Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Reencode mpeg2 - problém

Je tu pořád Avatar uživatele pee.tr
    Registrace
    Mar 2004

Potřebuju spojit dva kusy videa, konkrétně m2v(1) + mp2(1) a m2v(2) + mp2(2).
    Dělám to v MPEG Video Wizard, ale za boha nemůžu přijít na to, jak to udělat ve stejným bitratu jako to je. Když se kouknu jaký to má současný bitrate (properties na timeline), ukazuje mi to 6420kbps variable, což taky zadám do exportu Vaiable bitrate 6420kbps, jenže spojenej výsledek je cca o třetinu větší soubor než logickej součet těch dvou původních. Taky nevím zda dávat "mpeg2 program" či "mpeg2 - transport"

A druhej problém: spojený to normálně přehrává celý video jak má. Jenže já to potřebuju dostat na jeden DVD disk, tudíž potřebuju reencodovat (v TMPEGEnc) a ten reenkodovanej soubor se mi při přehrávání vždy zastaví v místě toho předešlýho spojení a dál jede jen zvuk.

Díky za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

pee.tr
    proč to proboha děláš takhle?

Registrace
    Mar 2004

Co jako?
    A jak jinak?

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Spoj ty soubory před demuxem to přeci musí jít! V ProjectX nebo Womble.

Registrace
    Mar 2004

Vždyť co jinýho dělám? Spojuji to ve Womble MPEG Video Wizard. Spojuji tam jak video, tak audio stopu. Jiný zdroj nemám než m2v a mp2.

Registrace
    Apr 2005

Já myslel,že m2v je demuxlý video,audio je mp2 apod.
    Jinak ten progam stream je mpeg2 a transport stream je TS.
    Spoj to video a audio zpět ve Womble jako program stream a vlož do PX jako soubor1 + soubor2 atd. a demuxni.

Registrace
    Mar 2004

SS2CZ

Ne neni to demuxlý. (nebo aspoň ne mnou)
    A vše co píšeš jsem udělal. A vyvstal ten výše popsaný problém s větší velikostí souboru, což mi neni jasný proč a pak ten problém u přehrávání po reenkódování.

Registrace
    Apr 2005

Asi jsem ti to špatně napsal.Zkus ty soubory m2v a mp2 muxnout v něčem zpátky do mpeg2 program stream nebo transport stream a pak spojit v PX soubor1 + soubor2 a provést znova demux.
    Tu velikost souboru mění Womble normálně,mě to taky dělal asi nějakou změnou GOP nebo co .
    Nebo si jednoduše udělej DVD1 a DVD2 a spoj ve Shriku jako Titul1 a Titul2.Ve womble si jenom předělej audio z mp2 na ac3 než to dáš do IfoEditu.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Petrovi je někdy těžké poradit...

Registrace
    Mar 2004

Tu velikost souboru mění Womble normálně,mě to taky dělal asi nějakou změnou GOP nebo co .
    Takže promlém č.1 vyřešen.

...No oni se stejně muxnou v tom Womble. Spojení proběhne normálně v pohodě a ten *.mpg normálně běhá jak má, ale pak ho potřebuju zmenšit a po tom zmenšení reenkodováním v TMPEGEnc se mi video v tom místě spoje zastaví.

Registrace
    Apr 2005

Tak ho demuxni v PX a reenkoduj jenom video,nejlíp v HC_019.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

pee.tr
    Podle mě se škrábeš zase levou nohou za pravym uchem. Napiš stručně a jasně co chceš udělat a poradim Ti. Hlavně napiš zdroj videa (formát, kde jsi ho vzal) a do jakýho formátu má být výsledek.

Registrace
    Mar 2004

vlada

Mě se zdá, že jsem stručně uved to co potřebuju hned v úvodu, ale tady se spíš dozvídám to proč to tak dělám a jak to udělat jinak, ale nikoli to proč tam může být ta chyba videa...

Zdroj: nevim jistě je to od mirkav zřejmě z DVB-S soubory mám m2v a mp2 (píšu stručně už potřetí). Tedy 4 soubory (2videa a 2audia). Když sečtu jejich velikosti, jsem na 4,9GB a chci to dostat na 1 DVD v klasickém formátu authoringovaný m2v + ac3 (zvuk neřeším, ten už mám připraven).

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Mno já bych řek', že ten druhý soubor nemá GOPy "od nuly" před spojením, proto se to seká. = tzn. nejdřív resetovat v ReStreamu.

Včera jsem zprovna spojoval ve Womblu dva naprosto odlišné (co do VBR, nikoli rozměru!) program-streamy mpg a fachčí to jak má. V každém případě bych raději spojoval program stream a potom až demux..., přestože píšeš, že to audio chceš zahodit a nahradit ac3.

Registrace
    Mar 2004

druhý soubor nemá GOPy "od nuly" před spojením, proto se to seká.
    mě je akorát divný, proč se to seká až po reenkodování a ne hned po spojení do jednoho mpg souboru.
    Jsem to teď proved dle Mirka, který mi poradil vytvořit "větší" DVD z obou částí pomoci Shrinku a pak to zmenšit Rebuilderem (kterej zatím nemám)

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. problem s MPEG2
    Od quasi v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 17-05-2006, 10:24
  2. Problem s MPEG2
    Od treker v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 16-04-2006, 16:53
  3. problém s mpeg2