Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem se zvukem u ATI TV WONDER

Roman_25 (4)|15.9.2004 15:13
Mam pocitac Athlon 2400XP, 512 MB RAM, MB Soltec KAV 75, Windows XP SP2, problem je se zvukem u nainstalovane TV karty (ATI TV WONDER), neni plynuly, ale porad vypadava a po chvili zas naskoci. Mam nainstalovane nejnovejsi ovladace 1-11-0-0 z webu ATI, ale ani to nepomohlo. Kdysi pod Win 98 se to resilo nakopirovanim nejake knihovny pod Windows a pak to bezelo, ale u XP nic takoveho neni. Zajimalo by me, jestli mate nekdo takovyto problem taky nebo vam to jede bez problemu. Zkousel jsem i alternativni ovladave BTinstaller pro XP, ale ty zase vykazuji konflikt s Win XP. Dekuji za odpoved.
mirekv (7169)|15.9.2004 15:18
Jseš si jist, že to je ovladačema a ne někde v HW? Vyzkoušej ATV2000, ty by mohly chodit.
Ivo Mašek (10205)|15.9.2004 15:25
Hodně lidí začalo mít problém s dosud bezproblémovým chodem tv-karet, po nainstalování SP2.
Tady se asi bude muset počkat na nové drivery a ovladače, testované na WinXP-SP2.
Objevuje se to i u Leadteku. Někde jo, někde ne.
Roman_25 (4)|15.9.2004 15:25
Ja pouzivam na sledovani DScaler a ten jede v pohode, protoze ma svoje ovladace, ale pokud bych chtel nahravat z TV pres iuVCR nebo pres VirtualDub, tak ty vyuzivaji puvodni ovladace a zvuk tam preskakuje. Vlastne mi jde jen o nahravani, protoze nepouzivam MMC pro sledovani TV. DScaler to taky sice umi, ale neumi nahravat primo do DivX.
Surgical_tvf (26)|17.9.2004 14:28
Romane, nenapsal jsi, jakou verzi ovladacu a MMCentra s tim Wonderem pouzivas. Ja tady spachal pocitac se SP2, aby nedoslo k omylu, kde je AIW 9800SE Radeon primarni karta a k tomu TV-Wonder jako sekundarni.
Ovladace posledni od Ati, tedy MMC 9.02 a WDM drivery pro TV-Wondera k temuz MMC.

Absolutne zadnej problem!!! Teletext tedy pochopitelne jenom na AIW, ale obraz na obou kartach skvely (pricemz objektivne z Theater 200 chipu na AIW je lepsi), funkcionalita obrazu v obraze dokonala, problem se zvukem ani na jedny karte (spolehliva detekce sterea, prepinani norem na kabelu atd.) proste no problem....
mirekv (7169)|17.9.2004 16:21
Surgical: ATI + SP2 tedy v pohodě?
Roman_25 (4)|20.9.2004 18:19
Ja mam grafiku G-Force Titanium 4200 a MMM 9.02 a nejnovejsi ovladace stahnute z ATI webu. Zkousel jsem i starsi ovladace, ale nic nepomohlo.
Roman_25 (4)|20.9.2004 18:23
Jinak co se tyka obrazu, tak obraz je skvely, detekce je vsude taky v pohode, stereo, i jazykove kanaly neni problem, jediny problem je akorat ten, ze preskakuje ten zvuk. Jedine reseni je pri pouziti alternativnich ovladacu, ale ty se zase hadaji s programy. Aby mi hral dobre zvuk, tak pouzivam BTIstaller pro XP a DScaler na sledovani TV. Psal jsem i vyrobci o tom problemu, ale neprisla mi zadna odpoved.
charlieiv (8)|7.10.2004 08:30
Pred cca 2-3 lety jsem uz tento problem resil. Vypadaval na cca 5-6 vterin zvuk, pak znovu naskocil, atd..
Problem byl v ovladacich. Tehdy jsem to vyresil tak, ze jsem nainstaloval ovladace od Uskova, pak jsem je odebral a nakonec nainstaloval original ovladace z Webu. Ale pozor - doposud mi fungoval i teletext. Po posledni aktualizaci ovladacu (ver 1.11) uz nechodi - nenainstaluje se "ati teletext dekoder".
Nevim, ale asi s tim souvisi i fama, ze Ati TV Wonder nepodporuje teletext- problemy mel jen v MMC. S ATV2000 chodil perfektne, ale uz nechodi. Bohuzel se ovladace nedaji zcela odstranit ani pri vyndani karty z PC. A mozna je v nich opet i chyba v detekci normy zvuku. Doporucuji cistou instalaci, starsi ovladace (ver. 1.01) a alternativni software - napr. ATV2000.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2004 19:23
Bohuzel se ovladace nedaji zcela odstranit ani pri vyndani karty z PC
Ručně z registrů. Jiná možnost není, pokud nechceš reinstal OS.