Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

proc fotografie z PC vypada lepe na LCD nez na crt monitoru

hopik_tvf (31)|5.12.2006 12:42
ahoj vsichni,
Mam problem, nechapu proc fotografie z PC vypada lepe na LCD monitoru nez na CRT monitoru, na ktere je zasedla. Jsem mel vzdy dojem,ze crt jsou porad kvalitnejsi. nevim nevim
ODSakEda (2278)|5.12.2006 14:50
-šedivost,pokud nemáš blbě nastven kontrast a jas na CRT nebo není už starý vypálený, jí dodává menší zoostřenost! Proč?

- protože LCD jeli nastaveno rozlišení grafiky přesně stejné jako nativní-fyzické obrazovky, ovládáš přesně jeden pixel a tedy tečka je tečka a tenká čára čára a jemná textura střechy vzdáleného domu z mnoha Mpx fotáku (alespon 4Mpx a více) je u LCD alespon s rozlišením 1280x1024 prokreslena detaikně,ostře a tedy i kontrastběji.

-namítnete: CRT ale umí u vyšší rozlišení a různá oproti LCD! No hehe, ale to umí nastavit a posílat spíše jen grafika!!! CRT je defacto osciloscop!... :-((( Tedy kreslicí elektronový paprsek sice kreslí při nastavení vyššího rozlišení po více-tedy jemnějších řádcích, ale netrefuje se synchronně a přesně na jeden řádek do mřížky obrazovky z luminoforů!!!!!!!!!
Rozsvěcují se mírně i okolní!!!!!!!!!...... :-k

Tedy CRT nemá rozlišení -tedy má mřížky luminoforů, stejně jako vakuová TV(barevní, čb nemá ani to,jen řádky paprsku.prostě osciloscop... :-E ), ale spíše by se mělo udávat jen rozlišovací schopnost jako celku jako u staré TV!
maiki (154)|5.12.2006 15:28
staticka fotografie bude vypadat lepe na LCD, dokud se nezacne hybat, potom vsichni uprkem k CRT, zachran se kdo muzes... a nemluvim o cerne fotografii...
ODSakEda (2278)|5.12.2006 16:33
[quote=maiki]staticka fotografie bude vypadat lepe na LCD, dokud se nezacne hybat, potom vsichni uprkem k CRT, zachran se kdo muzes... a nemluvim o cerne fotografii...[/quote]
Sleduji video i na starším LCD monitoru a ten má přitom 20ms setrvačnost bodů (LC) zastinujících podsvětlení! není to pravda při fotbale nebo F1 ideální, ale při běžným filmu je to supr a stabilné oči neničící, více barev a detailů zobrazující než moje CRT TV Panasonic 72cm za 24.000kč!

Tedy jeli dnes standart dokonce 8ms, je to již bez diskuse supr! 8-) Jenže vono záleží i na obvodech (A/D převodník a deinterlátor), jak se poperou s prokládaným analogovým PAL-em, zdigitalizovaným navíc jen s 0,4Mpx rozlišením... :-( Tam je také možné vnést mlžení do obrazu! Nebo i digitální vysílání má občas mizernej zdroj obrazu (videa) a mlží některé dokumenty i na CRT TV!!!

(např. progresivní HD Video s 30fps p mi i při pohybech na mojem pomalém LVCD chodí mnohem méně rozmlženě, než SD video jen s 25 fps p nejspíše kvůli neideálnímu zdigitalizování včetně deinterlace! tedy bych chybu nepřičítal jen samotné technologii LCD obrazovek, ale i obvodům "předžvejkávající" video pro ně, především z dvou rozdílných světů-analogového a digitálního)
tiger6 (147)|5.12.2006 16:45
Nevim, nevim, CRT jsou pořád barevně mnohem kvalitnější... Ty řeči o osciloskopu a v podstatě horším rozlišení jsou opravdu zajímavý, já totiž neshledal ani náhodou rozdíl :-D
Ať si mě klidně ODSakEda považuje za zpátečníka, ale dokud moje CRTčko pojede, tak nevidim důvod měnit lepší za horší 9-)
ODSakEda (2278)|5.12.2006 16:56
[quote=tiger6]Nevim, nevim, CRT jsou pořád barevně mnohem kvalitnější... Ty řeči o osciloskopu a v podstatě horším rozlišení jsou opravdu zajímavý, já totiž neshledal ani náhodou rozdíl :-D
Ať si mě klidně ODSakEda považuje za zpátečníka, ale dokud moje CRTčko pojede, tak nevidim důvod měnit lepší za horší 9-)[/quote]
-Ovšem že mohou být některá LCDčka dokonce katastrofa a naopak některá CRTčka také!
Ale pokud toto uvidím na CRT natož vakuové telce toto http://www.programming.de/download/testscreens.zip ideálně jako u mě doma na postarším LCD, s plovoucí kombinací RGB barev (kde hned může vzít kombinaci třeba i GBRG, díky tomu, že nejde o pevně dané trojbody s mezerami jako u CRT, kvlůli jemnějším přechodům!)

Tento http://www.programming.de/download/testscreens.zip je můj nejoblíbenější testovací Monoscop s jemnými přechody šedé a barev pro PC monitory (Kruh se vygeneruje dle rozlišení grafiky-tedy by měl být nedeformovaný při správném nastavení rozlišení pro daný monitor a u LCD na něm autoadjust ideálně nastaví obraz!), neb PC Grafiky maj až 32bitový(!!!) barvy! Monitory jen teoreticky!
Monoscop pro vakuové telky (ten obrázek co mám jako logo u mojeho jména) mnoho ODStínů barev neskýtá-pročpak asi?... :-E
tiger6 (147)|5.12.2006 17:26
Zajímavej test, jdu ho vyzkoušet. Ten CRT monitor mám dost kvalitní, při správnym nastavení mi přijdou barvy naprosto excelentní... Zato na notebooku nic moc, akorát se musí pořád upravovat poloha displeje aby byly vůbec nějaký barvičky vidět :-D Ani LCD v obchoďácích mě moc nepřesvědčily. Navíc pokud sleduju na PC analogovou televizi s hodně špatnym příjmem, nepřipadá mi LCD zrovna jako ideál 8-)
ODSakEda (2278)|5.12.2006 18:23
[quote=tiger6]Zajímavej test, jdu ho vyzkoušet. Ten CRT monitor mám dost kvalitní, při správnym nastavení mi přijdou barvy naprosto excelentní... Zato na notebooku nic moc, akorát se musí pořád upravovat poloha displeje aby byly vůbec nějaký barvičky vidět :-D Ani LCD v obchoďácích mě moc nepřesvědčily. Navíc pokud sleduju na PC analogovou televizi s hodně špatnym příjmem, nepřipadá mi LCD zrovna jako ideál 8-)[/quote]
No jooo, na notebooku... I když ty šitoký displeje noutbuků 16:10 jsou dobrý, nedávno jsem jeden, ale multimediální, co přehrál slušně i HDV, testoval abyla to paráda, jen modní lesklý povrch mě vadil... A v obchodácích je lecos že... Je to jak podtrhuji slov některý, model od modelu různý!