Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Anténa pro prijem kabelovky

xoom (1)|14.9.2004 19:17
cus lidi,
dozvedel jsem se od sousedu, ze maji nejake specialni anteny pro prijem kabelovky (samozrejme nacerno).
Mame pry vyhled na nejaky vysilac kabelovky(Karnevalu) a normalne chytaj NOVA,CT12,PRIMA,MARKIZA,SPEKTRUM.

Muzete mi prosim nekdo o tom napsat neco blizsiho (kde to sehnat, jak to funguje) nebo poslat nejakou www, kde o tom pisou.

predem diky za odpoved
xoom
Bullback (352)|7.8.2005 14:59
Jak kde, kdysi to bylo v Praze chytatelný, to už je ale let, na specielní anténu ... Nyní to jde ale už jen někde. Vzhledem ale k pořizovacím cenám a možnosti náhlého zkončení a saatelitní dostupnosti to považuju za nezajímavé.
exTNT (1421)|7.8.2005 15:22
Bullback
Myslíš něco takovýhohle? A já už to málem vyhodil... :-E :-E :-E

mirekv (7169)|7.8.2005 16:13
jj, MMDS, taky jsem jich pár nainstaloval. :-D
redburger (499)|7.8.2005 17:44
hej hej da sa to v pohode zohnat aj u nas a da sa to aj vyrobit...
u nas sa to vola ze kalifornia.
inaksie treba vraj mat priamy vyhlad na vysielac,ale ked je dobry spad signalu,da sa s tym vyhrat aj bez priamej viditelnosti.
a este nieco :
u nas v ke sa takto vzduchom siri uz len myslim 18 programov, kdezto normalne po kabli je ich kolo 30,neviem ,my uz kabelovku nemame.
ide o to,ze cast frekvencie,ci pasma vzali mobilni operatori a tak to nesiria vsetko.
taze 100 percent netreba ocakavat vsetky programy kabelovky - nemusi ist vzduchom vsetko to, co v kabli
redburger (499)|7.8.2005 17:46
co sa ceny tyka do 4000 sk, mozna uz aj menej,ale vyrobit sa to da mozna aj do tisicky - a ked vezmeme,ze mesacne kablovka stoji 340 myslim u nas v ke, tak pohoda...
otazne ovsem je,dokedy to budu pustat vzduchom,resp. dokedy vsetko nepojde kablami - potom uz len vyhodit,abo prečdat dade na vychod :-E
mirekv (7169)|7.8.2005 17:53
redburger
Teď už to jede v digitálu, ne? U nás to jelo v analogu a byla to anténa+konvertor, který to převáděl na kanály v TV. V Praze se to snažili nějak směšně analogově-digitálně kódovat a pak to asi vypli.
redburger (499)|7.8.2005 17:55
tak ked sa to da u nas este chytat,asi to nejde digitalne ne?hm :-?
to by asi nechytla....tam bola len antena a zosik.....nic prevodnik...aspon neviem
mirekv (7169)|7.8.2005 18:05
Aha, takže pokud je píchnutá přímo do TV, tak jede analog. Tím konvertorem myslím pouhý kmitočtový měnič (triviální analogová záležitost).
Pitomec (10211)|7.8.2005 19:12
Jo, jo - to byla doba KabelNetu, kdy se dalo pořádně vydělat :-E