Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zatrhavanie obrazu u filmu a hier(FPS vs. Hz)

sojer27 (173)|1.12.2006 17:04
stiahol som ten isty film(DVD Rip) v dvoch takmer rovnakych kvalitach. lenze jedna verzia zatrhava vo vsetkych prehravacoh(mpc, wmp...), ale co ma dost zaujalo je ze ked som sa snazil zistit kde je chyba a otvoril ten subor vo virtualdube, tak ten obraz pri prehravani uz bol priam dokonali.
vie mi niekto vysvetlit preco pri prehravani vo virtualdube ten obraz uz netrha?
pouzivam najnovsie ffdshow codecs

Superman Returns (2006, DVD Rip, MP3 ENG Audio, DivX By aXXo).avi <- tento je OK
Superman Returns (2006, DVD Rip, AC3 ENG Audio, XviD By ZN).avi <- tento zatrhava
Foolproof (2713)|1.12.2006 18:05
Zvuk.

Převrť to ve VD s následujícími hodnotami, třeba se to zlepší.

AC3 Bitrate (kbps) | Channels | Preload (ms) | Interleave (ms)
448 ............................ 6 .............. 128 ............... 128
384 ............................ 6 .............. 160 ............... 160
256 ............................ 2 ............... 48 ................. 48
224 ............................ 2 ............... 64 ................. 64
192 ............................ 2 ............... 80 ..................80
vlada (3470)|1.12.2006 20:01
sojer27
A přehrává se Ti to video opravdu pomocí ffdshow? Jak to hraje ve VLC? Potom taky může být problém v muxingu, jak píše Foolproof. Já bych ale místo VD radši použil AVI-Mux GUI.

Zkus taky o těch videích vypátrat něco víc pomocí novýho GSpotu.
sojer27 (173)|2.12.2006 03:51
asi som to trochu prehnal ked som napisal ze som skusal vsetky prehravace. jasne mal som hned vyskusat VLC kedze ten pouziva len vlastne codecs, ale mam novy system a nechcelo sa mi ho zase instalovat :-D

no neviem ci sa mi to len zda, ale povedal by som ze vo VLC to bezi tak ako vo VD(bez zatrhavania)

v tych ostatnych prehravacoch(pri pokuse o prehratie DivX a XviD v najnovsom powerDVD7 sice ikonka ffdshow nabehne, ale film sa nespusti :-I ) som si uplne isty ze na tom makaju ffdshow codecs a su to jedine codecs ktore boli nainstalovane na tomto systeme, takze ziadna ina zgerba(codecs) by ich nemala ovplivnovat. ale musim povedat ze v ffdshow codecs mam uplne vsetko povypinane(aj vsetky tie vymozenosti), ze by to bolo tym?(samozrejme ze vo "Video decoder configuration" a "VFW configuration" mam XviD a DivX 5/6 zapnute)

ahaaaaa, uz to mam. odstranil som vo VD uplne zvuk(AC3) a samotne avicko uz bezalo normalne. a teraz ma vlastne napadlo ze som mal vyskusat AC3 codec z ffdshow a dokonca som aj mal umyselne vypnute AC3 v MPC, hmm neviem preco som si myslel ze to pojde aj bez toho, asi preto ze zvuk bol OK, len obraz to mrdalo.

sa musim teraz hanbit :-) v kazdom pripade ste mi to ulahcili. vdaka guys. (myslim ze by som na to dosiel aj sam, ale kedze je net, tak hned utekame riesit problem)

ale otazocka by tu este bola: aky rozdiel, alebo co znamena v ffdshow AC3 nastavene na "liba52" a "S/PDIF" ?

GSpot:
http://img205.imageshack.us/img205/9355/supermanreturns2006dvdrnw1.jpg - Superman Returns (2006, DVD Rip, MP3 ENG Audio, DivX By aXXo).avi <- tu by ma zaujimalo ci je sprane oznacenie DivX ked to bolo robene v XviD kodeku, lebo MPC ukazuje DivX. hmm
---------------
http://img205.imageshack.us/img205/9674/supermanreturns2006dvdruy5.jpg - Superman Returns (2006, DVD Rip, AC3 ENG Audio, XviD By ZN) - cd1.avi

=========================================
=========================================
asi sa to sem nehodi, ale zaujimalo by ma, preco TV markiza(mozno aj ine TV) vysielaju z nejakeho cudneho formatu(asi DVD) a potom ten obraz(filmy) na telkach zatrhava(lebo DVD, si myslim ze to [color=red]nie je[/color] prekladanych 25fps(alebo 30fps), ale len nejaky grc) nj vsetko sa teraz trepe na DVDecka a pritom je to horsia kvalita ako napr. vysielanie obycajneho ZAZNAMU televiznych sprav, alebo zaznam futbalu atd...
chcelo by to uz tie HD formaty. a ked uz som pri tych HD formatoch, tak kvalitnejsie 30obrazkove prekladane video ako je Tatu - All The Things She Said (Performance) (1080i).mpeg(MPEG2 Video 1920x1080 29.97fps 15000Kbps, Dolby AC3 48000Hz 6ch 384Kbps)[color=red](podotykam ze aj ked to ma AC3, tak tu mi to nezatrhavalo, tak ako to mu bolo pri tych avickach)[/color]som este nevidel! ta plynulost u prekladaneho 30obrazkoveho videa je uzastna, samozrejme treba dodrzat nejake pravidla(FPS a Hz)...
takze ked uz som o tom zacal tocit, TAK DUFAM ZE NIKDO NEBUDE NAMIETAT ze pri prekladanom 30fps videu je POTREBNE monitor(crt) nastavit presne na 60Hz, ak to neurobite [color=red]NIKDY NEMOZETE DOSIAHNUT DOKONALU PLYNULOST OBRAZU[/color](podobne to palati aj pri hrach). pre priklad este uvediem ze pri prekladanom 25obrazkovom videu musime monitor(crt) zase nastavit na 50Hz!(napr. cez powerstrip). samozrejme to blikanie monitoru je otrasne, ale ja myslim ze nie je nic krajsie ako ta dokonala plynulost(hlavne pri hrach) a to znamena za ani 60obrazkove NEprekladane videa nie su dostacujuce a chcelo by to aspon prekladanych 45fps, alebo NEprekladanych 90fps. potom by to blikanie uz nevadilo(OK OK LCD neblika, ale ja s LCD nemam ziadne skusenosti a podla toho co viem nie su lepsie ako CRT - samozrejme nie je nad vlastnu skusenost)
(uberat Hz monitoru koli obycajnym 25 obrazkovym videam uz nema vobec zmysel(blikanie) a myslim ze to ani nie je mozne(monitori 25Hz nezvladaju)

tak co guys, bude niekto aj namietat? radim vam, najprv si to vyskusajte nech nekecate voloviny.

samozrejme ak sa mylim, budem rad ked ma opravite, som len samouk a na tie FPS a Hz som prisiel sam pri kupe novej grafiky(zacalo to(Hz) u hier a potom som to skusal pouzit aj na videa a pozrime sa na co som prisiel, no nie som uzastny :-) )
vlada (3470)|3.12.2006 13:14
sojer27
liba52 je dekoder AC3. Zvuk se tedy dekóduje a zvukovka to převede na analogový výstupy. SPDIF je Sony-Philips Digital InterFace, takže to znamená, že zvuk se pošle komprimovaný na digitální výstupy zvukovky.

Jinak k té plynulosti - 50fps neprokládaných je bohatě. A monitor nastavený na 100 Hz to potom bez problémů zobrazí.
sojer27 (173)|3.12.2006 18:27
ja som skusal kvalitne neprekladane 60fps videa a davat monitor na 120Hz nema ziadny zmysel(zatrhavalo to). co sa tyka videa a telky/monitoru, FPS a Hz musia byt uplne rovnake/zosuladene, inac nikdy nemozes dosiahnut uplnu plynulost! tu sa o tom mozes docitat -> http://bonusweb.idnes.cz/konzole/konzolen/playstation2030312.html
vlada (3470)|3.12.2006 18:59
[quote]Rozlišení PAL televize je 640x512

Třeba NTSC televize mají rozlišení 640x448

Mějme hru, kde vývojáři plánovali 50 fps, ale nevyladili dost engine a ten jim v průměru dělá 45 fps, takže se jim 40 snímků zobrazuje jeden obnovovací cyklus a 5 snímků se zobrazuje 2 cykly a rázem je animace neplynulá. Kdežto kdyby ta hra běžela na 25 fps, každý snímek by se zobrazoval 2 cykly a animace by byla zcela plynulá.
[/quote]

Tato snůška nesmyslů zcela stačí, abych mohl celý článek považovat za blud. Samozřejmě je lepší například na video 50p monitor 50Hz než 60Hz, kde některý snímky budou zobrazený moc dlouho. 50Hz a 100Hz vyjde úplně nastejno. Ale například 85Hz monitor a 24 fps video (což je dost běžný) je naprosto bezproblémová kombinace a video se mi zdá naprosto plynulý. A věř mi, že jsem náročnej divák a nadávam pořád na plazmovky, že mají škubanej obraz.
sojer27 (173)|3.12.2006 19:33
jj len sa ti to zda. slaba vsimavost. citaj ten link. ja to mam odskusane a mam v tom uplne jasno. je to presne tak ako som to napisal!
vlada (3470)|3.12.2006 19:41
sojer27
Co přesně z toho článku máš na mysli? Já jsem tam kromě vyloženych nesmyslů nic podstatnýho nenašel.
sojer27 (173)|3.12.2006 20:09
"Je tady ovšem jedno důležité pravidlo, fps musí být v souladu s obnovovací frekvencí televize nebo monitoru. Pokud tato podmínka není splněna, nelze dosáhnout plynulé animace."

ja myslim ze cely clanok je zaujimavy. treba si to precitat vsetko
vlada (3470)|3.12.2006 21:34
Právě. Já jsem si ho celý četl a jediný co mě zaujalo byly ty naprostý nesmysly, který jsem citoval výše. I to co si zde ocitoval není tak úplně pravda. Důležitý je spočítat, jakou nejdelší dobu bude zobrazený jeden snímek a od toho se vše odvozuje. Pokud monitor zobrazí 2x víc snímků než jsi schopný zaznamenat (údajně to je 15 za vteřinu), tak to je zbytečný.

Jak už jsem říkal - video 24fps, monitor 85Hz. Každý snímek vydrží na monitoru 3-4 obnovovací cykly. Nejdéle tam tedy svítí 4 cykly. To je 4/85=0,047 vteřiny. A to je míň než 1/15=0,66s => neni problém. Samozřejmě teď mluvim o filmu točenym na celuloid se závěrkou 1/24 s.

Problém jsou samozřejmě hry, kde je škubání způsobený nepřirozeně ostrejma hranama a kde velmi často chybí jakýkoliv motion blur. Takový video vypadá škubaně a bude tak vypadat i při 200Hz. Protože Tvoje oko stejně z těch 200 snímků jich zachytí jenom 15.
ODSakEda (2278)|4.12.2006 00:22
sojer27 - potvrzuji to s tím násobkem (dělitelem) frekvence obnovování snímků (fps) zdroje videa vs (frekvence v Hz-vpodstatě ale jde o frekvenci jako u fps) monitoru (grafiky)!

- Moje kamča solí 30fps progresívně a at CRT nebo LCD je dobré mýti na 60 nebo 90Hz!!! vše ostatní=trhanější pohyb, častopřičítaný prej nedostatečným 30fps videa z kamery.

- Moje LCD jsem před tím měl na nebo dokonce 75Hz (příznivějších zase pro Evropské SD 25fps) a musel jsem slézti kvůli božímu HD Videu na standart-60Hz! naštěstí je 25 a 60 od sebe dosti vzdálený rozdíl a tedy bez viditelných problémů, neb jen asi při podobné, blízké a zároven nepřesné frekvenci snímkování a obnovovací frekvence, dochází k výrazným viditelným interferencím! (např. neva 25fps a 90Hz u CRT (LCD nad 75Hz umí jen nedávno vyjímečné modely Samsung))
sojer27 (173)|4.12.2006 06:55
(pridavat Hz o 100% ma zmysel jedine u prekladanych videi)p60fps=120Hz je tiez zle, alebo akakolvek vyssia frekvencia monitora ako 60Hz! <- netvrdim ze to je nepozeratelne, keby som si tu scenu nepustil 20x zasebou tak by som si tie velmi mierne a len obcasne velmi malinke zatrhnutia nevsimol. rozdiel tam je strasne mali, ale je tam a zopakujem - jedina najprirodzenejsia frekvencia pre neprekladane 60fps video je 60Hz atd......(Hz mensie ako FPS je uplne na nic)
ja nechcem povedat ze menit Hz je nutnost, ale ze to je najidealnejsia cesta k plynulosti obrazu(vacsina PC zivocichov :-) videla dokonalu plynulost len v telke. a dalsia obrovsaka skupina ludi ma taku ubohu vsimavost ze si na obrazovke nevsimnu ani tancujucu masiarku :-D ). samozrejm keby som mal Hz prehadzovat vzdy ked si idem pustit video, tak sa zblaznim. normalne frcim stale len na 1280x1024x90Hz a hry hram na 1024x768x50Hz. len vynimocne pri kvalitnych HD videach uberam Hz.
pri ostatnych videach(24p,25p,30p fps) to nema absolutne zmysel a je to vlastne aj nemozne, kedze monitori minimalne zvladaju asi len 40Hz a keby sa nam to aj podarilo, tak od toho blikania monitoru by ste urcite hodili sablu :-D .
ja to neviem odborne vysvetlit, ale co sa tyka videi, je to koli tomu ze pri rozdielnych fps voci Hz uz dochadza k nasobeniu, deleniu ci rozkladaniu snimkovania obrazkov a zacina to viac ci menej blbnut. [color=red]ved predsa ked mi monitor na pevno ukazuje napr. 85Hz(85snimkov/s), tak to p60obrazkove video uz treba roztiahnut(zdvojenie snimkov len na niektorych obrazkoch) a potom medzi niektorymi snimkami nastavaju tie viditelne seky - teda je logicke ze v niektorych usekoch musi dojst k nepravidelnostiam![/color](a ako som uz hovoril ani 60FPS=120Hz nie je dokonale! <- toto ale neplati u interlaced videi, takze najidealnejsie je ked tam ziadne taketo delenia-prepocitavania-rozkladania snimkovania nevznikaju a bezi to presne npr. na p60fps=60Hz.
---------------------------
ja si NEmyslim ze na tom linku su nezmysli, napr. to co sa tam pise hry(fps) vs. Hz je tiez ulna pravda. napr hra flatout2 je optimalizovana presne na 50fps(lebo je to sh.it robeny predovsetkym pre konzoly a autori sa na PC vykaslali - je to len akasi konverzia a podobne shi.tnych hier tu je plno), teda akakolvek ina frekvencia ako 50Hz hrou trha dost viditelne(samozrejme ze hovorim o hrani pri zapnutej Vsync. keby Vsync zapnuta nebola, tak to ma zase inu degradaciu obrazu), ale samozrejme zase plati, pokial nevies co si mas vsimat, tak si to nevsimnes. akonahle raz zbadas o ake zatrhavanie ide, tak to bude potom malina :-) .
btw: normalne kvalitne hry(napr. f.e.a.r. a ine...) pre PC su optimalizovane tak ako sa patri, nie ako ten sh.itny flatout2. tam si staci nastavit Hz na akukolvek frekvenciu a podstatne je aby ti tvoj HW pocas hrania nikdy nezacal robit menej FPS(dokonca ani o jeden snimok) ako si si nastavil Hz na monitore(hrame len pri zapnutej Vsync, ze ano, ostatne je degradacia), inac by ti to uz zacalo viditelne zatrhavat. ked toto dosiahnete tak bude te mat taky kvalitny-dokonali-plynuli obraz ako ked sa pozerate do zrkadla :-) )

p.s. ja necerpam z toho linku, to je len aby ste si o tom mohli precitat aj inde.
[quote=ODSakEda]Moje kamča solí 30fps progresívně.[/quote]neviem co je kamča
vlada (3470)|4.12.2006 07:18
ODSakEda, sojer27
Vždyť to tu píšu, jak to je s tím matematickým zdůvodněním, proč je ideální mít frekvenci monitoru jako celočíselný násobek frekvence videa. Ale pokud je frekvence monitoru dostatečně vysoká, netřeba to řešit.

Jinak frekvence 100Hz u 50fps videa není vůbec žádný problém. Pokud se zobrazí přesně každej snímek 2x, je výsledek úplně stejnej jako při 50Hz. To je matematicky lehce dokazatelný.

Je nutný rozlišovat mezi skutečností a placebo efektem. Je to mnohem složitější než si většina lidí myslí. Sugesce je hodně silná věc.
sojer27 (173)|4.12.2006 07:41
to vlada:

mal by si si to vyskusat v praxi(samozrejme to je mozne len pokial mas na to HW :-)) a hlavne to co som zvyraznil cervenym(a ty co neveria tiez a az potom argumentovat). je to presne tak ako som to popisal ja
vlada (3470)|4.12.2006 09:00
sojer27
Ale jo, to co píšeš červeně je v podstatě pravda. 85HZ monitor a 60fps video, jenže: Maximální délka zobrazení jednoho snímku je 2/85 = 0,023s. To nemáš šanci postřehnout. Odpovídá to stabilním 42 fps a to je bohatě. Pokud se to někomu škube, je to buďto chyba HW nebo SW, případně to je vsugerovaná iluze, založená na nereálnym základu.

Věř mi, že na to HW mam a že jsem hodně kritickej pozorovatel. Ale zároveň jsem taky kritickej k sobě a mým subjektivním pocitům, který nemusí vždy odpovídat objektivní realitě.
sojer27 (173)|4.12.2006 12:25
1 - ja mam oci ako jastrab :-) vsimnu si vsetko
2 - co ho maximalna delka? monitoru? 85Hz je 85Hz. teda 85snimkov(bliknuti) za sekundu. takze nech je zobrazovanie jedneho bliknutia akokolvek dlhe, je vzdy obnovene dalsim bliknutim a to skor, ako jeho dlzka uplinie!(len sa snazim logicky uvazovat, nie som ziaden profesional)
3 - stabilne 42fps ? ale tu nejde o to ci 42fps je dostacujuce pre oko. ide o to ze snimkovanie videa(fps) je narusene hercami monitoru. skusim priklad: je to ako keby si chcel napratat 60 guliciek(fps) do 85 jamiek(Hz). to znamena ze niektore gulicky(fps) sa rozlozia-pouziju dva krat tie iste v niektorych jamkach(Hz) a prave vtedy ked monitor ukaze(preblikne) dva, alebo viac rovnakych !!LEN NIEKTORYCH!! snimkov za sebou, tak to sklbne. a kedze sa to odohrava v kazdej sekunde, tak to sklbanie vidime casto a pravidelne. ::::::: a zase pri nizsich Hz ako su FPS, dochadza k vynechaniu snimkov(FPS) - snimky sa stracaju <<--- pozor tato strata snimkov ale NEplati u kvalitnych PC hier(napr. f.e.a.r. a ine...), lebo snimky nie su dopredu dane, ale sa generuju.
teraz budes asi argumentovat tym ze ked su Hz rozlozene presne na kazdy obrazok videa dva, tri, ci aj styri krat a teda co obrazok(fps) to dva, tri ci styri bliknutia(Hz) na kazdy obrazok(FPS), malo by to byt OK. ano, toto je najlepsi sposob ked chces pridavat viac Hz ako mas snimkovanie videa, ale NEfunguje to dobre a mam to aj vyskusane na vlastne oci(a nie je to ani slabym HW, ani zlym softom a ani vsugerovannou iluziou). myslim si ze to je tym, ze vzdy sa najde nejaka odchylka ktora sa znasobuje tym ze zbytocne zdvojnasobujeme ci strojnasobujeme pocet Hz na snimok videa. takze jedina najpresnejsia cesta je ked pouzijeme na 60obrazkove progresivne video presne 60Hz!
(dodam ze to neplati u prekladaneho(interlaced(i) videa. to ze je video prekladane je ako keby malo 2x tolko snimkov, ale treba na spravne zobrazenie pouzit aj spravny deinterlaced mod - najlepsi je myslim v powerDVD7)

ak chces uploadnem ti jedno kratke video (asi10mb) kde bezi na spodu obrazovky trocha rychlejsie text), ktore ked das LEN! do spravnej synchonizacie(fps=Hz), text je dokonale plynuly!

a pozor, to zatrhavanie videa sa nemozes snazit hladat v kazdej minutazi clipu, ALE musis si prave ze vyhliadnut, nejaku, niekolko sekund(aspon 10s) trvajucu v jednom smere rychlu pasaz pohybu kameri
===============
uf tak toto ma skoro zabilo :-) , snad som to nedokrutil 9-)
vlada (3470)|4.12.2006 12:40
sojer27
Jasný, ale ber to takhle: 85Hz monitor 60 fps video. Je celkem jasný, že se některý snímky zobrazí během 2 refreshů monitoru. Ale nikdy ne víc. To znamená, že nejdelší časový úsek, kdy je zobrazený jeden a tentýž snímek je 2/85 s = 0,023 s = 1/42,5 s = 42,5 Hz. Video tedy bude minimálně tak plynulé, jako kdyby mělo 42,5 fps. Jak už jsem jednou psal, podstatná je maximální délka (v milisekundách) zobrazení jednoho snímku. Z matematickýho a fyzikálního hlediska neexistuje důvod, aby bylo video trhaný.

Pokud máš někde nějaký video, který ukáže neplynulost na mym 85 Hz monitoru, sem s ním. Rád na to kouknu.
ODSakEda (2278)|4.12.2006 13:13
sojer27 -kamča=kamera :-)
- tvůj bod 2 platí tak leda pro LCD, ale CRT je defacto osciloscop a paprsek přeběhne určitou rychlostí budto rychleji (např. 90Hz) progresívně (PC monitory) nebo obřádek pomaleji (50Hz) typicky u telky no a přeběhne, pak chvilinku nic a zase přeběhne rychle a tak dále, kdežto LCD jakoby čekalo do další změny a defacto u statické fotky jde o fps0 i díky setrvčnosti zobrazovacíxh bodů LCD,podobně jako u vláknové žárovky!
- Tedy jde na LCD o téměř statický snímek, který vyfotíš snadno fotoaparátem i na rychlejší závěrku (kratším časem), což u telky nebo monitoru nejde neb i statická fotka je stále obnovována paprskem jak u osciloscopu, jinak by luminofory znasli, neb jim energii dodává elektronový paprsek (z elektronky se žhavením a elektrodami, elektrony emitijící-vystřelující vysokým napětím a modulovaného a tím řídícího intenzitu-jas), jako když se káča-děcká hračka, zastaví pokud ji nebudeš dodávat energii.
-u LCD jde u 60Hz tedy spíše o maximálně možnou obnovovací frekvenci, kvůli setrvačnosti světlo z zářivek zastinujících bodů-LC! je dobré aby následující změny byla byla synchronní se změnou snímkování zdroje videa, podobně jako je uvakuovky především s prokládáním i synchronní signál v analog. AV signálu
sojer27 (173)|4.12.2006 15:47
[quote=ODSakEda]-kamča=kamera :-)[/quote] hehe, teda zozmyslal som ze to bude nejaka zaprasena ruska grafika(kamčatka) :-E
[quote=ODSakEda]- tvůj bod 2 platí tak leda pro LCD[/quote]jasne, som si toho vedomy, ale nijak inac som nevedel kedze princip CRT nejako moc nepoznam, reagovat na vláďu :-)
[quote=vlada]nejdelší časový úsek, kdy je zobrazený jeden a tentýž snímek je 2/85 s = 0,023 s = 1/42,5 s = 42,5 Hz. Video tedy bude minimálně tak plynulé, jako kdyby mělo 42,5 fps.[/quote]to je sice pekne, ale neni to pravda! lebo tu ide len a len o to, ze bola narusena synchronizacia medzi FPS a Hz!! a preto dochadza k zatrhavaniu.

takze tu je to 25obrazkove prekladane video -> http://download.yousendit.com/C579E560152BE77B som velmi zvedavy ci najdes akukolvek inu obnovovaciu frekvenciu monitoru, lebo jedina spravna pre toto video, je presne 50Hz! AKAKOLVEK INA(Hz) TI BUDE ZATRHAVAT!
keby sa ti to zdalo nedostacujuce, tak mozno vystrihnem aj par sekund z toho kvalitneho HD i60fps videa.

btw: rad by som vedel v com vy strihate MPEGs, ale pozor! bez najmensej zmeny. to znamena ciste len vystrihnute. lebo ja som vyskusal snad milion softov a nasiel som len jeden. tie ostatne aj ked bolo pisane ze LEN! strihaju, vzdy sa snazili to video upravit. jedine vtedy ho nechali napokoji ked bolo zdrojove video uplne bez chyby(ale bez chyby nie su ani origos DVDecka)(o strihani vs. keyframe mi hovorit nemusite)

1 moznost:

pouzit MPC+ffdshow codecs.
v MPC treba vnutorny MPEG2 filter vypnut, lebo ma nedostacujuci deinterlacing mod

a ffdshow codecs treba nastavit takto:


2 moznost ktoru teraz pouzivam, lebo mam novu grafiku, ktora podporuje HW urychlovanie videa a verte, ze ten obraz(v tom to pripade pohybujuci sa text) je dost krajsi(nemyslim teraz plynulos, ale ze je jasnejsi. s ffdshow codecs je taky trocha matny) ako ako s ffdshow codecs. lenze treba pouzit codec ktory obsahuje len powerDVD(v7.0.1813)
<- nastavenie v powerDVD7

[color=red]a samozrejme treba pouzit powerstrip a nastavit si monitor presne na 50Hz, jedine vtedy bude ten text dokonale plynuli![/color]

btw: [color=blue]samotna kvalita videa nie je dobra, lebo je vysielana z nejakeho blbeho zaznamu, ale ten text do toho pustili uz normalne v priamom prenose a vtedy niekto z toho spravil zaznam ako prekladane 25fps video[/color](teda aspon ja si to tak vysvetlujem)
vlada (3470)|4.12.2006 17:38
Já jsem to video nejdřív deinterlacoval na 50p (download) alébrž nemam žádnej HW deinterlace a ffdshow to prasí. Navíc to video bylo zkomprimovaný jako progresivní, čimž to písmo dostalo pořádně na frak. Ale výsledek je jak jsem předpokládal - na 85Hz monitoru je to naprosto plynulý.

Přečti si ještě jednou, co Ti psal Eda a co jsem psal já. V podstatě je to to samý. Věř mi, že vím velmi dobře, jak fungují CRT, LCD i PDP televize, jelikož pracuju v továrně na TV Panasonik. Je to tak, jak píšu.
ODSakEda (2278)|4.12.2006 21:53
Já si myslím po prehlédnutí nahrávky po snímku, že trhaný je hlavně generovaný text a to také z důvodu, že je posuovaný vždy o dost velký kus-skok!
Nehledě na to, že 25 fps je dostmálo na progresívní zobrazpvadlo at již CRT PC monitor nebo LCD, neb ty potřebují deinterlaci videa budto dopředu nebo v realtime a pak je 25 fps p málo a je třeba nad 30fps ideálně pak 50 až 60 fps.

Ne že by vakuová telka s prokládáním lepčí, i když reprodukuje opět prokládaně a to synchroně(!) a tedy se to jeví plynulé ovšem detaily si oko a mozek spíše jen domýšlí!...

Progresivní zobrazovadlo néni nedokonalé, ale spíše nedokonalost kopromisů malého fps a prokládání analogového i gdyž zdigitalizovaného videa odhalují!!!!!
sojer27 (173)|4.12.2006 23:00
[quote=ODSakEda]Já si myslím po prehlédnutí nahrávky po snímku, že trhaný je hlavně generovaný text a to také z důvodu, že je posuovaný vždy o dost velký kus-skok![/quote]no ale neviem o ktorom videu hovoris. budem predpokladat ze o mojom.
neviem preco by mal byt text trhany a ako si to mohol zbadat po prehliadnuti v nejakom editore(VD(M). je to normalne 25 obrazkove snimkovanie a to ze je interlaced aj vidno vo VD na tom rozdvojenom texte. naozaj si to treba vyskusat s tym postupom ako som pisal. to je jediny SPRAVNY sposob prehravania 25obrazkovych prekladanych videi.
a co sa tyka toho ci i25fps postacuje, to zistis ked vzhliadnes tu plynulost o ktorej hovorim. ved to je ako keby si pozeral na telku(50Hz) v ktorej ide priamy prenos napr. futbalu! ale pozor hovorim len o tom beziacom texte(video je uplne neco ine, neco ako DVD, ale este aj posahane. neviem ako ktomu prisli. ale v kazdom pripade je ta nahravka robena do plnohodnotnych i25fps a kedze tam vtedy pustila rezia ten beziaci text, tak to mozme videt aspon na nom(tu plynulost).

ja kludne uploadnem ked aj kusok z toho p60fps, ale myslim ze to je zbytocne ked ani toto neviete spravne spustit. nj rozumiem, 50Hz sa neda len tak nastavit vo win, na to treba uz ten soft a s tym sa vam uz nechce srat, tak len hovorite teorie ako by to malo.... ale to tak neni a preto vravim, vyskusajte si to tak, ako som pisal ten postup!
(ODSakEda aspon ciastocne uznal pravdu-moje keci :-) )
vlada (3470)|5.12.2006 08:51
[quote=sojer27][quote=vlada]Já jsem to video nejdřív deinterlacoval[/quote] 9-) 9-) to nemyslis vazne \/ ja som nic o prerabani nehovoril. bud ci nebud macher a skus dosiahnut tu plynulost tak ako som napisal, inac to nema zmysel. a cudujem sa ti ze nevies zvladat svoje ffdshow. pravdepodobne mas zapraseny system.[/quote]

Systém mam v pořádku, ale ffdshow má zprasený deinterlace filtry. Proto jsem udělal deinterlace offline (namísto realtime), což na jádru věci absolutně nic nemění.


[quote=sojer27]omg ved ty si posunul celu minutaz a cele je to spomalene, ma to raz taky dlhy zaznam. to chces na to takto pozerat??!! to si kde videl taky pristup?? nehovoriac o tom ze to video je normane i25fps!! a ziadne p25fps!![/quote]

Nic není zpomalené. Tvoje video má 22 sekund a moje taky. Tvoje je 25p (s prokládaným titulkem), moje je 50p s neprokládaným titulkem.

[quote=sojer27][quote=vlada]
Navíc to video bylo zkomprimovaný jako progresivní[/quote]no bud mam medzeri alebo...... ako mozes tvrdit ze to video je neprekladane ked zjavne na to funguje deinterlacing mod!!! deinterlacovat sa da len interlaced video! a uz vobec nechapem aky vyznam ma fyzicke deinterlacing videi????????!!!!!! co si s tym ziskal???!!! aha uz viem, nevies pouzit denterlacing mod v ffdshow codecs, alebo v hocijakom lepsom prehravaci(powerDVD7) LOL. a povedal som ze nepotrebujes ziadny HW akcelerator videa(chytas sa somarin) [/quote]

Psal jsem, že to video bylo komprimovaný jako progresivní, čimž se zničily interlace artefakty u těch titulků, který potom vypadají tak, jak vypadají. Pokud mi nevěříš, ověř si to sám...

Samozřejmě video má flagy "interlaced" a "tff". To ale nic nemění na metodě komprimace, která se prováděla po snímkách (ne po půlsnímkách). Deinterlace filtr snad můžeš pustit na jakýkoliv video, výsledek bude ale ten samý jako u mě: zdvojený identický snímky. Mně šlo ale o ten text, zbytek mě nezajímá a tam to vypadá tak, jak má. PowerDVD nemam nebudu si timhle svinstvem dělat bordel v DirectShow. O ffdshow toho vim opravdu hodně a jedna z věcí, kterou vim už dlouho je to, že má zprasený deinterlace filtry. Takže rozumný realtime deinterlace jsem nemohl udělat (přes Avisynth a DgBob to nejelo realtime), proto jsem to řešil takhle.

[quote=sojer27]heh, tak som to prehnal cez virtualdub a jasne ako som predpokladal: hned prve tri snimky su rovnake a potom su zakazdym dva zasebou rovnake a cele to je rozsrate(ja som predsa hovoril ze len ten beziaci text je 100% interlaced. je to sice cele vysielane a nahravane ako interlaced, ale obraz v pozadi je z nejakeho blbeho zaznamu). OMG to kde si videl hentak robit videa???!!! ved tym to sposobom namiesto 700MB videa to video bude mat 1400MB a dalsia vec je ze si odtial pre istotu odmrdal zvuk aby som si nevsimol nasledkom zmeny dlzky videa, rozmrdany posunuty zvuk voci obrazu. ty si fakt "umelec" ako som to predpokladal uz od zaciatku.[/quote]

Opakuju, že mi vůbec nešlo o video jako takový. Šlo mi o to deinterlacovat titulky do 50fps. O nic jinýho, zbytek jsem neřešil. Je snad celkem logický, že BOB50 u progresivního videa zduplikuje snímky, ne? Nevim čemu se divíš...


[quote=sojer27]heh, tak dal som si tu namahu a viskusal som 85Hz a musim clovece povedat ze to je tak domrdane video jak keby som don bagrom zahrabol. ty mas clovece oci niekde na prdelke. a na 50Hz to uz ani nehovorim, to rovno splachnut.[/quote]

Těžko říct, co jsi tam viděl. U mě to vypadá O.K. Když nesedíme oba u jednoho počítače, tak se takhle můžeme hádat až do alelůja.

Připadáš mi v tomhle ohledu jako fanatik, protože vůbec neuznáváš exaktní výpočty a matematický a fyzikální zákony. Tvrdíš, že to video neni plynulý přestože podle všech zákonitostí našeho světa to plynulý musí být. Nastuduj něco o schopnostech lidskýho zraku a pročti si ti moje už 2x zopakované výpočty.....

ODSakEda
Já jsem právě ten text předělal do 50p. Tim pádem to je celkem plynulý.
sojer27 (173)|5.12.2006 12:18
[quote=vlada]ffdshow má zprasený deinterlace filtry.[/quote]ti vravim ze ja ich ma v poriadku! a ze ako to viem? no preto ze mne to funguje(a nie len mne)
nezabudaj na to, ze som hovoril, ze mam uplne cisty system, to znamena ze na nom neboli instalovane ziadne ine codecs. takze si urob poriadky vo svojom syteme a nezvaluj to na neschopnost ffdshow codecs!
[quote=vlada]udělal jsem deinterlace offline (namísto realtime), což na jádru věci absolutně nic nemění.
------------------------------------------------------
Nic není zpomalené. Tvoje video má 22 sekund a moje taky. Tvoje je 25p (s prokládaným titulkem), moje je 50p s neprokládaným titulkem.
[/quote]tak toto ti uznavam, zmylil som sa a to preto, ze mi nejako uslo ze to je robene do .avi(avi HW akceleraciu nemam). no vlastne ani neuslo, ale mal som zapnutu deiterlace, koli mpeg a kedze to bolo az p50fps video tak to dalo riadne zabrat mojmu cpu. cakal som automaticky ze to bude .mpeg(mpeg HW akceleraciu mam). heh co to kecam, ved ja som necakal vobec ziadne video.
takze ked som to spustil a este k tomu som zabudol vypnut ten specialny deinterlacing mod(ine mody NEzatazuju tolko CPU), tak moje CPU dostalo dost na drzku.
[quote=vlada]Psal jsem, že to video bylo komprimovaný jako progresivní, čimž se zničily interlace artefakty u těch titulků, který potom vypadají tak, jak vypadají[/quote]tie titulky nie su znicene! alebo... ja fakt nechapem ako to myslis, ved predsa tie titulky sa aj tebe podarilo noramlne previest do progresive! a musim uznat ze aj tie tvoje, slapu tak ako maju, ALE! len na 50Hz!
je to teda (asi)presne ta ista kvalita(plynulost) videa ako moja, ale prevedenim si nic neziskal!!! akurat stratil kvalitu obarzu aaa heh a vlastne ziskal si 100% vacsi datovi tok koli dvojnasobnemu poctu snimkov! takze neviem na co to bolo dobre. len zbytocne zavadzas, lebo nevies pouzit ziadny deinterlacing mod!
[quote=vlada]PowerDVD nemam nebudu si timhle svinstvem dělat bordel v DirectShow.[/quote]bordel? heh a mohol by si mi povedat co ma spolocne powerDVD s ffdshow(pripadne opacne)? clovece ved powerDVD je snad najlepsi prehravac mpeg/mpg videi. ja myslim ze by si uz mal vyskusat aj nove veci a vylist z tej nory v ktorej si sa zasil a hlavne oprasit svoj cely system, lebo v tom mas riadny chaos ked splietas, ze ffdshow NEMA deinterlacing mod, ktory by sa dal pouzit na to video.(ved som sem kua jasne postol este aj obrazky ako si to mas nastavit!)
radsej nic nehovor, lebo zachvilu tu budeme preberat gynekologicku temu.
[quote=vlada]O ffdshow toho vim opravdu hodně a jedna z věcí, kterou vim už dlouho je to, že má zprasený deinterlace filtry.[/quote](uz som to pisal vyssie) zpraseny filtry sa nachadzaju len u teba. ked vypnem HW akceleraciu videa, tak powerDVD ma presne tu istu(mozno vemi malinko lepsiu, ale zase menej moznosti nastaveni) kvalitu deinterlace filtrov ako ffdshow! funguje uplne normalne!

=========================================
pocuvaj ma, to chces az do smrti nevediet co je to plynulost? vravim ti! zober si [color=red]poverstrip[/color] a prefikni monitor na [color=red]50Hz[/color]! v [color=red]MPC[/color] vypni vlastny MPEG2 filter a pouzi filter "[color=red]kernel bob[/color]" z ffdshow.
ti clovece vravim ze to video(hlavne text) je jedine na 50Hz uplne plynule! ako ti to mam este vysvetlit?! urob to co som ti povedal a nevymyslaj nejake nove kraviny(aj ked v tvojom pripade asi koli neschopnosti si musis kazde interlaced video prevadzat, lebo si neschopny nakopnut akykolvek soft!)

heh ani sa necudujem ked si pokakany nakopnut powerDVD7 ze sa vobec budes unuvat nainstalovat a este koli tomu nedajboze sahnut na frekvenciu monitoru, lebo mamicka windos stavnovila minimalnu hranicu len 60Hz.

takze pokial to nemienis odskusat a len mlet stale dokola o svojich 85Hz, tak ani uz nereaguj![color=darkred][/color](85fps video nemam)

to [color=blue]ODSakEda[/color]:
aj ty si myslis ze splietam hovadiny o tych i25-p50=LEN na 50Hz najlepsia plynulost? (tiez ani nehovor, pokial to nevyskusas!)
ODSakEda (2278)|5.12.2006 14:33
Mě jedou plynule titulky u vladové 50fps deinterlované ukázky, samo jak píšeš a jak jsem i já teoreticky z dřívějších podobných praktických zkušeností předpokládal - po vnucení obnovoivací frekvence 50hz mojemu LCD monitoru. To jsem ale předpokládal a nemusel jsem to ani zkloušet! Ale plním co jsi si přál :-)

řešil jsem to u HDV obecně i kvůli mojí HD kameře navíc progresívní, kdy mám maximálně plynulé video při 60Hz neb kamery generuje video o 30fps p 8-) Totiž jak jsem psal, měl jsem původně na LCD (respective na grafice) nastavenu co nejvyšší frekvenci co moje LCD snese a to na 75Hz. A byl problém. Sice né každý to postřehl, ale mě silně vadí trhání, mlžení, zdvojování kontur obrazu a hlavně šišatý hlavy na obrazovce 16:9 se zdrojem videa SD 4:3, často v obchodě nebo u známých, nelogicky rozrtaženým přes celou obrazovku...!
sojer27 (173)|6.12.2006 11:39
[quote=ODSakEda]Mě jedou plynule titulky u vladové 50fps deinterlované ukázky[/quote]jj uz aj mne(este raz sa ospravedlnujem ze som si to hned nevsimol a este aj koli tomu urazal, ale len koli tomu). diky ze si mi potvrdil, ze jedine na 50Hz to funguje spravne, lebo uz pri tom neskutocnom mnozstve naivnych lamerskych users, som si zacal myslet ze mam zvratene vnimanie. thanks you buddy :-)
[quote=ODSakEda]po vnucení obnovoivací frekvence 50hz mojemu LCD monitoru[/quote]LCD? takze som si myslel spravne ze ani LCD nezabrani zlej synchronizacii FPS vs. HZ ? teda sposoby len to, ze monitor nekazi oci(NEblika) a nie ze zabrani zlej synchronizacii FPS vs. HZ.
tak teraz by ma zaujimalo [color=red]na aku moznu minimalnu frekvenciu je mozne ubrat LCDecko(powerstripom alebo inym softom)???[/color], lebo by som mal riesenie ked uz teda mame slabsi HW(u hier), nastavit si napriklad takych 30-40Hz na LCDecku a hra pri Vsync, hned bude slapat spravne(FPS su jasne-netreba spominat). (na nedostacujuce FPS v rychlich scenach sa teraz vykaslime - tie mame tak ci tak pri slabom HW. ide nam teraz o to, aby sme dosiahli tu neuveritelnuuu kraaasu z plynuleho obrazu a automaticky aj ostrosti)

uberat CRT na 30Hz je nezmysel, to by sme urcite z toho blikania hodili sablu. a myslim ze sa to ani neda. max. co sa mi podarilo bolo nejakych 40Hz na rozliseni 1280x1024.
[quote=ODSakEda]
mojí HD kameře navíc progresívní, kdy mám maximálně plynulé video při 60Hz neb kamery generuje video o 30fps[/quote]ja si urcite myslim ze, keby sa ti to LCDecko dalo nastavit na 30Hz, tak az potom by si mal dokonalu Vsync. samozrejme ze ked sa LCD na tych 30Hz nastavit neda, tak tych 60Hz je najspravnejsich. ale hlavna otazka je: [color=red]NEBLIKALO BY TO LCD ANI PRI 30hZ ???[/color] tak toto ma nesmierne zaujima, jedine vtedy sa mi oplati kupit LCD monitor.

jestvuju aj kameri co vedia robit zaznam do 30fps prekladane ? lebo to by som potom radsej taku kupil. (myslim ze HD kamča :-) s p60FPS je sialene draha)
ODSakEda (2278)|6.12.2006 13:42
1. 8-)
2. 30Hz LCD určitě ani neumí :-E (naštěstí :-D )
3. Moje JVC HD10 umí 30fps p! 8-) Plynulost je dost dobrá (ovšem nastavíteli si obnovovací frekvenci 60Hz u CRT nebo i LCD PC monitoru -u 99% LCD jde stejně o typickou doporučenou frekvenci! I proto možná u LCDTV, s nemožností změnit frekvenci bez připojeného PC, trpí zobrazení zdroje videa PAL 25fps i...). Zde je několik ukázek z ní: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/91441/BassShow1280x720.avi_6.59MB.html , http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/77273/testHDVvoda.avi_4.19MB.html , http://www.sweb.cz/hdv1/NorskoXviDzMPEG-2.avi http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/55046/JVCHD10strelba.avi_5.03MB.html -vše jen pro ilustraci překomprimováno-silně(!) do AVI/XviD
( kodek: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/43719/XviDcodec.exe_389.2kB.html )

Tuším že JVC HD100 umí fps i 24p a 50p a 60p a stojí relativně jen 120.000,- Kč bez daně! 8-) Ta moje vynde na cca do 3.000,- USD, ale distributor v CR ji kupodivu nabízí za 180.000!kč??? :OO No mě vyšla cca na 40.000 z druhé ruky -ruky slečny, co jí byla moc velká a težká a co o nějakým HDV neslyšela a točila stejně v SD :-E Jo a i když jde o JP kamery a i pro US trh, normálně i z analogovejch Composit a Svideo leze i(!???) PAL :OO Sice nepodstatné u digitálu, ale zajímavé ne? :-)
sojer27 (173)|6.12.2006 20:15
[quote=ODSakEda]30Hz LCD určitě ani neumí :-E (naštěstí :-D )[/quote]jj to je stastie, inac by som ta uhovoril aby si to vyskusal :-E
==============================================
[quote=ODSakEda]Moje JVC HD10 umí 30fps p! 8-) Plynulost je dost dobrá[/quote]
myslel som prekladane:
[quote=sojer27]jestvuju aj kameri co vedia robit zaznam do 30fps prekladane ?[/quote]
==============================================
[quote=ODSakEda]Tuším že JVC HD100 umí fps i 24p a 50p a 60p a stojí relativně jen 120.000,- Kč bez daně! 8-)[/quote]heh, ze len. ved to je takmer polovica noveho auta. ja som len obycajny domaci kutil :-)
------------------------
tie tvoje videa co sa vierohodnosti obrazu tyka, su dost dobre. uz sa to dost podoba na profi kameru. ale 30 obycajnych obrazkov je urcite malo. chcelo by to aspon 25-30prekladanych(tak ako v telke). a ani tam nebola scena na ktorej by som mohol tu plynulost triciatich fps posudit. napriklad ako tu:
su to vystrihnute kusky bez ziadnej straty kvality
http://download.yousendit.com/9B16A7A112E4A425 <- i30fps - najlepsia plynulost na 60Hz

http://download.yousendit.com/44A0B1D217244850 <- p60fps - najlepsia plynulost+ostrost na 60Hz

ukazky z mojej kameri :-E
ODSakEda (2278)|6.12.2006 22:08
šak právě, píšíli o progresívu o 30 fps, píši defacto i o tom, že na to že je to neprokládaný tak i těch 30fps je dost dobrých i když by správně takové video pak chhtělo alespon 50-60fps p neb prokládané 25 fps navozuje dojem jakoby 50 fops. Jenža takvý magnát nésu ani štěstí na takú kameru jsem neměl :-D

Ta 1. ukázka mi jede totálně plynule i přes velké rozlišení a horší teoretický předpoklad-30fps. No ta druhá je supr na detaily, ale na to némám rychlý železo :-((( (P4 2,4GHz přetaktovaný na stabilních 2,8 a sběrnice jen 533. No ale na to že jsem tpo skládal před cca 4-5 lety jsem trochu nadběhnul ne? 8-) )
To je vážně z tvojí kamči??? :-E Tak možná ta 1., to bych ještě věříl :-D
sojer27 (173)|6.12.2006 23:28
[quote=ODSakEda]To je vážně z tvojí kamči???[/quote]ne ne jen zartujem.
------------------
ja mam tiez asi 5rokov stare PC(cpu athlon xp 1700+ taktnuty na 1780Mhz), ale mam teraz novu grafiku, takze to HD mpeg i30fps video mi zatazuje CPU od 16% do 25% a u toho p60fps to je zase od 25% do 30%. ked HW akceleraciu vypnem, moje CPU je u toho p60fps vytazovane od 80 do 95% <<-- to vse v powerDVD7.
bez HWA s ffdshow codecs+MPC, mi da sa povedat stiha to p60fps video uplne dobre, ale cpu uz bezi takmer neustale na 100%([color=red]z toho vypliva ze powerDVD je ovela lepsi[/color]) a pri SPRAVNOM deinterlacing mode [color=blue]bez[/color] HWA s ffdshow alebo vo VLC, to HD i30fps video, je absolutne nestihatelne.(s obycajnym-nespravnym deinterlacing modom to CPU stiha, ale ten mod je nespravny, teda zatrhava-zobrazuje nespravne)

1: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod vo VLC pre tie MPEGs je "bob" a "linear" <- HD videa mi nestiha
2: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod v ffdshow pre tie MPEGs je "kernel bob" <- HD videa mi nestiha
3: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod v powerDVD7 bez HWA sa mi u tych HD videi nespusti(myslim ze to umyselne nespusti, lebo by bol obraz nestihatelny - inteligenciu toho prehravacu som si vsimol uz aj u inych videi, kde radsej ubral na kvalite obrazu a dal prednost zachovaniu zvuku voci obrazu, ale ci to je uplne OK som si nie moc isty :-E . v kazdom pripade na inom prehravaci zvuk totalne zacal zaostavat a obraz bol o trosku lepsi)

pre istotu este poviem ze HWA funguje len s CyberLink codecs, alebo softikom od Nvidie ktory je tiez len za money :-) (gf7600gs)
---------------------------
inac ja by som skor na miesto velkeho rozlisenia uvital minimalne i25fps a uplne by mi stacilo ked aj 640x480 rozlisenie.[color=blue][/color][color=darkred][/color]
sojer27 (173)|6.12.2006 23:42
to ODSakEda:

aky a z coho si na tie videa(Alizée, Tatu) pouzil deinterlacing mod?
----------------------------------------

[quote=sojer27]p60fps - najlepsia plynulost+ostrost na 60Hz[/quote]tu ostrost som tam napisal preto, lebo sa mi zda ze na 120Hz to je nejako trosku zahmlene(mozno len moj monitor uz nestiha) a inac som si ani nie isty ci to na tych 120Hz zatrhava, alebo ne. no v kazdom pripade 60Hz je najistejsich
ODSakEda (2278)|7.12.2006 00:36
No externí filtr do VirtualDubu -Smart Deinterlace 2,8 beta a zškrtávámpouze: Edge-directed interpolate 8-)
Proč se ptáš?!
sojer27 (173)|7.12.2006 09:45
[quote=ODSakEda]No externí filtr do VirtualDubu -Smart Deinterlace 2,8 beta a zškrtávámpouze: Edge-directed interpolate 8-)
Proč se ptáš?![/quote]preto ze mi toto nejako nepasuje:[quote=ODSakEda]Ta 1. ukázka mi jede totálně plynule. No ta druhá je supr na detaily, ale na to némám rychlý železo (P4 2,4GHz přetaktovaný na stabilních 2,8 a sběrnice jen 533[/quote]
vzhladom na toto:
[quote=sojer27]ja mam tiez asi 5rokov stare PC(cpu athlon xp 1700+ taktnuty na 1780Mhz), ale mam teraz novu grafiku, takze to HD mpeg i30fps video mi zatazuje CPU od 16% do 25% a u toho p60fps to je zase od 25% do 30%. ked HW akceleraciu vypnem, moje CPU je u toho p60fps vytazovane od 80 do 95% <<-- to vse v powerDVD7.
bez HWA s ffdshow codecs+MPC, mi da sa povedat stiha to p60fps video uplne dobre, ale cpu uz bezi takmer neustale na 100%([color=red]z toho vypliva ze powerDVD je ovela lepsi[/color]) a pri SPRAVNOM deinterlacing mode [color=blue]bez[/color] HWA s ffdshow alebo vo VLC, to HD i30fps video, je absolutne nestihatelne.(s obycajnym-nespravnym deinterlacing modom to CPU stiha, ale ten mod je nespravny, teda zatrhava-zobrazuje nespravne)

1: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod vo VLC pre tie MPEGs je "bob" a "linear" <- HD videa mi nestiha
2: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod v ffdshow pre tie MPEGs je "kernel bob" <- HD videa mi nestiha
3: spravny(=narocny na CPU) deinterlacing mod v powerDVD7 bez HWA sa mi u tych HD videi nespusti(myslim ze to umyselne nespusti, lebo by bol obraz nestihatelny - inteligenciu toho prehravacu som si vsimol uz aj u inych videi, kde radsej ubral na kvalite obrazu a dal prednost zachovaniu zvuku voci obrazu, ale ci to je uplne OK som si nie moc isty :-E . v kazdom pripade na inom prehravaci zvuk totalne zacal zaostavat a obraz bol o trosku lepsi)

pre istotu este poviem ze HWA funguje len s CyberLink codecs, alebo softikom od Nvidie ktory je tiez len za money :-) (gf7600gs)[/quote]
takze ako je mozne ze prva ukazka s pouzitim [color=red]spravneho(=narocneho na CPU)[/color] deinterlacing modu [color=red]bez HWA[/color] ti stiha, a mne v ziadnom pripade. a procesom to urcite neni. tak sa zda ze mam dokonca silnejsi(lebo mas intel), lebo to video(druha ukazka - raketoplan) co mne ide uplne v pohode, tebe zase vraj absolutne nestiha.

z toho mi vychadza, ze na tu prvu ukazku, 1 - bud si nepouzil spravny deinterlacing mod(alebo mas ten mod nejaky lepsi-nenarocny na cpu, ale pozor musi robit tu istu kvalitu ako som vysie odporucil), 2 - alebo teda mod si pouzil spravny, ale automaticky potom musis mat nieco s codecs+blby player kedze ti nestihala ta druha ukazka(raketoplan)

tak ako je to? hm?

a este by ma zaujimalo preco si hovoril ze pouzivas filter(D mod) pre virtualdub. to chces povedat ze to nedeinterlacujes pri prehravani?? hmm, alebo sa ten filter mozno naser** do prehravacov sam.

takze som same ucho, pripadne mi uploadni presne ten filter(deinterlacing mod) co pouzivas - som nan zvedavy ako ti to s nim islo :-)
ODSakEda (2278)|7.12.2006 11:34
sojer27 Ty poslední dvě ukázky jsem nedeinterloval ofline, ale při přehrávání a mám jednak P4 (2,8GHz/533) i vše ostatní Intel , Grafiku levnou Asusku N6200 s pasívním chlazením za 1.200kč 8-) a nainstalovaný ffdshow a player MPClassic 8-)

A safra ptal jsi se na Alizée: na aky a z coho som na tie videa(Alizée, Tatu) pouzil deinterlacing mod? To jsem deinterloval offline SW Smart Deinterlace ve VD a pak přehrával. ty poslední dvě ukázka jsem jenpřehrával, neupravoval.

Ještě dodávám, že při instalaci ffdshow jsem odškrtnul, že nechci postprocesing! dále mám zvolenu deinterlaci (Kernel) když ji vypnu u 30i trhne se to občas, když ji nechám, valí mi to plynule. Raketoplán mi evidentně nstíhá CPU a občas semi to škubne. Ani nevím,málu tato moje grafika HW podporu dekodování videa, asi ne.
sojer27 (173)|7.12.2006 13:18
ale ved som pisal ze mne to video(raketoplan) stiha aj BEZ HW akceleracie videa. a dokonca mi to islo skoro tak isto aj na obstaroznej gf4200Ti 64MB! tak ako je mozne ze tebe to nejde???

"dále mám zvolenu deinterlaci (Kernel)" <<--- vypol si to pri tom raketoplane?(powerDVD7 zatazuje cpu menej !!)

1- alebo to prehraj v powerDVD7, ten pouziva len vlastne codecs a viditelne menej zatazuje CPU ako ffdshow(ja mam v ffdshow povypinane vsetky filtre a ked to progresivne mpeg HD chcem prehrat, tak zapnem len MPEG2 codec)
2- VLC nie je na HD mpeg dobry, sice v nom tie videa bezia s ovela mensiu CPU zatazou, ale obraz je na nic, vynechava snmiky

a z toho som usudzoval ze mas slabsie CPU(je znama vec ze intel ma mensi vykon ako AMD a to dokonca aj s ovela nizsim taktom - to uz neplati pri novych core duo 2), alebo pouzivas nespravny prehravac(+codec) na to video s raketoplanom.

na uplne bezproblemove prehravanie HD videi, potrebujes aspon 128mb grafiku(co predpokladam ze mas)
ODSakEda (2278)|7.12.2006 13:46
sojer27 -deinterlaci jsem zkoušel vypnout u 60p (nač taky že),
- ale mám Poer DVd palyer ještě verzi 4 :-( Kde "seženu" vyšší verzi?
- záleží jaký Intel a jaký AMD! A záleží i na čipsetu a sběrnici a RAMce, tu mám 512MB a grafika má 128MB/CPU 344MHz/RAM 500MHz. To by mělo na 2D i s takovým rozlišením stačit. Ale pod 3GHz CPU bez HW podpory grafiky bude vždy problém s takovou šíleností jako je ta ukázka 1920x1080 60p s raketoplánem. Možná mi běží moc procesů napozadí? To taky nepřidá.
ODSakEda (2278)|8.12.2006 09:34
http://www.nvidia.com/page/purevideo_support.html#geforce
Já mám GF 6200 AGP a ta tedy asi HW akceleraci má?! jak na ni?
sojer27 (173)|1.1.2007 22:47
[quote=vlada]50fps neprokládaných je bohatě[/quote]ktore napriklad? daj linky. ja som nasiel aj take 50-60 ktore boli len prerobene z 25-30i a este tak blbo ze snimky boli s dvojene :-k