Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma

Mirek2 (31)|12.12.2006 00:01
A potom že plasma technologie je mrtvá: http://www.pioneer.eu/eur/products/62/925/12269/PDP-5000EX/index.html \/ \/
CyberTec (290)|12.12.2006 00:58
[quote=Mirek2]A potom že plasma technologie je mrtvá: http://www.pioneer.eu/eur/products/62/925/12269/PDP-5000EX/index.html \/ \/[/quote]

takova krasna sediva obrazovka a jen za 15 tisic babek :-D no nekupte to

http://www.goodgearguide.com.au/index.php/taxid;2136212663;pid;2182;pt;1
woland (305)|12.12.2006 10:40
Již u nás v prodeji za 291 550,-korunek 9-) http://zbozi.seznam.cz/searchScreen?q=%20PDP-5000EX&r=hint Tohle zobrazovadlo bude v současnosti těžko hledat konkurenci. Hit letošních českých vánoc to ale asi nebude co? :-)- :-)- :-)-
vity (292)|12.12.2006 21:55
Nekup to za tu cenu. :-)
ODSakEda (2278)|13.12.2006 12:14
Mirek2 nikdo tady nikdy netvrdil, že je plasma mrtvá! Jen že je již dražší než obdobná LCD ( )a že mnohé LCD má prakticky větší kontrast než teioreticky deklarovaný u plasem!
Jo a co tady blbnete s 290 litrama, to stojí 70", dobrá 50-ka stojíod LG stojí pade bez daně 8-) :
woland (305)|13.12.2006 13:15
Nevíte někdo jestli je udávaná spotřeba plasmy -Příkon provozní 294W myšlena jako průměrná spotřeba. Maximální to asi nebude když to uvádí výrobce, takže to může v jistých momentech /při zapnutí, zorbazení bílé apod/ být třeba i 400W ???
tiger6 (147)|13.12.2006 14:48
ODSakEda
Že to je screen z letáku MAKRA? :-D
Pitomec (10211)|13.12.2006 15:20
Modropták ani v jiným bordelu nenakupuje :-E
CyberTec (290)|13.12.2006 16:37
ten pioneer je ale full hd 1080p, tak proto tech 300 tacu
ODSakEda (2278)|13.12.2006 19:05
CyberTec to je pravda a je to asi jediná plasma s fuul HD!
Dnes jsem v to Makru byl a ten 50" plasmák měl nejrozplizlejší obraz!... Nejlepší v plasmách byl 40" Philips a Samsung a nejlepší obraz vůbec 37" LCD(!!!) v pořadí kvality obrazu (vše z analogu rejpalové) Philips, Samsung-ale řada tuším LB, LG, daleko lepčí než nejaká mléčná plasma s rozplizlým logem a šedou bílou...
milan79 (61)|13.12.2006 19:55
[quote=ODSakEda]CyberTec to je pravda a je to asi jediná plasma s fuul HD!
Dnes jsem v to Makru byl a ten 50" plasmák měl nejrozplizlejší obraz!... Nejlepší v plasmách byl 40" Philips a Samsung a nejlepší obraz vůbec 37" LCD(!!!) v pořadí kvality obrazu (vše z analogu rejpalové) Philips, Samsung-ale řada tuším LB, LG, daleko lepčí než nejaká mléčná plasma s rozplizlým logem a šedou bílou...[/quote]

ty si uz tak zaujaty voci plazme ze keby mala obraz ostry ako ziletka, tak napisese ze je hnusny. Chlape uz sa preber. Kazde LCD to je uplne jedno aka znacka a technologia je pri uhlopriecke od 42" a viac pri signale s 576 riadkami hnusne. Pozeratelne to je len na malych uhloprieckach.
pylous (35)|13.12.2006 21:05
[quote=milan79][quote=ODSakEda]CyberTec to je pravda a je to asi jediná plasma s fuul HD!
Dnes jsem v to Makru byl a ten 50" plasmák měl nejrozplizlejší obraz!... Nejlepší v plasmách byl 40" Philips a Samsung a nejlepší obraz vůbec 37" LCD(!!!) v pořadí kvality obrazu (vše z analogu rejpalové) Philips, Samsung-ale řada tuším LB, LG, daleko lepčí než nejaká mléčná plasma s rozplizlým logem a šedou bílou...[/quote]

ty si uz tak zaujaty voci plazme ze keby mala obraz ostry ako ziletka, tak napisese ze je hnusny. Chlape uz sa preber. Kazde LCD to je uplne jedno aka znacka a technologia je pri uhlopriecke od 42" a viac pri signale s 576 riadkami hnusne. Pozeratelne to je len na malych uhloprieckach.[/quote]
Ackoliv jsem byl jeste pred nekolika dny pevne rozhodnuty, ze moje dalsi TV bude LCD, po osobni zkusenosti s nekolika LCD a primym srovnanim s plazmou, ti musim dat za pravdu. Pokud je plazma mrtva technologie, tak LCD jeste zdaleka neni v nasich podminkach technologie ziva! Moje pristi TV je plazma - Pioneer.
Mirek2 (31)|13.12.2006 21:32
TAky delší dobu váhám s nákupem a má volba bude plasma. Při srovnání kvality obrazu z analogu, jasně plasma, DVD, kamery, digi sat atd. 60:40 ve prospěch plasmy. Počítač nebudu připojovat. Teď jen vybírám mezi 50 palci panák nebo pioneer.
ODSakEda (2278)|13.12.2006 22:11
milan79 co to meleš o zaujatosti??? Já tam dnes byl osobně!!! A taky jsem nějaký plasmy vychválil, poplival jsem jen tu 50!!!!!!!! Nésu slepé :((
Si zajdi do brna do Makra a čum! A jen neteoretizuj...
pylous (35)|13.12.2006 22:13
Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.
pylous (35)|13.12.2006 22:17
Mimochodem...v tom Datartu jsem srovnaval i LCD, stale na tom samem zdroji signalu. A ackoliv jsem si toho Phlipse opravdu chtel koupit....neslo to.Proste to nebylo pekny koukani.
ODSakEda (2278)|13.12.2006 22:25
[quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote] Panák a LCD je špatně :-( Panák začal jen s plasmama a jen tak kvůli nemilosrdnému trhu s levnějšími LCDTV začel s nimi také, ale... Ale jiní jsou mnohem dál! (Philipes, Samsung, LG)
pylous (35)|13.12.2006 22:41
[quote=ODSakEda][quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote] Panák a LCD je špatně :-( Panák začal jen s plasmama a jen tak kvůli nemilosrdnému trhu s levnějšími LCDTV začel s nimi také, ale... Ale jiní jsou mnohem dál! (Philipes, Samsung, LG)[/quote]
No a zrovna prave PHILIPS 37PF9731D jsem v tom Datartu videl nazivo. HD signal ze 4 metru byl luxusni. Sice na muj vkus trochu tmavy, ale parada. Ze dvou metru uz to tak pekny nebylo a z metru, coz by pri 1920x1080 melo byt v pohode, to proste v pohode nebylo. Ale jak rikam porad...asi mi proste celkove nevyhovuje obraz z LCD. Je to sice o hodne dal, nez to bylo jeste pred rokem, ale porad to proste jesne neni to ,za co bych chtel utratit treba 80 000. Plazma me uspokojuje vic.
Mirek2 (31)|13.12.2006 22:43
[quote=ODSakEda]milan79 co to meleš o zaujatosti??? Já tam dnes byl osobně!!! A taky jsem nějaký plasmy vychválil, poplival jsem jen tu 50!!!!!!!! Nésu slepé :((
Si zajdi do brna do Makra a čum! A jen neteoretizuj...[/quote]


V tom makru je vše nahouby. Jen levnější modely..., a za tu cenu? Levněji skoro na každém rožku.
tiger6 (147)|13.12.2006 23:05
Na ty TV z MAKRA jsem samozřejmě taky koukal, ale mají tam dost zavádějící hodnoty. Líbila se mi jedna ´42 s 80GB HDD, u který psali rozlišení 1366x768, ve skutečnosti to ale bylo jenom 1024x768. To je docela podstatnej rozdíl, na 1024x768 se nezobrazí nativně ani poloviční HD. Ta ´50 už je pak až moc velká, ale špatně nevypadá... Ale ceny tam mají menší, na to jsem koukal v internetových obchodech.
Mirek2 (31)|14.12.2006 00:47
No nevim ma zkušenost je že ceny v makru jsou vyšší maximálně stejné jak v internetovem obchodě - no např ta super akční z letáku o stránku výše:

http://www.dno.cz/?pid=5&hid=2&action=14(25041,621)
CyberTec (290)|14.12.2006 01:04
pokud na prvne zminovanou full hd plasmu of Pioneera nekde narazite, tak dejte vedet, rad bych si ji prohlidl :-) videl jsem nejakeho velkeho panase, ale nebylo to diky maznutemu obrazu to prave orechove, dalo se na to normalne koukat az tak z peti metru.
milan79 (61)|14.12.2006 07:18
[quote=ODSakEda]milan79 co to meleš o zaujatosti??? Já tam dnes byl osobně!!! A taky jsem nějaký plasmy vychválil, poplival jsem jen tu 50!!!!!!!! Nésu slepé :((
Si zajdi do brna do Makra a čum! A jen neteoretizuj...[/quote]

Ja nikde chodit nemusim. Ja mam plazmu doma a nikoho sa nesnazim presviedcat ze to co mam doma ja, tak je to to najlepsie. Proste mne sa obraz na LCD nepaci, je umely a neprirodzeny. Ine je to samozrejme pri HD vysielani, ale HD vysielanie je este strasne daleko a ked pride , tak plazmu vymenim za nieco ine. Pre mna je teraz plazma ovela prijatelnejsia ako LCD.
bitskull (77)|14.12.2006 15:26
[quote=ODSakEda][quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote] Panák a LCD je špatně :-( Panák začal jen s plasmama a jen tak kvůli nemilosrdnému trhu s levnějšími LCDTV začel s nimi také, ale... Ale jiní jsou mnohem dál! (Philipes, Samsung, LG)[/quote]

Panasonic vyrabi LCD jen do velikosti 32". Od velikosti 37" dela plasmy. Take sem si myslel, ze LCD od nej nebudou prilis valne, ale po nekolikatydenim procitani nejvetsiho anglickeho fora a audio-video technice, kde uzivatele uvadeji sve osobni zkusenosti s konkretnimi modely sem zjistil, ze opak bude pravdou. Prave LCD Panasonic TX-32LXD600 je tam v 32" kategorii LCD oznacovana jako bezkonkurencni (predevsim zobrazeni klasickeho signalu a detaily v tmavych scenach) a nejmene problemova tv. Dlouho sem uvazoval o toshibe nebo samsungu, ale zrejme zkusim prave tento panasonic pokud se rozhodnu, ze mi bude 32" obrazovka zatim stacit.
zkero (91)|14.12.2006 20:31
[quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote]

Presne takhle jsem to řešil já a skončil jsem u Pioneeru 427XD. Nezbývá než doporučit. Pokud k ní máš nějaké dotazy tak rád zodpovím.
Tomáš
perpetumobile (12)|14.12.2006 23:27
Taky posledni dobou rešim podobne dilema jako Mirek2( a trva to na můj vkus docela dlouho).Chci si poridit televizi na kterou budu koukat prevazne z dvb-s.Uvazuji pouze o plazmě a to o 50 palcích.Pořád se nemůžu rozhodnout jestli má cenu si priplatit a vzit Pioneer a nebo spokojit se s Panasonicem.Sledovaci vzdalenost je 4,5-5 m. Ale porad se nemuzu rozhoupat,je to prece jenom docela dost penez za "jenom"televizi ,na kterou tim padem budu muset nejakej ten rok koukat.Je tu pak jeste jedna moznost koupit si rekneme na takovy dva ,tři roky Panasonic TH-42PV60EH.Ta je po té době umistitelna k dětem nebo do ložnice.To by se s 50 palc. vzhledem k velikosti a ceně nedalo provézt.Myslím tím počkat si ty 2,3 roky jestli skutečně nebudou nějak zlomovýmy ve vývoji velkých zobrazovadel.Rozhodnout se musím co nedriv ,nedavno jsem se totiz prestehoval a neda se pořád koukat na 54 cm crt.Uvital bych nejaky vas nazor.
woland (305)|15.12.2006 10:11
Myslim že jsi rozumě popsal řešení. Za 3 roky už tu plasmu za rozumnou cenu koupíš full HD jestli ji do té doby definitivně nepřekonají LCD nebo jiná technologie. A na 42" je taky zatim pěkný pokoukáníčko.
pylous (35)|15.12.2006 13:38
[quote=zkero][quote=pylous]Taky jsem to resil. Pak jsem vyrazil do Datartu a pustil jsem si na tech panacich jedno DVD.Hned potom jsem zamiril do Basysu a vyzkousel jsem Pioneer. Volba byla jasna.Pioneer...ovsem 42 palcu.[/quote]

Presne takhle jsem to řešil já a skončil jsem u Pioneeru 427XD. Nezbývá než doporučit. Pokud k ní máš nějaké dotazy tak rád zodpovím.
Tomáš[/quote]
Teoreticky ji mam celkem zmaknutou.V praxi jsem si s ni hral v Sasysu asi dve hodiny a ve finale mi ji ve stredu privezou :-)Uz se na ni moc tesim. Pak mozna prijdou nejake otazky.Kazdopadne diky.
Mirek2 (31)|15.12.2006 16:14
TAky to porad jestě řeším a už mě to štve. Rozhodnutý jsem už na 90 % pro toho Pionera. Ten je fakt asi nejlepší... celkem mě na něm láká i to pasívní chlazení atd. A ta cena ? Pioneer v 50palcích je za cirka 90litrů i se stojanem - sice malým ale s, panak muzu sehnat za 77tis (600 ne 60 - ta se mi nelíbí a má horší zvuk) ale je potreba dokoupit stojan nebo věšák za 5-15 tuším takže jsi na minimu kolem 83 tis. TAkže ten rozdíl 7 tis bych neresil. Toť o 50palcích. Ted ale řeším jestli mám jít opravdu do 50 nebo vzít 42. Trochu mě děsí to nižší rozlišení 50 - 1366 x 768, 42 - 1024 x 768. Vzal bych tu 42 a po 3 - 5 letech koupil něco ve full v 50 a tuto dal někam do ložnice nebo někde (další + že mám jistotu že mě nebude rušit hukot větráčků v noci - opravdu to je slyšet když je úplné ticho. Tou dobou bude už snad hd vysílání a určitě i kvalitnější hd mašiny za rozumné ceny. Potom provedu výměnu. Těch 60 litrů za 42´´ mě pak nebude tak mrzet než těch 90. Krom toho další prachy za BEdny (40), receiver (20), DVDrec (15)

Proto se ptám odborníků. Coříkáte tomu rozdílu v rozlišení 1024 - 1366. Ječ to velký problém nebo ne. Díky za odpověď.
ODSakEda (2278)|15.12.2006 18:02
Mirek2 No jestli je to velkej rozdíl 1024 - 1366? Hm pro přestavu je 1366 cca dvojnásobek SD rozlišení (720x576) tedy o 100% a 1024 jen cca o 50%. Záleží, co do teho budeš pouštět-pro analog a SD rozlišení videa je to v poho a rozdíl nepoznáš, na zdroj obrazu vyššího rozlišení-HDV a dog. fotky a grafiku je takové dobré minimum 1280x720, x1024!

receiver? a 20?! :OO Na co??? Copak budeš přijímat??? Analogové rádio??? Není lepší jen dobrej vícekanálovej zesík?!
a bedny 40kaček :OO :OO :OO Za to mám docela profi repráky tak 4x 1000W!!! 8-) Nebo budou mít pozlaceký kisně??? :OO :-E A DVD recorder??? Proč né TV přijímač s HDD?! Dnes se nenahrává!!! Dnes je digi doba- z digi kamer i digi TV "vysílán" se "jen" stahují a kopírují data, Bajty 8-)
Já vímprovokuji, ale chci ti ušetřit love! často stereo TV vysílání reprodukují stereo bedny nebo 5.1 PC zvukovky a lepšé PC bedna mnohem lépe, než domácí "KINO" za ranec s plastovým zvukem, snad mimo střelby v akčním filmu, ale hudbu bych znich poslouchat nechtěl! :(( :-k
To raději vkusné levné repro o blbýho Geniuse: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 (kamoš starším modelelm: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22684 s méně waty (né jen psanými jak u "konkurence"...) ozvučeje dokonce velký bar s datatvideoprojektorem s 3,5m obrazem!) A nebo za těch 40 raději profi reprobedny aprofi zesiky i když je třeba jichvíc po 10 litrech Kč ale!
vity (292)|15.12.2006 18:30
40tis. za dvě bedny neni zese tak moc.Dají se pořídit solidní. (menší dvoupásmové) 1000W co to je za kravinu- jde snad o zvuk ne? Profi zesík a profi bedna to je co?
tiger6 (147)|15.12.2006 18:41
Jde o zvuk? Za 40 tisíc? Jenom blázen nebo miliardář by dal za repráky tolik peněz :-!!! Normální člověk nepozná rozdíl, fajnšmekr z toho za chvíli ohluchne...nechápu lidi, kteří jsou schopný dát do zvuku tolik peněz :-?
vity (292)|15.12.2006 18:55
Proč by z toho měl ohluchnout? Když koukáš na televizi tak oslepneš?
Mirek2 (31)|15.12.2006 19:12
Díky za reakce, tady toto se mi líbí:

Bedny: obojí kolem 40
LABRADOR SET 2 - na stránkách http://www.aq.cz/ nebo
http://www.basys.cz/prod.php?id=582

Ten zvuk je naprosto úžasný, poslechněte si to někde sami.

a dále:
http://www.basys.cz/prod.php?id=537
a k tomu něco asi http://www.basys.cz/prod.php?id=568
CyberTec (290)|15.12.2006 19:31
[quote=Mirek2]Proto se ptám odborníků. Coříkáte tomu rozdílu v rozlišení 1024 - 1366. Ječ to velký problém nebo ne. Díky za odpověď.[/quote]

zalezi z jake dalky na to budes koukat :-) mam sice lcedecko, ale SD je na tak velke plose 46" ze dvou metru oproti 720p nebo 1080p dost rozmaznute. ze 4 metru je to uz schudnejsi. jinak treba na 165 cm plasmu se dalo koukat min z 5 metru, jinak to byla priserna mazanice. nejlepsi si to bude vyzkouset. nech si pustit dvecko a uvudis jak moc rozmazany obraz budes schopen stravit. za cas by se mely objevit i full hd plasmy za snesitelnejsi ceny.
vity (292)|15.12.2006 19:45
Repro bych asi z tech dvou vzal AQ. Záleží taky na velikosti místnosti chce to tak 25m2 a více nejlépe 30m2. Do menší místnosti 20m2 a mín subwofer nemusí být.(u AQ) u Bose musí být všude. 1016- na domácí kino OK.DVD rec. je taky dobrej. Mrkni se na jiný fora-sem to moc nepatří. U beden bych na Watty bych nekoukal jde spíš o citlivost a impendanci, nejdůležitější je zvuk. Jako obraz u TV.
tiger6 (147)|15.12.2006 20:10
To je pro vás ten zvuk tolik důležitej? Já dám spíš na kvalitní obraz, k PC jsem si nedávno pořídil druhý stereo repro za pár stovek a byl jsem ze svýho novýho 4.0 systému totálně odvařenej :-D . Ale jestli někdo dá 40k jenom za repráky, tak to vážně nechápu... 9-)
Mirek2 (31)|15.12.2006 20:22
Já tomu zvuku taky nepřikládal nějakou důležitost než jsem si v jedné mísnosti u kamaráda poslechl výše uvedené AQ bedny a bedny k domácímu kinu Panasonic za asi 10tis. Ten rozdíl byl nepopsatelný - přímo kolosální. A říkám si když už budu mít super obraz, proč si nedopřát taky super zvuk?

Ještě k těm AQ. Mám reference že bedny ve srovnatelné kvalitě od jiných renomovaných výrobců cenově minimum 2xtolik Kč.

Toť o zvuku na tomto vláknu ode mne vše.
vity (292)|15.12.2006 20:23
Pro někoho obraz pro někoho zvuk, pro někoho obojí- Co člověk to názor.
perpetumobile (12)|15.12.2006 21:55
Vy co ,už mate doma nějakou tu plazma z jakých vzdáleností na ně koukáte .Pořád mě matou ty poměry uhlopříčky a sled. vzdálenosti uváděných v odborných časopisech.Nebavim se o budocím hd signalu ,zajimá mě pro nas na dost dlouho dostupnej dvb-s.Ikdyž v tomto případě skutečně bude platit pravidlo z jídlem roste chut a kdo si zvykne na 42 palce zakratko bude chtit 50 palců.
tiger6 (147)|15.12.2006 22:46
Ono není zvyšování úhlopříčky při dnešním rozlišení plazmových TV zrovna dobrá věc. Imho ta ´42 bohatě stačí
ODSakEda (2278)|16.12.2006 13:20
perpetumobile - pro reprodukci dvb-s? Mno, tak vem, že to rozlišení a přílišná kompromace je optimalizována cca maximálně pro 72cm CRT TV! :-k Tedy sedni si k 72cm CRT TV, nějaké lepší, přeci jen bide modernější zobrazovadlo s jemnější mřížkou, a to tak blízko, dokud sneseš rozplizlost obrazu, ale né blíže, než uvidíš rastr obrazovky!

Pak si předpaž a uchop vodorovně metr a odečti kolik cm je šířka obrazovky z tvého úhlu pohledu (čím jsem dále tím vidím jakoby menší obrazovku žeano, čili neměřit tu skutečnou obrazovku, ale viditelnou ve vzdálenosti např. předpažení). Pak si sedni do křesla obýváku, znovu předpaž směrem k místu, kdy by měla stát moderní větší obrazovka a naměřenou míru (např typicky 30cm), si promítni třeba na zed a představsi tam šířku obrazovky-zapamatuj si body okrajů míry na zdi, nebo at ti je někdo namaluje tižkou. Pak změř vzdálenost těch značek - bud např. z 5m od zdi cca 2m!!! úhlopříčku už spočátáž sám, z poměru 16:9, ne? 8-)
bitskull (77)|16.12.2006 14:19
perpetumobile: Bezne se uvadi, ze uhlopricka by mela byt 1/4 az 1/5 sledovaci vzdalenosti. Dale samozrejme zalezi na osobnich preferencich, nekdo radsi bliz, nekdo radsi dal. A pro FullHD panely to bude zase jinak.
pylous (35)|17.12.2006 11:47
[quote=Mirek2]Díky za reakce, tady toto se mi líbí:

Bedny: obojí kolem 40
LABRADOR SET 2 - na stránkách http://www.aq.cz/ nebo
http://www.basys.cz/prod.php?id=582

Ten zvuk je naprosto úžasný, poslechněte si to někde sami.

a dále:
http://www.basys.cz/prod.php?id=537
a k tomu něco asi http://www.basys.cz/prod.php?id=568[/quote]

Kestli hledas opravdu dobre bedny a nevadi ti cena kolem 40 tis. Muj typ je B&W : http://www.e-bestel.cz/?stat=produkt_info&produkt_id=1005&kat=238&vyrobce=&mod=1 .
Patri mezi spicku a nejedno profi studio na ne jede. Nejsou to sice studiove monitory, ale maji cisty prednes a nelzou. Pokud chces ale bedny HLAVNE na filmy, nemusis zdaleka investovat tolik. Film v podstate zarhaje cokoliv, co neni z umele hmoty. Jestli na tom ale chces poslouchat i muziku, rozhodne se vyplati trochu priplatit.
pylous (35)|17.12.2006 11:55
[quote=Mirek2]TAky to porad jestě řeším a už mě to štve. Rozhodnutý jsem už na 90 % pro toho Pionera. Ten je fakt asi nejlepší... celkem mě na něm láká i to pasívní chlazení atd. A ta cena ? Pioneer v 50palcích je za cirka 90litrů i se stojanem - sice malým ale s, panak muzu sehnat za 77tis (600 ne 60 - ta se mi nelíbí a má horší zvuk) ale je potreba dokoupit stojan nebo věšák za 5-15 tuším takže jsi na minimu kolem 83 tis. TAkže ten rozdíl 7 tis bych neresil. Toť o 50palcích. Ted ale řeším jestli mám jít opravdu do 50 nebo vzít 42. Trochu mě děsí to nižší rozlišení 50 - 1366 x 768, 42 - 1024 x 768. Vzal bych tu 42 a po 3 - 5 letech koupil něco ve full v 50 a tuto dal někam do ložnice nebo někde (další + že mám jistotu že mě nebude rušit hukot větráčků v noci - opravdu to je slyšet když je úplné ticho. Tou dobou bude už snad hd vysílání a určitě i kvalitnější hd mašiny za rozumné ceny. Potom provedu výměnu. Těch 60 litrů za 42´´ mě pak nebude tak mrzet než těch 90. Krom toho další prachy za BEdny (40), receiver (20), DVDrec (15)
Proto se ptám odborníků. Coříkáte tomu rozdílu v rozlišení 1024 - 1366. Ječ to velký problém nebo ne. Díky za odpověď.[/quote]
A jeste jedna vec. Na receiveru taky nesetri. Z toho se pomalu ale jiste stava centrum domaciho kina, proto je to taky AV receiver. Lepsi kousky uz maji upcaling, nektere az tri HDMI vstupy a jeden vystup a navic samozrejme plati, ze i kdyz mas bedny za 100 tis. a pustis do nich mizerny signal, vysledek je pochybny. Takze tech 20 000 bych povazoval spis za podlahu :-( Ale kolem 30 000 uz se da sehnal ledacos. To nam to pekne narusta. Ted jsem to vsechno porizoval, takze to mam v zive pameti.
Modena (1706)|17.12.2006 13:38
[quote=pylous]A jeste jedna vec. Na receiveru taky nesetri. Z toho se pomalu ale jiste stava centrum domaciho kina, proto je to taky AV receiver. Lepsi kousky uz maji upcaling, nektere az tri HDMI vstupy a jeden vystup a navic samozrejme plati, ze i kdyz mas bedny za 100 tis. a pustis do nich mizerny signal, vysledek je pochybny. Takze tech 20 000 bych povazoval spis za podlahu :-( Ale kolem 30 000 uz se da sehnal ledacos. To nam to pekne narusta. Ted jsem to vsechno porizoval, takze to mam v zive pameti.[/quote]
:-) :BB: :BB: :BB:

:-!!! :-!!! :-!!!
pylous (35)|17.12.2006 16:55
Ja jsem spis na ty Pioneery. Tohle je muj novy kousek.
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-AX2AS-S/index.html
Modena (1706)|17.12.2006 17:13
pylous
Před tím, než jsem koupil Yamaha RX-V 2700 jsem hóóódně uvažoval o
tomhle Pioneer VSX-AX4ASi


ale vzhledem k tomu, že to není nic nového, ale v podstatě pouze upgrade 2 roky starého modelu, raději tu Yamahu ! :BB:
pylous (35)|17.12.2006 17:17
No jasne, proc ne. V podstate jsou na stejne urovni. Jde uz jenom o to, jaky ti vice vyhovuje zvukove. A prave v tomhle ohledu me vic uspokojuje ten Pioneer. Ale to uz je pouze subjektivni zalezitost.
stayman (12393)|17.12.2006 17:24
Objektivna!!!, pripajam sa ku hlasovaniu :-D