny STA pojedou prakticky stejně, tj. jak jsem psal o příspěvek výše. Digitál má opodstatnění u SAT a terestriálního vysílání, protože výrazně snižuje provozovatelům náklady na toto vysílání, ale u kabelovek je defacto na prd, resp. hodí se pouze pro Pay-TV, kde lze dělat různé programové nabídky snáz, než v analogu. Zásadní nevýhodou je samozřejmě to, že každé TV jeden STB (navíc s přístupovou kartou), takže analog tady bude ještě sakra dlouho (jestli ne na věky)

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

no a co se tyce integrovanejch tuneru tak nejsem velkej fanda pac technologie se menej celkem rychle (komprese...) a tv se vetsinou nekupuje jen na par let, stb se vymeni snaz nez cela tv, nemluve o vetsich moznostech (pristupovy karty na kodovany kanaly atp.)
    Souhlasím s vámi, je v tom logika. Koupě televizoru je (alespoň pro mne) docela velkou investicí a pořizovat si nový televizor jenom kvůli změně tuneru mi připadá poněkud nešťastné.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Pitomec
    HDTV v DVB-T u nás?
    Nevím, co je tady k smíchu. Nikde jsem netvrdil, že u nás je služba HDTV v DVB-T dostupná. Podle toho co jsem četl, tak se s ní uvažuje do budoucna. Budu si kupovat televizor v horizontu několika málo měsíců a nechci být ve svém rozhodnutí krátkozraký. Nebo vy snad máte křišťálovou kouli, která vám řekla, že tato služba u nás nebude nikdy dostupná? \/

Žádný "centrální STB" neexistuje - na ten panelák si můžete udělat hlavní přijímací stanici, kterou osadíte jak STB pro DVB-T, tak třeba pro DVB-S a výstup namodulujete na běžné TV frekvence. Tím pádem bude mít každý účastník možnost sledovat programy nezávisle na sobě a na všech TV/VCR v domácnosti, bez nutnosti dokupování čehokoli. Bude to taková malá "kabelovka".
    Omlouvám se za používání zavádějících pojmů, ale jak jsem již řekl, jsem v tomhle oboru jenom lajk. Pokud to chápu dobře, tak jste vlastně popsal přibližně to samé, co předtím Mr. CLEE. Díky za podrobné vysvětlení.

Přičemž to, že signál bude v analogové podobě, bych vůbec neřešil - i ze STB to do TV jinak, než v analogu nedostaneš a taky to nikomu nevadí.
    Teď to možná nikomu nevadí, protože HDTV v DVB-T u nás není dostupná. Jakmile ale tato služba bude dostupná, tak proč ji nevyužít?

Ještě bych se chtěl vyjádřit k té nemožnosti dopravy video signálu do TV analogovou cestou. Neexistuje něco jako rozhraní HDMI, kterým se přenáší video signál digitálně? Pokud vím, tak dnešní set-top-boxy takovéto výstupy mají a dnešní televizory příslušné vstupy taky. Audio se tímto rozhraním nepřenáší, takže by se musel využít separátní kabel buď přímo do televizoru (pokud to podporuje) nebo do nějaké externí HiFi sestavy. Nebo se pletu?

A co se týká EPG, tak k tomu mně osobně stačí časopis s TV programem nebo TXT - ač můžu EPG přijímat, tak jsem ho nepoužil snad ani jednou...
    Beru to. To, co evidentně stačí vám, jinému stačit nemusí. To zase akceptujte vy. Pokud budu moci EPG využívat, tak ho využívat chci. Nebo se můžeme všichni vrátit k hromadnému poslouchání zpráv rozhlasem.

Registrace
    Mar 2004

Zapomeň na HDTV - v CZ podmínkách se postupem času (od dob, kdy začaly vysílat programy v DVB) akorát snižuje datový tok a zmenšuje rozlišení. A ty tady čekáš na nějaký HDTV... To je jako si stoupnout na poušť a čekat, až ji někdo zavlaží

Co se týká HDMI (kde se mimochodem přenáší i audio), tak jsem na žádný STB s tímto výstupem nenarazil. No nejspíš se blbě dívám...

Jinak pořizovat ke každé TV extra STB jenom kvůli EPG, to je teda masochismus jako prase - ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Kup si teda STB ke každé TV a užij si to (hlavně nezapomeň, že časem budeš taky potřebovat STB pro DVB-S, protože celá řada stanic se prostě do DVB-T nevejde, nemluvě o zahraničních TV stanicích, jenž v CZ DVB-T z principu nebudou ).

Nováček Avatar uživatele Blabla
    Registrace
    Feb 2006

no a co se tyce integrovanejch tuneru tak nejsem velkej fanda pac technologie se menej celkem rychle (komprese...) a tv se vetsinou nekupuje jen na par let, stb se vymeni snaz nez cela tv, nemluve o vetsich moznostech (pristupovy karty na kodovany kanaly atp.)
    Souhlasím s vámi, je v tom logika. Koupě televizoru je (alespoň pro mne) docela velkou investicí a pořizovat si nový televizor jenom kvůli změně tuneru mi připadá poněkud nešťastné.
    Ehm. A proč bych musel pořizovat novou TV? Vždyť i k TV s integrovaným DVB-T tunerem lze připojit STB.

Když si už dnes koupím TV s integrovaným DVB-T tunerem, budu mít rozhodně komfortnější ovládání a pod. A až budu potřebovat funkce, které integrovaný DVB-T tuner nemá, připojím k TV požadovaný STB stejně jako bych ho připojil k TV s analogovým tunerem.

L@

Registrace
    Mar 2004

Problém je jenom v tom, že ta TV s integrovaným tunerem vychází mnohem dráž, než samostatně TV a samostatně STB - takže zbytečně hážeš prachy do kýbla.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HF100 - za kolik?
    Od mango v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-08-2010, 07:44
  2. AV kabel Scart - DIN 6-ti kolik
    Od javeel v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-02-2010, 09:39
  3. Kolik je Vám let?