Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AB IPBox 200S a Ethernet

Discovery (20)|30.12.2006 06:26
Riesim prave otazku:
2nezavisle TV. Podmienky: SKYlink + CSlink + Jeden box bude prepojeny na PC za ucelom nahravania. Co najlacnejsie.

Po vrtani sa na www vyzera ako najlacnejsia alternativa 2xAB IPBox 200S navzajom prepojeni Ethernetom a v kazdom prijimaci jedna karta so vzajomnym zdielanim (box ma 1x citacku kariet).
Otazka: 1: Bude taketo vzajomne zdielanie fungovat ? (aj za predpokladu stand by druheho prijimaca?)
2. Na prepojenie s PC bude treba kupit hub a pripojit Ethernet kable od boxu 1,2 aj PC..? Bude to pak cele fungovat?

Viem ze s nahravanim do PC boli kapku problemy..., myslim ze s Enigmou to funguje. No toto je dost specialne zapojenie. Skor nez to objednam, budem vdacny za vase skusenosti, nazory. Vopred dakujem!
blueant (820)|30.12.2006 11:24
[quote=Discovery]Riesim prave otazku:
2nezavisle TV. Podmienky: SKYlink + CSlink + Jeden box bude prepojeny na PC za ucelom nahravania. Co najlacnejsie.

Po vrtani sa na www vyzera ako najlacnejsia alternativa 2xAB IPBox 200S navzajom prepojeni Ethernetom a v kazdom prijimaci jedna karta so vzajomnym zdielanim (box ma 1x citacku kariet).
Otazka: 1: Bude taketo vzajomne zdielanie fungovat ? (aj za predpokladu stand by druheho prijimaca?)
2. Na prepojenie s PC bude treba kupit hub a pripojit Ethernet kable od boxu 1,2 aj PC..? Bude to pak cele fungovat?

Viem ze s nahravanim do PC boli kapku problemy..., myslim ze s Enigmou to funguje. No toto je dost specialne zapojenie. Skor nez to objednam, budem vdacny za vase skusenosti, nazory. Vopred dakujem![/quote]

1. Zalezi na image - ale v podstate ano (aj tie co nemaju standart zapnutu siet v stanby sa daju nastavit aby mali)(enigma ma ;) )
2. radsej SWITCH ( cca 500,- sk) - zapojis si tam obidva BOXY + PC a mas z PC pristup do obidvoch ...

Nieje na tom nic zvlastne co sa tyka zapojenia - su to vsetko pocitace - cize ide cisto o pc siet.
Discovery (20)|30.12.2006 13:12
Dik za odpoved.

Doteraz nemam ziadne skusenosti s Linuxom,idem tuto oblast len prebadat:

1.Takze ked tam bude switch, nebude problem nahravat do PC a pritom stale zdielat obe karty a vypnuty PC neovplyvni zdielanie kariet ?
2. V enigme pod AB IP 200 je trosku problem s rozhadzanym obrazom,zvukom. (aj ked vraj na to su uz patche). Na tom boxe co nebude pripojeny na PC by som mohol nechat aj povodny firmware aby som predisiel pripadnym problemom. Zdielania sa to nijako nedotkne. Vsak?
3. UTP kabel bude na dialku 30m,dufam ze to nebude robit problem.Rozmyslal som to poslat cez wifi ale je to dost drahe...
blueant (820)|30.12.2006 15:51
1. presne tak
2. problem so zvukom mala len prva enigma a vysiel na to PATCH.
druha enigma uz je OK a navyse uz vyslo aj SF image zo zakladu druhej enigmy
3. 30m vobec nieje vela - a kablom je to isto ovela stabilnejsie ako cez wifi.
Discovery (20)|31.12.2006 04:04
Dakujem za odpovede, idem do toho!