Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

stream z DVB Dream do DVD

mtks (4)|29.12.2006 21:49
cav
mam problem:
V DVB Dream nahram do .ts, potom strih a demux v ProjectX... a nakoniec authoring v TMPGEnc DVD Author 1.6.

problem je ze "rozmer" nahraneho video suboru je 544x576@25 co nevyhovuje PAL a praca TMPGEnc DVD Author konci hlaskou:
" The video resolution 544x576 cannot be used for a standard DVD."

co s tym?

poradi dakto?

diki
Miuvek (858)|29.12.2006 23:25
No nic - v té hlášce máš jasně napsané, která rozlišení jsou přípustná pro DVD-video, takže toto je nepoužitelné.
Zkoušel jsem to jednou také, v programu DVD Patcher přepsat hlavičku souboru na "povolené" rozlišení - aby to TDA zkousl a přehrávač si s tím potom poradil, ale dopadlo to bledě.
:-(
DVD-video lze bez problémů vytvořit jen z nahrávky s rozměrem obrazu 720*576.

Řešením by samozřejmě bylo kompletní přeenkodování se změnou rozměru obrazu, ale to stojí čas i kvalitu - která je u takto vysílajících stanic již tak nevalná.

Já bych demuxnutou a střihlou nahrávku muxnul do *.mpg a vypálil jako datové DVD a zkusil předhodit přehrávači. Pokud dokáže zobrazit soubory na disku, dokáže je i přehrát. Můj to zvládá. Samozřejmě nelze použít kapitoly a jiné vymoženosti DVD-video, ale přehraješ záznam v kvalitě, jak jsi ho nahrál.
Foolproof (2713)|30.12.2006 11:19
Hm...

Napřed si udělej vzorek, např. v IfoEditu (pouze spoj demuxnuté soubory do VOBů), ten rozlišení ignoruje. Pokud ti to přehrávač sežere, hotovo.

Pokud ne a nežere ani nativní mpg (viz Miuvek), reenkodovat.
mirekv (7169)|30.12.2006 11:38
Přepsat hlavičku v DVDPatcheru, ovšem ne každý authoringový SW to zkousne, TDA ne, Ifoedit ano, mám tak upravené videa z SVCD (480x576). Jinak jak radí Miuvek, čistá MPEG a přehrávač si poměr stran nastaví sám.
mtks (4)|30.12.2006 15:25
vdaka vsetkym...

tak som to skusil cez IfoEdit.. ten to zobral bez problemov... ale WinDVD vysledok nechce prehrat... no nic skusam dalej...
:BB:
mtks (4)|2.1.2007 20:31
...tak som to skusil prehrat v PowerDVD a v pohode... aj stolny prehravac Yamada 6800X+ to prehral bez problemov...
Foolproof (2713)|3.1.2007 00:03
Dnes už to přehraje drtivá většína playerů, protože dochází k demuxu a na videoprocesor se dostává mpg a ten umí zpracovat jakéhokoliv rozměru.
Miuvek (858)|6.1.2007 00:24
Právěže jsem zkoušel u takových nahrávek nacpat to bez ptaní do IFOeditu, DVD se sice vytvořilo, ale stolní přehrávač to přehrával divně - trochu trhaně a s divným poměrem stran. DVD patcher tomu taky moc nepomohl.