Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rady Pinnacle PCTV pro

maglev (3)|29.3.2004 17:23
Ahoj lidi. Můžete mi poradit?Mám Athlona 1,47GHz, DDR 256, 60GB a 40GB disky. Grafika Sis Xabre 400, 64ram a PinnaclePCTV pro. Tak a softwer PCTV vision mi funguje dobře, jen když zapnu PC, tak zpravidla mi nefunguje televize (šumí to jakoby to bylo bez antény, mimochodem mám kabelovku) a to musim restarovat kompa a modlit se aby se to nahodilo. Většinou televize po restartu naběhne. A druhej problém nebo konstatování. Nemůžu nahrávat v DVD kvalitě (Mpeg2 6tis bitrate)záznam. Nahraju jen 2min a pak se mi to kousne, zřejmě procák nestíhá. Můžete amatérovi poradit.Díky Petr
StD (8612)|29.3.2004 19:30
Z tvého ledabylého stylu psaní usuzuji:

1) Když se tak modlíš, určitě nemáš anténu galvanicky oddělenou, že? Tož se spíše modli za svůj Motherboard, Grafiku a paměť svého svatého PC, že to ještě snáší...

2) Jak velká je zachycená 1 minuta v režimu DVD? Máš na HDD Partitioning FAT32 nebo NTFS? Odpověz si sám.

Řešení: číst manuály a nevyžadovat od techniky nemožné... Servus!

P.S. Proč jsi zakládal další nový thread na PCTV Pro?? Jeden myslím úplně stačí, alespoň na čtení a sledování. 9-)
maglev (3)|30.3.2004 12:58
Dík za odpověď. Jsem začátečník, takže votom moc nevim. Vim, že v kabelu je nějaká statika atd. Tak mi porad jak jí mám něčím oddělit, aby mi něco neodešlo. Na to nastavení se podívám. Jinak mám 98se. Stáhnul jsem 2minuty a to bylo 760MB, 6000bitrate. A sorry, že sem založil novej thread...
StD (8612)|31.3.2004 09:08
To galvanické oddělení anteny hledej ve starších diskusích, nebo si ho kup někde u odborníků... Já to odděluji připojením anteny přes video, ale i tak to ruší třeba satelit (pruhy v obraze), takže nemám antenu připojenou raději vůbec...

Pod W98SE jsi omezen maximální velikostí souboru ~4 GB, tudíž by jsi to musel "chytat" jako segmentované Avi a někde to zpětně skládat jinde. Tudíž na to lépe zapomenout. Navíc to vyžaduje mít vždy před započetím zachytávání čistý defragmentovaný oddíl (Partition) pevného disku.

Řešení je buďto přechod na W2k/XP, nebo zachytávat pro SVCD...
maglev (3)|31.3.2004 17:34
takže, ptal jsem se po galvanickém oddělení, ale asi né těch profíků, to video...hm, Ale je i jinačí?víš o jiným? Video je v obejváku a já ho nepřemístim do pokojíku :-). Jinak o tom 4G souboru vim, chci si nainstalovat XP, ale ještě musim zchrastit finance na pamět (malé problémy s frekvencí paměti a s deskou). Určitě mám FAT32,když mám 98. Takže další zkušenost k dobru i tu particionalitu. Ale stejně si pořád myslim, že na to procák nemá, nemyslíš?
StD (8612)|31.3.2004 18:53
Na co CPU "má nebo nemá" přesně najdeš v tabulce v návodu k PCTV Pro na stránkách Pinnacle... Já sám mám Athlona XP 1800+ (1,53 GHz) (předtím TBirda 900 MHz) a "cvičí jak divej", ovšem s 512 MB RAM DDR (PC2100). Jediné slabé místo tvé sestavy vidím u paměti, případně u zdroje Case (nepsals, co máš). Ta GK SiS Xabre je také docela specialitka. Jak chodí? :-I
starej_vul (250)|9.4.2004 08:24
Myslím, nevím, nepsals, by to chtělo na zachytávání disk na 7200 otáček a MB casch ... pro zachytávání do mpeg2 ti to bude stačit ...
StD (8612)|9.4.2004 11:08
Když Maglev psal, že má 40 a 60GB HDD, tak jsem už předpokládal, že jsou 7200 rpm a s minimálně 2MB cache... Chce to ovšem mít také zapnuté DMA pro HDD ve WIN... a mít je celkově dobře nastavené, nejlépe pomocí utilitek od výrobce těch HDD.

Jinak, světe div se, včera se mi pěkně a elegantně samovolně vyřešil problémek s limitní bariérou 4GB souboru pod FAT32! Byl jsem jako každý ČT s kamarády na :BB: a na Voxu šel zrovna Titanic, tak jsem si řekl, že bych si ho mohl grabnout a shlédnout v klidu až po návratu z hostince... 9-) Ovšem 225 minut vč. reklam, to mělo být určitě přes 4GB v mpeg2... Tak jsem naprogramoval VCR ve Vision a po návratu jen zíral. Nahrálo se to celé, při ukládání to Vision sám rozdělil na jeden kus 4,1 GB a druhý se zbytkem... Přehrává se to pěkně celé bez přerušení. Než to po shlédnutí smáznu, ještě se na tom cvičně naučím "vypitvávat" Werbung. Servus a pěkné svátky přeji! 8-)