Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zvukem

Lar (115)|19.12.2006 19:43
Vím že tento problém se tu už opakovaně řešil, ale už jsem z toho blázen.
Jedná se o problém o přepnutí zvukové normy při nahrávání-tuner winfast Expert, kdy se místo zvuku nahraje šum.
Už opravdu nevím co s tím,tento problém jsem řešil cca před půl rokem-mezitím jsem vyměnil půl počítače-nová grafika, nový motherboard, nové paměti, nový procesor-nová instalace systému na zformátovaný disk, žádné codecpacky,čistá instalace ovladačů-5.13.1.3310 a PVR-3.0.10.20.
Cca 2 měsíce v pohodě a ted se občas místo zvuku nahraj jen šum,zajímavý je když pak počítač probudím z hibernace-naběhne PVR a zvuk je v pohodě.
tak už fakt nevím co s tím, kdyby někoho něco napadlo, tak mu budu vděčný...
Milosbb (889)|19.12.2006 20:36
To bude súvisieť s normami, máš zrejme nastavenú vašu českú zvukovú normu (D/K) a ostatné krajiny v Európe vysielajú v inej (B/G) vrátane Slovenska. Kde sa to nastavuje vo Win Fast ti neporadím, mám totiž inú kartu, ktorá zmenu normy zistí automaticky.

-------------
Lar (115)|19.12.2006 22:57
S normami to samozřejmě souvisí,nicméně problém není v nastavení, zvuk je nastavený dobře,akorát že se to občas samo přepne při nahrávání.
Jano (592)|19.12.2006 23:01
ja som to riešil v ati krajinou denmark
Ivo Mašek (10205)|20.12.2006 06:06
Lar:
Pokud máš výše zmíněné ovladače, tak si v roletovém menu najdi PAL_BD (nikoli samostatné BG, nebo DK). Mělo by ti to potom šlapat. :-)
Lar (115)|27.12.2006 09:59
PAL BD mi problém neřeší-mě to prostě nenaladí všechny programy-musím nastavit adaptive scan a pak to naladí všechno.Jinak zdroj signálu je kabelový rozvod ze satelitu.
Přeladil jsem všechno znovu a uvidíme,ale určitě se ti zase objeví.
Lar (115)|5.1.2007 13:47
Takže pořád ve starých kolejích, občas to nahraje místo zvuku šum-stačí přepnout CTRL+A a přepne se , ale když u toho člověk není ...
Nemám zkusit jinou verzi PVR?
Lar (115)|10.1.2007 07:38
Tak jsem nakonec objevil, co způsobuje ty problémy. Překvapivě to způsobily windows.
Zjistil jsem totiž že mimo originálních ovladačů, jsou v systému současně nefunkční ovladače, které tam nacpal systém při prvním spuštění (byly to nějaké ovladače ctxxxxx), bohužel byly skryté a normálně se vůbec neukázaly.Přišel jsem na to náhodou, když jsem dal pod systém/hardware zobrazit skrytá zařízení.
Tak kdyby měl někdo podobný problém, ta kat se podívá do správce zařízení, jestli tam není něco skrytého.
StD (8612)|10.1.2007 08:01
Lar: To je normální stav u všech zákl. desek vybavených integrovanou ZK, pokud ji v BIOSu nezakážeš ještě před instalací OS... :-E
Lar (115)|12.1.2007 12:57
Aha, ale to byly ovladače k tuneru, ne ke zvukovce. Navíc jinou než na desce nemám.