Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Anténa + Airstar 2 USB

xLipi (8)|5.12.2006 00:44
Potreboval bych pomoct s vyberem anteny ? Pokousim se chytat na Novych Butovicich ulice Petrzilkova - viz mapa signal k DVB-T USB karte Airstar 2, mam za oknem vystrcenou antenu TechniSat DIGITENNE TT1, ale dost se mi seka obraz a sila signalu je jenom kolem 90% na CRA - kanal 25 a na kanal 46 je to jeste slabsi - 70%, byla by tahle vystrcena ven lepsi - Anténa Multichannel TV 1-60k, 37dB. Pripadne jakou jinou byste doporucili z http://www.omko.cz/index.php?pg=3l0&uid=7e9188b2710919d1&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=ANT&dbl1=id&dbl2=0&vw=0&vyr=0
mirekv (7169)|5.12.2006 09:04
To je z bláta do louže. Máš vysílače z jednoho směru? Pak by bylo lepší to síto velké hustší. Ovšem chtělo by to zapůjčit a vyzkoušet.
xLipi (8)|5.12.2006 14:48
[quote=mirekv]To je z bláta do louže. Máš vysílače z jednoho směru? Pak by bylo lepší to síto velké hustší. Ovšem chtělo by to zapůjčit a vyzkoušet.[/quote]

Zkusím sehnat mapu rozmístění vysílačů, ale spíš si myslím, že signál ke mě jde ze 2 opačných směrů, nevím přesně, každopádně to zasekávání obrazu cca 1 za 30 vteřin je dost nepříjemné, musím s tím něco udělat.
xLipi (8)|27.12.2006 18:10
Tak jsem přijel domů, že ozkouším jestli náhodou nechytnu signál z Vraního Vrchu - Domažlice. Připojim Airstar 2 USB k anténě, kterou mám na střeše a přes kterou přijímam signál na analog tv a co se nestalo, usb zařízení zmizelo, jakoby se samo restartuje a ta modrá kontrolka jakoby problikává, jakmile vyndam anténu, z konektoru tak to běží a ukáže se v zařízeních, ale jinak ne. Co to může být ?
Bobophon (43)|28.12.2006 10:27
A nepouštíš si náhodou z toho airstaru do anteny na střeše napajení ? Vzhledem k tomu že ta antena na střeše má v sobě zřejmě jen symetrák, tak se ti to napájení šlusuje a vyřadí to zařízení z funkce. Jo a na Vraní vrch u Domažlic zapomeň, je to krapet z ruky, vyřeš si příjem ze Strahova a Žižkova
xLipi (8)|28.12.2006 10:38
[quote=Bobophon]A nepouštíš si náhodou z toho airstaru do anteny na střeše napajení ? Vzhledem k tomu že ta antena na střeše má v sobě zřejmě jen symetrák, tak se ti to napájení šlusuje a vyřadí to zařízení z funkce. Jo a na Vraní vrch u Domažlic zapomeň, je to krapet z ruky, vyřeš si příjem ze Strahova a Žižkova[/quote]

Uplne doma = na Tachovsku, v Praze pobyvam pres akademicky rok :-). Zas až tolik tomu nehovim, ale je to asi přesně jak popisuješ - vyřadí to zařízení z provozu. Jak to ale vyřešit aby ta anténa šla k tomu připojit ?
Atkins (447)|28.12.2006 17:39
Oddelit to napajeni - je to tady vsude pomerne obsahle popsane :-D
Bobophon (43)|29.12.2006 10:22
Případně - jestli je to teda možný - v setupu by snad mohlo jít to napájení vypnout. U stolních STB to většinou jde nastavit v setupu, u toho airstaru nevím, ale byla by to velká krávovina, kdyby to nešlo. :BB:
mirekv (7169)|29.12.2006 10:26
Bobophon
Hledal jsem a nenašel! Ovšem záleží na SW, mám DVBDream.
Bobophon (43)|30.12.2006 09:30
Koukal jsem na tech.parametry a píše se tam, že opravdu na ant. vstupu je standartně natvrdo +5V. Nějak by to mohlo jít prý nastavit s orig. aplikací a když ne, tak to napájení jedině zaříznout oddělovačem. A nebo do antény místo symetráku nacpat zesilovač (což může někdy v místě s dobrým DVB-T signálem spíš uškodit).
mirekv (7169)|30.12.2006 10:39
Bobophon
Některé symetrizáky nejsou vodivě spojeny se zemí a které jsou, tak stačí zařadit kondenzátor, záležitost za pár korun.
xLipi (8)|8.1.2007 23:37
[quote=mirekv]Bobophon
Některé symetrizáky nejsou vodivě spojeny se zemí a které jsou, tak stačí zařadit kondenzátor, záležitost za pár korun.[/quote]

dá se to koupit v nějakym inet shopu, fakt vůbec nevim o co jde, jestli jsem to pochopil spravne, bude treba to zapojit mezi antenu a Airstar2
krahulik (109)|9.1.2007 01:51
[quote=xLipi]

dá se to koupit v nějakym inet shopu, fakt vůbec nevim o co jde, jestli jsem to pochopil spravne, bude treba to zapojit mezi antenu a Airstar2[/quote]


jestli s enemylim tak tohle je otazka par kacek https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529

nebo obetovat cca 170-200,- kc za kus toho sameho jen v "cernem" (k dostani na webech ikamenych prodejnach v pze)
xLipi (8)|9.1.2007 09:19
[quote=krahulik][quote=xLipi]

dá se to koupit v nějakym inet shopu, fakt vůbec nevim o co jde, jestli jsem to pochopil spravne, bude treba to zapojit mezi antenu a Airstar2[/quote]


jestli s enemylim tak tohle je otazka par kacek https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529

nebo obetovat cca 170-200,- kc za kus toho sameho jen v "cernem" (k dostani na webech ikamenych prodejnach v pze)
[/quote]

to by mohlo být ono, jakej nazev zadat do googlu, pripadne, kde to objednat ?
mirekv (7169)|9.1.2007 10:09
xLipi
Máš to na tom obrázku našikmo - omko.cz
Norman (17)|9.1.2007 13:02
Mně se na oddělení osvědčila napájecí výhybka s F konektory TEROZ 431X.
Cena by měla být do 90,- Kč (+ F konektory).
mirekv (7169)|9.1.2007 15:08
Ovšem nevím, jesli má Teroz nějakou zásilkovou službu, spíš po krámech, kam dodávají. Já jsem jejich velkoodběratel, tak v pohodě, ovšem takovou věc si ubastlím ze šuplíkových zásob.

Ovšem aby nedošlo k omylu, pro potřebu xLipi stačí, ale není to 100% galvanický oddělovač, stínění zůstává spojeno! Takže za účelem odstranění brumů nelze použít!
Norman (17)|9.1.2007 15:54
[quote=mirekv]Ovšem aby nedošlo k omylu, pro potřebu xLipi stačí, ale není to 100% galvanický oddělovač, stínění zůstává spojeno! Takže za účelem odstranění brumů nelze použít![/quote]
Ano, tak jsem to myslel, že pro potřeby Airstar je celkové galvanické oddělení zbytečný luxus.