Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvod tv.signálu medzi 2 televízory.

peterx123 (24)|17.12.2006 20:52
Popíšem v krátkosti svoj problém.V byte máme 2 televízory.Máme kabelovú televíziu UPC.Televízor,ktorý je v obyvačke má všetky programi úplne bez rušenia,tv.signál je proste výborný.No na televízore v 2 izbe je už signál priemerný,niektoré z programov sú dokonca nepozerateĺne.Nie je to sposobené televízormi,lebo som ich skúšal vymeniť.Proste tv,ktoré je v obyvačke má krásny príjem a tv ktoré je v 2 izbe má už príjem zhoršený.Koaxiálne káble sú rozdvojené klasickým kovovým "téčkom".
Chcel by som sa opýtať,akým sposobom by som mal rozviesť televízny signál tak,aby aj v 2 izbe bol taký kvalitný obraz,ako v obyvačke.
Pitomec (10211)|17.12.2006 21:02
Kvalitní koax. kabel (např. Belden H125) a pořádný konektory (žádný letovací/nastrkovací svině nebo plastovej aušus, kde se šroubeček středového vodiče permanentně dotýká stínění) - pak to musí šlapat.
gorila (16)|18.12.2006 18:16
popripade f-konektormy vydel som v predaji rozbocovace snimi
Modena (1706)|18.12.2006 18:43
Pitomec (10211)|18.12.2006 18:52
Ty snad děláš dealera s těma krámama 9-) :-E K čemu potřebuje při rozbočení signálu na kabelovce něco se vstupem ze SATu, to teda fakt nechápu 9-) 9-) 9-)
Modena (1706)|18.12.2006 20:08
[quote=Pitomec]Ty snad děláš dealera s těma krámama 9-) :-E K čemu potřebuje při rozbočení signálu na kabelovce něco se vstupem ze SATu, to teda fakt nechápu 9-) 9-) 9-)[/quote]
Mám od stejné firmy jeden "krám" doma a vlastní dobrá zkušenost mi říká, že běžné rozbočovače na už tak špatnej signál DVB-C od UPC, co má tazatel, může být svobodně šířená ! Navíc předpokládám, že tazatel bude chtít místo loopu koaxem třeba i jeden extra výstup na videorekordér (DVD rekordér) a krabička se může hodit i do budoucna pro rozvod případného SAT signálu ! B-)
P.S. Vzhledem ke své profesi bys mě měl spíš podpořit ! :-R :-E :-E :-E
mirekv (7169)|18.12.2006 20:23
Modena
Tak to tě nepodpořím ani já, protože SAT přepínače s aktivním zesilovačem TV signálu se vyznačují mizernou kvalitou právě toho aktivního zesilovače, hlavně jeho vybuditelností.
http://www.antech.cz/cz/zes_ca_ai.htm
Modena (1706)|18.12.2006 20:47
mirekv
Nějakej test, nebo vlastní zkušenost by nebyla ? \/
Záleží především na kvalitě použitých součástek (trafo, galvanické oddělení signálů, typ použitého pulzního přepínače . . .) a firem, které se tímto v odpovídající kvalitě zabývají u nás moc není - respektivě - znám pouze jednu ! :-R
Já mám doma jeden kousek od EMP-Centauri a pohoda ! B-)
mike568 (2)|3.4.2009 17:21
Podarilo se nekomu rozvest DVB-C signal na vice televizi tak, aby to opravdu na vsech TV fungovalo?
jorasses (4)|3.4.2009 20:37
S tím problémy nebývají a jestli ve tvém případě ano, nejjednodušší je požádat kabelovku ať ti namontují ještě jednu zásuvku. Např. UPC ti ji udělá automaticky, pokud si od nich vezmeš druhý dekodér.
Pitomec (10211)|6.4.2009 19:45
[QUOTE=mike568;222017]Podarilo se nekomu rozvest DVB-C signal na vice televizi tak, aby to opravdu na vsech TV fungovalo?[/QUOTE]
A proč by nemělo? Rozvádíš přece jenom televizní signál, nikoliv nějaké nadpřirozené jevy :)
Withman (12)|7.4.2009 21:55
[QUOTE=Pitomec;126825]Kvalitní koax. kabel (např. Belden H125) a pořádný konektory (žádný letovací/nastrkovací svině nebo plastovej aušus, kde se šroubeček středového vodiče permanentně dotýká stínění) - pak to musí šlapat.[/QUOTE]

Dobrý večer,

můžete mi prosím doporučit, které konektory by to měly být a např. i jaký "rozbočovač".? Já jsem si včera rozbočil DVB-C a od té doby mi nejdou nějaké kanály. :(

Mnohokrát děkuji
Withman (12)|8.4.2009 07:45
Děkuji mnohokrát. Zkusím to.

Ještě bych se rád zeptal, zda je nějak těžká nasadit/nakrimpovat ten F konektor na kabel. Děkuji ;-)
Pitomec (10211)|10.4.2009 11:50
Krimpovací konektor je ti k ničemu, použij normální šroubovací.
Withman (12)|8.7.2009 22:26
Děkuji za info. Nakonec jsem to vyřešil trošku jinak, i když věci na Váš způsob jsem si také objednal.

Místo "rozbočovače" jsem si koupil průchodovou anténní zásuvku:
http://www.omko.cz/?kod=SCHZDSV20
- má nízký útlum a vypadá kvalitně než ty obyč., které mají v nabídce také.

Původní antenní zásuvku u druhé TV, který byla typ EU3503J (útlum asi 3,5dB) jsem vyměnil za toto:
http://www.omko.cz/?kod=SCHZDSE20S
- stejný výrobce, jako výše uvedená, nízký útlum.

Z H125 jsem si udělal 5m koncovou šňůru s Vámi doporučenými konektory = mnohem lepší signál než továrně lisovaných kabelem za 50Kč :-)

Signál DVB-C je dle STB na 58 - 61%, což je luxus. Navíc tato kvalita na obouch TV. Dříve mi nefungovali Prima COOL a Nova Cinema + zlobily NG, Discovery apod. Nyní vše šlape jako víno!!!

Děkuji mnohokrát za pomoc!

P.S.: Teď už si jen objednat Technicrypt, abych mohl používat obě TV. :-)
Pitomec (10211)|9.7.2009 13:32
Hlavně když to chodí :BB: