Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Moznosti z VHS na DVD na mieru

embe (99)|30.11.2006 13:33
Ahoj vsetci,

riesim dilemu....mam vela DVD filmov bez CZ/SK podpory, mam ale VHS, ktore su nadabovane do CZ jazyka. Chcem do DVD dostat tento dubbing, postup ako na to je jasny. Problem je, ze nemam uz davno ziadny video rekorder a tak planujem nejaky kupit, ci uz v bazare alebo novy. Je jasne, ze z VCR nepotrebujem obraz, resp ten ma az tak nezaujima, ide hlavne o zvuk. Co sa tyka mojho PC, mam rychly a vykonny komp, Pentium 4, 2.8 GHz Northwood, 1GB RAM, ATI RADEON 9800 PRO a okrem systemoveho diksu mam este 2 SATA disky spolu 500GB (Hitachi). Normalne grabujem z TV cez TV kartu LifeView Fly Video WDM TV Tuner a grabujem cez soft Fly 2000 TV kodekom PIC VIDEO MJPEG do avi a potom klasicky na DVD cez VEGAS a TMPGenc a DVD Architect...

Kedze ludia z tohto fora mi uz velmi vela krat pomohli, obraciam sa o pomoc znova. Nechcem kupovat ziadny drahy prevodnik (btw co to stoji?) a ani DVD Rekorder zatial nechcem. Preto sa chcem opytat, aky VCR mam kupit aby bol vysledok co najlepsi? Mam moznost kupit Sony SLV-SX710 - popis: Sony SLV-SX710 Hifi-Videorekorder schwarz: Amazon.de: Elektronik za 5000 SKK, kazdopadne neviem ako mam poprepajat co najlepsie VCR s PC...je to ozaj mozne len cez TV in (teda vstup pre kablovu TV)? TV karta ma vstup aj S-VHS a okrem toho zlty cinch na video vstup a modry jack na vstup zvuku. A samozrejme Line-in. Ako to zapojit tak, aby mohla byt zapojena naraz do PC aj TV ale aj VCR a VCR aj riadne zapojeny do TV na nahravanie?

Dik za rady....
Milosbb (889)|30.11.2006 17:05
Na grabnutie zvuku z videa nepotrebuješ žiadnu kartu ani prevodník navyše, však audio out (biely+červený cinch) z toho videa zapojíš priamo do zvukovky na line in (jack) a pomocou nejakého softu (napr. free Audacity) môžeš v pohode zvuk nahrávať.

Druhá možnosť je ako mám ja, teda z jedného scartu videa to mám prepojené do TV karty na vstupy (line-in + video in) káblom scart - 3x cinch + redukcia z audio cinch na jack, no a druhý scart videa mám zapojený do TVP. No a týmto riešením mám možnosť nahrávať z videa do PC, z TV na video a takisto možnosť nahrávať z PC na Video, len tu treba zas poprehadzovať káble, no túto možnosť naozaj nevyužívam.

-------------
embe (99)|30.11.2006 20:16
[quote=Milosbb]
Druhá možnosť je ako mám ja, teda z jedného scartu videa to mám prepojené do TV karty na vstupy (line-in + video in) káblom scart - 3x cinch + redukcia z audio cinch na jack, no a druhý scart videa mám zapojený do TVP. No a týmto riešením mám možnosť nahrávať z videa do PC, z TV na video a takisto možnosť nahrávať z PC na Video, len tu treba zas poprehadzovať káble, no túto možnosť naozaj nevyužívam.

-------------[/quote]

Presne tak, aj ked chcem mat prepojenie hlavne kvoli zvuku, tak ked uz tak uz - tak spojim video s TV kartou aj kvoli obrazu - z tohto titulu ma zaujima, ci je mozne urobit toto: Scart out z VCR + redukcia na S-Video vstup do TV karty (+samozrejme zvuk cinchami-redukcia jack)?

Dik za tipy
Milosbb (889)|30.11.2006 22:05
Do S-video vstupu na TV karte zapojíš len S-VHS VCR, z klasického VHS S-video nedostaneš, čiže klasiku zapojíš cez composite in (žltý cinch).
embe (99)|1.12.2006 01:25
[quote=Milosbb]Do S-video vstupu na TV karte zapojíš len S-VHS VCR, z klasického VHS S-video nedostaneš, čiže klasiku zapojíš cez composite in (žltý cinch).[/quote]

Tak jo, dik moc za rady!
Whitejoker (616)|3.12.2006 18:25
Jo a délka filmu v telce se dost často liší od délky v DVDčku (zejména u amerických filmů) - pak musíš délku toho zvuku upravit (např. již ten zmiňovaný Audacity)
embe (99)|11.12.2006 19:55
[quote=Milosbb]Do S-video vstupu na TV karte zapojíš len S-VHS VCR, z klasického VHS S-video nedostaneš, čiže klasiku zapojíš cez composite in (žltý cinch).[/quote]

Prosim Ta, povedz mi co ma spolocne S-Video s formatom S-VHS? Mam video VHS, ktore je s konektorom S-Video out spojene s S-Videom in na mojom TV a ide to vo farbe...
Milosbb (889)|11.12.2006 23:33
embe

Myslel som to tak, že na klasických VHS VCR nebýva S-video out ani in conector, takže z toho S-video (separate video) nedostaneš, pretože cez scart myslím oddelené zložky videa nejdu.

Inak, čo máš za model a značku VCR ? U nás som už dávno nevidel VCR z S-video out, všetky robia iba zo scart, teda myslím modely predávané na našom trhu.

------------------
embe (99)|12.12.2006 11:36
[quote=Milosbb]embe

Myslel som to tak, že na klasických VHS VCR nebýva S-video out ani in conector, takže z toho S-video (separate video) nedostaneš, pretože cez scart myslím oddelené zložky videa nejdu.

Inak, čo máš za model a značku VCR ? U nás som už dávno nevidel VCR z S-video out, všetky robia iba zo scart, teda myslím modely predávané na našom trhu.

------------------[/quote]

No to je prave to...Scart je iba koncovka, ked pouzijes miesto klasickeho scart kablu iba redukciu kde je S-Video diera a cinche, tak z toho S-Video dostanes. Je to Sony SLV-SX710N. 6 hlavove Hi-Fi stereo a malo by mat S-Video, ale nie akoze vystup formou diery ale cez Scart redukciu.