Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 7c - chyba při spouštění

killerGBU (182)|25.12.2006 19:49
při spouštění systému se mi zobrazuje tato chyba.



výsledek je, že při pokusu o nahrání videa je pouze zvuková stopa (kodeky v pc mám, jednalo se o xvid)
Ondras_ (204)|25.12.2006 21:24
Nemyslím si, že ta chyba má souvislost s nemožností hodit xvid do tajmlajny. Na ten xvid jsem přišel. WFV decoder xvidu nekamarádí s Vegasem, proto je potřeba použít jiný. Když se xvid videu změní fourCC z XVID např. na DVIX, tak se použije jiný decoder (v mém případě ffdshow WFV decoder). Uvedená chyba mi ukazuje asi na nějaký problém s media managerem.
Krist (376)|27.12.2006 13:06
odinstaluj xvid a vsechny allinone packy s kodekama a mej nainstalovany jen divx.
Ondras_ (204)|27.12.2006 16:28
[quote=Krist]odinstaluj xvid a vsechny allinone packy s kodekama a mej nainstalovany jen divx.[/quote]

Opravdu rada nad zlato, když člověk potřebuje třeba kodovat do XVIDu.
Krist (376)|27.12.2006 16:59
jinak to nenactes.
Tak to dej do divxu je to skoro to samy. Anebo do DV a pak v necem jinym do znovu nainst. xvidu. Stejne to bude stat za prd tak i tak. A jestli jde jen o strih, tak ti staci VirtualDub.
Ondras_ (204)|27.12.2006 17:29
[quote=Krist]jinak to nenactes.
Tak to dej do divxu je to skoro to samy. Anebo do DV a pak v necem jinym do znovu nainst. xvidu. Stejne to bude stat za prd tak i tak. A jestli jde jen o strih, tak ti staci VirtualDub.[/quote]

Aha, a proč mi to jde načítat? O pár postů dříve píšu, že stačí změnit u XVIDem kodovaného AVIčka změnit fourCC, pokud ho už chcu hodit do tajmlajny, což osobně dělám minimálně, ale někdy není zbytí. IMHO výrazně snazší než odinstalovávat a instalovat XVID furt dokola. A to přesto, že z Vegasu obykle renderuji DV a dál před distribucí zpracovávám jinde. Používat DIVX je opět rada hodná mistra. Kde např. v DIVXu nastavím prokládané kódování? A přestože to podle tebe je naprd, tak já radši distribuuji v XVIDu (přesněji řečeno v MPEG4 vytvořeném v XIVD koderu) než v MPEG2. Při stejném datovém toku je kvalita výrazně vyšší.
Krist (376)|28.12.2006 11:57
aha pred tim jsem si nevsim, ze neodpovidam KillerGBUovi. Takze to byla odpoved pro nej. Tobe jde natahnout do Vegasu xvid ci divx kdyz mas v systemu oboje nainstalovany? Me ne i kdyz menin forCC na vsechny zpusoby, mozna mam v pc nekde nakej bordel, to je mozny. Ze renderujes do DV ti brat nebudu, ja myslim, ze to je zbytecny, taky existuje frameserver. Poc bych mel chtit prokladany divx? A distribuovat svoje video v xvidu misto mpeg2 na DVD tak to ses profik :-E . Prokladany Xvid s bitratem 6-8 Mbps to se fakt vyplati. To napis na grafiku.cz , ale az v patek :-E :-E :-E :-E
Ondras_ (204)|28.12.2006 14:32
[quote=Krist]...Tobe jde natahnout do Vegasu xvid ci divx kdyz mas v systemu oboje nainstalovany?...

...Ze renderujes do DV ti brat nebudu, ja myslim, ze to je zbytecny, taky existuje frameserver...

...Poc bych mel chtit prokladany divx? A distribuovat svoje video v xvidu misto mpeg2 na DVD tak to ses profik...[/quote]

V systému mám jako encoder toliko XVID. Jako obecný VFW decoder používám ffdshow. Když u XVID AVI změním fourCC na DIVX, tak ho dekoduje ffdshow VFW decoder a Vegas to bez problémů pobere. Do DV renderuji, protože jsem ve Vegasu noob a možnost spustit v něm frameserver jsem zatím neobjevil. Manuál rovněž mlčí. Po rychlém googlování problematiky bych měl vybrat frame server jako typ při renderingu, kteroužto volbu u sebe bohužel nevidím.

Profík nejsem, jsem na to hrdý a doufám, že se jím nikdy nestanu, neb jak se znám v tu ránu by mě to přestalo bavit. Proto taky nejsem svázán distribučními standardy a mohu si zvolit takový formát a kanál distribuce, který vyhovuje mi a mým konzumentům. Velká výhoda. Jelikož máš evidentně proti MPEG4 based formátům jakýsi blok, nemá smysl s tebou o této problematice diskutovat.

EDIT: Frameserver doinstalován. Děkuji za popostrčení :)
killerGBU (182)|1.1.2007 13:27
tak jsem to vyřešil, vzhledem k nepotřebnosti terminálové služby ve win, ji mám vypnutou. takže pokud to nekomu také dělá, takstačí ve win povolit terminálovou službu