Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

čas a dátum

Jahos (28)|30.12.2006 18:08
Prosím poraď te mi! Video z kamery(Digital8) zpracovávam v UVS8 chcem tam mať aj čas a dátum, tak klipy preženiem cez DVDate, zostrihám, upravím, výstup PAL DV. Potom buď DVD alebo Divx. A práve u DVD je ten problém. Pokial pustím DVD na PC všetko OK, ale na stolnom prehrávači obraz "oreže" z každej strany, a vidno len polovicu čísel ( čas a dátum)!!! :-((( U Divx je to OK obraz je celý! Keďže robím video aj takým čo nemajú podporu Divx na st.prehrávači, tak ma to dosť ser... :(( Poradí mi niekto?
pee.tr (1208)|30.12.2006 18:25
Program DVDate neznám, ale pokud ti dá datum moc nakraj a nedá se to umístit jinam je to problém. Nikoliv však ořezu, ale zobrazovací schopnosti klasické televize, kde Ti část obrazu zmizí za rámečkem. Pak je ještě jedna možnost, která trápí i mě, a to je že mi stolní přehrávač přehrává DVDčka nějak podivně, přičemž mi např. nalepí logo televize až na kraj obrazovky a netuším proč, když normálně je cca 2-3cm od kraje.
Jahos (28)|30.12.2006 19:00
pee.tr (1208)|30.12.2006 19:24
Jahos

No tak už je nás víc :-) Já mám TV Panasonic, DVD player LG.
Jahos (28)|30.12.2006 19:34
To Digi ma až tak netrápi, viac ma ser.. to DVD!!Svoje video urobím do Divx, kde je obraz ok :-) Ale mám kopu známych ktorým Divx nepomôže :-(( Snáď sa ešte niekto nájde, čo poradí 8-)
pee.tr (1208)|30.12.2006 20:14
No, já myslel tehdy, že něco nastavuju blbě při enkódování do MPEG2, ale vyzkoušel jsem všechno možný co se týče nastavení obrazu a pořád stejnej problém. DivX jsem abych řek pravdu nezkoumal.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6184