Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YPbPr --> S-Video

Fox001 (8)|8.12.2006 01:25
Mám grafickou kartu Galaxy GF7300GT, která má podle mě nestandardní VIVO konektor (má dvě řady pinů 3+4 a plastovou tičinku)
Klasický VIVO jak jsem se dočetl má zřejmně tři řady pinů - viz. kombajn VIVO)
Ke kartě jsem dostal i redukci: z VIVO? --> YPbPr, což je sice to nejlepší co mohu chtít, ale já bych potřeboval spíš, abych na konci měl obyčejné S-video.

Nevíte někdo jestli jde nějak jednoduše udělat nebo koupit redukce z YPbPr --> S-video. Tím udělat myslím samozřejmě to, že vemu pár součástek pájku a cín a udělám si ji sám.
Zájímá mě spíš jestli je to technicky proveditelné, nebo je k tomu potřeba nejaký konvertor.
Ideální by bylo nějaké schéma nebo adresa obchodu kde to sehnat, kde mi poradí. Už jsem polítal několik i odborných prodejen a všude na mě civí jako na blázna. Na netu jsem taky skoro nic nezjistil.

Předtím, na sterém kompu, jsem měl jako třetí výstup S-video. Tak tam nebylo co řešit, jen jsem pořešil odrušení kabelovky a šlapalo mi to jako hodinky. Teď novej kompl, tak aby se člověk pořád nenudil.

Díky za rady, návody, adresy, e-adresy atd.
ODSakEda (2278)|8.12.2006 09:27
VIVO je na nic (hlavně VI!...), jen marketing, že to má něco víc nežkon kurence nebo než levnější model karty...
Miuvek (858)|8.12.2006 12:50
Podle mě tam to s-video bude, jde jenom o to, "vytáhnout" signál z těch správných pinů a samozřejmě provést přepnutí v ovladačích grafiky. Divné je, že jsi dostal redukci jen na komponent :-?

Jinak možná pomůže toto:
https://www.tvfreak.cz/zapojeni-vivo-konektoru-na-grafickych-kartach/703
Atkins (447)|8.12.2006 15:25
Nesouhlas :-D MivaL JSEM KARTU asus gf2GTS byla ViVo s Phlipsem SAA71xx a grabovane video bylo znatelne lepsi nez tehdejsi BT8xx - Nevim, zda hovoris ze zkusenosti, ci jen tak placas :-D
ODSakEda (2278)|8.12.2006 17:59
Ze zkušeností mojich i přátel (cca 4-5 lidí+jen já cca 3 karty...) co nejprve zkoušeli VIVO karty (od 4000 do 8000kč!) a pak někteří koupili raději TV kartu (WinFast Expert) jen kvůli video IN...
Fox001 (8)|9.12.2006 01:06
Ten obrázek se schématem jsem samozřejmě studoval a nakonac jsem si po důkladném porovnání jednotlivých pinů uvědomil, že odpovídají přesně S-video konektoru, jen tři pini uprostřed jsou navic.
Tak jsem neváhal a zkusil jsem zastrčit S-video konektor do té samice na kartě a ono to tam zapadlo a maká to jako švýcarské hodinky. Přesně podle mých představ.
A další můj postřeh, který jsem odvodil z toho schématu je ten, že mi na mém konektoru (mám jen 7pinů) chybí dva a ty by měly zabezpečovat právě to IN video, takže určitě se tu jedná o klamavou reklamu u této karty. je určitě jen OUT video.

Jinak díky za postřehy. Viděl jsem to jako neřešitelnej problém a nakonec je to jen taková banalita.

Ta komponent redukce bude jen na to až Bude HDTV v plném rozlišení tedy viditelných 1080 řádek tak to proleze jen přes YPbPr propojení. A na to si ještě počkám. Tolik peněz zase nemám abych si kupovat takovou telku, která to umí.

Zatím ahoj a ještě jednou dík za příspěvky.