Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Laický dotaz - typy připojení

jirmond (22)|29.12.2006 07:19
Zdravím, měl bych dotaz. Co se týče elektroniky, jsem naprostá lama, 9-) ale pomalu se snažím do toho proniknout. Hlavně pro to, abych spotřebiče (TV, DVD, Video...), které mám doma, měl dobře zapojené - tím myslím zapojené tak, abych využil optimální zapojení, které se mi nabízí. Proto bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil, jak je to s těmi druhy zapojení (které jsou lepší - SCART, YUV, S-VIDEO atd.) Jak říkám, jsem totální lama, přístroje si sice zapojím, ale chtěl bych tomu porozumět. Možná bude lepší nějakej odkaz na stránky, které se tomu věnují. Nezlobte se, za takový dotaz. Díky za každou radu.
Pitomec (10211)|29.12.2006 08:41
SCART je jenom konektor, nikoli druh přenášeného signálu. Nejlepší výsledek (když vynecháme digitální signál) dosáhneš přes RGB, potom YUV, následované S-Videem a nakonec CVBS. Ale je to teorie - mockrát jsem viděl vizuálně lepší obraz přes CVBS, než přes RGB.
jirmond (22)|29.12.2006 14:10
A pomocí SCARTu se jedná o připojení RGB? Když to vemu do praxe - Mám DVD rekordér, kde se nabízí varianta připojení pomocí kabelů SCART k TV (nebo k dalším zařízením), dále varianta připojení přes kabely AUDIO/VIDEO, dále varianta s kabelem S-VIDEO a nakonec varianta zapojení COMPONENT VIDEO. A jsem zase lama! Já mám připojeno přes SCARTY, ale teď mě právě zajímá, jestli to je to nejlepší nebo jestli ty další varianty jsou výhodnější, co se týče obrazu atd. Samozřejmě s podmínkou tou, že uvedené konektory jsou jak na DVD tak na TV, potažmo na dalších zařízeních. Platí nějaká podmínka, že třeba SCART je nejelpší, propojte všechno navzájem přes SCARTY? Díky za trpělivost.
Pitomec (10211)|29.12.2006 16:11
Na SCARTu může být jak RGB/CVBS, tak S-Video. SCART je jenom konektor, který přenáší různé signály.
Ideální zapojení je SCART RGB z DVD rekordéru >> SCART RGB do TV. Co se týká propojení s VHS rekordérem, tak ten umí pouze CVBS, takže tam není co řešit. YUV ani S-Video v tvém případě není aktuální.
PeBo (26)|29.12.2006 23:01
Taky se podívej do návodu k TV. Tam je napsáno, který ze SCART konektorů umí RGB a který S-Video. Já mám např. 1. SCART s RGB a druhý s S-Video. U DVD přehrávačů a rekordérů lze v menu nastavit, zda budou na daný SCART posílat RGB nebo S-Video (obojí najednou není možné).
Taky musí použitý SCART kabel propojovat RGB signály, proto se ujisti, zda tvůj kabel je plně propojený.
Když něco z toho nebude správně, tak sice můžeš mít normální obraz (jako kompozit - CVBS), ale zbytečně se budeš šidit na kvalitě.