Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SkyStar2 USB a SG2100

Otakar (21)|13.12.2006 13:32
Dobrý den
mám tento dotaz.Používá nebo zkoušel někdo tuto kombinaci SkyStar2 USB a motor SG2100.U tohoto vnějšího zařízení pro příjem satelitů na PC je uvedeno v tech.parametrech diseqc 1.0/1.1 a u motoru diseqc 1.2 a Usals.Na http://www.skystar.com jsou ovladače diseqc 1.2 uváděny jak pro PCI tak pro USB.Karty SkyStar do PCI mají diseqc 1.2 kdežto USB ne.
Bude to takto fungovat?Děkuji za případné odpovědi.
Otakar (21)|14.12.2006 07:38
Opravdu nemá někdo radu zda tato kombinace bude funkční.Díval jsem se i na jiné motory /Technisat,HH 120,90/všechny mají Diseqc 1.2 nebo 1.3 a Usals.Používá tedy někdo jiný motor se sat.zařízením SkyStar2 USB a jaký.Rád bych něco koupil ale nenašel jsem nikde zda je protokol Diseqc 1.2 kompatibilní s nižším protokolem přitom v ProgDVB je v Options jenom jedna položka jako Diseqc.Děkuji.
mikimauz (90)|14.12.2006 18:08
zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..
Otakar (21)|15.12.2006 07:32
[quote=mikimauz]zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..[/quote]



Díky za snahu já už SS2 USB mám což jsem neuvedl takže jsem chtěl pokračovat v příjmu dalších stanic.SS2 PCI jsem měl hned od začátku bohužel jsem ji musel vyměnit,protože se zjistilo,že u mé desky/Assus/ není funkční ani jeden PCI slot /výrobní vada/ s tím se asi ještě nikdo nesetkal.
Jinak motor jsem objednal protože chci stejně kupovat satelit.přístroj a uvidíme zda to v popisované kombinaci rozchodím.Na ty diskuzní stránky se podívám.
blueant (820)|15.12.2006 08:15
[quote=Otakar][quote=mikimauz]zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..[/quote]



Díky za snahu já už SS2 USB mám což jsem neuvedl takže jsem chtěl pokračovat v příjmu dalších stanic.SS2 PCI jsem měl hned od začátku bohužel jsem ji musel vyměnit,protože se zjistilo,že u mé desky/Assus/ není funkční ani jeden PCI slot /výrobní vada/ s tím se asi ještě nikdo nesetkal.
Jinak motor jsem objednal protože chci stejně kupovat satelit.přístroj a uvidíme zda to v popisované kombinaci rozchodím.Na ty diskuzní stránky se podívám.[/quote]

Pozri radsej na http://www.skystar2.info - je to tam aj preberane - skus si to vyhladat. Vraj to bez problemov ide. ;)
Otakar (21)|15.12.2006 11:50
[quote=blueant][quote=Otakar][quote=mikimauz]zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..[/quote]



Díky za snahu já už SS2 USB mám což jsem neuvedl takže jsem chtěl pokračovat v příjmu dalších stanic.SS2 PCI jsem měl hned od začátku bohužel jsem ji musel vyměnit,protože se zjistilo,že u mé desky/Assus/ není funkční ani jeden PCI slot /výrobní vada/ s tím se asi ještě nikdo nesetkal.
Jinak motor jsem objednal protože chci stejně kupovat satelit.přístroj a uvidíme zda to v popisované kombinaci rozchodím.Na ty diskuzní stránky se podívám.[/quote]

Pozri radsej na http://www.skystar2.info - je to tam aj preberane - skus si to vyhladat. Vraj to bez problemov ide. ;)[/quote]



Díky, tam už jsem přečetl taky kde co a ještě na http://www.dvbskystar.com,ale hodně se to týká karet PCI a ty mají DiseqC 1.2 a i přesto tam je uváděno dost potíží /typu nainstaloval jiné ovladače a návrat k původním/ a někde Mobiho patche pomohli někde ne.Mě šlo hlavně o to zda je DiseqC 1.2 kompatibilní s 1.1/1.0 to jsem bohužel nikde nenašel.Taktéž jsem narazil na rozdíl u motoru s označením.Na domovských stránkách je typa SG2100A,u našich prodejců je všude bez písmene A,také jsem nenašel rozdíl.
Uvidíme co to bude dělat až to namontuju.
blueant (820)|15.12.2006 12:58
[quote=Otakar][quote=blueant][quote=Otakar][quote=mikimauz]zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..[/quote]



Díky za snahu já už SS2 USB mám což jsem neuvedl takže jsem chtěl pokračovat v příjmu dalších stanic.SS2 PCI jsem měl hned od začátku bohužel jsem ji musel vyměnit,protože se zjistilo,že u mé desky/Assus/ není funkční ani jeden PCI slot /výrobní vada/ s tím se asi ještě nikdo nesetkal.
Jinak motor jsem objednal protože chci stejně kupovat satelit.přístroj a uvidíme zda to v popisované kombinaci rozchodím.Na ty diskuzní stránky se podívám.[/quote]

Pozri radsej na http://www.skystar2.info - je to tam aj preberane - skus si to vyhladat. Vraj to bez problemov ide. ;)[/quote]



Díky, tam už jsem přečetl taky kde co a ještě na http://www.dvbskystar.com,ale hodně se to týká karet PCI a ty mají DiseqC 1.2 a i přesto tam je uváděno dost potíží /typu nainstaloval jiné ovladače a návrat k původním/ a někde Mobiho patche pomohli někde ne.Mě šlo hlavně o to zda je DiseqC 1.2 kompatibilní s 1.1/1.0 to jsem bohužel nikde nenašel.Taktéž jsem narazil na rozdíl u motoru s označením.Na domovských stránkách je typa SG2100A,u našich prodejců je všude bez písmene A,také jsem nenašel rozdíl.
Uvidíme co to bude dělat až to namontuju.[/quote]

Ale protokol 1.2 a 1.0 je nieco uplne ine.

1.0 je pre prepinace
1.2 je pre motory

Ani SS2PCI ani SS2USB nemali podporu diseq 1.2 - cize motora.
Tu spravil az MiBi ked patchol ovladace.

Ale posledne ovladace 4.4.0 uz to maju aj original (pre PCI isto) - kazdopadne na skystar2.info je od niektorych napisane ze to ide aj na SS2USB s niektorymi.
Otakar (21)|15.12.2006 16:04
[quote=blueant][quote=Otakar][quote=blueant][quote=Otakar][quote=mikimauz]zkus se zeptat na parabola.cz/diskuze.php (link)... tam ti snad poradi.

Btw.: neuvazujes spis o SS2 PCI?? nova stoji 1.700kc, a z druhe ruky 900-1.000kc..[/quote]



Díky za snahu já už SS2 USB mám což jsem neuvedl takže jsem chtěl pokračovat v příjmu dalších stanic.SS2 PCI jsem měl hned od začátku bohužel jsem ji musel vyměnit,protože se zjistilo,že u mé desky/Assus/ není funkční ani jeden PCI slot /výrobní vada/ s tím se asi ještě nikdo nesetkal.
Jinak motor jsem objednal protože chci stejně kupovat satelit.přístroj a uvidíme zda to v popisované kombinaci rozchodím.Na ty diskuzní stránky se podívám.[/quote]

Pozri radsej na http://www.skystar2.info - je to tam aj preberane - skus si to vyhladat. Vraj to bez problemov ide. ;)[/quote]



Díky, tam už jsem přečetl taky kde co a ještě na http://www.dvbskystar.com,ale hodně se to týká karet PCI a ty mají DiseqC 1.2 a i přesto tam je uváděno dost potíží /typu nainstaloval jiné ovladače a návrat k původním/ a někde Mobiho patche pomohli někde ne.Mě šlo hlavně o to zda je DiseqC 1.2 kompatibilní s 1.1/1.0 to jsem bohužel nikde nenašel.Taktéž jsem narazil na rozdíl u motoru s označením.Na domovských stránkách je typa SG2100A,u našich prodejců je všude bez písmene A,také jsem nenašel rozdíl.
Uvidíme co to bude dělat až to namontuju.[/quote]

Ale protokol 1.2 a 1.0 je nieco uplne ine.

1.0 je pre prepinace
1.2 je pre motory

Ani SS2PCI ani SS2USB nemali podporu diseq 1.2 - cize motora.
Tu spravil az MiBi ked patchol ovladace.

Ale posledne ovladace 4.4.0 uz to maju aj original (pre PCI isto) - kazdopadne na skystar2.info je od niektorych napisane ze to ide aj na SS2USB s niektorymi.[/quote]



Já netvrdím,že tomu až tak moc rozumím.Bral jsem všechno z technických údajů jednotlivých zařízení a to jsem porovnával a tady jsou
třeba údaje k motoru
http://www.omko.cz/?lg=cz&idm=stech&id=sg2100&uid=a7f4e8031561124b
kde je kontrola DiseqC 1.2 pro přijímače
tady údaje k SS2 USB
http://www.omko.cz/?uid=a7f4e8031561124b&lg=cz&idm=techinf&id=PCDVB2USB1
kde je již uváděna kontrola DiseqC 1.0/1.1
a tady mají třeba SS1 a tam je zase DiseqC 1.2 a Usals
http://www.omko.cz/?uid=a7f4e8031561124b&lg=cz&idm=techinf&id=PCDVBS1CI
Jak píšeš,že jeden údaj je pro přepínače a druhý pro motory pak si myslím že jsou ty popisy zavádějící.
O těch ovladačích 4.4.0 vím je snad pouze Beta verze,já ale nepoužívám Win s SP2 a tu to požadovalo při instalaci/ale bylo původně odskoušeno/
používám 4.3.0 a nevidím rozdíl ať už DVBWiewer,DVBDream a ProgDVB.
Jinak díky za upřesnění stále se člověk učí.
Otakar (21)|5.1.2007 10:53
Zdravím příznivce sat.techniky
Vlastním již motor SG2100 a mohl jsem to konečně odskoušet sám s SS2USB.Ještě před koupí jsem napsal na různá místa na internetu dotazy ohledně této sestavy,bohužel bez odezvy.
Jsem však zklamán,nepodařilo se mě dostat do PC obraz.Pokud připojím
pouze přes konvertor,vše v pořádku,pokud zapojím ještě přes motor nenascanuje ani jeden kanál i když úroveň a kvalita signálu stejná jako přímo z konvertoru.Zkoušeno v ProgDVB,DVB Dream,ovladače 4.3.0,
DiseqC1.9,patchnutý SkyNet pro USB,přitom motor točí a reaguje na příkazy,zkoušeny i jiné kodeky kvůli obrazu a jiné kombinace DiseqC a ovladače, včetně resetu na motoru,bohužel bez výsledku.
Na setelitním přijímači Humax přes motor vše v pořádku.
Byl učiněn dotaz i na Mibiho /bez odezvy/,myslím si tedy,že tato kombinace nebyla odskoušena v praxi a jsou napsány pouze ovladače.
Pokud by měl někdo ještě nějakou radu a nebo zkušenost díky.
blueant (820)|5.1.2007 12:37
[quote=Otakar]Zdravím příznivce sat.techniky
Vlastním již motor SG2100 a mohl jsem to konečně odskoušet sám s SS2USB.Ještě před koupí jsem napsal na různá místa na internetu dotazy ohledně této sestavy,bohužel bez odezvy.
Jsem však zklamán,nepodařilo se mě dostat do PC obraz.Pokud připojím
pouze přes konvertor,vše v pořádku,pokud zapojím ještě přes motor nenascanuje ani jeden kanál i když úroveň a kvalita signálu stejná jako přímo z konvertoru.Zkoušeno v ProgDVB,DVB Dream,ovladače 4.3.0,
DiseqC1.9,patchnutý SkyNet pro USB,přitom motor točí a reaguje na příkazy,zkoušeny i jiné kodeky kvůli obrazu a jiné kombinace DiseqC a ovladače, včetně resetu na motoru,bohužel bez výsledku.
Na setelitním přijímači Humax přes motor vše v pořádku.
Byl učiněn dotaz i na Mibiho /bez odezvy/,myslím si tedy,že tato kombinace nebyla odskoušena v praxi a jsou napsány pouze ovladače.
Pokud by měl někdo ještě nějakou radu a nebo zkušenost díky.[/quote]

POkial nemenis ovladace a bez zapojeneho motora to ide a so zapojenym nie - tak nieje chyba v ovladacoch.
Otakar (21)|5.1.2007 15:23
[quote=blueant][quote=Otakar]Zdravím příznivce sat.techniky
Vlastním již motor SG2100 a mohl jsem to konečně odskoušet sám s SS2USB.Ještě před koupí jsem napsal na různá místa na internetu dotazy ohledně této sestavy,bohužel bez odezvy.
Jsem však zklamán,nepodařilo se mě dostat do PC obraz.Pokud připojím
pouze přes konvertor,vše v pořádku,pokud zapojím ještě přes motor nenascanuje ani jeden kanál i když úroveň a kvalita signálu stejná jako přímo z konvertoru.Zkoušeno v ProgDVB,DVB Dream,ovladače 4.3.0,
DiseqC1.9,patchnutý SkyNet pro USB,přitom motor točí a reaguje na příkazy,zkoušeny i jiné kodeky kvůli obrazu a jiné kombinace DiseqC a ovladače, včetně resetu na motoru,bohužel bez výsledku.
Na setelitním přijímači Humax přes motor vše v pořádku.
Byl učiněn dotaz i na Mibiho /bez odezvy/,myslím si tedy,že tato kombinace nebyla odskoušena v praxi a jsou napsány pouze ovladače.
Pokud by měl někdo ještě nějakou radu a nebo zkušenost díky.[/quote]

POkial nemenis ovladace a bez zapojeneho motora to ide a so zapojenym nie - tak nieje chyba v ovladacoch.[/quote]



Takhle jak to uvádíš tak máš samozřejmě pravdu,jenomže já už jsem odskoušel tolik věcí a nevím čeho bych se chytil,kdyby tam byl alespoň
náznak obrazu,tak bych uvažoval špatné nastavení,kabely a pod.ale tak jak uvádím přímo z konvertoru obraz jak víno přes motor síla a kvalita signálu stejná a scan prázdno.Oželil bych kdybych musel natáčet přes send ručně jen kdyby tam naskočil obraz.Na stolním přijímači taky bez závad.Má někdo další nějakou radu.
blueant (820)|5.1.2007 15:31
[quote=Otakar][quote=blueant][quote=Otakar]Zdravím příznivce sat.techniky
Vlastním již motor SG2100 a mohl jsem to konečně odskoušet sám s SS2USB.Ještě před koupí jsem napsal na různá místa na internetu dotazy ohledně této sestavy,bohužel bez odezvy.
Jsem však zklamán,nepodařilo se mě dostat do PC obraz.Pokud připojím
pouze přes konvertor,vše v pořádku,pokud zapojím ještě přes motor nenascanuje ani jeden kanál i když úroveň a kvalita signálu stejná jako přímo z konvertoru.Zkoušeno v ProgDVB,DVB Dream,ovladače 4.3.0,
DiseqC1.9,patchnutý SkyNet pro USB,přitom motor točí a reaguje na příkazy,zkoušeny i jiné kodeky kvůli obrazu a jiné kombinace DiseqC a ovladače, včetně resetu na motoru,bohužel bez výsledku.
Na setelitním přijímači Humax přes motor vše v pořádku.
Byl učiněn dotaz i na Mibiho /bez odezvy/,myslím si tedy,že tato kombinace nebyla odskoušena v praxi a jsou napsány pouze ovladače.
Pokud by měl někdo ještě nějakou radu a nebo zkušenost díky.[/quote]

POkial nemenis ovladace a bez zapojeneho motora to ide a so zapojenym nie - tak nieje chyba v ovladacoch.[/quote]



Takhle jak to uvádíš tak máš samozřejmě pravdu,jenomže já už jsem odskoušel tolik věcí a nevím čeho bych se chytil,kdyby tam byl alespoň
náznak obrazu,tak bych uvažoval špatné nastavení,kabely a pod.ale tak jak uvádím přímo z konvertoru obraz jak víno přes motor síla a kvalita signálu stejná a scan prázdno.Oželil bych kdybych musel natáčet přes send ručně jen kdyby tam naskočil obraz.Na stolním přijímači taky bez závad.Má někdo další nějakou radu.[/quote]

No s tym signalom je to divne.
ale

1. Si si isty ze sa ti motor nepotoci na inu druzicu ? oproti stolnemu receiveru ?

2. Skus pozret frekvencie vsetkych pasiem
dolne + H polarizacia
dolne + V
horne + H
horne + V

3. Ak mas moznost skus iny konvertor.
Otakar (21)|5.1.2007 17:53
S tím signálem je mě to také divný,že se normálně zobrazuje jako když to připojím napřímo.
Motor mám stále na nule nastaven,protože jsem přestal uvažovat již o natáčení /jak jsem uvedl výše, to chodilo/nechal jsem napevno nastaveno třeba na Astru motor na stole u PC abych na něj viděl a mohl laborovat.
Ta kontrola jednotlivých kanálů bude asi zbytečná,protože při prvním připojení motoru jsem použil scan kanálů proveden z původního připojení
přímo na konvertor a už tam po zapojení přes motor se neobjevil obraz z nascanovaných.Pak už jak jsem přeinstalovával,tak jsem se samozřejmě dostal k novému scanování a tam jsem přišel na to že to přes motor nejde.
Ta poslední rada o konvertoru mě už také napadla,protože jsem na to někde narazil v diskusi z roku 2004 ale k tomu jsem se ještě nedostal,protože konvertor je poměrně nový s šumovým 0,3 a tak jsem to zatím hledal všude jinde a pokud by to bylo ono/odskouším/,koho by napadlo,že to se stolním přístrojem půjde a tady ne.
Zatím díky a dám vědět jak jsem dopadl.
blueant (820)|5.1.2007 19:20
[quote=Otakar]S tím signálem je mě to také divný,že se normálně zobrazuje jako když to připojím napřímo.
Motor mám stále na nule nastaven,protože jsem přestal uvažovat již o natáčení /jak jsem uvedl výše, to chodilo/nechal jsem napevno nastaveno třeba na Astru motor na stole u PC abych na něj viděl a mohl laborovat.
Ta kontrola jednotlivých kanálů bude asi zbytečná,protože při prvním připojení motoru jsem použil scan kanálů proveden z původního připojení
přímo na konvertor a už tam po zapojení přes motor se neobjevil obraz z nascanovaných.Pak už jak jsem přeinstalovával,tak jsem se samozřejmě dostal k novému scanování a tam jsem přišel na to že to přes motor nejde.
Ta poslední rada o konvertoru mě už také napadla,protože jsem na to někde narazil v diskusi z roku 2004 ale k tomu jsem se ještě nedostal,protože konvertor je poměrně nový s šumovým 0,3 a tak jsem to zatím hledal všude jinde a pokud by to bylo ono/odskouším/,koho by napadlo,že to se stolním přístrojem půjde a tady ne.
Zatím díky a dám vědět jak jsem dopadl.[/quote]

Nejde ani tak o sumove cislo ako o odber prudu.
Otakar (21)|6.1.2007 13:54
Zdravím
to šumové číslo jsem uvedl jenom obrazně,že by měli být třeba u tohoto
konvertoru vychytané špatné vlastnosti třeba starších konvertorů.Já jsem bral proudovou zátěž,že je hlavně potřeba pro roztočení motoru.
Ale abych se dostal k tomu hlavnímu.Zkusil jsem tedy jiný konvertor /starší a s horšími parametry/ s připojením přes motor ještě bez instalace DiseqC, objevil se obraz a vše v pořádku tak jako přímo z konvertoru s již předem nascenovaným.Možná,že těmito pokusy ušetřím mnohým počáteční zklamání,protože je vidět,že ne každý konvertor spolupracuje s tímto motorem navíc stolní přístroj stačí,SS2USB už to nezvládne.Pak jsem doinstaloval DiseqC a Satelites nastavil parametry a motor na stole točí jako divý.Použit ProgDVB a již uváděnou konfiguraci ovladačů.Ještě tak vědět podle čeho vybírat vhodný konvertor,protože tenhle půjde pryč.
Měl bych ještě jeden dotaz.V ProgDVB je v Setings nastavení DiseqC,je tam MiniDiseqC,DiseqC 1.0 or 2.0 a Custom co má být v tomto případě správně nastaveno a nebo jaký mají jednotlivé položky význam.
Jinak opravdu díky za pomoc.
blueant (820)|6.1.2007 19:34
[quote=Otakar]Zdravím
to šumové číslo jsem uvedl jenom obrazně,že by měli být třeba u tohoto
konvertoru vychytané špatné vlastnosti třeba starších konvertorů.Já jsem bral proudovou zátěž,že je hlavně potřeba pro roztočení motoru.
Ale abych se dostal k tomu hlavnímu.Zkusil jsem tedy jiný konvertor /starší a s horšími parametry/ s připojením přes motor ještě bez instalace DiseqC, objevil se obraz a vše v pořádku tak jako přímo z konvertoru s již předem nascenovaným.Možná,že těmito pokusy ušetřím mnohým počáteční zklamání,protože je vidět,že ne každý konvertor spolupracuje s tímto motorem navíc stolní přístroj stačí,SS2USB už to nezvládne.Pak jsem doinstaloval DiseqC a Satelites nastavil parametry a motor na stole točí jako divý.Použit ProgDVB a již uváděnou konfiguraci ovladačů.Ještě tak vědět podle čeho vybírat vhodný konvertor,protože tenhle půjde pryč.
Měl bych ještě jeden dotaz.V ProgDVB je v Setings nastavení DiseqC,je tam MiniDiseqC,DiseqC 1.0 or 2.0 a Custom co má být v tomto případě správně nastaveno a nebo jaký mají jednotlivé položky význam.
Jinak opravdu díky za pomoc.[/quote]

1. Nieje to nespolupraca motora s konvertorom.
Ide skor o velky odber konvertora + ku ktoremu sa pripocita odber motora + odber samotnej SS2USB a uz to USBport nezvladne

2. Tie diseq polozky su pre teba nanic - lebo tie su len na diseq prepinace. Na natacanie musis pouzit nejaky esterny plugin ktory spolupracuje s progdvb - nieco od MiBiho a pod.
Discovery (20)|7.1.2007 05:33
Nuz, ja som cital na www pred nejakym rokom ze ludom to fachci. Ja mam SG2100 uz asi 4roky. Pouzival som to s SS1 a ProgDVB.

Pomocou pluginu Dixie (pre mna najlepsi pre SG2100) som si naladil najlepsiu poziciu satelitu a ulozil pod nejakym cislom. V progDVB som uz len potom zadal v diseqC v menu "rotor" alebo nieco take (uz SS1 nemam zapojenu a ProgDVB je fuc tiez) pod dane cislo dany satelit a vsetko pekne ficalo automaticky.

V pripade SS2 USB musis pouzit samozrejme patchnute ovladace od Mibiho. Potom Ti to musi fungovat. (ak je HW a SW OK)
S napajanim by problem nemal byt, SS2USB ma externy zdroj, prud "netaha" cez USB...pokial viem...ale isty nie som.
blueant (820)|7.1.2007 10:39
[quote=Discovery]
Pomocou pluginu Dixie (pre mna najlepsi pre SG2100) som si naladil najlepsiu poziciu satelitu a ulozil pod nejakym cislom. V progDVB som uz len potom zadal v diseqC v menu "rotor" alebo nieco take (uz SS1 nemam zapojenu a ProgDVB je fuc tiez) pod dane cislo dany satelit a vsetko pekne ficalo automaticky.

[/quote]

V tomto pripade nevyuzivas GOTOX a musis kazdu druzicu nastavit zvlast.
Otakar (21)|7.1.2007 16:04
[quote=Discovery]Nuz, ja som cital na www pred nejakym rokom ze ludom to fachci. Ja mam SG2100 uz asi 4roky. Pouzival som to s SS1 a ProgDVB.

Pomocou pluginu Dixie (pre mna najlepsi pre SG2100) som si naladil najlepsiu poziciu satelitu a ulozil pod nejakym cislom. V progDVB som uz len potom zadal v diseqC v menu "rotor" alebo nieco take (uz SS1 nemam zapojenu a ProgDVB je fuc tiez) pod dane cislo dany satelit a vsetko pekne ficalo automaticky.

V pripade SS2 USB musis pouzit samozrejme patchnute ovladace od Mibiho. Potom Ti to musi fungovat. (ak je HW a SW OK)
S napajanim by problem nemal byt, SS2USB ma externy zdroj, prud "netaha" cez USB...pokial viem...ale isty nie som.[/quote]




Nevím jestli jsi přečetl všechny příspěvky ale jak vidíš tak to nechodilo,protože jinak bych se o tom nerozepisoval,až teprve po výměně konvertoru a jsem rád,že jsem to rozchodil,karty do PC jsou o něčem jiným.Najdi my jediný odkaz,kde někdo píše že mu perfektně šlape SS2USB,SG2100 ten můj původní konvertor v ProgDVB budu ti vděčný a mohl jsi to napsat hned při prvním příspěvku,já jsem si mohl ušetřit spousty starostí a pokusů.Naladění satelitů a nastavení není pro mě žádný problém,kdybych tam měl obraz tak už jsem to měl dávno hotový /mám měřák/.O ovladačích a Mibim tam také byla řeč.
Jinak díky.
Otakar (21)|7.1.2007 16:16
[quote=blueant][quote=Otakar]Zdravím
to šumové číslo jsem uvedl jenom obrazně,že by měli být třeba u tohoto
konvertoru vychytané špatné vlastnosti třeba starších konvertorů.Já jsem bral proudovou zátěž,že je hlavně potřeba pro roztočení motoru.
Ale abych se dostal k tomu hlavnímu.Zkusil jsem tedy jiný konvertor /starší a s horšími parametry/ s připojením přes motor ještě bez instalace DiseqC, objevil se obraz a vše v pořádku tak jako přímo z konvertoru s již předem nascenovaným.Možná,že těmito pokusy ušetřím mnohým počáteční zklamání,protože je vidět,že ne každý konvertor spolupracuje s tímto motorem navíc stolní přístroj stačí,SS2USB už to nezvládne.Pak jsem doinstaloval DiseqC a Satelites nastavil parametry a motor na stole točí jako divý.Použit ProgDVB a již uváděnou konfiguraci ovladačů.Ještě tak vědět podle čeho vybírat vhodný konvertor,protože tenhle půjde pryč.
Měl bych ještě jeden dotaz.V ProgDVB je v Setings nastavení DiseqC,je tam MiniDiseqC,DiseqC 1.0 or 2.0 a Custom co má být v tomto případě správně nastaveno a nebo jaký mají jednotlivé položky význam.
Jinak opravdu díky za pomoc.[/quote]

1. Nieje to nespolupraca motora s konvertorom.
Ide skor o velky odber konvertora + ku ktoremu sa pripocita odber motora + odber samotnej SS2USB a uz to USBport nezvladne

2. Tie diseq polozky su pre teba nanic - lebo tie su len na diseq prepinace. Na natacanie musis pouzit nejaky esterny plugin ktory spolupracuje s progdvb - nieco od MiBiho a pod.[/quote]



add1/Dalo by se z toho potom nějak odvodit jaké by měl tedy mít konvertor tech.parametry abych zase nenarazil, u toho staršího na který to chodí již není štítek a doklady taky už nebudou.
add2/samozřejmě,že externý plugin DiseqC od Mibiho je do pluginů zkopírován,jinak bych to nenastavil a netočilo by to,já jsem ještě bral v potaz ten DiseqC v Setings,že to má spojitost,to znamená,že to má být nastaveno na None jak je defaultně.
Díky.