Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak ná prokládaný DVD

vlada (3470)|15.9.2004 22:40
Poraďte mi někdo, jestli znáte nějakej dobrej způsob, jak přehrát na PC prokládaný DVD. Některý dekodery (tušim, že Cyberlink například) umí deinterlace, ale podle mě jenom vypustí jeden půlsnímek a druhej roztáhnou. Slušný algoritmy nabízí FFDShow, navím má možnost použít pluginy DScaleru, ale nevim, jak ho zařadit do řetězce filtrů. Když si v MV2Playeru vytvořim vlastní DVD graf, tak mi po spuštění DVD spadne. U ViPlay se mi to taky nedaří a jiný přehrávače s možností vlastního DVD grafu neznam. Nemáte někdo nějakej nápad jak na to? Třeba nějakej jinej přehrávač?
Díky, Vláďa
clee (6592)|15.9.2004 22:44
windvd nebo powerdvd delaj bud bob nebo weave, ffdshow ma momentalne nefunkcni dekoder mpeg2, takze nemuze slouzit...
stayman (12393)|15.9.2004 22:50
Precitaj si tuto diskusiu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1074

Ja pouzivam WindowsMediaPlayer 10 a hlavne nemam bordel v kodekoch pre interlaced a opacne PowerDVD5.
vlada (3470)|16.9.2004 11:17
clee, StayMan by €RikŁ€> To mi ale oba radíte přesně to, co nechci. PowerDVD (Cyberlink) dělá buďto weave (=nedělá nic, jenom spojí půlsnímky do jednoho) nebo bob (=vyhodí každej druhej půlsnímek). To se mi nezdá jako ideální řešení. Jak funguje ten HW deinterlace u graf. karet s DX9 nevim, ale podle Mika to funguje akorát u DV AVI. Nemáte nějakej další nápad?
Vláďa
stayman (12393)|16.9.2004 13:07
Okrem DV AVI nemam nic interlaced, takze ti neviem poradit, ale WMP10 mi prehrava tak a ako inac chces pozerat ten interlaced deinterlacovane, ked nie trebars s tym PowerDVD, ja tak :-)
Anonymous (825)|16.9.2004 17:09
[quote=vlada]Poraďte mi někdo, jestli znáte nějakej dobrej způsob, jak přehrát na PC prokládaný DVD. [/quote]

Jenom VOBy - Ligos 3.5 se zapnutou deinterlací (v registru). Jinak zatím nic takovýho není.
Prokládaný videa jsou určený pro kuk jen na TV :-)
vlada (3470)|17.9.2004 10:35
Bullback> Nevíš jakej algoritmus ten Ligos používá? Škoda, že nefunguje MPEG decoder v FFDShow, tam jsou poměrně dobrý deinterlace algoritmy i do 50 fps. To by bylo fajn. Ještě to zkusim nějak zřetězit, teoreticky by měl jít použít FFDShow pouze jako obrazový filtr, podobně jako DC-DSP neo DeDynamic na zvuk. Jinak díky Všem za rady.
Vláďa
Anonymous (825)|17.9.2004 16:32
[quote=vlada]Bullback> Nevíš jakej algoritmus ten Ligos používá? Škoda, že nefunguje MPEG decoder v FFDShow, tam jsou poměrně dobrý deinterlace algoritmy i do 50 fps. To by bylo fajn. Ještě to zkusim nějak zřetězit, teoreticky by měl jít použít FFDShow pouze jako obrazový filtr, podobně jako DC-DSP neo DeDynamic na zvuk. Jinak díky Všem za rady.
Vláďa[/quote]

Škoda to je ale Ligos jede dvojitý BOB, tj.50fps, není to ale 100%, nicméně nežatěžuje CPU a plynulost je jako BOB 25pfs, monitor 100Hz a frčí to, Ligos V.4 už mě nechodí.
Frogusik (42)|27.9.2004 10:37
WinDVD 5, 6 to umi take, staci nastavit "deinterlace progressive" a dela to take dvojity BOB 50 Hz, monitor 100Hz a pohoda, pouzivam to jiz dlouho...

Akorat hledam funkcni reseni pro prehravani prokladaneho PIC videa...
vlada (3470)|27.9.2004 11:08
Frogusik> Máš-li na mysli MJPEG, pak potom zkus FFDShow.
Anonymous (825)|27.9.2004 13:06
PIC ale kolik to žere CPU, jdeš o to že se nedekomprimuje už v 50fps ale napřed do celých polí a pak se to zase rozkládá, to je mínus.
stayman (12393)|27.9.2004 13:15
[quote=vlada]clee, StayMan by €RikŁ€> To mi ale oba radíte přesně to, co nechci. PowerDVD (Cyberlink) dělá buďto weave (=nedělá nic, jenom spojí půlsnímky do jednoho) nebo bob (=vyhodí každej druhej půlsnímek). To se mi nezdá jako ideální řešení. Jak funguje ten HW deinterlace u graf. karet s DX9 nevim, ale podle Mika to funguje akorát u DV AVI. Nemáte nějakej další nápad?
Vláďa[/quote]

Podla mna ak si nastavis HW rendering, tak mas dokonalu deinterlaciu pre akekolvek video. Aspon u mna to funguje aj pre mpeg, aj pre DV, vola sa to adaptivny deinterlacing, teraz som si o tom nieco cital (v magazine VIDEO) :-)
Anonymous (825)|27.9.2004 13:18
Adaptace není 50fps, no můžeš 25 přehrávat jako 50 ale jedeš pořád s půlkou rychlosti přehrávání.
Anonymous (825)|27.9.2004 13:20
Frogusik: Mám OEM WinDVD5 a nic takového tam nemám, co máš zač ?
vlada (3470)|27.9.2004 13:25
Adaptivní deinterlace spočívá v tom, že přehrávač střídá adaptivně WEAVE a BOB podle situace. Pokud neni video prokládaný a přehrávač to pozná, použije WEAVE jinak použije BOB. Daleko lepší je třeba Greedy2frame nebo TomsMoComp.
Bullback> Proč by mělo vadit, že si kodek nejdřív načte dva půlsnímky a potom je roztrhne, to je přece úplně jedno a navíc PicVideo MJPEG umí ukládat po půlsnímcích.
StayMan by €RikŁ€> Jak nastavim HW rendering?
Vláďa
Anonymous (825)|27.9.2004 13:28
[quote=vlada]Adaptivní deinterlace spočívá v tom, že přehrávač střídá adaptivně WEAVE a BOB podle situace.
Vláďa[/quote]

No to jsou ty zarážky ...., jeden veliký hnus.
Jinak to žere více CPU a plynulost je horší, proto mě vadí "post 50"
stayman (12393)|27.9.2004 13:52
[quote=vlada]Adaptivní deinterlace spočívá v tom, že přehrávač střídá adaptivně WEAVE a BOB podle situace. Pokud neni video prokládaný a přehrávač to pozná, použije WEAVE jinak použije BOB. Daleko lepší je třeba Greedy2frame nebo TomsMoComp.
Bullback> Proč by mělo vadit, že si kodek nejdřív načte dva půlsnímky a potom je roztrhne, to je přece úplně jedno a navíc PicVideo MJPEG umí ukládat po půlsnímcích.
StayMan by €RikŁ€> Jak nastavim HW rendering?
Vláďa[/quote]

to ponimanie adaptivneho deinterlacingu si zle vysvetlujes, kebyze je to tak, tak je to to iste, pouzijem aj ja sam bud to alebo to... To je skor Average (priemerny, nahodny...) deinterlacing. Ono je to trosku zlozitejsie ako pracuje HW deinterlacia = adaptivna, vobec neberie len polsnimok ako celok, ale aj pixel ku pixelu porovnava.. No neva, urcite sa budete mat o com bavit dalej, ja vas radsej necham diskutovat :-D

Ten HW deinterlacing musi podporovat tvoja graficka karta (moja to podporuje) a zapnes to v PowerDVD -> konfiguracia -> video -> HW rendering (urychlovanie).
mirekv (7169)|27.9.2004 14:03
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=vlada]Adaptivní deinterlace spočívá v tom, že přehrávač střídá adaptivně WEAVE a BOB podle situace. Pokud neni video prokládaný a přehrávač to pozná, použije WEAVE jinak použije BOB. Daleko lepší je třeba Greedy2frame nebo TomsMoComp.
Bullback> Proč by mělo vadit, že si kodek nejdřív načte dva půlsnímky a potom je roztrhne, to je přece úplně jedno a navíc PicVideo MJPEG umí ukládat po půlsnímcích.
StayMan by €RikŁ€> Jak nastavim HW rendering?
Vláďa[/quote]

to ponimanie adaptivneho deinterlacingu si zle vysvetlujes, kebyze je to tak, tak je to to iste, pouzijem aj ja sam bud to alebo to... Ono je to trosku zlozitejsie ako pracuje HW deinterlacia, vobec neberie len polsnimok ako celok, ale aj pixel ku pixelu porovnava.. No neva, urcite sa budete mat o com bavit dalej, ja vas radsej necham diskutovat :-D

Ten HW deinterlacing musi podporovat tvoja graficka karta (moja to podporuje) a zapnes to v PowerDVD -> konfiguracia -> video -> HW rendering (urychlovanie).[/quote]
No povídej, povídej, mě by to taky zajímalo! :-)
stayman (12393)|27.9.2004 14:08
Zapni si to a uvidis, ja si o tom len citam :-D Inak, SW plyere fakt vedia tu ADAPTIVNU deinterlaciu len za pomoci gr.karty, teda nevedia to softwerovo, ako BOB, WEAVE, alebo to vladove AVERAGE :-)
Anonymous (825)|27.9.2004 14:09
Stejně ale nechápu jedinou věc a to je HW urychlování nebo proč to musí být HW když to zákonitě musí být stejný co se týče zátěže CPU jako BOB a zvětšení obrazu má každá karta (HW)...

Jak uvádím ten Ligos tak to žere stejně CPU což znamená že další urychlování není potřeba ...
Frogusik (42)|27.9.2004 15:49
Bullback: umi to asi jen WinDVD 5, 6 Platinum...
Hawkey_tvf (434)|27.9.2004 16:32
Ono to musi vediet graf. karta a u mojej nVidie GeForce FX je to na zatazi procaku vcelku poznat, aj ked zas pridem o par funkcii ktore sa hodia... ibaze su pristupne len pri SW dekodovani.
Zaklada sa to na fakte ze MPEG-2 dekodovanie musi byt implementovane v HW - alebo sa to musi dat tomu HW poslat ako DirectX kod (programovatelny PixelShader ci ako sa to robi). Pokial ti to patricne nepodporuje aj HW, aj SW tak smola.
Anonymous (825)|28.9.2004 13:01
Nainstaloval sem si verzi 5.3 a zkusil sem progresivní deinterlaci. (HW-urychlování tím se rozumí podpora MPEG-2, to ale mají jen některé karty a s prokládáním to nesouvisí).

Help WinDVD:
Progressive - Progressive deinterlace is the current state-of-the-art video technology, capable of converting 60 interlaced fields into 60 progressive frames, doubling the video data rate for smoother DVD playback. The Progressive feature is only available with the Platinum version of WinDVD.

To ale není pravda protože se nepřeměňují půlpole na celá pole ale pouze některé řádky u kterých byla zjištěná odchylka, to veskutečnosti vypadá přinejmenším hrozivě, jde o nějaký "adaptivní hybrid" včetně dopočítávání, no prostě nepoužitelný, nechápu proč tam nedali BOB 50. A žere to dost CPU.Plynulost je pouze částečná, diagonály jsou narušené, zubatí se to jako pila, chybovost obrovská. Zkoušel sem MPEG z DVB-t a i analogu a reaguje to na každej "ochlemst" ...

V TMPegncu sou taky deinterlace a tam kde je "adaptive" tak to stojí zaprd.

Možná se to líbí Vladovi na promítání fotek :-E :-E :-E