Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvetsenie tytulkov....

mmmm_tvf (2)|28.12.2006 18:49
Mam taky problem.....mam kopu filmov v divix formate a k tomu aj tytulky ale niektore su dost male ked to pozeram na Tv...a chcel by som zvetsit a ak by sa dalo aj posunut dole.....Skusal som to cez Sustaile workschop ale tam mi to nefungovalo....Potom Architekt ale iba po jednom mi to ide a to sa mi nechce vsetky riadky po jednom zvetsovat.....Poradte nejaky sikovny programcek...
leo (345)|28.12.2006 18:58
Nejprve napiš, v jakém programu filmy přehráváš (pokud je tedy přehráváš v PC a do TV to jde přes TV-OUT grafické karty). Anebo používáš stolní DVD přehrávač a titulky chceš nastavit v něm? A zkus ty názvy programů napsat správně (Sustaile workschop je asi Subtitleworkshop, že?)
mmmm_tvf (2)|28.12.2006 20:05
[quote=leo]Nejprve napiš, v jakém programu filmy přehráváš (pokud je tedy přehráváš v PC a do TV to jde přes TV-OUT grafické karty). Anebo používáš stolní DVD přehrávač a titulky chceš nastavit v něm? A zkus ty názvy programů napsat správně (Sustaile workschop je asi Subtitleworkshop, že?)[/quote]

Jasne pokusim sa :-D no ja to prehravam cez stolovy DvD prehravac ale na nom mi to nejde zvetsit takze som rozmyslal ze by som si to v PC zvetsil a potom prehral na stolovom DVD-prehravaci.....
leo (345)|28.12.2006 20:50
Zvětšení titulků v Architektu ti nepomůže, když přehráváš film v DivX a textové titulky. Obávám se, že to tak snadno nepůjde. To totiž musí podporovat ten tvůj stolní DVD přehrávač. Napiš jeho typ a zkus prohledat jeho nastavení, také možná existuje nějaký neoficiální firmware, který ti to umožní.

Další řešení je vyrenderovat titulky natvrdo do obrazu, což znamená další ztrátovou kompresi, což nedoporučuji.
ladinek (494)|28.12.2006 20:58
a proč by mu to nepomohlo? Když píše, že to zkoušel v DVDA, tak jako výstup použil DVD
vlada (3470)|30.12.2006 22:53
No je poměrně nesmyslný dělat z toho DVD - zbytečná ztráta času a kvality. Nedávno jsem tu psal, že nový SubtitleCreator podporuje výstup do IDX/SUB, takže jestli přehrávač umí VobSub titulky, tak neni co řešit.