Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG RH 199 (177a188) poznatky z pouzivani

nous (50)|28.12.2006 13:10
- jelikoz tady každý blaboli co by si koupil a co ne, tak tady prihodim par poznatku z vlastní zkusenosti, malo kdo to tady dela, tak snad to nekomu prijde vhod.

To co plati pro typ 199 je skoro stejne i pro 188 a 177

Negativni poznatky z pouzivani RH199S ( "S" znamena ze tam není ctecka karet )

1. absolutne nechapu proc je tam moznost nahravani do DIVX nic s tim filmem se neda delat, nejde ho casove pretacet po 5 minutach, nejdou udelat kapitoly ani vyhledavaci body, nelze ho vykopirovat na DVD ale naopak ho lze tridit na disku do slozek.
2. Nelze inicializovat ( foramtovat ) DVD+RW , když na nem jsou nejaka data ukaze co obsahuje, ale nic nesmaze a tudiz nelze na disk nahravat
3. Start recorderu 199 trva + - 19s a az pak lze nahravat na HDD
Start recorderu 177 trva + - 15s a az pak lze nahravat na HDD
Start recorderu 188 trva + - 13s a az pak lze nahravat na HDD
4. Nemoznost rychleho kopirovani nahraneho filmu z HDD na DVD plnou rychlosti když zedituju titul ( když uriznu trba 1 minutu na konci filmu uz chce kopirovat na placku jen 1:1 rychlosti )
5. Kopirovani DVD filmu na HDD jen 1:1
6. Nelze roztřídit nahrane tituly do slozek na HDD
7. Nepamatuje si cas po vypnuti proudu i na 10s ( nechapu proc ti magori tam nedaji nejakou baterku, asi by usetrili 10hal ) Nesynchronizuje automaticky cas, moje 10let stare video thomson si kazde rano v 7:00 nastavovalo presny cas z programu CT1 a slo na chlup presne
8. Nepochopil jsem funkci timeshifting, nahrava to na hdd ale když to vypnu ztratim vse a je to v pytli, ty stejne fukce a ještě mi to zustane na HDD mi poskytne klasicke nahravani na HDD - to je vsak obecny problem timeshifting, funkce k nicemu.
9. absence showview trosiku zamrzi, ale VPS ma
10. nektere pomerne dulezite a pouzivane fukce jsou na dálkovém ovladaci skryte pod krytem, nevim co tim chtel konstrukter rici, asi vetsi pravděpodobnost odlomeni krytu a tim i novy ovladac.
11. pri programovani casoveho nahravani fukce "nahravej kazdy den" znamena pondeli az patek

proc ano oproti konkurenci

- ovladac umoznuje vysunout medim na dalku
- PIP
- kopiruje nechranene DVD filmy na HDD, fotky, mp3, divX filmy
- svizne pracuje s fotkama i 5MB velkymi
- pri slideshow fotek prehravat mp3 na pozadi
- prehrava divx, mp3, jpg, DVD-film, z DVD+-RW i +-R
- moznost nahravani do DIVx na HDD ( podle firemnich letaku stejna kvalita jako DVD s mensim mistem )
- (moznost vymeny HDD za vetsi)
- nizssi cena oproti konkurenci !!!


Byt seznam proti není nejkratší, otci jsem koupil ten stejny ale RH177.
Reklbych, ze ostatní znacky jsou na tom mnohem mnohem žalostněji, sam jsem si hral ze SONY a PANASONICEM a rozhodl se prave pro LG. ( mam ho z OKEY a mohl jsem ho vratit )

- výrobci jsou banda zjebu, kteri schvalne delaji svoji praci spatne, aby v dalsim modelu mohli odstarnit maximálně 20% predeslych prasáren a opet si nechali zadni vratka pro novy model a nase utraceni.

Veta na zaver :
Stal me 8 000kc ( akce okay, ale na netu ho lze dostat kolem 9400kc )a o zadnem lepsim rekorderu v takove cene nevim.

**************************************************

tip:

Pro zjisteni aktualni verze firmware:
Na dalkovem ovladaci stisknout tlacitko DVD
V menu setup/nastaveni najet na symbol zamku
Vymackat na tlacitkach sekvenci 7889 a stisknout Enter
(autor Bio007)
*******
Vstup do tajneho servisniho menu:
1. zapnut rekorder
2. zkontrolujte aby v mechanike nebolo ziadne DVD a aby bola zatvorena.
3. Stlacte sucasne na niekolko sekund tlacitka Prog.+ a – na rekorderi, na obrazovke sa objavi tajne menu
4. nic neprestavujte
5. aby boli zmeny prevedene, musi sa stlacit ENTER-tlacitko a rekorder znova spustit
Z tajneho servisneho menu sa dostanete vypnutim rekorderu.
*******
Region free hack se stisknutím 7x0 funguje jen na starších firmwarech, na nejnovějším to nejde, ale lze downgradovat, provést hack a poté provést upgrade.
(autor Bio007)
*******
Upgrade HDD se povedl na modelu RH177, kde doslo k vymene HDD za vetsi 160GB (puvodne 80GB),staci zadat jen format z menu.Je vysoka pravdepodobnost ze to bude fugovat na vsech modelech !
(autor JardaB2)
*******
dobrý odkaz s návody: http://ifndef.altervista.org/index_eng.html
(autor bskoupy)
*******
Petr55 (1)|29.12.2006 06:32
Díky za Cennou informaCi.
Zrovna o tomto typu jsem přemýšlel, ale když jsem zjistil, že nemá showview, tak jsem ho musel zavrhnout. Potřebuji ho hlavně na nahrávání z televize a odstranění otravnýCh reklam.
Teď se budu muset poohlédnout asi po nějakém Panasoniku, ale bude to stát víC korun.
mirekv (7169)|29.12.2006 08:38
Díky za info, no je vidět, že tato technologie je v plenkách, není nad nahrávání na PC!
nous (50)|29.12.2006 09:44
2 Petr55

- no nemyslm si ze absence showview je nejaka zavazna pro tvuj prpad, pro tebe by se menilo jen zadavani programu a to ne tim nesmyslnym cislem co je v programu, ale rucnim programovanim programu, ktery je nastesti udelane inteligentne a hodne veci ma prednastavene.

- ty patrne touzis po funkci VPS a tu on ma

- jinak PANASONICEM by jsis pomohl jen tim SHOWVIEW, ale v mnoha jinem pohorsil ( mimojine martirium s medii a na HDD nic nezkopirujes )

2 mirekv

- to mas pravdu, ale je to prozatim moc slozite a ne blbuvzdorne, takle reknu zene i bez zaple telky nahravej a ona zmackne dve tlacitka ( power a REC )
- a mimochodem, pro me jeste nevyrobili HDD, ktery bych nedokazal behem kratkeho casu zaplnit, at mam jakoukoli velikost je hned zarvany :-(((
jirmond (22)|2.1.2007 15:08
Jak to tak ctu, co vsechno LG neumi, naskyta se mi fakt otazka, proc do nej jit. Sam jsem kdysi o nem uvazoval - nakonec jsem se rozhodl pro Panasonic DMR EH-55 a musim konstatovat, ze jsem s nim max spokojeny :-) . Pro me dulezita funkce jako je rychlonahravani funguje naprosto dokonale - i kdyz ze zaznamu smazu tri reklamy po 5-ti minutach (ach ty komercni televize :(( ) a kdo vi jak jej jeste okucham, nahrava rychle. Rovnez ocenim rezim zaznamu FP, kdyz je film delsi nez 2hod. Showview taky zvlada (i kdyz s dnesnimi zacatky poradu to je celkem zbytecne). S medii zadny problem nevidim, zatim vse bezproblemu vzdy vypalilo i nacetlo. Taky skvela funkce rychleho zapnuti a nahravani - behem 1sekundy nahravam! Proste parada. Snad jediny nedostatek - nezkopiruji nic na HDD.
Takze for PETR55 - vrele doporucuji!
hlaska_922.png
nous (50)|2.1.2007 21:46
2 jirmond

- nevim jak tvuj panasonic, ale co ja jsem poznal DMR-ES15EP a ten by mel byt stejna rada co EH-55, tak ten stratoval myslim 10s o to nemel HDD, sekundu ti staruje jen kdyz ho mas v nejakem pohotovostnim rezimu, to znamena ze zere jako kdyz je zaply, HDD za sekundu asi neroztoci.
- DVD film paleny v pc hraje na DVD+RW ?
- filmy divx, mp3, jpg ti cte z DVD+-RW nebo DVD+R ?
- prohlizeni fotek na tom panasonicu bylo utrpeni s kazdou fotko desne hrkal s mechanikou a nahledy delal desne dlouho bylo to utrpeni

- jinak ten mod FP je dobry a to ze po editaci kopiruje rychle je taky + no holt my si musime pockat dyl

Jinak to neni nijaky utok na tebe nebo na tveho PANASONICA , jen snad mozna objektivne hodnotim + a - .
Mozna by to chtelo zalozit nejaky lepsi post, kde by kazdy prispival jen k tomu co ma a zna a bylo to jednoduse prehledne pro vsechny a nemusel se procitat tunama balastu uzivatelu, kteri nectou navody, nevi zakladni veci tad. To je spis podnet pro moderatory fora. Ja myslim ze by to pomohlo novym koupechtivym zakosum :) ne ?
jjhh (2)|3.1.2007 08:47
Máte někdo zkušenosti s novým modelem LG RH 200MHS? Zajímá mě hlavně, zda některé nedostatky, o kterých se zmiňujete u RH 199S byly odstraněny.

Jo a nevíte o nějakých stránkách, kde by byly současné DVD HDD rekordéry srovnávány, příp. i recenzovány ?


Díky, Honza
Jozef2 (188)|3.1.2007 09:28
MikeM (194)|7.1.2007 22:23
2 jirmond:

chtel bych se zeptat na Panasonica: nekde jsem slysel, ze nelze nastavit casove nahravani v SP kvalite delsi nez 2 hodiny nebo 4 hodiny v LP. Je tomu tak ?
JANPOUSTKA (1)|8.1.2007 03:45
Zdravim nekupujte do tohoto dvd rekorderu DVD+RW media EMGETON já zakoupil v kauflandu 2 ks a vubec je nenašel.
Jediný problem jsem zaregistroval při strihu na HDD,v mistě střihu se kousne.
Flare (7)|8.1.2007 20:56
[quote=JANPOUSTKA]Zdravim nekupujte do tohoto dvd rekorderu DVD+RW media EMGETON já zakoupil v kauflandu 2 ks a vubec je nenašel.
Jediný problem jsem zaregistroval při strihu na HDD,v mistě střihu se kousne.[/quote]

Mam pocit, ze tohle mi udelalo jen pokud bylo video nahrane v XP rezimu, kouslo se mi to pri pokusnem nahravani na DVD (byla vyriznuta reklama). Mam pocit ze je "lepsi" rozdelit a pak sloucit nez pouzit vyriznuti ...
Blue (62)|10.1.2007 13:13
Prosím možete mi niekto zodpovedať pár dotazov podľa svojich skúseností s LG 188,199:
1) je možné prehrávať MP3, JPEG z DVD ? viem, že DivX ano (nous to už potvrdil ale officialne sa myslím k tomu nehlásia)
2) je možné prekopírovať MP3, JPEG na HDD pri zachovaní alebo vytvorení nových složek ? (vytvoriť si akoby JukeBox v složkách)
3) keď mám DVD HDD v režime standby a rozhodnem sa niečo okamžite nahrať trvá to teda 19sec kým mi to je umožnené ?
4) sú nejaké obmedzenia pre CZ titulky u DivX zobrazuje ich LG korektne ?
5) jak sú tituly (to čo nahrám na HDD) radené na disku je to v složkách ?

6) Ide mi o to jak je možné sa na disku orientovať v prípade, že tam nahrám nejaký ten DivX, Jpeg, Mp3 a sú tam už aj nejaké tituly. V prípade, že to nie je možné priradiť do složek musí to tam byť asi docela chaotické ...

Díky moc za pomoc ...
nous (50)|10.1.2007 21:00
chlape proc si ten post alespon neprectes ???

kdyz ty DVD umi kopirovat tak je umi i cist !

1. samozrejme
2. samozrejme
3. ano, musi se cekat nez system nastartuje
4. nevim, ja moc titulky nemusim :(
5. proc se na to ptas kdyz jsem napsal ze ne, do slozek lze radit jen filmy nahrane do DIVx, jinak tituly se tridi podle nazvu nebo data
6. chaos tam neni, divxy, fotky a mp3 organizovat jde do vlastnich slozek a navic jsou vzdy v oddelenych sekcich, fotky jsou ve slozce fotky, hudba v hudbe atd. chaos v tom neni.
JardaB2 (13)|14.1.2007 22:08
Tak jsem dnes objevil zajimavy problem u me 177, nastaveno nahravani zprav na kazdy den v casovaci a dnes nic - pak jsem zjistil, ze u nedelniho data nelze ani polozku Denne vybrat 9-) Je to normalni???
nous (50)|18.1.2007 22:18
divne to asi je, mi na 199 to dela i u soboty
Blue (62)|19.1.2007 14:30
Prosím Vás, má niekto možnosť otestovať DivX, Xvid a české titulky tj. korektnosť zobrazenia (či tam nejaké to písmenko alebo časť vety nechýba), česká diakritika (háčky, čárky), rozdeľovanie, fond a veľkosť titulkov v závislosti na uhlopriečke TV - čiste subjektívne. Díky moc
Blue (62)|22.1.2007 12:47
Hmm tak odpoved, aspon ciastocnu som nasiel na:
http://www.divxtest.com/form/divxtest2_view.php?id_240=on
testovaná bola 177...
nous (50)|22.1.2007 19:20
jo pekny testik diky, snad bych jen prelozil link do english
http://www.divxtest.com/form/divxtest2_view.php?lang=eng&id_240=1
JardaB2 (13)|22.1.2007 20:50
[quote=nous]divne to asi je, mi na 199 to dela i u soboty[/quote]
Ano, sobota taky nepatri do mnoziny kazdy den, jak jsem zjistil... Ktery de.il tohle vymyslel 9-)
Meloun (1)|28.1.2007 10:28
Při nahrávání ze set-top-boxu na HR 177 se po několika minutách objeví hláška "Je detekován signál bránící záznam" a nahrávání se ukončí. Při nahrávání z analogu se to neděje. Je nějaké řešení?
Blue (62)|30.1.2007 09:36
Tak kupil som RH 188 z makra za 7,7 + 10 litrov benzinu zdarma ...

Zatial som nemal možnosť moc testovať ale zistil som:
- nabeh sa mi zda kratši ako pisal nous ja to vidim na 10 sekund
- potešilo ma, že hneď po zapnuti za 10 sec nabehne a ked dam rec hned nahrava (mal som obavy ze musim do menu a tak)
- prehraval som Xvidy a zatial vsetko slape aj CZ titulky fond a velkost su pre mna vyhovujuce
- skusal som na disk nahravat mp3, Xvid z DVD a vsetko v pohode
- z DVD hra aj mp3, Xvid ale to tu uz bolo
- praca s menu je docela rychla tiez odozvy na stlacenie tlacitok na ovladaci
- co sa tyka datovych tokov tak to vypada ze pri XP rezime to ide na max pre mpeg DVD okolo 9,2Mbps (je to ale VBR takže sa to meni)
- tiez som nieco palil a pokazil som DVD-RW (mam podozrenie na spatny disk)
- palenie na DVD+R preslo bez problemov

Este by ma zaujimalo ako dostavat filmy z HDD REC na PC HDD ? Mozete poradit ?
Vyskusal som:
- na DVD-RW rezim VR a potom to slo v pohode v PC prekopirovat, slo to prehrat v ASUS DVD playery (mam notas ASUS), tiez som to mohol cez Auto Gordian Knot previest do *.avi napr. kodovanim v Xvid alebo Divx
- ak som DVD-RW naformatoval do Video modu DVD ide spustit na PC ale DVD Shrink to neprechrusta (cez Auto Gordian Knot som to do AVI este neskusal)

Mam doma tiez HB-3255 a v porovnani s nim sa mi RH 188 zda ako o moc a o moc vyladenejsi stroj ! Bohuzial s nicim inym to priamo nemozem porovnat ...
nous (50)|30.1.2007 20:38
to blue

- tak mi to nedalo a znovu jsem provedl mereni mezi zmacknutim POWER na dalkaci a REC, porad mi vychazi + - 20s , tata ma 177 tu jsem nemeril, ale subjektivne to trva stejne

- DVD-RW z Video modu mi SHRINK prechroustal uplne v pohode
- jinak zkousim TMPGEnc 4.0 XPress a ten prechrousta cokoli i VR format
JardaB2 (13)|30.1.2007 23:15
Ja mam s DVD-R/RW furt problemy, -RW shrink taky neprecet, -R to jednou vypalilo a jednou podelalo. +RW a +R funguje OK, tak to uz nebudu resit...
Blue (62)|31.1.2007 09:08
Diky za rady este kupim nove media DVD-RW a DVD+RW a dam vedieť ako to dopadne... (skusal som to na starych uz X krat prepalenych a len rychlo vymazanych v NERO)

Tiez este presne zmeram ten nabeh kazdopadne ci to trva 10 alebo 20 sekund nepride mi, že by to bolo nejako veľa, resp. vobec mi to nevadi predtym sa mi zdalo z diskusii ze 20 sekund je hrozna doba ale subjektivne to tak vobec nie je ...

Nous: este by ma zaujimalo ako si prisiel na to ze HDD je stale roztoceny aj ked nic nerobis len poslechom ? Mne sa zda ze je pocut len vetrak ked vypnem zvuk ale ked napr. zapnem vedla video (panasonic) a prehravam kazetu vetrak DVD vobec nie je pocut ...
Blue (62)|2.2.2007 08:58
Čiste náhodou som zistil, že LG na 4 vyhotovenia RH188 a plati to aj pre RH199:
- RH188 (je to bez MPEG-4 na HDD a bez HDMI) a manual k nemu je označený ako RH1878P2/RH1888P2/RH1979P2/RH1989P2/RH1F99P2_NAACLL_CZE
- RH188H (je to bez MPEG-4 ale má HDMI) a manual k nemu je označený ako RH1878P2/RH1888P2/RH1979P2/RH1989P2/RH1F99P2_NAACLL_CZE)
- RH188S (je s MPEG-4 na HDD a bez HDMI) a manual k nemu je označený ako RH1878P2S/RH1888P2S/RH1979P2S/RH1989P2S/RH1F99P2S-NAACLL-CZE
- RH188HS (je s MPEG-4 na HDD a s HDMI) a manual k nemu je označený ako RH1878P2S/RH1888P2S/RH1979P2S/RH1989P2S/RH1F99P2S-NAACLL-CZE

No ja som napr. čerpal z info od nousa, že S znamena, že nema čtečku karet ale to nie je pravda, S znamena, že nemá MPEG-4 na HDD !

Ja mam hned ten prvy model RH188 a v menu skutočne MPEG-4 nahravanie nema. Osobne mi to nevadi pretože aj tak sa s tym neda pracovať mimo HDD ani zalohovať takže nič sa nedeje. Každopadne dajte na to pozor ak by si niekto kupoval LG HDD DVD len koli MPEG-4 :o)

Čiste z technického hľadiska by ma však zaujímalo či sa uvedené modely S a bez S nejako HW líšia alebo je to len FW záležitosť ???

Ešte raz som zmeral nabehy a je to presne 13 sekund u modelu RH188...
Bio007 (5)|2.2.2007 20:31
To MP4 se dá "doinstalovat" přes servisní menu :) Fšechny čipy pro LG RH188/199 a spol jsou stejný (+ Medion a Tevion a jánevímcoještě) a pak se jen "enabluje" podle typu . Doporučuji forum http://www.dvdboard.de/forum/forumdisplay.php?f=153 v němčině.
nous (50)|4.2.2007 10:31
2 blue

- HDD se urcite toci, je to slyset, i pri vypinani recorderu. Ale to je asi detail, nakonec lepsi ze se toci porad, protoze pro disk je nejhorsi roztaceni a zastavovani.
- ohledne pismena "S" cerpal jsem z navodu kde je napsano [quote]RH188S/RH188HS/RH199S/RH199HS nemaji zásuvku na pamětové karty[/quote] , to ze neumi MPEG 4 jsem si nevsiml, sorry a to v tom mem navodu ani neni, je fakt ze tatova RH177 to taky neumi.
- stopoval jsem RH177 a ta dela start do nahravani za 15s, tak i z tveho mereni vyplyva ze 199 startuje nejpomaleji, asi ji trva nez prechrousta ty GB :)
TALIS (16)|4.2.2007 11:56
[quote=Bio007]To MP4 se dá "doinstalovat" přes servisní menu :) Fšechny čipy pro LG RH188/199 a spol jsou stejný (+ Medion a Tevion a jánevímcoještě) a pak se jen "enabluje" podle typu . Doporučuji forum http://www.dvdboard.de/forum/forumdisplay.php?f=153 v němčině.[/quote]

Z tvého odkazu jsem vycuc, jak se dostat do "tajného servisního menu" a co nastavit pro odblokování MPEG4 a HDMI. Je to, jak jsi psal v němčině takže si to budete muset přelouskat ;-) , nemam to vyzkoušené, tak kdyžtak dejte vědět jestli to funguje.

[code]Man kommt ins geheime Servicemenü:
1.Den Recorder einschalten
2.Schauen das keine DVD in der Lade ist und die Lade schließen
3."Durch einige Sekunden gleichzeitiges drücken der Prog.+ und - Tasten am Recorder" erscheint am Bildschirm das geheime Servicemenü.
4.Aber bitte nichts verstellen
5.Damit die Änderungen übernommen werden,muß man die ENTER-Taste drücken und den Recorder neu starten.
Aus dem geheimen Servicemenü,kommt man durch das ausschalten des Recorders.

*********************************************************************************************************

Toll! Mit diesen Einstellungen des RH188H versteht mein MD81335 jetzt auch meine einzige vorhandene DVD-RAM!
Habe OP6 fuer MPEG4 gesetzt, im Setup aber MPEG4 auf Aus gestellt fuer Normalaufnahmen EP bis XP.

MD81335 Aenderung (aktueller Stand)
OP1 d8 clock auto/man
OP2 40
OP3 31
OP4 60 DVD-RAM
OP5 8e NTSC/PAL, DVD-RAM
Op6 af HDMI+MPEG4 / ae HDMI / ad MPEG4
OP7 04 Logo LG
OP8 05

Welcher genaue Code ist fuer DVD-RAM zustaendig?
Recorder laeuft subjektiv schneller hoch, zeigt nur kurz das LG Logo.


REGION CODE FREE RC0

RC0 bei offener Disk-Lade mit Setup/SCHLOSS und 7 mal Taste 0 (Null) einstellen[/code]

nous (50)|4.2.2007 19:26
tak nemcinou nevladnu, prizval jsem si pres icq pomoc z berlina, ale nic, nejak se do toho tajneho menu dostat nemuzu

- jo a jak chapat tu moznost [code]OP1 d8 clock auto/man[/code]

prave proto jsem do toho menu chtel jit

- jinak jsem si akorat zjistil firmware ve sve RH199S

[code]
set: ver=60807A CWARE=3620P15 BSP=DMN3 FME
ID: VER=R60 (D61)
LOADER: SL 40

[/code]

tento obrazek ja bohuzel nevidim :(

mikina (3)|5.2.2007 14:20
Zdravim,
mel bych k majitelum recorderu 177 jeden dotaz. Znamej si ho koupil a ma problem s prehravanim DVD-Video (medium Verbatim DVD-R). Disk se nacte, ale pri najizdeni menu to hodi error a recorder medium vyplivne. Jediny co funguje, je prejit co nejrychlejc na kapitoly, pak to jede. V okamziku, kdy chce do menu, to zase zahlasi error. V PC i na dalsim prehravaci a recorderu to jede v pohode (testovano na SONY, Cyberhome, Toshiba), ale to LG 177 to proste nechce brat :(. DVD je delany ve Shrink 3.2, paleno v NERO 7.xx. Je mozny ze to je verzi FW? Bohuzel nevim jaka tam aktualne je. Celkove to dela 8/10 filmu (vic aktualne nema :)), divx jede bez problemu.

Diky za kazdou radu
---
Update: tak FW RH177 RH188 RH200 ver 60911A pomoh a uz na vsech DVD menu funguje ... od vyrobce tam byl nejakej prehistorickej (tusim ze 60213a)
Blue (62)|5.2.2007 16:22
Tak mam dobreho kamosa a mame preklad, zatial to ale nebudem komentovat ... ale preklad by mal byt správny !

Man kommt ins geheime Servicemenü:
1.Den Recorder einschalten
2.Schauen das keine DVD in der Lade ist und die Lade schließen
3."Durch einige Sekunden gleichzeitiges drücken der Prog.+ und - Tasten am Recorder" erscheint am Bildschirm das geheime Servicemenü.
4.Aber bitte nichts verstellen
5.Damit die Änderungen übernommen werden,muß man die ENTER-Taste drücken und den Recorder neu starten.
Aus dem geheimen Servicemenü,kommt man durch das ausschalten des Recorders.

Pridete do tajneho servisneho menu:

1. zapnut rekorder
2. skontrolujte aby v mechanike nebolo ziadne DVD a aby bola zatvorena.
3. Stlacte sucasne na niekolko sekund tlacitka Prog.+ a – na rekorderi, na obrazovke sa objavi tajne menu
4. nic neprestavujte
5. aby boli zmeny prevedene, musi sa stlacit ENTER-tlacitko a rekorder znova spustit

Z tajneho servisneho menu sa dostanete vypnutim rekorderu.
*********************************************************************************************************

Toll! Mit diesen Einstellungen des RH188H versteht mein MD81335 jetzt auch meine einzige vorhandene DVD-RAM!
Habe OP6 fuer MPEG4 gesetzt, im Setup aber MPEG4 auf Aus gestellt fuer Normalaufnahmen EP bis XP.

Skvele! S tymto nastavenim RH188H rozumie moj MD81335 teraz aj mojim DVD-RAM!
Nasadil som OP6 pre MPEG4, v setupe ale MPEG4 na Vypnute nastavil pre normal EP do XP. (nechapem celkom)

MD81335 Aenderung (aktueller Stand) MD81335 Zmena (aktualny stav)
OP1 d8 clock auto/man
OP2 40
OP3 31
OP4 60 DVD-RAM
OP5 8e NTSC/PAL, DVD-RAM
Op6 af HDMI+MPEG4 / ae HDMI / ad MPEG4
OP7 04 Logo LG
OP8 05

Welcher genaue Code ist fuer DVD-RAM zustaendig?
Recorder laeuft subjektiv schneller hoch, zeigt nur kurz das LG Logo.

Ktory presne Code je pre DVD-RAM prislusny?
Rekorder bezi subjektivne rychlejsie, ukazuje iba kratko LG Logo.


REGION CODE FREE RC0

RC0 bei offener Disk-Lade mit Setup/SCHLOSS und 7 mal Taste 0 (Null) einstellen
RC0 pri otvorenej Disk-mechanike so Setup/SCHLOSS a 7 krat tlacitko 0 (nula) nastavit.
Bio007 (5)|5.2.2007 20:12
V příloze program z německého fóra pro změny servisního menu s vysvětlením co všechno která změna obnáší.

Jinak region free hack se stisknutím 7x0 funguje jen na starších firmwarech, na nejnovějším to nejde, ale lze downgradovat, provést hack a poté provést upgrade.
JardaB2 (13)|20.2.2007 21:14
Tak jsem si RH177 dnes rozebral a nacpal tam disk 160GB z nejakeho jeste vetsiho sh.it sencoru (WD) a uplne bez problemu, disk funguje i v PC (smazal jsem puvodni partitions). Bez disku ovsem ani nenabehne. Naopak v tom Sencoru puvodni disk z LG (Seagate) funguje taky a tento jde i bez disku, samo jen na placky. V obou pripadech stacilo dat na cisty HDD format z menu.
Cili uplne normalni disky, neni zadne blokovani na vyrobce atp.
Blue (62)|28.2.2007 15:08
Tak som sa rozhodol upgradovat ako FW tak aj "loader" čo je možné stiahnuť na servisných polských stránkach LG a tiez sa pohrabat v service menu na mojej RH188 podla instrukcií od Bio007...

Upgradol som FW z VER=60213A na VER=60911A a následne upgrade biosu z Loader: SL35 na Loader: SL40. V prílohách zasielam originál návody s "volným prekladom" do slovenčiny ako som postupoval. Pozor na vlastné riziko :-)

Bohužial žiadne zmeny v menu ani vo funkčnosti som nezaznamenal je pravda, že vačšinou palim na +RW pre prenos do PC a +R pre trvalý záznam fungovalo a funguje to myslím rovnako.

Následne som urobil zmeny v servisnom menu (popis ako sa tam dostat je uvedený v prípevkoch možno len upozorním mne spustenie menu nefungovalo z ovladača len vrchnými tlačítkami na recordery, pohyb v menu a zmeny už áno).

Najviac ma zaujimalo MPEG-4 a automaticke nastavenie času. MPEG-4 funguje podla navodu (viz prispevky) čiže som si z RH188 urobil RH188S, automaticka možnosť nastavenia času sa v menu tiež ukáže ale podla mna to negunguje nechaval som to cca pol hodinu a vobec sa nechytil tiež rozhodeny čas nedokáže zasynchronizovať správne.

Ak máte niekto lepšie skúsenosti, prípadne Vás niečo zaujíma dajte vedieť ...
Enzo80 (4)|5.3.2007 17:52
Uvažuju, že koupím tenhle LG RH 177, ale chci se zeptat:
- jaké přehrává kodeky DivX (4,5,6) de mi hlavně o DivX 6.x
- jak dobře přehrává CZ titulky a v jakých formátech
- máte někdo zkušenosti s nahráváním z miniDV kamery (Sony)

Díky za odpovědi
nous (50)|6.3.2007 23:49
- no kazdopadne je super, ze bude moznost tam nacpat jakykoli disk az stavajici vypovi sluzbu i zaruku :) jak zjistil JardaB2

- kruci, co to je za bordel ze se neda editovat muj prvni post, chtel jsem ho doplnit a ono nic :(
Tomas* (1)|8.3.2007 10:47
Asi po dvou letech přemýšlení jestli už nastal čas vyměnit video, jsem zakoupil LG 188. Počáteční úvahy byly, PANASONIC, SONY, PIONEER nebo nějaký méně značkový. Vyzkoušel jsem SONY, ale sklamal mně aero hluk, přes díry v plechu pro ventilátor. Vrátil jsem ho a při vyjádření prodejce že takhle hučí všechny jsem nechtěl investovat celkem velké peníze do přístroje podobně hučícího jako video. Značky SENCOR, nebo YAMADA ve mně nebudí důvěru. Možná se mýlím?
Rozhodla akce v MAKRU za nějakých 7700kč, 160GB hard. no nekup to.
Musím řict, že i když má určitě svoje nedostatky, tak jsem zatím velice spokojen (nechci to zakřiknout). Tichý ( myslim, že je to tím jak má umístěn ventilátor, na šasi). Funkce mi dostačuji a sekunda sem nebo tam to mi nevadí. Hlavně už nemusím hledat jestli mám nějakou kazetu volnou. Time shift, někomu vadi, že při vypnutí se neuloží nahrávka, požívám rec je to rychlejší nhrávka se ukládá a kdykoli jí mohu smazat. Na všechno se dá najít nějaká alternativa, za ty peníze plná spokojenost.

Přesto bych se chtěl zeptat jestli nedělám nějakou chybu při práci s DVD - RW.
Vezmu li nové DVD - RW a nahraji tam záznam DVD - video, finalizuji, dám do PC a přetáhnu nahrávku na hard PC vše proběhne v naprostém pořádku, ALE když tento záznam smažu( jestli na PC nebo LG) a nahraju nový záznam, tak záznam na DVD - RW přehraju jak v DVD tak v PC, ale už nejde přetáhnout na hard PC, přetáhne se jen play list ale samotná nahrávka hlásí chybu souboru, přitom zpětné přetáhnutí nahrávky na hard LG funguje.
nous (50)|16.3.2007 20:05
2 Blue

- jak ti s odstupem casu funguje nebo nefunguje ta synchronizace casu ?

( to ze jsi to nechal pul hodiny a k nicemu nedoslo neni smerodatne, muj thomson synchronizuje jednou denne v 7:00 )
JardaB2 (13)|17.3.2007 18:08
Tomas: -RW jsem taky nerozchodil, chova se to presne jak u tebe - prehrat jde ale zkopirovat ne. Resil jsem pouzitim +RW a bez problemu.
Blue (62)|26.3.2007 08:50
To Nous
ten auto čas nefunguje :( skúšal som
- to manuálne rozhodiť o cca 3 minuty a prepol na automat nechal dva dni a nič
- odpojil zo zasuvky čas a datum bol vynulovany a nechal som to 24 hodin a nič sa nestalo

Nie je tam čo nastavovať ale ak by to niekto rozchodil nech dá vedieť ...
bskoupy (1)|29.3.2007 10:07
Pro majitele LG RH xxx:
dobrý odkaz s návody: http://ifndef.altervista.org/index_eng.html
rado101k (298)|3.4.2007 15:04
blbne mi Hdmi-vynechava zvuk pri nastaveni rozlisenia na 720p a 1080i!aj vam to robi?
dajans (1)|26.4.2007 14:42
Díky za tyto poznatky,pořídil jsem si LG RH 177 v akci OKAY za 4999 Kč.No nekupte to za ty prachy..Zatím jsem s ním spokojen,až na některé nedostatky,které popisuje nous.
jebeno (11)|30.4.2007 10:22
Zdravim, po dlhej dobe som konecne nasiel forum ohladom LG divx prehravacoch, dufam ze mi budete vediet pomoct.
mam RH199, upgradol som software z uvadzanej stranky
http://ifndef.altervista.org/index_eng.html
na 60911A, vsetko podla navodu, preslo bez problemov do 100% vypisal ze firmware bol upgradnuty OK, avsak neuvedomil som si ze software nie je so Slovenskym znakovym kodom (pravdepodobne), tym padom mi nezobrazuje spravne interpunkcne znamienka v titulkoch k divx filmom, vie mi niekto pomoct a zohnat firmware ktory bude podporovat a zobrazovat slovenske znamienka?
Druhy problem co mam, ze nedokazem z HDD nahravat na DVD, idem podla navodu avsak nezobrazi mi moznost kopirovania na DVD iba na HDD (pokial chcem kopirovat Divx z HDD na DVD, filmi ktore nahram z TV na HDD mi idu kopirovat na DVD) je to len softwarova blokacia alebo skutocne to nejde?

dik.
nous (50)|30.4.2007 23:03
- divx nahrany timto rekorderem, nijak z toho HDD nedostanes, to je vlastnost :(((

officialni bios stahnes jen na http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp ) pak obrazek s disketou a napisem BIOSY, pak vybrat DVD, WINDOWS XP a typ prazdny ) a vyjede ti seznam
rado101k (298)|2.5.2007 17:45
To je obmedzene z vyroby.....Divix na disk nenahras,len dvd nechranene a programy z tv.......Ja mam LG DBRH197 a je to take iste,vela sa tu o tom pise....
jebeno (11)|3.5.2007 06:56
2 rado101k
pravdepodobne male nedorozumenie, klasicky divx skopirujes z DVD na HDD.
2 nous
RH199 mi divx ani nenahrava (aspon ten moj nie), ale myslel som tie ktore najskor skopirujes z DVD na HDD, a po case ho chcem jednoducho vypalit na DVD z HDD prehravaca (to by fungovat malo nie???)
z tejto polskej stranky som firmware sice nestahoval ale aj na http://ifndef.altervista.org/index_eng.html je oficialny, kazdopadne skusim aj polsku stranku a som zvedavy ci mi pojde zobrazovanie titulkov aj s diakritikou.
Neviete ci sa straca zaruka prepalenim softwaru?
rado101k (298)|3.5.2007 18:00
ja mam spftware zmeneny a o zaruku som asi prisiel.ale cez HDMI mi obraz krasne zvacssi aj ked zvacsim rozlisenie na 1280/720........
Blue (62)|3.5.2007 21:26
Ach jo ach ach tak som objavil novu neprijemnu featuru :-( a to pri nahrávaní v XP ked vystrihávam napr. reklamy či už cez smazat část alebo rozdělit a potom sloučit tak sa mi zaznam pri prehravaní sekne a to tak kvalitne, že ho musím resetovat alebo po dlhom naliehaní a stláčaní tlačítok ovladača vypíše "Vyskytla se chyba při přehrávaní z HDD". Myslel som, že to obídem rozdělit a sloučit ale nepomaha. Robí to pravidelne tak v jednom z troch strihov čo znamená že sa sekne každý alebo každý druhý film :-(
Možete to potvrdiť resp. vyvrátiť ? Každopádne som rozhodnutý napísať do LG má to zásadný vplyv na funkčnosť prístroja mám najnovší Bios a tiež najnovší FW...
Objavil som to až teraz pretože predtým som viac menej nahrával do SP a tam sa to neprejavuje ...

Add RH277 tiež som sklamaný, žiadna pridaná hodnota a pritom vieme, že ten chip dokáže showview, automatický čas a myslím, že aj prepis Xvid z HDD na DVD by šlo asi poriešiť, nehovoriac o rýchlom prepise po editácii ach ach takže sklamanie ...
rado101k (298)|11.5.2007 21:24
Nevysiel mi update na hd dvd rekorderi Dbrh197 pri update dvbt mi napisalo update fail.Co teraz?Mam ho z rakuska.Opravia mi ho u nas?