Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem se zvukem pres Voip - C-Media AC97 audio device

zdena406 (4)|1.1.2007 05:01
Ahoj, prosim, poradi mi nekdo, mam problem s vyse uvedenou integrovanou zvukovkou - při pouziti Voip me druha strana slysi jen strasne slabe, spise neslysi nic. Vyzkousela jsem uz snad vsechno v nastaveni zvuku, mikrofon je nastaven na maximum, ale je to porad to same. Ja slysim dobre, druha strana skoro vubec.
C-Media AC97 audio device - CMI9739A
Verze ovladace 5.12.1.41
Diky moc za jakoukoliv radu.
:-(((
AleK (814)|1.1.2007 17:13
zdena406
no a co ta druhá strana nemá ona něco špatně nastaveno a o kterého voip jde ...??
Sally (142)|1.1.2007 17:26
...a co ten mikrofon? Testla si to i s jiným?
zdena406 (4)|1.1.2007 17:37
Je to volání přes FREE CALL, druhá strana nemá co nastavovat, je to volani z PC na pevnej telefon. Zkousela jsem nekolik (3 mikrofony se sluchátkama) a taky jsem to zkousela pres druhej pocitac, pripojenej pres router. Z druhýho PC jde vsechno v pohode, ma zvukovku Ividia .
Takze fakt nevim, co s tim.:-( :-?
AleK (814)|1.1.2007 17:50
zdena406
asi bych to viděl na špatmou propustnost já tedy nevím jak to u vás vypadá ale zdá se že máš bloknutý všechny porty ven zkus se zeptat někoho u vás kdo obsluhuje ten router zda by ti nemohl nějakej port povolit
ale osobně a to mám vyzkoušené už asi rok na tomto pracuju a zjistil jsem že se opravdu vyplatí investovat do voip aparátů a to si nedělám srandu měl jsem jich doma na test asi 10 a nejlepe mě vyšel Linksys SPA941

http://www.voipobchod.cz/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=134

má záznam nepřijatých hovorů atd... jako mobil

já používám ke své spokojennosti služby od tohototo poskytovatele
https://ha-loo.ha-vel.cz
leo (345)|1.1.2007 18:06
V mixeru v menu "Možnosti" a ve "Vlastnosti" nechej zvolený mikrofon u "Záznamu", naopak u "Přehrávání" mikrofon zakaž (jinak dojde ke zpětné vazbě a začne to hvízdat).

Zkontroluj v mixeru (nastavení hlasitosti na "Záznamu"), zda je u mikrofonu tlačítko "Upřesnit" a zda je tam nastaven "BOOST" (nejprve je třeba v menu "Možnosti" zvolit "Upřesnit nastavení", pak se tam to tlačítko objeví).

FREE CALL neznám. Není v jeho nastavení někde možnost konfigurace zvukového zařízení (Skype to umí - bohužel ne příliš dobře). Pokud u Skypu dojde ke zpětné vazbě, tak ten automaticky zeslabí citlivost mikrofonu a pak to sice nehvízdá, ale zase je to příliš potichu. Možná je to stejný případ.
zdena406 (4)|1.1.2007 18:32
to vsechno jsem mela nastaveny tak, jak pises, krome jednoho - i v moznostech prehravani jsem mela zaskrtnutej mikrofon. Uz jsem to opravila. Ted to vyzkousim, ale nemyslim, ze by to melo nakej velkej vliv na tu hlasitost mikrofonu, nebo jo? Posilam scrshoty...Nemuze to bejt nejaka chyba v ty zvukovce? Nespravila by to nejaka nova zvukovka, kdyby se tam navic nainstalovala? Koukala jsem se i na forum spolecnosti C-Media. Neco o nejakym problemu s hlasitosti mikrofonu jsem tam nasla, ale moc tomu nerozumim..:( tady je link: http://www.cmedia.com/forums/viewtopic.php?t=168
zdena406 (4)|1.1.2007 18:41
asi bych to viděl na špatmou propustnost já tedy nevím jak to u vás vypadá ale zdá se že máš bloknutý všechny porty ven zkus se zeptat někoho u vás kdo obsluhuje ten router zda by ti nemohl nějakej port povolit
ale osobně a to mám vyzkoušené už asi rok na tomto pracuju a zjistil jsem že se opravdu vyplatí investovat do voip aparátů a to si nedělám srandu měl jsem jich doma na test asi 10 a nejlepe mě vyšel Linksys SPA941

No, to nevim, co myslis tim "kdo obsluhuje router" ... Proste ja mam doma jeden pocitac, na kterym mam tenhle problem...pripojeni pres kabel UPC . Potom jsem pres router pripojila dalsi PC...na kterym to volani jde v pohode...Pokud to jde pres jeden PC tak by to melo jit i na tom druhym taky, ne?
AleK (814)|1.1.2007 20:27
vono se to takhle na dálku dá jen hádat a co zkusit reinstal woken jestli se ty ovladače mezi sebou nějak nehádaj ?? hodně problému se řeší dlouhé hodiny a dny a při tom kolikrád stačí reinstal který je za chvíli hotovej
AleK (814)|1.1.2007 20:29
zdena406
jo jinak co mě napadlo já osobně na pc mikrofon ani nezapojim prostě mě nejde zkoušel jsem všechno možné i nemožné tak jsem koupil aparát a mám klid
leo (345)|2.1.2007 15:21
Viděl jsem už integrovanou zvukovku, která opravdu měla zatraceně slabé zesilovače na vstupech, možná je to i tento případ (tuším u motherboardu K7S5A). Máš-li možnost si půjčit jinou zvukovku, tak to udělej. A jiné ovladače zvukovky jsi zkoušela (zkus hledat na stránce výrobce motherboardu)?

zdena406:
Už jsem pochopil tu SZ.