Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 56

Téma: mainconcept

zoznam
    Guest

Zdravím Vás.

Vedel by mi niekto poradiť s nasledovným problémom :
    od istého času MainConcept neposlúcha volbu "top / bottom
    field " a nezávisle na tom čo navolím mi vždy urobí "bottom" -
    čo pri videu z TV dosť vadí. ......

dík
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Whitejoker
    Registrace
    Mar 2004

Mainconcept detekuje všechny streamy pro DVD jako BFF, bez ohledu na to, jestli je to z DV kamery nebo z analogu (telka, nebo VHS přehrávač, analog. kamera).
    Z digikamery to pak na dývku vypadá dobře, z analogu to Mainconcept většinou zprasí, pokud před tím používáš kombinaci VirtualDub/Mjpeg kodek.
    Při použití DV kodeku v analogově zachyceném videu by to mělo být bez problémů

zoznam
    Guest

ale predtým bolo všetko OK - čo som navolil (TFF / BFF), to MainConcept urobil, ale potom zblbol a neposlúcha na túto voľbu ani po preinštalovaní.[/i]

Je tu občas Avatar uživatele jaromir9909
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od zoznam
    Zdravím Vás.

Vedel by mi niekto poradiť s nasledovným problémom :
    od istého času MainConcept neposlúcha volbu "top / bottom
    field " a nezávisle na tom čo navolím mi vždy urobí "bottom" -
    čo pri videu z TV dosť vadí. ......

dík
    MainConcept nepoužívám, ale zkus poslat kousek videa, pokud něco zjistím ozvu se.

Whitejoker
    Nezatracuj MJPEG, může za to VirtualDub, konkrétně jeho interní dekodér. Pokud se použije jiný, je vše OK.
    Jinak i u DV to jde zblbnout, ale vlastní vinou. Mají taky volbu prohození půlsnímku.

Registrace
    Mar 2004

jaromir9909
    já ho nezatracuji, včera jsem ho použil, neboť jsem nahrával něco, co se mi v DV na disk nevešlo
    Mainconcept zase používám kvůli rychlosti. Když chci kvalitu, tak HC019.
    Ale včera mě MC zase překvapil něčím novým.
    Nahraný film z videa kodekem PIC-mjpg při enkódování pomocí MC na formát DVD mi v systému W98 dává nastavení: field order BFF, deinterlace: none.
    Včera jsem to dělal ve WinXP (zapoměl jsem topřepnout při startu )
    a MC ve stejné verzi mi pro formát DVD nastavil: field order BFF, deinterlace: use top field. Což mě trošku rozhodilo

Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od Whitejoker
    Nahraný film z videa kodekem PIC-mjpg při enkódování pomocí MC na formát DVD mi v systému W98 dává nastavení: field order BFF, deinterlace: none.
    Včera jsem to dělal ve WinXP (zapoměl jsem topřepnout při startu )
    a MC ve stejné verzi mi pro formát DVD nastavil: field order BFF, deinterlace: use top field. Což mě trošku rozhodilo
    Nainstaloval jsem DEMO MC a nastavuje mi : field order BFF, deinterlace: none. jako default.
    Při použití volby v nabídce Options- Use last profile as default
    pak podle posledního nastavení.

MPG dělá TFF i BFF podle toho co nastavím.

Registrace
    Mar 2004

jasně.
    ale pokud ti nabízí automaticky výstup jako DVD, tak dosud měl vždy nastaveno to, co jsem já i ty napsal. Ale včera mi ve WXP nabídl volbu úplně jinou a přitom se jedná o stejnou verzi, jako mám ve W98.
    Jsou holt věci mezi nebem a počítačem, které jsou nám smrtelníkům utajeny

Registrace
    Aug 2005

Whitejoker

W98 a WXP by měly mít profily uložny v jiných adresářích, tak pokud jsi to v WXP změnil, tak v každém OS bude jiný profil pokud je nemáš nějak upraveny.
    ... a někdy prostě i tak.

Když chci kvalitu, tak HC019.
    No, já zůstanu u HC.

Registrace
    Mar 2004

jaromir9909
    ať je profil uložený kde chce, profil DVD je jeden z defaultních profilů Mainconceptu, svoje profily mám uložené pod jinými názvy.
    Když mi detekuje nějaký video soubor a nabízí, že bych ho měl udělat do DVD, tak by to DVD mělo mít stejné parametry (BFF, deinterlace none).
    Většinou nekontroluji ty jeho interní nastavení, ale když jsem to spustil ve WXP, tak jsem to (nevím proč) zkontroloval a lišilo se to v tom nastavení deinterlace. Vždy používám video nahrané z videa přes TV kartu (tedy prokládané). DVD výstup by měl být prokládaný taky.
    Ale já s tím nějaký problém nemám, jen že jsem na to náhodou narazil.
    Teď už vím, že i kdbych něco dělal tisíckrát stejně, tak je lepší si to i po 1000prvé zkontrolovat.

Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od Whitejoker
    jaromir9909
    DVD, tak by to DVD mělo mít stejné parametry (BFF, deinterlace none).
    ...
    DVD je přednastavený, ale dá se měnit. Já si jako default v nabídce Details.. uložil: DVD - TFF - deinterlace: use top field a MC se mi otevírá jako DVD - TFF - deinterlace: use top field. BFF nebo TFF by mělo být podle zdroje. Pokud výstupní formát nastavím třeba na MPEG2 objeví se zase defaultně BFF - deinterlace- none. U jiných je zas něco jiného.

Pokud se Ti
    ve stejné verzi mi pro formát DVD nastavil: field order BFF, deinterlace: use top field
    ukazuje pořád, pak zřejmě jaks napsal:

Registrace
    Mar 2004

jaromir9909

Virtualdub je v tom zřejmě nevinně.
    Nahrál jsem video z video rekordéru do počítače (karta WinFast 2000) pomocí kodeku PICmjpg. Bylo to z ČT2 (tudíž bez reklam) a tak jsem to, co bylo na disku, bez úpravy ve VD, rovnou překonvertil do mpg-2 souborů pomocí Mainconcept s nastavením TFF (analog video by mělo být TFF, takže 2xTFF je BFF) a deinterlace=none.
    Udělal jsem DVD (Ulead DVD factory 2) a na stolním přehrávači+telka se to chvěje shora dolů a naopak. VD jsem vůbec nepoužil.
    Takže problém vidím v kombinaci mjpg+Mainconcept (ten je obsažen asi i v Premieře).
    Chystám se udělat pár testů - kombinace zdroje, kodeku a enkodéru, ale je to tolik kombinací, že přes svátky kvůli klidu v rodině to stejně nedodělám

Registrace
    Aug 2005

Whitejoker
    Kombinací je skutečně hodně a pokud děláš v WXP, tak HC jako vstup přes AviSynth veme VfW decoder zatímco MC DirectShow decoder.
    Prohodit půlsnímky jde i v decoderu, ale to mi nehraje s časovým sledem.

Ještě jednou se pokusím vysvětlit to prohození pozičně:

Mám-li zdroj TFF a prohodím půlsnímky, pak se pořadí změní i časově, první horní pole je pak první dolní pole a označím-li ho jako BFF, tak jej časově opravím, ale původní horní snímek (liché řádky) se u videa onačeného jako BFF bude zobrazovat jako sudé řádky a naopak, čímž vzniká to kmitání nahoru-dolů o jeden řádek při zobrazení po půlsnímcích, např 50BOB nebo TV (u ní si nejsem jist, do jaké míry se to projeví ).
    U zobrazení progresivního vznikne falešné prokládání, pseudointerlace - jak tomu říkám.

Pro ostatní, diskuze na toto téma byla na:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10844

Registrace
    Mar 2004

já to právě sleduji na telce, když z nahraného videa udělám DVD. V telce to kmitá o jeden řádek nahoru a dolů, takže je nepříjemné to sledovat.
    Restream mi ukazuje, že to má BFF, takže by to mělo šlapat, ale ne.
    Zdá se, že nejde o prohození půlsnímků, ale že je nakopnutá informace v hlavičce souboru, který snímek se má zobrazovat jako první.
    Dneska se už k tomu nedostanu abych to nějak prověřil (už mi žena honí od kompu ).

Registrace
    Mar 2004

takže po pár pokusech:
    hlavní viník je PIC-mjpg kodek.
    V počítači už v AVI to ukazuje rozřádkování, které pak některé enkodéry do mpg-2 neumějí vždy odstranit.
    Poradí si s tím (z hlediska koukatelnosti na telce) Tsunami a HC019.
    Procoder2 a Mainconcept udělají dývko, které se v telce shora dolů a naopak chvěje.
    Pokud se týká Mainconceptu 1.4: všechny streamy, ze kterých by potenciálně mohlo být DVD, nabízí s přednastaveným profilem DVD.
    Vždy nabízí BFF, ať už je video analogové (televize, video) nebo ať se jedná o záznam z digikamery.
    Pokuď jde ale o možnost deiterlace, tak si pamatuje nastavení z předchozího kódování (i když si ho neuložíš jako profil) a dokud ho manuálně nezměníš, tak zůstává zapamatován i v interním MC profilu DVD

zoznam
    Guest

Whitejoker má pravdu - ak použijem pri grabovaní z TV napr Hufiov kodek, tak Mainconcept ide potom OK.

Vďaka za usmernenie.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MainConcept MPEG Pro HD 4
    Od dalizije v sekci Editace videa
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-11-2009, 11:14
  2. MainConcept MPEG Pro HD 2.0
    Od ruda v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 20-04-2007, 13:02