Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co po mrtvem VHS videu?

vq (19)|14.9.2004 20:49
Nejak se mi opakovane sype video, opravovat se mi uz asi nevyplati. Misto noveho VHS videa zacinam zvazovat nejaky DVD+(-)RW recorder, asi radsi i s pevnym diskem pro ad hoc nahravani. Muzete nekdo doporucit vhodny model? Netusim, jak to u techto stroju byva s moznostmi zalohovat bezne filmove DVD na HD a pak na DVD+RW - jde to? A co ruzne ptakoviny typu Macrovision apod.? Predem dik za odpovedi.
Pitomec (10211)|14.9.2004 23:59
Kup si S-VHS ET rekordér a na DVD rekordér rovnou zapomeň - jsou to jenom vyhozený prachy. Radši palírnu na DVD do PC (pro originál filmy).
vq (19)|15.9.2004 00:35
[quote=Pitomec]Kup si S-VHS ET rekordér a na DVD rekordér rovnou zapomeň - jsou to jenom vyhozený prachy. Radši palírnu na DVD do PC (pro originál filmy).[/quote]
To zni dost rezolutne :-) Jsou to vyhozeny prachy jen proto, ze to brzy pujde cenove dolu (coz predpokladam), nebo to (zatim?) ma mouchy a nefunguje to moc dobre? Koukal jsem na SVHS-ET (zatim nevim, co prinasi to ET, trochu pohledam) a je to tak 10-18kKc, coz se dost blizi tem DVD+RW vcetne ~80GB HD. Na tom HD me laka, ze bych se zbavil bordelu kolem hromady kazet apod. Ale mate-li s touhle technologii nejake spatne zkusenosti, rad si je poslechnu. Diky.
stayman (12393)|15.9.2004 02:52
Nie je spatne mat aj aj :-) , pricom tych pristrojov a kombinacii je dost, ale v kazdom pripade ak zvolis s HDD, urobis dobre.
Pitomec (10211)|15.9.2004 06:37
[quote=vq]To zni dost rezolutne :-) Jsou to vyhozeny prachy jen proto, ze to brzy pujde cenove dolu (coz predpokladam), nebo to (zatim?) ma mouchy a nefunguje to moc dobre? Koukal jsem na SVHS-ET (zatim nevim, co prinasi to ET, trochu pohledam) a je to tak 10-18kKc, coz se dost blizi tem DVD+RW vcetne ~80GB HD. Na tom HD me laka, ze bych se zbavil bordelu kolem hromady kazet apod. Ale mate-li s touhle technologii nejake spatne zkusenosti, rad si je poslechnu. Diky.[/quote]
Jsou to vyhozený prachy, protože na DVD rekordéru se dost špatně dělají kopie (v podstatě to jde pouze na modelech s HDD a jenom u nechráněných a jednovrstvých disků), vstupní tunery DVD rekordérů nemají schopnost příjmu DVB-T vysílání, záznam na DVD je možný pouze na jednovrstvé disky (max. délka ještě dívatelného záznamu je 120 minut), není možné nahrávat v DD 5.1 ani DTS (pouze 2k)... - prostě nevidím ve stolním DVD rekordéru žádný pozitivum (o ceně se netřeba bavit, protože to je nehoráznost sama o sobě). A to nemluvím o faktu, že pokud jsou Dual Layer palírny do PC, tak se něco podobnýho určitě objeví i u stolních přístrojů...

Co se týká S-VHS ET rekordérů (ET znamená, že je možný záznam v kvalitě S-VHS na běžné VHS pásky), tak jsem před cca 2 měsíci kupoval jakýsi JVC v Elektro Cígler a chtěli za něho 5.350,-Kč vč. DPH.
condor (73)|15.9.2004 20:25
Ja osobne bych uz do pasky nesel. Zkusil jsem DVD rekorder a nebylo to spatne. Ovsem my pouzivame video jenom za ucelem "nahraj-podivej-smaz" z TV, takze nejaky 5.1 me netrapilo.

Co se tyce kopirovani DVD tak je to stejne asi nejlepsi pres PC a asi i bude. Protoze pokud DVD rekorder bude nekdy kopirovat DVD tak jen pouze jako A/V a ne jeka data (VOBy).

Ono nakonec i tech 6 hodin na jednom DVD nekdy nekdy k zahozeni, byt je to kvalita na urovni VideoCD. Ovsem je to uz jenom pro nouzi a "nahraj-podivej-smaz". Na archivaci to uz je opravdu hodne velke zpatecnictvi.

Zaver: podle potreby bud DVD rekorder bez HDD a nebo s HDD. ALe spise pockat az budou rozumejsi ceny.
vq (19)|15.9.2004 21:11
[quote=condor]Zaver: podle potreby bud DVD rekorder bez HDD a nebo s HDD. ALe spise pockat az budou rozumejsi ceny.[/quote]
No, vidim to podobne - do pasky se mi uz moc nechce, asi brzy by to uz jen prekazelo. Nase vyuziti videa je prave hlavne to zminene "nahraj-podivej (pokud je tedy cas :-) ) - smaz" a s HDD by odpadl zmatek s kazetami. Velmi zridka by se mohlo hodit docasne zkopirovani DVD na HDD, vyjimecne pak i na DVD+R (na to ale taky radsi pujdu pres PC, pokud vubec).

V tomhle typu spotrebice to vidim asi na nejakou aspon trochu 'znacku', ti se asi drzi ruznych Macrosion apod.? Muj stary Nintaus na to prdi, ale treba Philips/Panasonic atd. asi ne, co? Mate nejake osobni zkusenosti? Nebo muzete doporucit i nejaky dobry noname?

S tim poklesem cen souhlas - skoda, ze to video neslo do kytek az tak za rok.
kirk (476)|15.9.2004 23:54
Pitomec: Ty ceny nejsou zas tak nehorázný. V Carrefouru mají DVD rekordér PANASONIC za necelých 10000! Pamatuješ si ještě na D-VHS? víš kolik to stálo? Na kopírování DVD hodlám používat počítač, ale co se týče občasnýho záznamu seriálů, který mi uniknou, tak začínám zvažovat, jestli si nekoupit DVD rekordér.

VQ: Podobné problémy jsem měl s VHS vidorekordérem Toshiba (HI-FI stereo) taky :(( Kupoval jsem to v roce 2000! A někdy v roce 2002 se to posralo nejspíš definitivně :(( Nehodlám už do toho krámu vrazit ani korunu. A kupovat páskovej šmejd se mi už nechce. Buď si koupím po upgrejdu komplu TV kartu (a poté, co začne digitální vysílání po kabelu i DVB kartu, nebo si koupím DVD rekordér.

Pitomec: Je fakt, že DVD rekordéry umějí pouze stereofonní záznam, ale co když si nakonec trh vynutí výrobu DVD rekordéru se záznamem zvuku ve formátu Dolby Digital 5.1 a digitálními video- a audio- vstupy? Pamatuješ si ještě na doby, kdy byly videorekordéry pouze monofonní? A nakonec se objevily i stereofonní. Co když to podobně bude i s DVD rekordéry? Až u nás konečně dojde k ukončení analogového vysílání, tak bude jen otázkou času, kdy i nějaká televize u nás začne vysílat filmy s 5.1 zvukem. V Německu už takhle vysílá Pro-7 a Rakouská televize taky občas něco odvysílá s 5.1 zvukem :-)
clee (6592)|16.9.2004 00:38
kdyz si koupis toshibu tak se nediv, umej mozna delat notebooky, ale to je tak vsechno...

S-VHS se na zaznam z analogTV vic nez hodi, tam se navic nemusis bat defektnich medii, z tech par set kazet co mam doma se mi nestalo ze by nektera z nich nesla "nacist" :-E dvd rekorder akceptuju jedine pokud ma i harddisk, navic s nastupujicim dvb-t vysilanim ti dvd rekorder s analogovym tunerem za par let bude uzitecnej jako mrtvymu zimnik :-)

navic pokud nema scsi/firewire/usb rozhrani na pretahovani zaznamu z/do PC je dle me k nicemu
vq (19)|16.9.2004 00:43
[quote=kirk]VQ: Podobné problémy jsem měl s VHS vidorekordérem Toshiba (HI-FI stereo) taky :(( Kupoval jsem to v roce 2000! A někdy v roce 2002 se to posralo nejspíš definitivně :(( Nehodlám už do toho krámu vrazit ani korunu. A kupovat páskovej šmejd se mi už nechce. Buď si koupím po upgrejdu komplu TV kartu (a poté, co začne digitální vysílání po kabelu i DVB kartu, nebo si koupím DVD rekordér.
[/quote]
Hm, pres pocitac to honit nechci, nemam ho v obyvaku atd. Takze to vypada na DV rekorder. Kdyz tak bych to vzal asi i s HDD, mozna to HDD nakonec pouzijeme vic nez paleni na DVD. Takze ktery? Na http://www.obchodni-dum.cz/detail.phtml?authcode=o8SZR9Hy400KpPvceH7I&kosid=11920476&provreg=5&prov=5&provreg=5&id=33509
je za slusnou cenu varianta sice noname LG RH-4820V (LG osobne vubec neznam), ale ze vsech co jsem nasel, umi nejvic formatu (vcetne VCD/SVCD a JPG). Jak byste tuhle masinku hodnotili? Nebo doporucite vhodnou alternativu? Diky.
condor (73)|16.9.2004 08:09
clee: jeste by tam mohlo byt WiFi, BlueTooth .... :-)

VQ: neboj LG zase neni at tak noname a divim se, ze ti to nic nerika. Jinak z noname si jeste muzes vybrat YAKUMO sice bez HDD ale za nejakych 7 000,-
Pitomec (10211)|16.9.2004 08:21
[quote=vq]Takze to vypada na DV rekorder.[/quote]
To je správná volba! Sám ho mám taky (v kombu s S-VHS ET) a spokojenost. 1000x lepší, než nějaký MPEGový mazanice.
Pitomec (10211)|16.9.2004 08:24
Mimochodem - někde sem četl, že se na světě vyrobilo do dnešních dnů neuvěřitelných 600 mld. VHS kazet. To je tak velký množství (byť jistě celá řada už je dávno na smetišti), že VHS formát tady bude nejspíš do skonání světa. Rozhodně tedy nemusí mít nikdo strach, že VHS nemá perspektivu - má (a díky pochybným sporům u DVD) bude mít i nadále. :-)
Trent (314)|16.9.2004 11:02
Amen...
Hawkey_tvf (434)|16.9.2004 12:28
Myslim, ze paska ohladom ease of use tu s nami este dlho zostane, a sam mam S-VHS (aj s ET) a nevidim dovod na nic ine.
Dnesne DVD rekordery to tak skoro neprecuraju.
vq (19)|16.9.2004 20:37
[quote=condor]VQ: neboj LG zase neni at tak noname a divim se, ze ti to nic nerika. Jinak z noname si jeste muzes vybrat YAKUMO sice bez HDD ale za nejakych 7 000,-[/quote]
Asi jsem to nenapsal presne - spis melo byt "s LG nemam zadne osobni zkusenosti ani reference od znamych apod." - natoz pak s tim konkretnim modelem. Takze byste tenhle kousek nevideli jako jasnou chybu?
vq (19)|16.9.2004 23:38
Jeste doplnujici dotaz - kde se daji nalezt nejake dobre recenze na produkty tohoto typu? Dik.
stayman (12393)|16.9.2004 23:41
V nemeckom casopise VIDEO :-D
HOFA (30)|10.10.2004 18:23
[quote=vq]Nejak se mi opakovane sype video, opravovat se mi uz asi nevyplati. Misto noveho VHS videa zacinam zvazovat nejaky DVD+(-)RW recorder, asi radsi i s pevnym diskem pro ad hoc nahravani. Muzete nekdo doporucit vhodny model? Netusim, jak to u techto stroju byva s moznostmi zalohovat bezne filmove DVD na HD a pak na DVD+RW - jde to? A co ruzne ptakoviny typu Macrovision apod.? Predem dik za odpovedi.[/quote]

Test best of.
HOFA (30)|10.10.2004 18:25
test best of.
HOFA (30)|10.10.2004 18:27
[quote=Pitomec]Kup si S-VHS ET rekordér a na DVD rekordér rovnou zapomeň - jsou to jenom vyhozený prachy. Radši palírnu na DVD do PC (pro originál filmy).[/quote][color=red][/color][color=red][/color]
Joe-Joe (593)|7.8.2005 09:19
Prave mi nastal podobny problem. Odislo mi video a vzhladom na to, ze mam spustu pasiek asi kupim nove. Oprav sa uz neoplati. Bol to panak HD650.:-((
Otazka znie, ake a kde? Poradte nieco za dobru cenu a dobru kvalitu.
Pitomec (10211)|7.8.2005 09:22
Dneska už si moc nevybereš - skladem je akorát JVC 5970 za cca 4,5t.
Joe-Joe (593)|7.8.2005 10:26
Krtek (1279)|7.8.2005 10:44
[quote=Joe-Joe]Prave mi nastal podobny problem. Odislo mi video a vzhladom na to, ze mam spustu pasiek asi kupim nove. Oprav sa uz neoplati. Bol to panak HD650.:-((
Otazka znie, ake a kde? Poradte nieco za dobru cenu a dobru kvalitu.[/quote]


Ten Panák byl dobrej model. Podívej se na stránky Panasonicu. Určitě ještě něco dělají...
Pitomec (10211)|7.8.2005 11:17
Nedělají už nic - akorát někde se dá sehnat 121 nebo 930, event. 880.
Krtek (1279)|7.8.2005 12:52
Ale dělají. Mají v nabídce celkem 2 modely...Akorát neumějí nahrávat S-VHS, ani ET. Ten druhý model má pouze přehrávání...

http://www.panasonic.cz/vyrobky.aspx?id=ACD
Pitomec (10211)|7.8.2005 13:48
Tak o tom já se nebavím - VHS nebo VHS s SQPB je o ho*ně :-I
Krtek (1279)|7.8.2005 14:13
Pitomec: Nemyslím. Pro mě osobně S-VHS ztratilo jakýkoliv smysl v ten moment, když jsem začal stříhat na PC. Předtím jsem dělal master na S-VHS a pak kopie. S-VHS vzhledem k drahým páskám neměl nikdy podporu veřejnosti, a ET není S-VHS. Je to spíš něco mezi. Rozdíl mezi VHS je minimální. Pokud bys srovnal S-VHS a ET, pak je S-VHS viditelně lepší. Ale jak píšu. Dnes v pohodě stačí kvalitní 6 hlavý VHS.
Vůbec nechápu, jaktože se přestávají videa vyrábět, vzhledem k tomu, kolik je v oběhu kazet jak píšeš. VHS ná velkou výhodu právě nahrávání z TV a kazety stojí dnes pod 30 kč.
Zrovna jsem dodělal zakázku hodů. Dělal jsem 38x VHS a jen 2X DVD. Lidi chcou prostě pořád kazety. Taky jsem se setkal s názory že DVD je nahouby, protože filmy na nich jsou širokoúhlý a na normální TV mají pruhy. O titulkách ani nemluvě.
redburger (499)|7.8.2005 14:25
ludia su proste zvyknuti este na vhs - pravda,a hlavne my tuto mame taku naturu - tazko prijimat nove veci......teda tuto na vychode europy...
este niesme zvyknuti asi na ten system - pokazi sa - vyhod kup nove...
a tak....
i ked ja by som si nic na vhs nedal uz robit šoha nigda.
a co som kupil je kombo vhs-dvd.
ked daco treba nahrat nahrajem si a vymazem,ked treba kuknut film abo daco z kamery mam dvd.
Pitomec (10211)|7.8.2005 15:05
Krtek: Až budeš čas od času něco dělat i někomu jinýmu, než jenom home userům, tak se bez S-VHS neobejdeš (a PC do toho nemotej, to s tím nesouvisí) :-)
Pitomec (10211)|7.8.2005 15:07
[quote=redburger]i ked ja by som si nic na vhs nedal uz robit šoha nigda.[/quote]

A na co by sis to nechal dát? Na DVD, ze kterýho časem zmizí data jak pára nad hrncem? To máš teda odvahu 9-)
redburger (499)|7.8.2005 17:38
Pitomec
no teraz sa tu riesi problem,ze pomaly sa videa nevyrabaju.
tak super ze na vhske mi obraz dlhsie vydrzi,ale co z toho ked o desat rokov to nebude na com pozerat....????
a dvd sa da stale z casu na cas prepalit ,alebo dat viacmenej nejak inak bez straty kvality na iny nosic dat.
kdezto vhs co?kazdym prehravanim sa kvalita obrazu znizuje,urcite viac ako video na dvd.resp. bezdotykovych mediach.

okrem toho......mozno dvd je citlive na toto,tamto,aleked ho mam pekne v obale ulozene a nespravam sa k nemu macošsky,tiez nieco vydrzi...
netreba zabudat,ze kazetu dam trocha k repraku a dovidenia...calebo kazeta nebodaj nestarne????

a zaujimalo by ma, kolko ludi stade nieco natoci,postriha a dava si vsetko na vhs.
Pitomec (10211)|7.8.2005 19:07
[quote=redburger]Pitomec
no teraz sa tu riesi problem,ze pomaly sa videa nevyrabaju.
tak super ze na vhske mi obraz dlhsie vydrzi,ale co z toho ked o desat rokov to nebude na com pozerat....????[/quote]
To je samozřejmě hovadina - VHS tady je od roku 1975 (t.j. 30 let) a na světě je tolik pásek, že videorekordéry se budou vyrábět pořád. V současnosti je problém spíš v tom, že trh je přesycen a proto lidi nekupujou - rozhodně ne v tom, že by nebyl zájem (ostatně podíl VHS rekordérů vs. jiné rekordéry je tak 95%:5%).

[quote=redburger]a dvd sa da stale z casu na cas prepalit ,alebo dat viacmenej nejak inak bez straty kvality na iny nosic dat.
kdezto vhs co?kazdym prehravanim sa kvalita obrazu znizuje,urcite viac ako video na dvd.resp. bezdotykovych mediach.[/quote]
Pokud máš cca 10ks DVD, tak si je jistě přepálíš. Ale pokud je budeš sbírat 5 let a dostaneš se hravě na počet >1000ks, tak bych chtěl vidět, jak je budeš přepalovat 9-) A jiný nosič dat je co? CD, ne...? 9-) 9-) 9-)

[quote=redburger]okrem toho......mozno dvd je citlive na toto,tamto,aleked ho mam pekne v obale ulozene a nespravam sa k nemu macošsky,tiez nieco vydrzi...
netreba zabudat,ze kazetu dam trocha k repraku a dovidenia...calebo kazeta nebodaj nestarne????[/quote]
Multidisc byl taky pěkně uložen v obalu a hle - půl roku a na DVD už ani bit :-E (a to se pochopitelně může opakovat i u dalších výrobců a v různých časech od vypálení)
A páska u reproduktoru, ze které zmizí záznam? Tos viděl někde v televizi, ne...? 9-) 9-) 9-) :-E :-E :-E (jinak páska samozřejmě stárne, ale narozdíl od DVD je prokázáno, že vydrží min. 30 let - což u některých DVD nelze říct ani za týden od vypálení...)

[quote=redburger]a zaujimalo by ma, kolko ludi stade nieco natoci,postriha a dava si vsetko na vhs.[/quote]
Čas od času někomu točím svatbu (byť se tomu snažím vyhýbat) nebo hody apod. akce, a drtivá většina lidí vyžaduje VHS nebo v nejlepším případě obojí (t.j. VHS+DVD).
redburger (499)|7.8.2005 21:02
Pitomec
no teraz si ma zotrel,prehodnotim nazory. 9-)
redburger (499)|7.8.2005 22:18
ale predsa nieco k dacomu poviem,mam kusa cas :-D
k tomu podielu : napalovačka nieje rekordér ? 9-)
k tomu ze vhs je tu 30 rokov : iste,ale dalsich 30 tu asi nebude.to si netrufam sice povedat,ale myslim ze uz o 5 rokov bude trh zaplaveny lcd a plazmami a kukni na tom vhs 9-) - ide predsa aj o zobrazovanie,nie len o to to prehrat.
k tomu 1000 ks :neviem ci video rodinne za 5 rokov urobim 1000 ks dvd 9-)

k tomu inemu nosiču dat : o 5 - 10 rokov to asi cd nebude 9-)
k tej vydrzi pasky : kcem vidiet pasku po 30 tich rokoch co bola za rok aspon 5 krat pozreta od zaciatku az do konca....resp. len za mesiac si to pretiahni videom 150 krat a 150 krat si kukni dvd - neviem co ako obstoji. 9-)
a k tomu kto co vyzaduje : asi najsilnejsi argument,len som zvedavy ako ti ludia budu na tu kazetu čumieť, ked si o par rokov kupia lcd 82 cm 9-)
ved to co je na vhs kua je sprznena vec...
uz len preto ze vhs je taka vec, co pri samotno nahrati moze vykazovat uz nedostatky...moze sa pokrkvat kazeta vo videu,zaseknut.....a co ja viem co este.....
redburger (499)|7.8.2005 22:23
a este :pytal som sa kolko ludi ztade : takych co sa vyznaju....nie nejakych beznych pouzivatelov...
naco potom si tu omielame authoringove softy a tak pod.i?zrejme to nebude prekvitanim vhs ? 9-)
cize asi aj ludia kcu veci na dvd......
alebo kazdy kto nieco postriha a urobi dvd,urobi z toho aj pal dv a pichne to na vhs?
ak uz tak spat na mini dv kazetu,tam to este samozrejme kvitujem,neni o com....ale vhs???
e e..rači dvd.
Pitomec (10211)|8.8.2005 01:09
Vypalovačka je rekordér, protože v něm je tatáž mechanika :-)

LCD a plazmy? A kdo si je bude proboha kupovat? Na rozmazanej obraz a vypálený body si můžu sehnat v bazaru za odvoz Selenu - k tomu nemusím opláchnou několik desítek tisíc korun za produkt zjevně sloužící pouze k tahání peněz z lidí 9-)

Rodinné video patří jednoznačně na DV - už se to tady řešilo a nemá smysl se k tomu vracet.

Jiný POUŽITELNÝ nosič dat není, takže je zbytečné se tím zabývat. Prostě musíš pálit na DVD a doufat, že barvivo bude milosrdné a data uchová :-)

X-násobně obehrané pásky dlouhého stáří najdeš třeba v TV archivech. Každopádně netuším, proč bych se měl na něco dívat 150x - a i kdyby, tak to DVD na tom nebude o moc líp (škrábance atp.)

VHS je použitelný záznam a hlavně NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ na světě - žádné problémy s tím, že je nějaký authoring zmaštěný, že zrovna to médium nechutná tomu přehrávači, že je to špatně vypálený a seká se obraz od začátku do konce... Prostě nic z toho u VHS nehrozí. A samozřejmě i délka záznamu (SP-300min) je trochu o něčem jiným, než rozkostičkovaných 120min. :-k


A ta poslední věc - na TVFREAKu jsou lidé, kteří se o DVD zajímají, takže celkem logicky můžeš nabýt dojmu, že na světě nic jinýho není. Opak je ale pravdou - běžného člověka (6.00-14.00 na píchačkách) žádný DVD rekordér nezajímá, tomu stačí TV H@VNA a VHS. Jelikož mám příležitost ročně procházet stovky domácností, tak vidím, co tam lidi mají - DVD rekordér jsem zatím spatřil pouze u sebe a počet DVD přehrávačů aby člověk spočítal na prstech jedné ruky... :-)
redburger (499)|8.8.2005 09:35
no neviem no......
skrabance na dvd - snad ne od laseru??? :-E
ja sa k dvd spravam slusne.....
vhs je mozna najrozsirenejsie na svete,len je to logicke,ked ma za sebou 30 rokov.ci nie?
dobre no.....ja by som teraz kcel len dvd uz,ziadne vhs.
a predstava ze o paru rokov si kupim nejaku vakuovku selenu a co ja viem co.....no neviem......taze ak by som si nechal dat povedzme krst mojho decka - neze by som cakal,ale teraz na vhs.
a ten maly ked bude mat 30 rokov,si bude musiet to ist asi kuknut do technickeho muzea kua. 9-)
a mat vkuse stare vybavenie len preto,ze mam vsetko na vhs ked som mohol mat za tych istych podmienok na dvd....
neviem.....i ked jedno mas pravdu,a sice ze mam doma furu kaziet co tam boli voloviny a aj ja som uvazoval,ze tam podavam necio z kamery no....ta podavam tam teda,aby si nehovoril. 8-)
redburger (499)|8.8.2005 09:38
a este moment...ja o tom nevravim ze videorekorder a dvd rekorder - zaciatok nasej vymeny nazorov je to,ze ja som povedal,ze ak by mi niekto nieco tocil,tak by som si z toho dal spravit dvd.a nieze by som si ja domov kupil dvd rekorder....to zase tiez ne.... \/
ale presvedcil si ma ze oki - dam si teda urobit vhs+dvd ak by bola nejaka akci :-D
Krtek (1279)|8.8.2005 15:12
[quote=Pitomec]Krtek: Až budeš čas od času něco dělat i někomu jinýmu, než jenom home userům, tak se bez S-VHS neobejdeš (a PC do toho nemotej, to s tím nesouvisí) :-)[/quote]

No nevím. Za těch 8 let po mě S-VHS nikdo nechtěl.
Jinak k těm VHS. Ty se možná budou vyrábět ještě nějakou dobu, ale jejich vývoj se už zastavil. Nemyslím si, že je trh přesicenej. Ty firmy mají videa v nabídkách už jen jako prestiž. Sehnat však kvalitní video je v dnešní době problém.
Pitomec (10211)|8.8.2005 16:26
A kdo by po tobě S-VHS chtěl, když točíš svatby? Začni točit do lokálních kabelovek a na S-VHS budeš dělat furt :-)

A vývoj VHS? Tady není co vyvíjet - všechno už bylo vyvinuto. Ale každopádně nečekej, že lidi na celým světě vyhodí těch několik miliard kazet a pohrnou se pro DVD rekordéry - to je naprostá utopie si něco takovýho myslet...
redburger (499)|8.8.2005 17:27
a len tak medzi rečou - sranda ze o vitalite vhs vravi niekto,kto ma doma dvd recorder :-E
Pitomec (10211)|8.8.2005 20:01
DVD rekordér mám jenom jeden, zatímco VHS rekordérů mám 5 a S-VHS/S-VHS ET pak 4 (z toho jeden v kombu s miniDV a jeden v kombu s HDD) :-)
redburger (499)|8.8.2005 22:56
preto su štatisky o počte videi take ako pises - miliony videí a neviem čoho...a ludi z toho využívaju tak 1,najviac dve - aj v detskej izbe obcas najdeme....
taze ... statisticky som aj ja podla lavicovych stran pod hranicou chudoby.lebo nemam prijem a na výšku mi len pride kladna odpoved :-E
ale faktom je,ze sa necitim taky chudobny,lebo este byvam s mamou a tak.
:-E :-E :-E
no ale dosť to hadok a narazok,v dobrom samozrejme, ale zaujala ma jedna vec,co by som teda doma kcel :a sice video v kombe s mini dv.
to take je :-? :-? :-? daj nejaky link.to znie fajne
Modena (1706)|8.8.2005 23:11
redburger
Dobrá volba :BB: , ale svět se bohužel ubírá jiným směrem . . . :-(((
http://www.fullcompass.com/Products/pages/SKU--52900/
Pitomec (10211)|8.8.2005 23:14
[quote=redburger]preto su štatisky o počte videi take ako pises - miliony videí a neviem čoho...a ludi z toho využívaju tak 1,najviac dve - aj v detskej izbe obcas najdeme....
taze ... statisticky som aj ja podla lavicovych stran pod hranicou chudoby.lebo nemam prijem a na výšku mi len pride kladna odpoved :-E
ale faktom je,ze sa necitim taky chudobny,lebo este byvam s mamou a tak.
:-E :-E :-E
no ale dosť to hadok a narazok,v dobrom samozrejme, ale zaujala ma jedna vec,co by som teda doma kcel :a sice video v kombe s mini dv.
to take je :-? :-? :-? daj nejaky link.to znie fajne[/quote]
Já využívám všechny - jinak bych je asi neměl, ne? :-)

A to kombo je JVC SR-VS30E.
redburger (499)|8.8.2005 23:22
Modena
no,drahe to je poriadne......sak toto,inak by to bola parada vecička.Pitomec
no ja mam teraz v obyvačke mono grundig,čo mi len tak stoji,bo ho nemam kde zapnut,ale uvazujem,ze si ho dam sem do izby a dam to do tv karty - pojde to vobec ???
oki .ale nie tolko ludi je s tym na tom tak ako ty....s tym počtom videí 9-)
:-D
Krtek (1279)|9.8.2005 01:00
[quote=Pitomec]A kdo by po tobě S-VHS chtěl, když točíš svatby? Začni točit do lokálních kabelovek a na S-VHS budeš dělat furt :-)

A vývoj VHS? Tady není co vyvíjet - všechno už bylo vyvinuto. Ale každopádně nečekej, že lidi na celým světě vyhodí těch několik miliard kazet a pohrnou se pro DVD rekordéry - to je naprostá utopie si něco takovýho myslet...[/quote]

Do kabelovek dělám taky. Všichni to chtějí na DVD a pouští do do eteru ve smyčce.
Nečekám další vývoj VHS, ale taky jsem nečekal, že všechny dobrý modely se přestanou vyrábět. Vždyť se na to podívej. Každej už dělá jen základní modely. Kdyby měli aspoň S-Video konektory...Nevím na čem budu nahrávat až se mi to všechno pos*re. Nejspíš přes Cinče jako před 10 lety... :-I
Pitomec (10211)|9.8.2005 06:36
DVD a kabelovka...? Hmm... - teda ne, že by to nešlo, ale pro odbavování se většinou používá právě S-VHS (v těch menších kabelovkách) a Betacam/DVCAM (v těch větších).
Jinak nechápu, co tam kdo pouští ve smyčce na DVD? To už to může rovnou pouštět přímo z PC, ne?