Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávat do *.ts nebo do *.mpg ?

Miuvek (858)|27.12.2006 08:53
Používám na DVB-S DVBDream a SS2 a všiml jsem si jedné skutečnosti. Pokud nahrávám, používám render-less mode - koukat na PC nepotřebuju. Pokud zapnu render-less, zatížení CPU poklesne očekávaně z 25-50% na jednotky%. Pokud ale zapnu nahrávání, zatížení vzroste na hodnoty obdobné zapnutému zobrazení. Toto dělá, pokud nahrávám do *.ts. Pokud nahrávám do *.mpg, zůstává zatížení CPU na jednotkách%. Doteď jsem nahrával do *.ts a nemám žádné problémy, ani chyby v nahrávce, spíš by mě to jen zajímalo. V čem je lepší nebo horší *.ts oproti *.mpg, kromě možnosti nahrávat celý stream (včetně titulků, teletextu,apod)?
SS2CZ (874)|27.12.2006 09:03
Podle mě by zatížení mělo fungovat opačně TS/MPEG.To nahrávání do TS,by mělo být jednoduší pro CPU. Jestli tedy nenahráváš třeba obě audia(czlink). U MPEG to asi nejde.Používám AltDVB takže mám vybráno. :-)
Myslím,že player do TS jen ukládá data a MPEG vyrábí formát.
Atkins (447)|27.12.2006 09:20
Myslim, ze zatizeni CPU souvisi s kompletnim datovym tokem pri stahovani celeho TS
Miuvek (858)|27.12.2006 12:45
SS2CZ
Myslel jsem si totéž - že TS jde "jak to leží a běží" a tudíž bude méně náročné na CPU, ale ve skutečnosti je to naopak. Do TS nahrávám v defaultním nastavení - tedy jen video a první audio, nic víc.
SS2CZ (874)|27.12.2006 12:57
Nespíš to bude věc playeru jak nahrává. Mě se zvedne zatížení CPU cca o 10-15% při nahrávání.
exTNT (1421)|27.12.2006 14:20
V zásadě má ts výhodu v tom, že krom videa a audia umí nahrát i teletext, tzn. pokud má někdo potřebu přidávat k nahrávce i skryté titulky, pak se ts hodí. To bude velmi pravděpodobně souviset i s vyšším zatížením procesoru při záznamu ts vs. mpg. V mém případě není mezi nahráváním do jednotlivých formátů rozdíl - bez zobrazení bere DVBV GE při nahrávání od 0 do 3 % procesoru (Athlon 64 3700+, 1 GB RAM). Nutno poznamenat, že na pozadí běží ve VirtualDubu komprese do XviD, pokud by neběželo nic, asi by zátěž pocházející od DVBV byla větší.
Miuvek (858)|29.12.2006 10:12
Asi zůstanu při TS, stejně to byla spíš akademická otázka. Díky za ohlasy. :BB: