Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ako spravne nastavit brightness, contrast, gama u videa ?

sojer27 (173)|8.12.2006 17:36
mam gf7600gs(agp) a potrebujem na ovladacoch nastavit svetlost videa, len ze sa mi to nejako nedari. ked uberem kontrast pri velmi jasnych zaberoch, tak zase pri beznych zaberoch je to video take nejake zahmlene-nepekne.

potrebujem to len na ovladacoch, lebo pouzivam viac prehravacov a aj videa v hrach(alebo uvodne videa hier) mam rad nastavene tak, ako vsetky ostatne. jednoducho jedno nastavenie chcem mat pre vsetky videa.

a este k tomu sa ani na nvidia ovladacoch nedaju nastavit jednotlive nastavenie len samostatne. takze ked napr. pridam brightness a gama, contrast sa uz neda vobec ubrat. :-( je na to nejaky fix?

skuste napisat ako si vy nastavuje svetlost u videi, mozno ma to inspirujete :-)
samozrejme nesmie to obmedzit HW akceleraciu videa

ODSakEda (2278)|8.12.2006 18:37
To je těžké, je to relativní a je v tom stejně bordel, jako u audia,. málšli mnoho korekcí basů a výšek v serii za sebou -může nahrávka mít moc např. basový ve zdroji, v korekcích na přehrávači, zvukovky a nakonec ještě na zesilovači.....

A věř že i filmy na Nově především, maj velký úlety v tomto nastavení jasů a pod... Nedá se to absolutně určit a měřit a záleží i jeli to pozorované okem ve dne a za šera nebo dokonce za tmy!!!

Doporučuji nastavovat obraz na monoscopu a pozor, u grafik se nastavuje zvlášt pozadí a popředí plochy, tedy to jsis doufám všim, takže je třeba např. na tomto http://dada.bvx.cz/download/TestScreens.exe monoscopu s jemnými přechody jako vygenerovaný obrazec tím prográmkem, jako fotku a jako kousek videa a nastavit subjektivně (okem jinak ani nelze) obraz! Nastav na něm vše tak, any bílá anio černá nebyla moc velkej kus stejná-slitá!
sojer27 (173)|8.12.2006 19:00
"""ked uberem kontrast pri velmi jasnych zaberoch(napriklad biele osvetlene tricko - HD tatu), tak zase pri beznych zaberoch je to video take nejake zahmlene-nepekne.""" <<<---- to som myslel v jednom filme. uplne by mi stacilo keby sa mi to podarilo nastavit aspon na jeden hocijaky DVD(alebo HD) film.

hmm telky su v tomto uplne ine. aj po pridani jasu na plno ci na minimum, su stale vsetky zaberi rovnako vyvazene. preco sa neda tak to nastavit aj monitor?

btw: ODSakEda mas PM(len ak si si nahodou nevsimol)