Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dilema Sony

Krtek (1279)|17.9.2004 00:06
Potřeboval bych ještě jednu kameru a pořád řeším dilema zda koupit novou Canon XM2 nebo za ty samý peníze 2 roky starou Sony VX 2000. Obě mohu mít za stejnou cenu 80 tis. Na novou DSR nebo VX 2100 bohužel nemám. Poradí někdo ? Radši bych ten Canon. Přece jen je nová se zárukou, i když má menší čipy než Sony (1/4).
stayman (12393)|17.9.2004 00:12
To ti je asi tazke poradit, uvidim rano. :-)
yozefb (684)|17.9.2004 00:37
tu sony mozes mat od niekoho znameho ? pokial, ano mozes vediet, ako s nou zaobchadzal.
Mimochodom, nerad by som Ta zavadzal, ale vedel som o jednej VX 2000 nerozbalenej \/ za 100 000,-
stayman (12393)|17.9.2004 00:45
Kč alebo Sk :-D
MOJE (537)|17.9.2004 09:19
No mne sa veľmi pozdáva tá PANASONIC AG-DVC30 B-)
yozefb (684)|17.9.2004 10:52
[quote=StayMan by €RikŁ€]Kč alebo Sk :-D[/quote]

Sk
Krtek (1279)|19.9.2004 15:35
Tu VX 2000 bych neměl od známého, takže nevím, co s ní kdo dělá. Je fakt, že neopatrné zacházení s kamerou proti slunci může odrovnat čipy. Z toho mám taky strach.
Když uvážím cenu XM2 a VX 2100 tak přemýšlím, zda je ten rozdíl opravdu tak velký co se týče kvality. Cenový rozdíl je téměř 50 tis kč. Najde se někdo, kdo má zkušenosti s obouma kamerama? (VX 200/100 a XM2)
Pitomec (10211)|19.9.2004 19:45
Možná tě povzbudí, že s XM2 se točily i příspěvky do Toulavé kamery (ČT1).
Krtek (1279)|19.9.2004 23:43
Pitomec: Aj jaj jaj. Marně jsem doufal, že tuhle diskuzi přehlédneš. :-E
Znamená to snad, že jsi změnil názor na Canon? Jde mi hlavně o názor někoho, kdo s tím Canonem točí. To zda je Ti tahle značka sympatická či nikoliv mi v rozhodování moc nepomůže. Jen to ovlivní ostatní. Někde jsem četl, že u XM 2 "dýchá" autofocus při nižším osvětlení, barvy v hledáčku jsou moc pestré a nedají se nastavit. Tak teda vážně vevím.
Jelínek ze Zlína točí pro televizi s tou nejlevnější D8, takže Toulavé kamery natočené na XM 2 mě moc neuklidní.
Navíc znám několik lidí co točí filmy s XM1 a v pohodě točí s touto kamerou dál. Tuším, že touto kamerou byl natočen i film Ene Bene, který se přepisoval na 35 mm film a běžel v kinech.
DUsoft (181)|20.9.2004 00:33
Při nižším osvětlení točit na "autofocus" je chyba.

Testovali jsme na srazu několik různých kamer za naprosto stejných podmínek a můžu zodpovědně říct, že pominu-li šlechtičnu za meloun, která tu "soutěž" (samozřejmě) vyhrála, tak XM2 byla bezpečně druhá v pořadí, další byl "muzejní" Panasonic tuším DV1 (prostě ta první tříčová digitálka) a až potom VX2000, ... ... ... třeba moje tenkrát VX1000 byla někde až za kopkou hnoje a tenkrát bych jí hodil do přehrady kdybych jí nemiloval :-) .

Takže co se týká XM2, tak potvrzuji Pitomce - aspoň vidíš, že není neobjektivní při jeho známém názoru na Canon. :-)
clee (6592)|20.9.2004 00:55
me se na canonu libi, ze trochu presira barvy, neni to takovej ten cistej televizni obraz, ja byl vzdycky do toho undergroundu :-E
Pitomec (10211)|20.9.2004 11:26
[quote=Krtek]Pitomec: Aj jaj jaj. Marně jsem doufal, že tuhle diskuzi přehlédneš. :-E
Znamená to snad, že jsi změnil názor na Canon? Jde mi hlavně o názor někoho, kdo s tím Canonem točí. To zda je Ti tahle značka sympatická či nikoliv mi v rozhodování moc nepomůže. Jen to ovlivní ostatní. Někde jsem četl, že u XM 2 "dýchá" autofocus při nižším osvětlení, barvy v hledáčku jsou moc pestré a nedají se nastavit. Tak teda vážně vevím.
Jelínek ze Zlína točí pro televizi s tou nejlevnější D8, takže Toulavé kamery natočené na XM 2 mě moc neuklidní.
Navíc znám několik lidí co točí filmy s XM1 a v pohodě točí s touto kamerou dál. Tuším, že touto kamerou byl natočen i film Ene Bene, který se přepisoval na 35 mm film a běžel v kinech.[/quote]
Myslím, že ten největší problém Canonu (t.j. "bumerang") tě nemusí příliš vzrušovat, protože záruka je 24. měsíců. A nic jinýho (až na barevný hledáček, což je utrpení - to ovšem platí pro všechny kamery, které ho mají), pomineme-li provedení "ručka", se XM2 (za ty prachy) vytknout nedá.
keto (136)|20.9.2004 15:46
mám ji a naprostá spokojenost, navíc 20x optickej zoom, to nemá v této kategorii bakeliťáků ( jak je označuje diskuzní kolega viz výše ) konkurenci.
Navíc naprosto špičkovej mikrofon a tedy zvuk.

2 roky stará kamera - vyrachtaná herka ( kolik toho natočila ? )
Pitomec (10211)|20.9.2004 15:48
Máš tak leda průjem... Vedle v diskuzi cosi blábolíš o D8, tak u ní taky zůstaň a nedělej tady důležitýho. :-)-
DUsoft (181)|20.9.2004 22:44
Jo jo, taky jsem zaznamenal. Chtělo by to inventůru keto. :-)-
Krtek (1279)|21.9.2004 01:11
Asi teda půjdu do toho Canonu. Ještě by mě u týhle kamery zajímal ten progressive scan. Jak to funguje ? Teda vým jak funguje progressive. To se dá na tý kameře nějak zvolit zda chci nahrávat prokládaně či nikoliv ?
Nebo to jede pořád na progressive?
Pitomec (10211)|21.9.2004 15:44
[quote=Krtek]Asi teda půjdu do toho Canonu. Ještě by mě u týhle kamery zajímal ten progressive scan. Jak to funguje ? Teda vým jak funguje progressive. To se dá na tý kameře nějak zvolit zda chci nahrávat prokládaně či nikoliv ?
Nebo to jede pořád na progressive?[/quote]
Na co ti to bude proboha? Vždyť svým zákazníkům to stejně v 90% hážeš na VHSku a těch zbylých 10% to pouští přes stolní DVD přehrávač přímo v TV...
Krtek (1279)|22.9.2004 01:33
[quote=Pitomec][quote=Krtek]Asi teda půjdu do toho Canonu. Ještě by mě u týhle kamery zajímal ten progressive scan. Jak to funguje ? Teda vým jak funguje progressive. To se dá na tý kameře nějak zvolit zda chci nahrávat prokládaně či nikoliv ?
Nebo to jede pořád na progressive?[/quote]
Na co ti to bude proboha? Vždyť svým zákazníkům to stejně v 90% hážeš na VHSku a těch zbylých 10% to pouští přes stolní DVD přehrávač přímo v TV...[/quote]

Já vím, ale ptal jsem se na něco jiného. Vím že XM2 má progressive.
Žádný zákazník včetně mě stejně nemá DVD přehrávač i TV co by progressive podporoval.
Když ta kamera umí natáčet progressive tak mě zajímá, zda umí natáčet i normálně, nebo jen progressive. Tj. jestli se dá progressive vypnout abych mohl točit prokládaně. Nebo jak to teda funguje? Mám třeba DVD přehrávač Sony, a ten umí taky progressive. V zadu je na to přepínač, kde si zvolíš v jakém módu chceš film pustit.
ODSakEda (2278)|24.9.2004 23:38
Nemá žádný? Ale má!!!!!!!! A pozor! Valí se na nás (tedy na mnohé, na socky akorát tak půjčky (novomanželské i pro svobodné...) od Grosse a tím pádem ještě větší dluhy...) DATA(!)videoprojektory, ale již i stolní DVD přehrávača ale i 100Hz TV s VGA konektory!!! (a co to asi znamená! že?!-no progresivní zobrazování jako na LCD monitoru!) a i já mám mimo jiné doma levnej stolní DVD player (umí i DivX/XviD a fotky jako data, soubory a neee jako videosekvence jako NEdivixový shity, co jim nestačí video na médiu jen jako prostá data!, ale potřebují shit authoring, který stejnš jen sleduje nekopírovatelnost videa a tím DVD technologii znesvobodnuje a proto i DVD nenahradilo po letech VHS, stejně jak SONY blokoval MiniDisc pro kopírování dat a tím jej zabil i když tedkom se to snaží dohnat a nejednou to jde kopírovat jen data a nenahrávat hudbu jak na kazeták v reálném čase...-pardon za dlouhou kritickou vsuvku!) za 2500,.Kč a ten má také komponent Video OUT a vzádi je přepínaček: Video OUT Procresive ON/ OFF !!!!!!!!!!!
Takže jedině PROGRESIVNE!!! Dodatečná deinterlace snímky při pohybujícím se objektu či pohybu kamery časovým posunem půlsnímků rozmazává mimo expozice kamery! U progresívního snímání je předpoklad pouze rozmazání expozicí, nikoli interlací!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Smrt prokládání! (prehistorické to technologii a přesto mrkajících obrazovek nejen kvůli 50Hz...)
brum (3)|27.9.2004 14:12
Ona se občas někomu kamera zapráší a opraváři říkají, že se to nedá prakticky odstranit. Tedy nedá se to většinou odstarnit z těch míst, kde to skutečně vadí a působí jako brus. A proto musí pryč.
Krtek (1279)|10.10.2004 23:16
Dnes jsem mě zkontaktoval důvěryhodný člověk, který také podniká ve filmu. Má zkušenosti z VX 1000, 2000 a XM 2.
Tu XM2 mě totálně rozmluvil a uvedl mi minimálně 10 důvodů, proč ji nebrat. Sám ji měl a velice rychle se jí zbavil. Takže mám jasno. Něco přišetřím a půjdu do VX 2100.
stayman (12393)|10.10.2004 23:19
Krtek (1279)|10.10.2004 23:33
Stayman: To vypadá velice zajímavě, ale spíš bych něco co je v naší distribuci a hlavně se zárukou a bezproblémovým servisem.
stayman (12393)|10.10.2004 23:40
[quote=Krtek]Stayman: To vypadá velice zajímavě, ale spíš bych něco co je v naší distribuci a hlavně se zárukou a bezproblémovým servisem.[/quote]

Ale ved neboj bude aj u ns, na kedy to potrebujes??? Tak v novembri by sa mala objavit aj u nas v PAL. Vie DV/HDV 1080i.
Krtek (1279)|11.10.2004 22:41
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Stayman: To vypadá velice zajímavě, ale spíš bych něco co je v naší distribuci a hlavně se zárukou a bezproblémovým servisem.[/quote]

Ale ved neboj bude aj u ns, na kedy to potrebujes??? Tak v novembri by sa mala objavit aj u nas v PAL. Vie DV/HDV 1080i.[/quote]

Toho se právě bojím, protože jsem se dozvěděl, že Sony s VX 2100 pro náš trh už nepočítá. Nevím proč.
Pitomec (10211)|12.10.2004 07:45
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak v novembri by sa mala objavit aj u nas v PAL. Vie DV/HDV 1080i.[/quote]
A k čemu to prakticky bude? Když natočíš někomu svatbu, tak mu k tomu ještě prodáš i tu kameru, aby byl vůbec schopen si to doma přehrát? 9-) :-)
Mike (617)|12.10.2004 10:30
[quote=Krtek]Dnes jsem mě zkontaktoval důvěryhodný člověk, který také podniká ve filmu. Má zkušenosti z VX 1000, 2000 a XM 2.
Tu XM2 mě totálně rozmluvil a uvedl mi minimálně 10 důvodů, proč ji nebrat. Sám ji měl a velice rychle se jí zbavil. Takže mám jasno. Něco přišetřím a půjdu do VX 2100.[/quote]

A nechceš svěřit těch 10 důvodů? Docela mne zajímají.
stayman (12393)|12.10.2004 13:07
[quote=Pitomec]A k čemu to prakticky bude? Když natočíš někomu svatbu, tak mu k tomu ještě prodáš i tu kameru, aby byl vůbec schopen si to doma přehrát? 9-) :-)[/quote]

Ku comu??? No neviem, ale ten zaznam das v pohode na DVD a aj v pohode pregras z DVD-ROM v PC a co chvila budu BluRay playere/rekordery, tak preto som pisal, perspektivna!!! Samozrejme ze zatial moze s tou DV/HDV kamerou tocit v DV, ale ked pride za nim taky StayMan, tak ho to nezaskoci a poskytne v ramci svojich sluzieb aj ten zaznam v HD rozliseni, comu sa DV nemoze rovnat 9-)
Erik (1)|12.10.2004 20:18
[quote=Krtek]

Toho se právě bojím, protože jsem se dozvěděl, že Sony s VX 2100 pro náš trh už nepočítá. Nevím proč.[/quote]

Tak to je zaujimave, do SK officialne bude rozvazane po officialnych predajcoch zajtra cize 13teho. Planoval som k VX2100 kupit i sirokac a podobne blbostinky. No cena sa vysplhala so sirokacom skoro tam kde PD170P. Pri tej celkovej cene je niekolko tisic hore dole :-D a kupil PD170P a vskutku nelutujem.
Pitomec (10211)|12.10.2004 20:47
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ku comu??? No neviem, ale ten zaznam das v pohode na DVD a aj v pohode pregras z DVD-ROM v PC a co chvila budu BluRay playere/rekordery, tak preto som pisal, perspektivna!!! Samozrejme ze zatial moze s tou DV/HDV kamerou tocit v DV, ale ked pride za nim taky StayMan, tak ho to nezaskoci a poskytne v ramci svojich sluzieb aj ten zaznam v HD rozliseni, comu sa DV nemoze rovnat 9-)[/quote]
Záznam dáš na DVD? Tak to mně ukaž jeden jediný stolní DVD player, jenž si s HD záznamem poradí... 9-) 9-) 9-) A pokud to budeš přehrávat v PC, tak už vidím ty davy lidí, jak si místo monitoru kupují plazmu za 100t. (nebo to snad přes výstup TV out grafiky bude kvalitnější? :-)- ) - nemluvě o tom, že skuteční fanšmejkří, kteří mají obývák ve stylu Ster Century, si nějakej rachotící plechovej křáp (=PC) asi těžkou budou dávat jako součást dekorace a ještě z něho něco přehrávat... 9-) 9-) 9-) :-E :-E :-E

P.S. Když někdo přijde, abys mu udělal HD záznam a ty na něho vyrukuješ s ručkou s PVC objektivem :-E a jednočipem (nebo i tříčipem) velikosti špendlíku, tak se každej akorát poleká a uteče (o rozlišení se netřeba bavit, protože kde nic není, tak ani záznam nemůže zaznamenat - a u PVC ruček je výstup z kamerové části ideální tak max. pro VHS EP :-E ).
clee (6592)|12.10.2004 20:54
mel bys upresnit "u nas dostupnej dvd player", japoncici uz tyhle vehikly maj, jinak to s tou kamerovou casti je vic nez trefny :-D
stayman (12393)|12.10.2004 21:18
[quote=Pitomec]Záznam dáš na DVD? Tak to mně ukaž jeden jediný stolní DVD player, jenž si s HD záznamem poradí... 9-) 9-) 9-) A pokud to budeš přehrávat v PC, tak už vidím ty davy lidí, jak si místo monitoru kupují plazmu za 100t. (nebo to snad přes výstup TV out grafiky bude kvalitnější? :-)- ) - nemluvě o tom, že skuteční fanšmejkří, kteří mají obývák ve stylu Ster Century, si nějakej rachotící plechovej křáp (=PC) asi těžkou budou dávat jako součást dekorace a ještě z něho něco přehrávat... 9-) 9-) 9-) :-E :-E :-E

P.S. Když někdo přijde, abys mu udělal HD záznam a ty na něho vyrukuješ s ručkou s PVC objektivem :-E a jednočipem (nebo i tříčipem) velikosti špendlíku, tak se každej akorát poleká a uteče (o rozlišení se netřeba bavit, protože kde nic není, tak ani záznam nemůže zaznamenat - a u PVC ruček je výstup z kamerové části ideální tak max. pro VHS EP :-E ).[/quote]

Nejaku mas dobru naladu :-D No akakolvek DVD-ROM ti prehra DVD s HD rozlisenim tak do 8-10000kbps, tak ako tomu je aj s DVD \/ Navyse ako zalohu 25000kbps mozes kludne pouzit aj ten nosic DVD, ale uz to tu vrie s HD-DVD a BluRay, uz su aj prva PC vypalky a mimochodom BluRay bude mat aj Playstation3, takze PC v obyvacke nepotrebujes :-E
Pitomec (10211)|12.10.2004 21:21
[quote=StayMan by €RikŁ€]Nejaku mas dobru naladu :-D No akakolvek DVD-ROM ti prehra DVD s HD rozlisenim tak do 8-10000kbps, tak ako tomu je aj s DVD \/ Navyse ako zalohu 25000kbps mozes kludne pouzit aj ten nosic DVD, ale uz to tu vrie s HD-DVD a BluRay, uz su aj prva PC vypalky a mimochodom BluRay bude mat aj Playstation3, takze PC v obyvacke nepotrebujes :-E[/quote]
A co budu s tou ROMkou dělat? Já to potřebuju přehrát ve stolní mašině a ne v nějakým za*raným PC, který mně bude hučet za hlavou a tuhnout... 9-) :-E
Pitomec (10211)|12.10.2004 21:23
Jo - a Playstation si teda rozhodně kupovat nebudu. Vyhodit prachy za takovej krám jsem neudělal ani u 1 a ani u 2, takže u 3 zůstanu věrný tradici (=nekupovat za žádnou cenu) :-)
stayman (12393)|12.10.2004 21:32
O chvilu nic ine, podobne tomu PS3 aj tak nebude, domov si kupis multimedialnu krabicku a PC budes mat na robotu ( a na napalovanie tych HD DVD :-D )
Pitomec (10211)|12.10.2004 21:34
To si radši koupím kastl piva a TV hodím z okna... :-D
stayman (12393)|12.10.2004 21:35
:-D :-D :-D
DUsoft (181)|12.10.2004 23:40
[quote=StayMan by €RikŁ€]O chvilu nic ine, podobne tomu PS3 aj tak nebude, domov si kupis multimedialnu krabicku a PC budes mat na robotu ( a na napalovanie tych HD DVD :-D )[/quote]

To jsi tak krásně popsal (tu světlou budoucnost myslím), že jsem si na chvilku připadl jako v zemi, kde zítra znamená jinde již včera. :-E :-E :-E
stayman (12393)|12.10.2004 23:49
:-E
Krtek (1279)|13.10.2004 01:07
[quote=Mike][quote=Krtek]Dnes jsem mě zkontaktoval důvěryhodný člověk, který také podniká ve filmu. Má zkušenosti z VX 1000, 2000 a XM 2.
Tu XM2 mě totálně rozmluvil a uvedl mi minimálně 10 důvodů, proč ji nebrat. Sám ji měl a velice rychle se jí zbavil. Takže mám jasno. Něco přišetřím a půjdu do VX 2100.[/quote]

A nechceš svěřit těch 10 důvodů? Docela mne zajímají.[/quote]

Popravdě nevím zda to napsat. Abych Tě nenas*al, když ji máš ve znaku :-E
Těch důvodů asi 10 nebude, ale o to jsou závažnější.Navíc tu kameru mám od pátku půjčenou, a ten dotyčný měl pravdu.

- Problém XM 2 s hledáčkem:
Oproti VX 1000 je příliš jasný a kontrastní, barvy příliš syté. V praxi to
znamená, že za horších světelných podmínek obraz v hledáčku vypadá ještě
skvěle, ale když si to pak doma pustím, tak až doma vidím, že to bylo málo
osvětlené. Jinými slovy ten hledáček lže, přikrášluje. VX 1000 mě to ukáže
tak jak to opravdu je, a můžu s tím něco okamžitě dělat. Přisvítit, změnit
postavení, manuální nastavení, prostě se podle toho včas zařídit.

U XM 2 jsou na boku
kamery, v místě ideálně přístupném pro prsty a ideálně veliká asi 2
tlačítka, která jdou krásně nahmátnout pohmatem. Mají bohužel jednu vadu.
Jsou to tlačítka pro digitální efekty, v případě střihu na počítači,
tlačitka naprosto zbytečná. Naproti tomu tlačítka manuálního ovládání,
potřebná stále, jsou až úplně dole, vlastně téměř na spodní hraně kamery,
navíc titěrná.

Dále optika. V Exteriéru vynikající, v interiéru za horších světelných podmínek selhává autofocus a obraz dýchá. Ten semý exteriér se Sony VX 2000 naprosto v pohodě.

Jinak VX 2100 se už zase po 3 msíční pauze prodává, ale je podstatně dražší. Doporučená MOC je 139 990 kč. To už je dost. Stála o 20 tis. míň. Jelínek (http://www.videokamery.cz) mi ji nabízí za 115 000 při platbě předem a když mu ji nechám aby podle ní mohl udělat recenzi. Zkusím ještě jeden velkoobchod.
Krtek (1279)|13.10.2004 01:11
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Pitomec]A k čemu to prakticky bude? Když natočíš někomu svatbu, tak mu k tomu ještě prodáš i tu kameru, aby byl vůbec schopen si to doma přehrát? 9-) :-)[/quote]

Ku comu??? No neviem, ale ten zaznam das v pohode na DVD a aj v pohode pregras z DVD-ROM v PC a co chvila budu BluRay playere/rekordery, tak preto som pisal, perspektivna!!! Samozrejme ze zatial moze s tou DV/HDV kamerou tocit v DV, ale ked pride za nim taky StayMan, tak ho to nezaskoci a poskytne v ramci svojich sluzieb aj ten zaznam v HD rozliseni, comu sa DV nemoze rovnat 9-)[/quote]

Žijme v realitě...OK ?
stayman (12393)|13.10.2004 12:43
Hmm, tak u Krtka si zaznam HDV asi neobjednam :-(
DUsoft (181)|14.10.2004 00:50
To Krtek - poslal jsem ti soukromou zpravu (jestli to mas nastavene) :-)