Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přepnutí na Svideo u TV

jiraczech (2)|21.12.2006 17:41
Prosím o radu: Když zapnu DVD přehrávač (nastaven na Svideo), TV se přepne jen na AV a já pak musím ručně přepnout na S. Jde to nějak přepojit, aby se přeplo samo na S?
Diky

PS: Jestli to tu je, tak se omlouvám. Já to nenašel.
Modena (1706)|21.12.2006 18:59
[quote=jiraczech]Prosím o radu: Když zapnu DVD přehrávač (nastaven na Svideo), TV se přepne jen na AV a já pak musím ručně přepnout na S. Jde to nějak přepojit, aby se přeplo samo na S?
Diky

PS: Jestli to tu je, tak se omlouvám. Já to nenašel.[/quote]
Předpokládám, že jsou stroje konektorem SCART ? Ty mají dvojí (trojí) možnost zapojení RGB+Compozit a S-VIDEO ! V playeru i v TV je třeba v menu nastavení vstupu a výstupu natvrdo zařadit S-Video a pak by to mělo fungovat - scart spínacím kolíkem přepne TV na připojený AV vstup ! Že by kabel scart sám vnucoval telce jiný signál, než je zvolen z menu přístroje, to jsem neslyšel ! :OO
Proč vlastně nepoužiješ RGB ? Tvoje TV ho nepodporuje ? :-(
jiraczech (2)|21.12.2006 20:16
Tak to zkusím rozepsat.
TV má vzadu 2x scart.
Opsáno z návodu.
1- 21-kolíkový konektor (norma CENELEC) včetně vstup pro audio/video signál, RGB vstup a TV audio/video výstup.
2- 21-kolíkový konektor (norma CENELEC) včetně audio/video vstupu, S-video vstupu, Audio/video výstup monitoru.

Na 1. mám DVD nastaveno RGB. (to je v pohodě).
Na 2. SAT nastaveno Svideo. Když pustím SAT naskočí na TV AV2 a já musím přepnout na S.
Při zapojení 1. SAT a 2. DVD je SAT v pohodě, ale DVD je obraz špatný i když na něm přepínám různé možnosti (RGB,Svideo,YUV).
Pitomec (10211)|21.12.2006 22:46
Buď propoj ten svůj DVD player se vstupem AV1 a nastav RGB nebo použij vstup AV2 a dej obyč. CVBS a nic jinýho (tj. S-Video) neřeš.