Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canopus MPEGPRO pro kódování MPEG-1 a MPEG-2

arkij (540)|15.9.2004 09:19
Chystám se koupit Canopus MPEGPRO pro kódování MPEG-1 a MPEG-2,
a mám dotazy na někoho, kdo jej vlastní, nebo jej už zkoušel.
1) Lze variantu pro USB také použít pro kódování souborů .avi přímo z HD
2) Lze provést kódování v UMSPro přímo z časové osy (uváděna je pouze Premiéra)
3) Jaká je "subjektivně posouzeno" kvalita výsledného MPEG 2

Díky i za případné jiné postřehy a zkušenosti.

(dotaz dávám pro jistotu i na Grafiku)
cadfael_tvf (4)|18.9.2004 18:28
K tomuto dotazu: Mám canopus MpegPro USB už asi tři měsíce a považuji ho subjektivně za nejlepší zařízení pro nahrávání z TV co jsem kdy měl (Pinnacle studio 8, Canopus ADVC100). Externí USB verzi nelze použít jako HW encodér pro žádný SW. Jeho použití je pouze ke kompresi vnějšího analogového signálu do MPEG2 (1). Používám ho zapojený k videu Panasonic NV-HS930 který má digitální filtry a kabelové televizi.
Výsledek je subjektivně zcela srovnatelný se snímáním do DV a následnou tvorbou DVD přes Liquid Edition, jediný rozdíl je, že hned po skončení filmu si jej sestříhám přes Womble Mpeg Video Wizard, Ulead Workshopem authoring a můžu vypálit hotový film cca do deseti minut po jeho nahrání na DVD. Dříve mi totéž zabralo cca 6 hodin. Řekl bych, že je to počítačová varianta velmi dobrého DVD rekordéru. Budeš li si jej ale pořizovat, je dost drahý, a je nutné k němu mít kvalitní video. Pro práci s kamerou a pořádný střih to vhodné není. Taky mi trvalo pár dnů najít optimální nastavení a vyhnout se několika jeho chybám - např. při zapnutí jeho vlastního čistění šumu se v rychlých scénách objevovaly červené šmouhy atp. Ale po nalezení optimálních hodnot je to skvělá hračka...