Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CMOS error

pee.tr (1208)|19.12.2006 19:51
tohle mi začal psát comp při nabíhání. Je to nutně odešlá baterie nebo nedejbože i něco jinýho? Ta deska je stará 1,5 roku. Mám zkušenost, že baterka u starých PC vydržela i 10 let. Comp mi běží, ale čas jde od 0:00 1.1.2003. Když ho nechám hodinu běžet, tak pak už tu chybu nevypíše, nicméně čas zůstává blbě a navíc při nabíhání hrabe na FDD, což mi nedělal, asi se tam vše hodilo nějak do defaultu.
Devaster (477)|19.12.2006 20:08
skus nastavit v biose refresh ES nieco data to by mohlo pomoct . ide konfiguracne data v nvram a tie sa vedia cas od casu sahnut ....
pee.tr (1208)|19.12.2006 20:18
Mě už to nabíhání čas od času (1x za 2 měsíce zlobí asi rok). Občas se mi to v BIOSU zastaví u jakéhosi Update a vůbec nevím co s tím dělat. Bývá tam možnost zmáčknout TAB nebo ještě něco, ale nějak mi to nešlo.
Navíc se mi dnes stalo, jsem měl PC v zásuvce (230V) a vylítl nám proud, když jsem se po nahození jističe vrátil, tak ten comp BĚŽEL (!!) Mimochodem tohle se nám v práci na jednom PC děje běžně, že po "zastrčení do zdi" se rozbíhá PC. A je to ATX. Ten můj dokonce bez "zadního" zdrojového spínače.
Jano (592)|19.12.2006 22:09
ano niektoré 350w zdroje to robili aj mne ,keď som prišiel domov a komp
bežal tak som vedel že bol výpadok prúdu :-)
Miuvek (858)|20.12.2006 00:17
Já mám v biosu možnost nastavení stavu po výpadku sítě - zapnuto, vypnuto, předešlý stav. Jestliže blbne cmos, je možné, že se podobná volba nastavila kdoví jak a teď to blbne. Ještě z jedné příčiny se mi zapínal sčot - prsty v tom měl některý wake up event. Teprve po vyřazení všech wake up events to přestalo.
pee.tr (1208)|20.12.2006 09:19
Budu muset prvně doma vyměnit jistič, páč mi skoro obden po zapíchnutí 2 PC naráz do sítě jistič vylítne. (compy denně od proudu odpojuju) Kámoš elektrikář mi tvrdilm že to je docela silnej náraz, tak nevim. stejně mi to přijde divný.
mirekv (7169)|20.12.2006 10:32
pee.tr
je to tak, ve zdroji se nabíjejí kondenzátory a špička může být velká, obvzlášť starší jističe (déle provozované) mohou mít problémy.
Doom (2331)|20.12.2006 10:48
mě se taky občas stalo, že zapnutím PC do zásuvky (zapojoval jsem kabel na kterém viselo PC, zesilovač a monitor) vypnul jistič.

//edit - věta opravena aby dávala smysl
pee.tr (1208)|20.12.2006 11:36
to mě se to stává fakt často, a je to kabel na němž jsou 2 monitory, 2 PC (350W+asi 200W) malý kazeťák coby zesilovač, ale vše je vypnutý. Možná pomůže, kdy aspoň ten comp co má vypínací spínač vzadu budu vypínat a zapnu ho až pak. Takhle si možná dost zahrávám, když ten kabel nechám v zásuvce a jdu nahodit jistič, kterej se většinou udrží až tak na druhý natažení.