Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Firmware pro LG RH188S

Flare (7)|2.12.2006 21:08
Zdravím, mátě někdo tušení, kde se dá sehnat firmware na LG HDD rekordér 188S? Na oficiálních stránkách nic není.

Dneska jsem ho donesl domů, spokojenost, jen proti návodu neumožňuje u časového nahrávání zadat opakování po dnech (tj. každý den, nabízí jen jednou a týdně), tak předpokládám, že by to mohlo být firmware.

Díky.

/Flare
sklen (36)|4.12.2006 15:21
zkousel jsi na tom prehravaci nejaky dvix a titulky ? jak tam jdou nastavit a jake je jejich zobrazeni, jestli nejsou nejake prtave nebo naopak moc velke atd .... ?
Flare (7)|4.12.2006 16:41
Zatím nezkoušel, primárně mě divx/xvid nezajímá, na to mám barebone komp. Můžu to ale zkusit.

U DVD jsou titulky dostatečně velké, nastavené nad hranu obrazu pokud je film 16:9 (TV je 4:3). Čeština bez problémů, stejně tak i menu je v češtine.

Nicméně jsem narazil na potenciální problém při zálohování na DVD, rozřezaný záznam na HDD se při vypalováné na DVD-R nebo DVD-RW seknul v místě, kde byl řez kvůli reklamě. Udělalo to u nahrávek v XP (nejvyšší kvalitě), u SP je vše OK.
sklen (36)|7.12.2006 09:31
nevi nekdo, jestli tenhle pristroj umi kopirovat z DvD na HDD ? ... at uz mp3, divx atd ?
sklen (36)|7.12.2006 12:29
aha...tak jsem zjistil, ze umi
Flare (7)|15.12.2006 22:58
[quote=sklen]aha...tak jsem zjistil, ze umi[/quote]

Umí, resp. umí je pustit z CD/DVD nebo nakopírovat.

Jen s čím bojuju je po nahráváni do MPEG4 (jde nastavit volitelně) je přesouvání souborů na DVD.
hanoj2 (19)|21.12.2006 14:13
[quote=sklen]aha...tak jsem zjistil, ze umi[/quote]

Jak se tedy kopíruje DVD do HDD?.Když vložím DVD,které chci kopírovat a zvolím nabídku"HOME", tak mohu kopírovat pouze z HDD na DVD.Nebo jde kopírovat DVD pouze rychlostí 1:1 při přehrávání DVD?
Další problém:Propojil jsem rekordér kabelem HDMI do TV Samsung LE32N71B,ale telka mi hlásí stále "nepodporovaný režim".Je to snad vadným kabelem,nebo musím někde něco nastavit?
Díky za odpověď.
Bio007 (5)|7.1.2007 00:38
Doporučuji forum http://www.dvdboard.de/forum/forumdisplay.php?f=153 (je v němčině).
Nový firmware je ke stažení na http://pl.lgservice.com/ (v polštině) pod heslem STEROWNIKI I BIOSY

Postup flashovani (pro me LG RH188HS):

Pro zjisteni aktualni verze firmware:
Na dalkovem ovladaci stisknout tlacitko DVD
V menu setup/nastaveni najet na symbol zamku
Vymackat na tlacitkach sekvenci 7889 a stisknout Enter

Update firmwaru na verzi 60911A (zatim posledni - spolecny pro RH177/188/200 - 199 neni uvedena)
V Nero Burning Rom vypalit na CD-RW nebo CD-R primo do rootu disku jediny soubor „LG_HDR_UPDATE.004“ , label disku (jmeno disku) musi byt „RH1000_UP“. Vypalit jako ISO 9660+Joliet, zadna Multisession. Palit pomalu, zkontrolovat data po vypaleni.

Strcit CD do mechaniky, na dalkovem ovladaci stisknout tlacitko DVD, stisknout tlacitko Home, v menu jit do polozky Film-DISK a stisknout enter, objevi se anglicky napis o update firmwaru Yes/No a stisknout Yes, potom se objevi info o tom ze jestli chcete pokracovat stisknout 3x tlacitko Rec a potom se precte firmware na CD a porovna s tim v pristroji pekne nad sebou a napise to ze jestli opravdu teda pokracovat stisknout opet Rec tlacitko, stisknete Rec a zacnou bezet procenta kolik flashe je hotovo (mezitim se muzete modlit aby nekde kvuli nekomu nevypadly pojistky).

Na forech pisou ze cela procedura trva asi 4 minuty. Mne se zdalo ze mi to jelo svizneji a odhaduji to na cca 2min.

Po skonceni flashe (tj pote co to dojede na 100 procent) se plotna sama vysune. Pak jsem vytahl CD, plotnu mechanicky rucmo zasunul, vypnul dalkovym ovladacem pristroj, pak ho vyndal na cca 1min ze zasuvky (mezitim se modlil) a pak opet dal do zasuvky a zapnul. Vse bylo OK. Na forech pisou ze se musi opet nastavovat menu, mne zustalo vse jak jsem to mel predtim. Na forech se pise ze s novym firmware pada moznost ocurat region-free. Nevim, pristroj jsem nikdy odbloknout nezkousel.

Co je ve firmware noveho? Nevim. Pristroj funguje stejne jako predtim, zadna zmena ani k lespimu ani k horsimu. Niceho jsem si nevsiml.
Flare (7)|8.1.2007 10:29
[quote=Bio007]

Co je ve firmware noveho? Nevim. Pristroj funguje stejne jako predtim, zadna zmena ani k lespimu ani k horsimu. Niceho jsem si nevsiml.[/quote]

Diky za popis, to je to co jsem hledal a super, ze jsi to i vyzkousel. Predpokladam, ze cestina ve firmware je obsazena (pravdepodobne to bude ten vychodoevropsky balicek)?

Jinak z hlediska zmen - zlepsil se treba nabeh ktery trva snad 20 sekund? Dale neco s kopirovanim (i jen oriznuti filmu nuti pali 1x speed)? Neco jineho uz vyzkouseno? :-)

BTW jakou jsi mel predchozi verzi FW z obchodu? Ja jsem 188S kupoval pred Vanoci, takze predpokladam, ze tam bude nejaka starsi verze.
Bio007 (5)|9.1.2007 22:38
česky mi to jede, čeština tam je. Náběh stále stejný, cca 15s. Vypalovat HD-DVD jsem jeste nezkousel. Az zkusim napisu.
Bio007 (5)|9.1.2007 22:46
Pro starší firmwary:

1. Zapni rekordér
2. Otevři DVD plotnu
3. Na dálkovém ovladači stiskni 0000000 (tj. 7x nulu)
4. Voila - region free

Pro novější (link na soubor - NEZKOUSEL JSEM - NA VLASTNI NEBEZPECI)
zdroj: http://www.videohelp.com/dvdhacks.php?select=LG+RH188HS

stahni http://lgregionfree.tripod.com/2005/Hacks/RH1000.zip

Etrahujte zazipovany soubor a vypalte soubor RMTM0000 do korenoveho adresare na CD, vypalujte DAO (tj. uzavrit CD). Vlozte do pristroje, stisknete Home, potom v menu vyberte Movie a Disc. Objevi se menu s informaci o aktualnim regionu plus volba noveho, stisknete 0 (nulu) pro vsechny regiony a Enter. Disk vyjede a vy mate region free prehravac.
JardaB2 (13)|10.1.2007 09:33
Zdravim, tak jsem 2 dny majitelem RH177, myslim, ze az na par drobnych problemu budu spokojen. Firmware zatim zkouset nebudu, jen me zarazilo, ze je k tomu i bootloader - je treba upgradovat i ten? (v pristroji je SL35, ke stazeni SL40, verze firmware taky vypada dost starsi)
Narazil jsem na 2 problemy (s kterymi se da asi zit)
- po vypaleni DVD-RW, preformatovano z VR na Video, kdy je disk finalizovan, nejdou na PC precist nektere soubory file managerem, shrink taky nejde, prehrat ale jde i na PC a Nero udela funkcni kopii, nejak nechapu... Zkousel nekdo? Tento problem resi pouziti +RW, kde je to vse OK.
- vypaloval jsem na DVD-R v rezimu FAST (needitovany zaznam), prvnich 5-10 minut, mozna dyl, byla hlaska "Probiha priprava" nebo tak neco, pak celkem rychle probehnul progress bar 0-100% a pak NIC, furt v rezimu kopirovani!!! Mechanika si obcas chroupla, nechal jsem to asi dalsi 1/2 hodiny a pak vypnul. DVD vypada vypalene ale samo na nem nejde nic rozumneho precist. V normalnim rezimu pri nasledne finalizaci je to OK. Mozna by se dalo cekat jeste hodinu, ale tim padem by to bylo stejne rychle jako kopirovani v realnem case...

Mozna, ze tyto problemy resi novy firmware, no ale zase je to zrovna pristroj, kde zaruku mozna vyuziju (LG mechaniky jako takove jsem reklamoval docela casto...)
kaston (1)|1.8.2009 14:30
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Vzhledem k digitalizaci TV mám problém s příjmem programů. Do rekordéru vede přímo anténa, takže příjem analogových programů je bez problémová, jenže má televize je sama o sobě schopná přijímat digitální signál a já nevím jak (popřípadě je-li to možné) spojit tv s rekordérem, abych mohl i na rekordéru přijímat digitální stanice.
Mohl by mi prosím někdo pomoci?