Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

progresivni scan

strelec (39)|16.9.2004 22:35
zdravim vas,

Chci si koupit novy DVD prehravac a u nekterych pristroju je uvedeno ze umi progresiv scan. Je to mozna naivni dotaz, ale muze mi nekdo rici jestli to ma prakticky vyznam?

Diky Strelec
Hawkey_tvf (434)|17.9.2004 10:54
cim dalej tym vacsi, ako pribuda TV co ho ovladaju tiez
vlada (3470)|17.9.2004 11:22
Hawkey> Můžeš mi prosím vysvětlit jak to funguje a v čem to je lepší? Teď nám do továrny kde pracuju (Panasonic Plzeň) přivezli vzorek nový televize z Anglie. Ta umí 100Hz progressive scan i z normálního signálu. Tak dobrej obraz sem eště neviděl. Má potom smysl aby progressive scan uměl DVD přehrávač, když si to lepší televize stejně přepočítají? Možná ale tej technologii špatně rozumim. Díky,
Vláďa
ViKinG (793)|17.9.2004 11:41
vlada: no jestli je to tak jak tomu rozumim já, tak progressive scan má smysl jen když ho má jak zdroj (např. dvd player) tak zobrazovací zařízení.
Hawkey_tvf (434)|17.9.2004 13:22
ViKinG to v podstate zhrnul, ma to vyznam tam, kde uz zdroj je progressive. Cize znacna cast PAL DVD. Inak ide pochopitelne v prekladanom rezime.
100 Hz - to uz iba duplikuje frames, aby sa potlacil pripadny dojem kmitania obrazu.
kirk (476)|17.9.2004 15:44
Na nějakej progressive scan kašlu. Monitor zobrazuje progresivně a má vyšší rozlišení :-)
Anonymous (825)|17.9.2004 17:45
Progressive scan je 25 celých (30) snímků, zdroj nesmí být složen z půlsnímků které jsou časově posunuty, přehrávač musí mít podporu pro televizi která zobrazuje celý snímek najednou (jako monitor)

Kirk: pořiď si televizi, za ty tvoje 3 platy máš slušnou, co budeš žrát to je mě jedno :-E :-E :-E