Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audition - výpadky nahrávania

MASH (12)|3.12.2006 00:13
Skúšam sa hrať s Adobe Audition. Vyzerá to dobre, ale keď nahrávam dlhšiu nahrávku, tak mi vždy po cca 11 - 15 min. nachvíľu vypadne zvuk - asi na 0,5-1s a potom nahráva zasa v poriadku. Myslel som, že je to spôsobené preplnením pamäte, ale mám 1 GB a ešte mi zostáva cca 400 MB voľnej a ani procesor PC nie je vyťažený na maximum.
Čím by to mohlo byť a ako to odstrániť?
StD (8612)|4.12.2006 09:45
...přetékají buffery HDD odkládacích souborů. Asi jsi mu (Auditionu) nastavil malé rezervy... :-I Jo a bacha na 2GB limit wavu (PCM). On ti klidně vyrobí i víc, ale po uložení to nic nepřečte/nepřehraje... :-E
leo (345)|4.12.2006 11:24
Limit u wavu je 4GB (informace o velikosti je ve 32 bitech). Některé programy však mají problém už s velikostí 2GB. Audition však ne, zpracovával jsem v něm soubory nad 2GB bez problémů. Zkus Auditionu nastavit odkládací soubory na jiný disk (partition). Třeba na tu partition, kam ten zvuk zachytáváš. Doufám, že to není zrovna systémová partition a že na ní máš dost volného místa.
StD (8612)|4.12.2006 12:12
Leo: A v čem jsi mimo Audition ten wav přehrával? Já měl demuxnuté audio z filmu 2,5 GB (vyrobil ProCoder) a neměl jsem šanci to nějak kloudně "upotřebit", mimo rozdělení na menší cucky...
Ty odkládací prostory je lepčí mít na vícero discích, já to mám na dvou datových (z pěti... :-E )
MASH (12)|4.12.2006 16:59
StD,
a kde sa to dá nastaviť? V Audition, alebo vo win?
Zachytávam na D:\ a voľného miesta je tam dosť (aspoň si myslím - 15 GB z 60).
Modena (1706)|4.12.2006 17:56
MASH
Už při prvním spuštění si Audition sám řekne/vybere samostatnou odkládací složku a to většinou na největším disku, který je jiný, než systémový a nazve ji Temp ! :-R :-)
leo (345)|4.12.2006 18:11
"A v čem jsi mimo Audition ten wav přehrával?"

Už nevím, šlo to do bezeztrátového kodeku flac. Ale používám foobar a winamp, takže v jednom z nich to asi funguje.
StD (8612)|5.12.2006 09:09
Leo: ...tak to je mi pro authoring DVD (konverze na ac3 a mux) jaksi na 2 věci... 9-)
leo (345)|5.12.2006 16:09
Chystá se rozšíření standardu pro bezeztrátové audio v MPEG-4, spolupracují s Tillmanem Liebchenem (autor kodéru lpac). Osobně nechápu, proč bezeztrátovou kompresi zvuku nezahrnuli do standardu DVD už od začátku (možná nebyly k dispozici vhodné kodeky v té době).

StD:
Aha, takže authoringové programy mají s tímto problémy, to jsem nevěděl.
pee.tr (1208)|6.12.2006 13:39
Zajímavé, tyhle výpadky se mi taky děly v době kdy jsem ještě nahrával WAVy. Pradoxně se to ale dělo až po pořízení lepšího compu...

Jinak co se týče těch 2GB, tak mám u svého PC (WinXP) vyzkoušeno, že třeba takový Vegas (4.0) při renderování do Wav PCM hodí při dosažení 2GB chybovou hlášku.