Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 124

Téma: LG RH 199 (177a188) poznatky z pouzivani

Nováček Avatar uživatele nous
    Registrace
    Dec 2005

- jelikoz tady každý blaboli co by si koupil a co ne, tak tady prihodim par poznatku z vlastní zkusenosti, malo kdo to tady dela, tak snad to nekomu prijde vhod.

To co plati pro typ 199 je skoro stejne i pro 188 a 177

Negativni poznatky z pouzivani RH199S ( "S" znamena ze tam není ctecka karet )

1. absolutne nechapu proc je tam moznost nahravani do DIVX nic s tim filmem se neda delat, nejde ho casove pretacet po 5 minutach, nejdou udelat kapitoly ani vyhledavaci body, nelze ho vykopirovat na DVD ale naopak ho lze tridit na disku do slozek.
    2. Nelze inicializovat ( foramtovat ) DVD+RW , když na nem jsou nejaka data ukaze co obsahuje, ale nic nesmaze a tudiz nelze na disk nahravat
    3. Start recorderu 199 trva + - 19s a az pak lze nahravat na HDD
    Start recorderu 177 trva + - 15s a az pak lze nahravat na HDD
    Start recorderu 188 trva + - 13s a az pak lze nahravat na HDD
    4. Nemoznost rychleho kopirovani nahraneho filmu z HDD na DVD plnou rychlosti když zedituju titul ( když uriznu trba 1 minutu na konci filmu uz chce kopirovat na placku jen 1:1 rychlosti )
    5. Kopirovani DVD filmu na HDD jen 1:1
    6. Nelze roztřídit nahrane tituly do slozek na HDD
    7. Nepamatuje si cas po vypnuti proudu i na 10s ( nechapu proc ti magori tam nedaji nejakou baterku, asi by usetrili 10hal ) Nesynchronizuje automaticky cas, moje 10let stare video thomson si kazde rano v 7:00 nastavovalo presny cas z programu CT1 a slo na chlup presne
    8. Nepochopil jsem funkci timeshifting, nahrava to na hdd ale když to vypnu ztratim vse a je to v pytli, ty stejne fukce a ještě mi to zustane na HDD mi poskytne klasicke nahravani na HDD - to je vsak obecny problem timeshifting, funkce k nicemu.
    9. absence showview trosiku zamrzi, ale VPS ma
    10. nektere pomerne dulezite a pouzivane fukce jsou na dálkovém ovladaci skryte pod krytem, nevim co tim chtel konstrukter rici, asi vetsi pravděpodobnost odlomeni krytu a tim i novy ovladac.
    11. pri programovani casoveho nahravani fukce "nahravej kazdy den" znamena pondeli az patek

proc ano oproti konkurenci

- ovladac umoznuje vysunout medim na dalku
    - PIP
    - kopiruje nechranene DVD filmy na HDD, fotky, mp3, divX filmy
    - svizne pracuje s fotkama i 5MB velkymi
    - pri slideshow fotek prehravat mp3 na pozadi
    - prehrava divx, mp3, jpg, DVD-film, z DVD+-RW i +-R
    - moznost nahravani do DIVx na HDD ( podle firemnich letaku stejna kvalita jako DVD s mensim mistem )
    - (moznost vymeny HDD za vetsi)
    - nizssi cena oproti konkurenci !!!

Byt seznam proti není nejkratší, otci jsem koupil ten stejny ale RH177.
    Reklbych, ze ostatní znacky jsou na tom mnohem mnohem žalostněji, sam jsem si hral ze SONY a PANASONICEM a rozhodl se prave pro LG. ( mam ho z OKEY a mohl jsem ho vratit )

- výrobci jsou banda zjebu, kteri schvalne delaji svoji praci spatne, aby v dalsim modelu mohli odstarnit maximálně 20% predeslych prasáren a opet si nechali zadni vratka pro novy model a nase utraceni.

Veta na zaver :
    Stal me 8 000kc ( akce okay, ale na netu ho lze dostat kolem 9400kc )a o zadnem lepsim rekorderu v takove cene nevim.

tip:

Pro zjisteni aktualni verze firmware:
    Na dalkovem ovladaci stisknout tlacitko DVD
    V menu setup/nastaveni najet na symbol zamku
    Vymackat na tlacitkach sekvenci 7889 a stisknout Enter
    (autor Bio007)
    Vstup do tajneho servisniho menu:
    1. zapnut rekorder
    2. zkontrolujte aby v mechanike nebolo ziadne DVD a aby bola zatvorena.
    3. Stlacte sucasne na niekolko sekund tlacitka Prog.+ a – na rekorderi, na obrazovke sa objavi tajne menu
    4. nic neprestavujte
    5. aby boli zmeny prevedene, musi sa stlacit ENTER-tlacitko a rekorder znova spustit
    Z tajneho servisneho menu sa dostanete vypnutim rekorderu.
    Region free hack se stisknutím 7x0 funguje jen na starších firmwarech, na nejnovějším to nejde, ale lze downgradovat, provést hack a poté provést upgrade.
    (autor Bio007)
    Upgrade HDD se povedl na modelu RH177, kde doslo k vymene HDD za vetsi 160GB (puvodne 80GB),staci zadat jen format z menu.Je vysoka pravdepodobnost ze to bude fugovat na vsech modelech !
    (autor JardaB2)
    dobrý odkaz s návody: http://ifndef.altervista.org/index_eng.html
    (autor bskoupy)
    Naposledy upraveno uživatelem nous: 29-03-2007 v 21:27 Důvod: update
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Díky za Cennou informaCi.
    Zrovna o tomto typu jsem přemýšlel, ale když jsem zjistil, že nemá showview, tak jsem ho musel zavrhnout. Potřebuji ho hlavně na nahrávání z televize a odstranění otravnýCh reklam.
    Teď se budu muset poohlédnout asi po nějakém Panasoniku, ale bude to stát víC korun.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Díky za info, no je vidět, že tato technologie je v plenkách, není nad nahrávání na PC!

Registrace
    Dec 2005

2 Petr55

- no nemyslm si ze absence showview je nejaka zavazna pro tvuj prpad, pro tebe by se menilo jen zadavani programu a to ne tim nesmyslnym cislem co je v programu, ale rucnim programovanim programu, ktery je nastesti udelane inteligentne a hodne veci ma prednastavene.

- ty patrne touzis po funkci VPS a tu on ma

- jinak PANASONICEM by jsis pomohl jen tim SHOWVIEW, ale v mnoha jinem pohorsil ( mimojine martirium s medii a na HDD nic nezkopirujes )

2 mirekv

- to mas pravdu, ale je to prozatim moc slozite a ne blbuvzdorne, takle reknu zene i bez zaple telky nahravej a ona zmackne dve tlacitka ( power a REC )
    - a mimochodem, pro me jeste nevyrobili HDD, ktery bych nedokazal behem kratkeho casu zaplnit, at mam jakoukoli velikost je hned zarvany

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Jak to tak ctu, co vsechno LG neumi, naskyta se mi fakt otazka, proc do nej jit. Sam jsem kdysi o nem uvazoval - nakonec jsem se rozhodl pro Panasonic DMR EH-55 a musim konstatovat, ze jsem s nim max spokojeny . Pro me dulezita funkce jako je rychlonahravani funguje naprosto dokonale - i kdyz ze zaznamu smazu tri reklamy po 5-ti minutach (ach ty komercni televize ) a kdo vi jak jej jeste okucham, nahrava rychle. Rovnez ocenim rezim zaznamu FP, kdyz je film delsi nez 2hod. Showview taky zvlada (i kdyz s dnesnimi zacatky poradu to je celkem zbytecne). S medii zadny problem nevidim, zatim vse bezproblemu vzdy vypalilo i nacetlo. Taky skvela funkce rychleho zapnuti a nahravani - behem 1sekundy nahravam! Proste parada. Snad jediny nedostatek - nezkopiruji nic na HDD.
    Takze for PETR55 - vrele doporucuji!
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: hlaska_922.png 
Zobrazení: 374 
Velikost: 20.7 KB 
ID: 1074  

Registrace
    Dec 2005

2 jirmond

- nevim jak tvuj panasonic, ale co ja jsem poznal DMR-ES15EP a ten by mel byt stejna rada co EH-55, tak ten stratoval myslim 10s o to nemel HDD, sekundu ti staruje jen kdyz ho mas v nejakem pohotovostnim rezimu, to znamena ze zere jako kdyz je zaply, HDD za sekundu asi neroztoci.
    - DVD film paleny v pc hraje na DVD+RW ?
    - filmy divx, mp3, jpg ti cte z DVD+-RW nebo DVD+R ?
    - prohlizeni fotek na tom panasonicu bylo utrpeni s kazdou fotko desne hrkal s mechanikou a nahledy delal desne dlouho bylo to utrpeni

- jinak ten mod FP je dobry a to ze po editaci kopiruje rychle je taky + no holt my si musime pockat dyl

Jinak to neni nijaky utok na tebe nebo na tveho PANASONICA , jen snad mozna objektivne hodnotim + a - .
    Mozna by to chtelo zalozit nejaky lepsi post, kde by kazdy prispival jen k tomu co ma a zna a bylo to jednoduse prehledne pro vsechny a nemusel se procitat tunama balastu uzivatelu, kteri nectou navody, nevi zakladni veci tad. To je spis podnet pro moderatory fora. Ja myslim ze by to pomohlo novym koupechtivym zakosum ne ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Máte někdo zkušenosti s novým modelem LG RH 200MHS? Zajímá mě hlavně, zda některé nedostatky, o kterých se zmiňujete u RH 199S byly odstraněny.

Jo a nevíte o nějakých stránkách, kde by byly současné DVD HDD rekordéry srovnávány, příp. i recenzovány ?

Díky, Honza

Je tu občas Avatar uživatele Jozef2
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od jjhh
    Jo a nevíte o nějakých stránkách, kde by byly současné DVD HDD rekordéry srovnávány, příp. i recenzovány ?

Díky, Honza
    http://technet.idnes.cz/nahravejte-n..._tec_video_vse
    http://technet.idnes.cz/nahravejte-n..._tec_video_NYV

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

2 jirmond:

chtel bych se zeptat na Panasonica: nekde jsem slysel, ze nelze nastavit casove nahravani v SP kvalite delsi nez 2 hodiny nebo 4 hodiny v LP. Je tomu tak ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Zdravim nekupujte do tohoto dvd rekorderu DVD+RW media EMGETON já zakoupil v kauflandu 2 ks a vubec je nenašel.
    Jediný problem jsem zaregistroval při strihu na HDD,v mistě střihu se kousne.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od JANPOUSTKA
    Zdravim nekupujte do tohoto dvd rekorderu DVD+RW media EMGETON já zakoupil v kauflandu 2 ks a vubec je nenašel.
    Jediný problem jsem zaregistroval při strihu na HDD,v mistě střihu se kousne.
    Mam pocit, ze tohle mi udelalo jen pokud bylo video nahrane v XP rezimu, kouslo se mi to pri pokusnem nahravani na DVD (byla vyriznuta reklama). Mam pocit ze je "lepsi" rozdelit a pak sloucit nez pouzit vyriznuti ...

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Prosím možete mi niekto zodpovedať pár dotazov podľa svojich skúseností s LG 188,199:
    1) je možné prehrávať MP3, JPEG z DVD ? viem, že DivX ano (nous to už potvrdil ale officialne sa myslím k tomu nehlásia)
    2) je možné prekopírovať MP3, JPEG na HDD pri zachovaní alebo vytvorení nových složek ? (vytvoriť si akoby JukeBox v složkách)
    3) keď mám DVD HDD v režime standby a rozhodnem sa niečo okamžite nahrať trvá to teda 19sec kým mi to je umožnené ?
    4) sú nejaké obmedzenia pre CZ titulky u DivX zobrazuje ich LG korektne ?
    5) jak sú tituly (to čo nahrám na HDD) radené na disku je to v složkách ?

6) Ide mi o to jak je možné sa na disku orientovať v prípade, že tam nahrám nejaký ten DivX, Jpeg, Mp3 a sú tam už aj nejaké tituly. V prípade, že to nie je možné priradiť do složek musí to tam byť asi docela chaotické ...

Díky moc za pomoc ...

Registrace
    Dec 2005

chlape proc si ten post alespon neprectes ???

kdyz ty DVD umi kopirovat tak je umi i cist !

1. samozrejme
    2. samozrejme
    3. ano, musi se cekat nez system nastartuje
    4. nevim, ja moc titulky nemusim
    5. proc se na to ptas kdyz jsem napsal ze ne, do slozek lze radit jen filmy nahrane do DIVx, jinak tituly se tridi podle nazvu nebo data
    6. chaos tam neni, divxy, fotky a mp3 organizovat jde do vlastnich slozek a navic jsou vzdy v oddelenych sekcich, fotky jsou ve slozce fotky, hudba v hudbe atd. chaos v tom neni.

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Tak jsem dnes objevil zajimavy problem u me 177, nastaveno nahravani zprav na kazdy den v casovaci a dnes nic - pak jsem zjistil, ze u nedelniho data nelze ani polozku Denne vybrat Je to normalni???

Registrace
    Dec 2005

divne to asi je, mi na 199 to dela i u soboty

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LG 47SL9000 LG 47SL8500 LG 47SL9500 Poznatky..dojmy..vady...
    Od Donadony v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 24-02-2010, 23:14
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 30-11-2009, 19:01
  3. LCD: Samsung LE37M87BD - poznatky, zkušenosti, koupě
    Od zandik v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 10:41
  4. Prvé poznatky s Panasonic AVCHD
    Od stayman v sekci Videokamery
    Reakcí: 5