Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zabránit posunutí zvuku už při zachytávání???

cartas (149)|15.12.2006 10:16
Ahoj, už jsem tady našel několik postupů jak napravit špatnou synchronizi audio-video, ale mě teď zajímá, jak tomu předejít.

Mám TV kartu Leadtek DV 2000 a zachytávám z analog kamery přes Winfast PVR.

Main stream mam nastaveny na Audio a presto se mi zvukova stopa u delsich zaznamu rozebehne s videem.

Co delam blbe? Co kde jeste nastavit.

Podotykam ze audio nekomprimuji, akorat video zenu pres HuffYUV kodek. Procesor urcite stiha, urcite nejede na 100%
vlada (3470)|15.12.2006 10:23
cartas
A rozbíhá se to pravidelně? Jaký Ti vyleze FPS videa?
cartas (149)|15.12.2006 10:27
uff, ted to z hlavy nevim, mam to doma. Vcera jsem skoncil dlooouho v noci a padl vysilenim :)

Ale principialne, zachytavam v "DVD" kvalite, audio bez komprese, video HuffYUV, master stream=audio.

Co muze byt spatne? Mel jsem zato, ze tahle karta (pri nastaveni master stream=audio) by s tim nemela mit problem.

Co mam jeste zkusit?

(to FPS zjistim)
mirekv (7169)|15.12.2006 10:30
MasterStream Audio není moc dobrý nápad, reději None, O-Z dorovnat buď fps (pokusd to nebude vadit dalšímu zpracování), nebo lépe srovnat zvuk, ideálně ve Vegasu.
vlada (3470)|15.12.2006 10:46
cartas
Je to věc nahrávacího programu, ne karty. Master stream audio udělá to, že po skončení nahrávky zjistí délku zvuku a videa a nastaví FPS tak, aby to sedlo. Master stream "video" to srovná pro změnu nastavením samplovací frekvence zvuku. Ale je to obcházení problému. To co radí mirekv je řešení problému.
cartas (149)|15.12.2006 11:09
OK příště to zkusím master stream= None.

A to srovnání (kromě Vegase, kterého kvůli tomu instalovat nechci) byste doporučili v čem? VirtualDub to asi neumí, co?
vlada (3470)|15.12.2006 11:34
cartas
Koukni na můj návod.
cartas (149)|15.12.2006 11:56
návod super, akorát jsem trošku nepochopil to "Problém se často vyřeší, pokud změníme samplovací frekvenci při nahrávání na 48 kHz.". To je nějaká univerzální pomůcka?
Whitejoker (616)|15.12.2006 12:00
cartas
já měl taky ten problém, když jsem používal master stream "audio".
Frame rate se lišilo třeba až na třetím desetinném místě, ale VirtualDub to stejně zaboha nechtěl spojit.
teď mám master stream na "none" a je pokoj. Všechny části videa mají přesně 25 fps a když je chci spojit ve VD, tak je to bez problémů
cartas (149)|15.12.2006 12:06
whitejoker
kazdopadne to teda jeste vyzkousim s tim "none", ale tomu co popisujes uz vubec nerozumim. Myslel jsem, ze pokud das "none", tak se to vlastne vubec nesynchronizuje. Poku das "audio", tak se dela to same, akorat na konci (pokud audio s videem nesedi), tak se to zkusi zrychlit/zpomalit. Ale to odporuje tomu co pises, ze "none je v pohode a "audio" to rozhodi. Podle me by s tim "audio" nemelo uz vubec nic delat, pokud to sedi... Opravte me, pokud jsem mimo misu.
mirekv (7169)|15.12.2006 12:11
cartas
VDub to umí taky (audiofiltry), ale neumí jemněji, než po 0.3s, což už nekteří "netopýři" poznají. Řešení s Audacity je lepší.
cartas (149)|15.12.2006 12:16
jo a jenom pro jistotu: to, ze video hned pri grabovani komprimuju do HuffYUV nemuze mit na synchronizaci zadny vliv, ze ne?
vlada (3470)|15.12.2006 13:30
cartas
To nastavení na 48 kHz, některým lidem pomohlo. Nevím proč, ale je to tak...

Jinak pokud máš slušnou zvukovou kartu, tak by se to rozbíhat nemělo. Pokud nastavíš master stream na "none", tak se vytvoří korektní video s přednastavenejma parametrama. Pokud dáš něco jinýho, bude to video nějak doupravovaný a následně s ním můžou nastat problémy, jak píše Whitejoker.

Komprese videa by neměla mít na synchronizaci žádnej vliv, pokud nevypadávají snímky.
cartas (149)|15.12.2006 13:51
tak jo, diky vsem a nyni se to pokusim shrnout:

pokud uz mam "rozbehnute" avi:
1) VDub ulozit zvlast audio
2) Audacity upravit delku
3) VDub sloucit nove audio s videem

pokud budu grabovat nove
1) nastavit master stream na NONE
2) Audacity upravit delku audia (pokud bude nutne)
3) VDub sloucit nove audio s videem

Howgh?
Miuvek (858)|15.12.2006 14:19
[quote=vlada]cartas
To nastavení na 48 kHz, některým lidem pomohlo. Nevím proč, ale je to tak...
....
[/quote]
Mě to taky tenkrát pomohlo, nahrávat se SR 48kHz, na 44,1kHz to bylo daleko horší.
Trocha OT: Potom jsem vyhodil TV kartu a bylo to ještě lepší. :-)
Někde jsem slyšel názor, že "základ" ve zvukovce je stejně 48kHz a všechny ostatní režimy se od tohoto víceméně "odvozují", čímž vznikají větší nepřesnosti. Nic blíž nevím, možná je to celé kravina... :-)
Whitejoker (616)|15.12.2006 15:21
cartas

tak, tak.

ono proč to na none "sedí":

zvukovka má určitý rozptyl od té nastavené frekvence. Čím kvalitnější zvukovka, tím je ten rozptyl menší (až nulový). Když máš to audio s malinko jinou frekvencí, tak to pak zachytávací program dopočítá tak, že spočítá celkový počet vzorků a vydělí to nastavenou vzorkovací frekvencí. Tím získá délku záznamu. A ta se maličko může lišit od délky videa (zejména pokud ti vypadly nějaké snímky). To program vyřeší tak, že zase veme počet video framů a vydělí je spočtenou délkou záznamu (spočtenou z audia, protože to je fixované). Tím dostaneš frame rate třebas 25,0012, další kousek 24,998 a VD tohle nespojí.
Takhle se to jeví mě na základě pozorování.
Možná mě skuteční experti roztrhají, že je to všechno úplně jinak :-D
mirekv (7169)|15.12.2006 18:05
cartas
U již stažených AVI bych ještě nastavil fps videa přesně na 25.000, třeba v AviFrate, ten jej ukáže přesně a můžeš v něm provést změnu.
ODSakEda (2278)|15.12.2006 18:10
mě to dělalo dříve při komprimaco do AVI/XviD, dokud jsem nesnížil mírně kvalitu kompprimace, dat tok max cca na 2500kb/s, I-frame né méně jak 10 a dokud jsem nenastavil ručně před "nahráváním" (digitalizací) vysokou prioritu procesu TV karty, což nyní automaticky (konečně!) dělá novší verze aplikace PVR sama při startu :-) Zatížení CPU by němělo výkonem lítat k víc jak 90-95% vytížení! Dotkneli se jen někdy a chvilkově 100%, je problém=výpadky snímků=rozjetí obrazu a zvuku!
vlada (3470)|15.12.2006 21:31
cartas
Tak nějak...
jaromir9909 (269)|15.12.2006 21:42
Insert null frames when captured frames are too far apart:
Null frame burst limit :
číslo

Pokud množství "nezachycených snímku" přesáhl daný počet, VD přestal vkládat "nulové snímky" a rozešlo se mi audio s videem.

Snad jsem si to vyložil správně, anglicky neumím.

Jinak mám pocit, že je zvuk o 40 ms posunut. Někdo to tu již kdysi jednou psal.
Pokud video nahraju přes AviSynth, tak to i ukazuje.