Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s přehráváním videí

Rival (3)|17.12.2006 23:06
Předem bych chtěl upozornit, že jsem celkem laik co se týče kompů (ale spustit počítač umím :-D)

Ze svého problému jsem poněkud nešťastný. Mám notebook HP nx6110 bez jakýchkoliv úprav. Tedy Notebook HP nx6110 1,5Ghz, 256MB RAM. , grafická karta Intel 128MB sdílená. 40GB HDD 5400ot.

Nedávno se při přehrávání videí začaly objevovat podivné pruhy a jiné hnusy. V domnění, že se zasvinil soft jsem provedl totální reinstal. Nainstaloval Win XP Pro, kodeky (k-lite). Ale úkazy na videu byly stále. Zkusil jsem tedy jiné kodeky (snad nějaký all-in-one). Ale ani to nepomohlo. Mám všechny aktualizace pro Winy, nejnovější ovladače pro grafickou kartu (INTEL G915). Zkoušel jsem různá rozlišení, hloubky barev, úrovně HW akcelerace - nic nepomohlo.

Řekl bych tedy, že něco bude z grafárnou, jenže ještě jedna věc. Když jsem stáhnul jedno video, tak to funguje zcela bez problémů a krásně.
Pravděpodobně jde o video ve formátu Xvid, zatímco ostatní videa co jsem zkoušel (DivX,rmvb nebo klasická DVD) prostě nefungují.

Pro názornost přikládám screeny z origoš DVD:

http://www.multiweb.cz/rivalpg/cap001.jpg
http://www.multiweb.cz/rivalpg/cap002.jpg
http://www.multiweb.cz/rivalpg/cap003.jpg

Za každou radu předem děkuji :)
vlada (3470)|18.12.2006 00:23
Rival
Divný, to jsem ještě neviděl. Zkus přehrávač VLC, jak to bude hrát. Pokud to bude špatný i v něm, tak je na vině grafika.
Diablo (668)|18.12.2006 08:57
Rival
To dělá jen u MPEG2? :-I


:-!!!
Peloš (103)|18.12.2006 20:25
Píše, že mu to dělá i DivX.

Rival
Osobně bych vyzkoušel čistou instalaci bez kodeků, poté PowerDVD a co udělají originál DVD. Pokud by to bylo dobré, kodeky bych raději instaloval zvlášť.
vlada (3470)|19.12.2006 18:41
Peloš
To neni nutný, VLC to otestuje bez nutnosti cokoliv instalovat.
Rival (3)|20.12.2006 13:36
Takže předem děkuji všem za reakce - právě jsem zkusil ten VLC media player a jsem z toho opravdu zmatenější víc než předtím.

Ve win-media classicu či WinDVD vše blbne, už blbne i to video co předtím problémy nedělalo.

Když spustím videa přes VLC jedou krásně vč. DVD. :-) Tedy děkuji mnohokrát za radu ohledně programu. :-) (BTW: jde udělat něco aby přehrával i Real media? Real alternative na to nějak nereaguje :) )

Ale to nic nemění na tom, že vůbec nevím co se děje v tom proklatým noťasovi. :-I
vlada (3470)|20.12.2006 16:40
Rival
Bohužel VLC nemá dekodery pro Real formáty. VLC je opensource a Real je uzavřený formát. Navíc tak minoritní, že asi těžko bude někdo namáhat reverzním inženýrstvím kvůli jeho podpoře.

Každopádně už teď tedy vidíš, že za problémy může zřejmě systém DirectShow. Jako další krok bych zkusil přehrávač MPC a případně v něm popřepínal režimy výstupu (Overlay, VMR7, VMR9 atd.) MPC má vlastní dekodery pro mnoho formátů například DVD (MPEG-2, MP2, AC3, DTS) ale zároveň využívá i DirectShow filtry. Je to tedy velmi škovný nástroj pro vyhledání příčin podobných problémů (kromě toho, že to je nejlepší video přehrávač ). :-R

Nějaké další informace můžeš najít na mých stránkách.
Rival (3)|20.12.2006 17:32
Žjůva, tož ty stránky pečlivě prostuduju - mám o Vánocích co dělat :-D
Děkuju mnohokrát :-)