Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: prosím o pomoc s převodem filmů

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Prosím poraďte. Mám kameru, záznam, počítač a stolní přehravač. Záznam v kameře chci převést na CD a přehrávat v přehrávači.
    Jelikož jsem kdysi použila k zachycení videa WMM, mám nyní v PC několik filmů v AVI. (Originály z kamery už nemám). Nyní jsem video sestříhala v Sony Vegas 6 a renderovala ho jako Video for Windows *avi v šabloně PAL DV. Výsledné video bylo v PC v pořádku, avšak ve stolním přehravači nepoužitelné. Trhaný přeskakující obraz, špatný zvuk. Co teď s tím ? Je nějaká cesta jak tyto snímky zachránit a převést do koukatelné podoby i pro ty co nevlastní PC ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Žádný "Video for Windows", ale použij MPEG-2 a vyrob z toho DVD-Video kompatibilní. Pak to přehraje každý i bez PC (pokud vlastní stolní DVD player, což je dneska triviální věc).

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

takže MPEG-2 a potom jen vypálit nebo ještě něco s tím?

Registrace
    Mar 2004

Authoringovým softem uděláš z MPEG-2 právě DVD-Video. Tuším k Vegasu se nějaký authoringový soft i bundluje.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

to je , máš pravdu. hele a poradíš mi ještě, jak přesně nastavit parametry ve vegas ?

Registrace
    Mar 2004

S Vegasem nedělám, ale "Vegasistů" je tady celkem dost, takže on se nějaký jistě ozve

Je tu pořád Avatar uživatele pee.tr
    Registrace
    Mar 2004

croftlara

Já to z Vegasu renderuju zpět jako AVI (parametry stejné jako byly na vstupu - PAL DV, atd.) a krok AVI do MPEG2, resp. m2v (video) + ac3 (zvuk) udělej v nějakým spešl softu. (Procoder, TMPEGEncoder,...). AC3 Ti udělá vlastně Vegas taky.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

croftlara s tím vypálením na CD+-R brzdi, raději použuj DVD +R nebo -R, budeli mít video vyšší datový tok,nemusí jej mechaniky stíhat číst z CD, CD-ROM má o mnoho menší maximální datový tok, navíc různé konkrétní mechaniky mohou mít různé odchylky v parametrech a stolní levné DVD playery často používaj levnou PC mechaniku! I v tom pak může být problém s cukáním, trháním videa a i proto formát CD video a Super CD video měl rozlišení tuším jen 384x288 nebo x540!...

Jinak nekupovat ne-divixový (MPEG-4) playery a a ty divixový pak přehrají i za cenu pod 1500kč mnohem více než drahý značkový ne-divixový a třeba i tvoje původní video

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

pee.tr
    Proc nerendrujes primo do mpg, pres frame server ?

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

croftlara
    avíčka, co máš na disku překóduješ do mpeg-2. Není potřeba dělat z avíček na disku ještě další AVI (to tvé "video for windows")
    Pak se musí použít authoringový soft pro tvorbu DVD.
    Vegas to určitě umí udělat vše najednou, ale já s ním taky nedělám.
    Já z avíček udělám mpg (enkodéry Mainconcept, TMPGEnc, aj) a
    ty pak autorizuji: Ifoedit, Ulead DVD factory, TMPGEnc DVD author (z těch jednodušších).
    Ale jak jsem říkal. mělo by to rovnou jít ve Vegasu - natáhnout avíčka, úpravy, a výstup dát jako DVD soubory. Ne DV (to ti zase vylezou ty avíčka) ale DVD. Říká se tomu authoring, výstupem jsou soubory s příponami VOB, IFO, BUP, eventuálně jako image ISO. tyto soubory se pak dají vypálit v kterémkoliv vypalovacím softu jako DVD-video.
    Jo a návod na Vegas je i na TVFr
    https://www.tvfreak.cz/pracujeme-ve-vegasu-5/723

Je tu občas Avatar uživatele starej_vul
    Registrace
    Mar 2004

S tím převodem to moc na kvalitě nevyhraješ ... ... takže já bych to zkusil dát rovnou do DVD Architect ... ten si to sám přežvejká a hodí na DVD. To přehraješ na PC i na DVD (mpeg2) ... s tím CD je to krok do vedle ... tak tomu nevěnuj mco času ... .-)
    P.S. Pravda je, že DVD Architekt má jen jednoprůchodové MPEG ...

Podobná témata

1. prosím o radu se skákáním 8mm filmu
    Od maxmad v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 03-12-2013, 14:19
  2. Prosim pomoc
    Od hajcus v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-11-2007, 07:21
  3. Prosim Pomoc
    Od rara55 v sekci Editace audia
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-08-2006, 21:24
  4. Prosím o radu - rychlost filmu
    Od Duxy v sekci MPEG-1/2