Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koaxiální kabel mezi satelit a dekodér...

kuceraj (21)|14.12.2006 18:08
Ahojky. Mám UPC direct a ted to potrebuji zapojit. Namam vsak kabel, ktery patri mezi antenu (parabolu) a dekoder. Predpokladam, ze nelze pouzit klasicky 75 ohmovy koax. Jaky kabel tedy koupit?
Jeste mam jeden dotaz. Na dekoderu mam jeden vstup na antenu, pak jeden na SCART pro pripojeni TV a jeden SCART pro video. Zatim mam doma normalni kabelovku, kterou mam rozvedenou na 3 TV + PC. Da se nejakym zpusobem rozvest i satelitni TV?
blueant (820)|14.12.2006 19:57
1. ide tam klasicky 75OHM koax - medzi konvertor a sat.prijimac

2. Neda sa to rozviest. - este keby mal modulator a "klasicky" TV vystup tak by slo do rozvodu pustit aktualne zvoleny program na SAT.
kuceraj (21)|14.12.2006 21:28
[quote=blueant]1. ide tam klasicky 75OHM koax - medzi konvertor a sat.prijimac

2. Neda sa to rozviest. - este keby mal modulator a "klasicky" TV vystup tak by slo do rozvodu pustit aktualne zvoleny program na SAT.[/quote]
Ok, to jsem rad, ze nemusim kupovat zadnou drahou kabelaz :). K bodu 2. Takze neexistuje zadna moznost jak to rozvest? Rekneme, ze o penize ani tak moc nejde. Jakekoli reseni. Co treba vic dekoderu? Ale tam asi zase bude problem se smartkartou. Lze na koax vedouci z anteny dat normalny rozbocovac a rozdvojit to do dvou dekoderu? Omlouvam se mozna za hloupe otazky, ale jsem v tomhle naprosty laik :-( .
duck (200)|15.12.2006 01:12
kuceraj

Zdarec

k tomu UPC

-pokud chces rozvest signal z UPC (z pristroje ktery je s nim dodavab) na vice TV tak jedine ze zapojis SCART z dekodovaciho zarizeni do videa a z videa pak uz jedes po coaxu, ale na kazde TV budes sledovat to na co mas na dekoderu prepnuto

-nebo jeste existuje lepsi zpusob a to je tzv. SHARING neboli sdileni kodu z karet, k tomu potrebujes 1xparabolu, 1xQuadr. konventor, a napr. 4xdekoder ktery umi mezi sebou sdilet kody z karty.
-toto by mel umet AB IPBOX 200s, propojis je LAN kabelem a jeden se nastavi jako server a ostatni jako klienti a na kazde TV muzes sledovat co chces, ale tento zpusob je ponekud drazsi protoze jeden dekoder vyjde asi na 3000,- (myslim)

zatim
blueant (820)|15.12.2006 08:14
[quote=duck]kuceraj

Zdarec

k tomu UPC

-pokud chces rozvest signal z UPC (z pristroje ktery je s nim dodavab) na vice TV tak jedine ze zapojis SCART z dekodovaciho zarizeni do videa a z videa pak uz jedes po coaxu, ale na kazde TV budes sledovat to na co mas na dekoderu prepnuto

-nebo jeste existuje lepsi zpusob a to je tzv. SHARING neboli sdileni kodu z karet, k tomu potrebujes 1xparabolu, 1xQuadr. konventor, a napr. 4xdekoder ktery umi mezi sebou sdilet kody z karty.
-toto by mel umet AB IPBOX 200s, propojis je LAN kabelem a jeden se nastavi jako server a ostatni jako klienti a na kazde TV muzes sledovat co chces, ale tento zpusob je ponekud drazsi protoze jeden dekoder vyjde asi na 3000,- (myslim)

zatim[/quote]

No ja by som novy IP200 odhadol tak na 4500 KC ;)
duck (200)|15.12.2006 12:35
blueant

Tak sorry no, nebyl jsem si jistej 8-)

ale stejne se to porad vyplati nez davat mesicne 4x za plnou palbu UPC
snowbob (18)|6.2.2009 18:55
Nazdar pánové. Mám jeden dotaz. Mám satelitní kabelovku od DIGITV a s TV to mám propojené scartem. Takže na AV mám nalazený dekodér a na něm si přepínám programy. Jak udělat abych si všechny programy co chytnu naladil do televize,každý program zvlášť? Jde to vůbec? Jde mi o to abych si kanály přepínal na TV a ne na dekodéru... Díky za odpověd.
Pytkin (7947)|6.2.2009 23:21
nejde to
snowbob (18)|7.2.2009 18:23
[QUOTE=Pytkin;215087]nejde to[/QUOTE]

Tak ti teda děkuju... Já si to myslel a ted to mám potvrzené. Díky moc.