Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon XH-A1

vanja (2)|28.11.2006 11:37
Čo hovoríte na túto kameru? Už ju niekto má? Vyzerá veľmi dobre, len neviem ako je to s tou internou batériou.
yaso (304)|20.1.2007 12:04
V testech vychází velice dobře .... Taky by mě zajímal názor zkušených :-I
Pitomec (10211)|20.1.2007 12:10
Canon? No to si může koupit jenom sebevrah :-k Když už něco od Mattela, tak aspoň Sony.
Modena (1706)|20.1.2007 12:18
[quote=Pitomec]Canon? No to si může koupit jenom sebevrah :-k Když už něco od Mattela, tak aspoň Sony.[/quote]
Mattel s XLR bajonetama, 20opt. zoomem a 3xCCD ? A co máš ty, ty profíku ze Štatlu ? 9-) \/
Pitomec (10211)|20.1.2007 12:33
20x zoom s objektivem napevno alá víčko od jogurtu a 3xCCD s velikostí 1/3" - to je pořád Mattel, ať se ti to líbí nebo ne a můžeš kopat kolem sebe nožičkama jak chceš 9-) :-E
DSR-300, když potřebuju něco skutečně natočit a ne si hrát (jak to děláš ty) :-E
Modena (1706)|20.1.2007 13:00
[quote=Pitomec]20x zoom s objektivem napevno alá víčko od jogurtu a 3xCCD s velikostí 1/3" - to je pořád Mattel, ať se ti to líbí nebo ne a můžeš kopat kolem sebe nožičkama jak chceš 9-) :-E
DSR-300, když potřebuju něco skutečně natočit a ne si hrát (jak to děláš ty) :-E[/quote]
No já si klidně hrát můžu, páč mě to neživí, víš ? I hračky si můžu vybírat bez toho, aby mi někdo vyčítal, jestli při tom vypadám jako profík, nebo jako turista, jak jsi jednou vtipně poznamenal. 9-) :-E

Tak si dál vláčej ten svůj předpotopní tunovej krám - dnes bys ho totiž dobře prodal leda na váhu do kovošrotu, na nic jinýho to dobrý nebude ! Éra SD 4:3 je dávno pryč, a i když je ti to určitě líto skrzevá tvou domácí výbavu hi-tech CRT TV, pokrok nezastavíš ! :-)-
stayman (12393)|20.1.2007 13:08
[quote=Pitomec]20x zoom s objektivem napevno alá víčko od jogurtu a 3xCCD s velikostí 1/3" - to je pořád Mattel, ať se ti to líbí nebo ne a můžeš kopat kolem sebe nožičkama jak chceš 9-) :-E
DSR-300, když potřebuju něco skutečně natočit a ne si hrát (jak to děláš ty) :-E[/quote]

3x1/4" \/
Pitomec (10211)|20.1.2007 13:12
[quote=Modena][quote=Pitomec]20x zoom s objektivem napevno alá víčko od jogurtu a 3xCCD s velikostí 1/3" - to je pořád Mattel, ať se ti to líbí nebo ne a můžeš kopat kolem sebe nožičkama jak chceš 9-) :-E
DSR-300, když potřebuju něco skutečně natočit a ne si hrát (jak to děláš ty) :-E[/quote]
No já si klidně hrát můžu, páč mě to neživí, víš ? I hračky si můžu vybírat bez toho, aby mi někdo vyčítal, jestli při tom vypadám jako profík, nebo jako turista, jak jsi jednou vtipně poznamenal. 9-) :-E

Tak si dál vláčej ten svůj předpotopní tunovej krám - dnes bys ho totiž dobře prodal leda na váhu do kovošrotu, na nic jinýho to dobrý nebude ! Éra SD 4:3 je dávno pryč, a i když je ti to určitě líto skrzevá tvou domácí výbavu hi-tech CRT TV, pokrok nezastavíš ! :-)-[/quote]
Tvoje žvásty jsou mně srdečně u prdele, protože zákazník vyžaduje kvalitu alá DSR-300 a ne hračkárnu alá Mattel - takže se, ty turisto, vydej na cestu a nejlíp na takovou, která se TVFREAKu vyhne obloukem :-E
Pitomec (10211)|20.1.2007 13:13
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Pitomec]20x zoom s objektivem napevno alá víčko od jogurtu a 3xCCD s velikostí 1/3" - to je pořád Mattel, ať se ti to líbí nebo ne a můžeš kopat kolem sebe nožičkama jak chceš 9-) :-E
DSR-300, když potřebuju něco skutečně natočit a ne si hrát (jak to děláš ty) :-E[/quote]

3x1/4" \/[/quote]
Tím hůř :-k
Modena (1706)|20.1.2007 13:51
[quote=Pitomec]Tvoje žvásty jsou mně srdečně u prdele, protože zákazník vyžaduje kvalitu alá DSR-300 a ne hračkárnu alá Mattel - takže se, ty turisto, vydej na cestu a nejlíp na takovou, která se TVFREAKu vyhne obloukem :-E[/quote]
Ale ale, ty jsi se nám pěkně rozdováděl, strejdo z Brna !
Hele - bacha na ten infart - víš, že jsi riziková skupina č. 1A . . . :-I
Krtek (1279)|20.1.2007 14:41
[quote=yaso]V testech vychází velice dobře .... Taky by mě zajímal názor zkušených :-I[/quote]

Těžko můžeš věřit nějakým testům prodejců, nedej bože testům v časopisech, kde má Canon na každém druhém listě reklamu. To samé se psalo o XM 2 i XL 2.

Zajímavé budou postřehy uživaltelů, až si ji někdo koupí. Já jen doufám, že Canon už konečně odstranil ty svoje konstrukční nedostatky, o kterých se tu už psalo.
yaso (304)|20.1.2007 15:34
Se StayMan by €RikŁ€ jsem soukromě probíral nějaké kamery pro náctiletého syna do "video studia" na střední škole. ...reportáže, příroda, klipy atd. Byl docela nízký rozpočet... Nicméně po jednáních se školou se nám podařilo dojít ke spolúčasti financování, takže je k dispozici rovná stovka (100.000,-) Přikláním se k Sony FX7. Ten Canon XH A1 mě trochu znejistil ve výběru, ale to proto, že jej neznám a mé zkušenosti v této třídě kamer jsou takřka nulové...
stayman (12393)|20.1.2007 16:12
yaso
Tuto Canon sme moc nepreberali iba som ti dal porovnanie vsetkych HD kamier :-D , ale tiez nemam prakticke skusenosti, inak vychadza fakt dobre aje to tvrdi oriesok.

http://www.fxsupport.de/15.html
yaso (304)|20.1.2007 16:15
však ano...., neříkal jsem, že jsme mluvili o tom Canonu.... jen mi střelil do oka.... Většinou dávám přednost osobním zkušenostem před psanými recenzemi... Pokud se nepotkám s kladným názorem toho, kdo ji má, přikloním se k FX7. Mám na to ještě týden :-)
stayman (12393)|20.1.2007 18:30
Kedze mas 100litrov, skus porozmyslat nad V1 radsej.
yaso (304)|20.1.2007 18:47
nemáš link na nějakou recenzi ? Moc jsem toho nenašel...
Pitomec (10211)|20.1.2007 19:14
[quote=Modena][quote=Pitomec]Tvoje žvásty jsou mně srdečně u prdele, protože zákazník vyžaduje kvalitu alá DSR-300 a ne hračkárnu alá Mattel - takže se, ty turisto, vydej na cestu a nejlíp na takovou, která se TVFREAKu vyhne obloukem :-E[/quote]
Ale ale, ty jsi se nám pěkně rozdováděl, strejdo z Brna !
Hele - bacha na ten infart - víš, že jsi riziková skupina č. 1A . . . :-I[/quote]
Já myslel, že riziková skupina seš spíš ty, dědo - ale možná máš náchylnost na hemeroidy :-E :-E :-E :-E :-E
yaso (304)|20.1.2007 19:28
Nikdy byh nevěřil, jak bude těžké se rozhodnout. Těžší mi připadalo sehnat chechtáky :-) Takže výběr se rozšiřuje mezi Sony FX7, Sony HVR-V1 a Canon XH A1.
Nějak jsem nenašel na netu cenu u českého prodejce. ... a ještě drobný dotaz : Doporučení na nějaký rozumný kamenný obchod ? Nerad bych to nakupoval přes net.
Krtek (1279)|20.1.2007 21:46
Od toho Canonu bych dal ruce pryč. Prodejce Ti neporadím, protože nevím odkud jsi. Koukal jsem na Tvůj web a tam adresa taky není. Dozvěděl jsem se tam, že točíš i "profesionálně".

Je to samozřejmě o penězích, ale pokud to s tím natáčením myslíš trochu vážně, pak bych nebral ani jednu kameru ztěch zde uvedených.

Jinak v Brně seženeš kamery za dobrou cenu např. na http://www.videokamery.cz
Mají i kamený obchod a co je hlavní, tak prodavači problematice rozumí.
DodoMusic (173)|20.1.2007 22:26
Krtek : A ty to myslis vazne 9-)
yaso (304)|20.1.2007 23:13
[quote="Krtek"]Od toho Canonu bych dal ruce pryč. Prodejce Ti neporadím, protože nevím odkud jsi. Koukal jsem na Tvůj web a tam adresa taky není. Dozvěděl jsem se tam, že točíš i "profesionálně".

... profesionáně ... :-), hříčka mého webmastera :-). Snažím se být profesionální ale když jsem začínal, tak ne od kamery, ale od přístupu k práci, od nápadu, zpracování a protože nebyly penízky, tak kamera přišla na řadu skoro až poslední .... Tento výběr z uvedených kamer je pro mého syna, kterého to baví a jak jsem řekl, i škola je k tomu nakloněná...
Krtek (1279)|20.1.2007 23:56
Takhle asi začínal každý. Těch 100 tis je dle mého názoru přelomová částka a FX 7 za ty peníze nestojí. Na druhou stranu je oproti V1 kompaktnější.
stayman (12393)|21.1.2007 06:04
[quote=Krtek]Takhle asi začínal každý. Těch 100 tis je dle mého názoru přelomová částka a FX 7 za ty peníze nestojí. Na druhou stranu je oproti V1 kompaktnější.[/quote]
Prosim ta, o akej prelomovej ciastke hovoris, ked kamery profi zacinaju niekde u 300.000,- a navyse ako moze byt FX7 kompaktnejsia od V1, ked je to ta ista kamera (len s navyse funkciami) ??? :-?


[quote=Krtek]Je to samozřejmě o penězích, ale pokud to s tím natáčením myslíš trochu vážně, pak bych nebral ani jednu kameru ztěch zde uvedených.[/quote]
Noze prezrad, aka je kamera pre vazne natacanie, to som fakt zvedavy. :-?
stayman (12393)|21.1.2007 07:22
yaso
https://www.globalmediapro.com/do/product/2088

ale pisu, ze tak za 2-3 tyzdne bude. (A obrazok si tam nevsimaj, to je FX7, jej komercny bratcek. :-D)
yaso (304)|21.1.2007 08:26
...., no počkat by se snad dalo...., jen by mě zajímalo, jestli někde v česku najdu takové ceny ??? :-)
Krtek (1279)|21.1.2007 10:15
Stayman:
Yaso psal že tu kameru chce kopit v kamenném obchodě a ne přes net. V takovém obchodě je 100 tis málo. Kompaktnější jsem myslel, že je ta FX 7 o něco menší než VX a PD. Také je podstatně lehčí. Je to prostě kus plastu. Díval jsem se na ni v Brně v Sony. Velkoobchodně se dá sehnat za cca 70 tis, ale na krámě asi nee.
Diablo (668)|21.1.2007 11:03
StayMan by €RikŁ€
Krtkovi věř, ten vždy nakupuje výrobky Sony o 33% levněji. :-E :-E :-E


:-!!!
yaso (304)|21.1.2007 11:07
už někdo nakupoval přes http://www.globalmediapro.com ?
Pitomec (10211)|21.1.2007 11:33
Já zrovna. Proč se ptáš?
yaso (304)|21.1.2007 11:41
... takové věci jsem přes net ještě nekupoval a mám přirozenou obavu poslat 100.000 někde na účet a pak čekat jestli mi něco příjde. Navíc, pokud by se uplatňovala záruka, není to trochu zdlouhavý proces ?
Pitomec (10211)|21.1.2007 11:59
Můžeš to samozřejmě zaplatit dopředu naráz (já to takto udělal), ale není to podmínka - tuším lze jenom složit zálohu a doplatit při dodání zboží. Každopádně globalmediapro má zastoupení i v Praze (http://www.globalmediapro.cz/cz/shop.php), takže bych to řešil přes ně.
yaso (304)|21.1.2007 12:13
díky, jen jsem nepochopil ten cenový rozdíl ...
Krtek (1279)|21.1.2007 13:16
Pitomec:
Global v Praze je dost drahej. Navíc mu k tomu nedají ani CZ návod.
Pitomec (10211)|21.1.2007 13:19
Dost pochybuju, že ten CZ návod dostane na "mezinárodním" Globalmediapro...
Krtek (1279)|21.1.2007 13:26
[quote=Pitomec]Dost pochybuju, že ten CZ návod dostane na "mezinárodním" Globalmediapro...[/quote]

Samozřejmě že nedostane, jenže on bude zřejmě ten návod potřeovat. Dřív se ty návody kopírovali, dnes už si to nikdo z prodejců netroufne.

Těžko také říct, jak je to ze zárukou. Já chtěl z toho CZ Globalu také kameru, a nakonec jsem od toho raději upustil. Když jsem tam volal jak je to se zárukou, tak mi řekl nějakej ukrajinec napůl rusky, že když se mi s tím něco stane, tak to mám dovést a oni se mi na to prý podívají a nějak se domluvíme. Už jsem tu o tom psal.
To mě zrovna moc nepřesvědčilo. Navíc ač je podle zákona záruka 2 roky, tam mi tvrdili, že mi můžou dát jen půl roku, jelikož jejich dodavatel jim prý taky dává jen půl roku. Nějaké zákony je nezajímají. Nestál jsem o možné problémy se zárukou, proto jsem si ji koupil byť o něco dráž v normálním velkoobchodě.
yaso (304)|21.1.2007 14:37
9-)
Pitomec (10211)|21.1.2007 14:39
Takový blbosti můžou snad tvrdit jenom Krtkovi - záruka je ze zákona 2 roky, takže s tím prodejce nic nenadělá ani kdyby se na hlavu stavěl.
Diablo (668)|21.1.2007 16:39
Krtek co slovo to perla, věřil by mu jen blázen. Většina lidí si tu už na jeho "argumenty" zvyklo, ale nováčky by to mohlo ještě zmást...


:-!!!
ai (2993)|21.1.2007 16:49
[quote=Diablo]Krtek co slovo to perla, věřil by mu jen blázen. Většina lidí si tu už na jeho "argumenty" zvyklo, ale nováčky by to mohlo ještě zmást...


:-!!![/quote]

novacky take matlo jaky je XM2 zazrak, do te doby, nez to zacli davat do servisu, ja treba bych absolutni novinky nekupoval ani nahodou , a jestli se ta nova od Canonu , zde diskutovana osvedci (par let), tak mozna jejich dalsi model, ale samozrejme at si kazdy dela co chce , ze jo ...
stayman (12393)|21.1.2007 17:19
[quote=Krtek]Stayman:
Yaso psal že tu kameru chce kopit v kamenném obchodě a ne přes net. V takovém obchodě je 100 tis málo. Kompaktnější jsem myslel, že je ta FX 7 o něco menší než VX a PD. Také je podstatně lehčí. Je to prostě kus plastu. Díval jsem se na ni v Brně v Sony. Velkoobchodně se dá sehnat za cca 70 tis, ale na krámě asi nee.[/quote]

Ma takmer tie iste rozmery a na chlp rovnaku vahu ako VX/PD, stale neviem o com hovoris,navyse zrovnaval si FX7 vs V1, co je v podstate ta ista kamera, telom urite. Takisto cena na globalmedia malokedy existuje nizsia niekde inde.

Dalej si sa nevyjadril ku tej otazke, resp. ku tomu, ze kamera na vazne natacanie je ina, tak nam prezrad aka.
Krtek (1279)|21.1.2007 19:14
[quote=Pitomec]Takový blbosti můžou snad tvrdit jenom Krtkovi - záruka je ze zákona 2 roky, takže s tím prodejce nic nenadělá ani kdyby se na hlavu stavěl.[/quote]

Pitomec:
Já vám. Ty jsi zase nejchytřejší. Přesně tohle jsi mi psal asi před rokem. Už Tě vidím, jak se s nima budeš soudit, když se Ti něco pos*re. Oni Ti prostě dají papír, kde je jen půl roku. Ber nebo neber a zákon je nezajímá. Určitě to mají právně ošetřený v nějaké kupní smlouvě, kterou zákazník podepíše. Jinak by se s nima lidi soudili. Oni argumentují tím, že jejich dodavatel jim dává taky jen půl roku. Alespoň takhle mi to řekli, proto jsem si koupil kameru jinde. Možná, že už je to teď jinak. Já se s nima bavil v dubnu 2005.

Diablo:
Nechápu, proč se do toho motáš. 9-) Jestli chceš prudit, tak můžeš jinde.

Stayman:
Ta FX 7 je oproti VX kompaktnější a i lehčí. Nesrovnával jsem nikde nějaký tech. specifikace, ale byl jsem se na ni podívat v Brně v Sony. Uvažuji, že ji koupím manželce, protože ona VX neudrží. Ta kamera je úplně jiná, oproti VX a na svatby by mohla stačit. Ta kamera mi tam byla předvedena, ale nevím jak točí. Ptoto čekám na recenzi jednoho nezávislého nadšence co má ke kamerám přístup a pak se uvidí.
V Globalu se dá sehnat nejlevněji, což je pravda. Ze zahraničí bych to ale neriskoval a o zkušenostech s CZ zastoupením jsem psal výše.
stayman (12393)|21.1.2007 19:22
[quote=Krtek]Ta FX 7 je oproti VX kompaktnější a i lehčí. Nesrovnával jsem nikde nějaký tech. specifikace, ale byl jsem se na ni podívat v Brně v Sony. Uvažuji, že ji koupím manželce, protože ona VX neudrží. Ta kamera je úplně jiní, oproti VX. S tou VX teď točí někdo jinej, takže využitá je. Kamera mi tam byla předvedena, ale bohužel nevím jak točí. Ptoto čekám na recenzi jednoho nezávislého nadšence co má ke kamerám přístup a pak se uvidí.
V Globalu se dá sehnat nejlevněji, což je pravda. Ze zahraničí bych to ale neriskoval a o zkušenostech s CZ zastoupením jsem psal výše.[/quote]

Pre kristoverany, FX7 je rozmerovo a vahou (1.6 vs 1.6kg) takmer presne taka ista, ako VX, na par odlisnosti samozrejme, ktore su irelevantne, a este stale si sa nevyjadril, aka kamera je pre vazne tocenie a namiesto toho sa dozvedame, ze uvazujes aj o nej o ktorej si vyssie pisal, ze na vazne tocenie nie je !!!!!!! Neseries si nahodou do huby? :-?
clee (6592)|21.1.2007 19:27
16kg? :OO
stayman (12393)|21.1.2007 19:30
[quote=clee]16kg? :OO[/quote]

chybala tam desatinka, ale vidim, ze tvoje IQ sa nezaprie :-E :-E :-E
Krtek (1279)|21.1.2007 19:34
Pokusím se Ti to naposled vysvětlit ve stručnosti znova.
Momentálně mi při své práci více vyhovuje kamera na rameno, takže už s VX netočím. Točí s ní můj kolega, protože mladá ji neudrží. Ta FX 7 je úplně jiná než VX. Pro ženskou na svatby by mohla být lepší než VX. Ona ta kamera vypadá na obrázku trochu jinak než ve skutečnosti. Mám obavy z toho, aby ten DV záznam nebyl stejný jak z FX 1, proto pokud to bude alespoň trochu možné, tak si tu kameru od toho známého z obchodu nejdřív půjčím.
Krtek (1279)|21.1.2007 19:37
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=clee]16kg? :OO[/quote]

chybala tam desatinka, ale vidim, ze tvoje IQ sa nezaprie :-E :-E :-E[/quote]

Všiml jsem si toho také. Myslím, že normální člověk tu chybu pochopí, takže nebylo třeba reagovat.
stayman (12393)|21.1.2007 19:37
[quote=Krtek]Pokusím se Ti to naposled vysvětlit ve stručnosti znova.
Momentálně mi při své práci více vyhovuje kamera na rameno, takže už s VX netočím. Točí s ní můj kolega, protože mladá ji neudrží. Ta FX 7 je úplně jiná než VX. Pro ženskou na svatby by mohla být lepší než VX. Ona ta kamera vypadá na obrázku trochu jinak než ve skutečnosti. Mám obavy z toho, aby ten DV záznam nebyl stejný jak z FX 1, proto pokud to bude alespoň trochu možné, tak si tu kameru od toho známého z obchodu nejdřív půjčím.[/quote]

No nejak si mi to nevysvetlil, pretoze ja poznam aj VX a aj FX7 a to nie z obrazku, ale FX7 su plne obchody Sony, takze si ju mozes ist zrovnat s tou VX, pretoze ju mas. Vobec uz nechapem, na co uvazujes nad touto kamerou, ked potrebujes tocit v DV, to uz fakt nema obdobu. \/

[color=red]Navyse stale si sa nevyjadril nad tou kamerou na vazne tocenie !!!!! Preboha a to pisem uz najmenej po tretikrat !!!!!!![/color]
yaso (304)|21.1.2007 19:52
... chlapi, pečlivě čtu vaše příspěvky a snažím se z nich udělat ucelený obrázek, ve kterém bych se zorientoval pro vyřešení svého problému... Kdybych neměl důvěru v toto fórum a v lidi na něm, tak bych tady nebyl..., přesto mi v těch odpovědích mnohdy něco chybí. Například informace, že ona kamera má vstupy XLR a ta druhá je nemá dle mého není až tak podstatné v případě, když jasné a zřejmé, k jakému účelu má sloužit. Dle mého je na místě otázka, jak často budou jisté přednosti té či oné kamery využívané a jestli v daném případě nebudou zbytečné. Před časem jsem tu diskutoval, když jsem kupoval kameru pro sebe... Nakonec jsem skončil u Sony HVR-Z1E a časem jsem zjistil, že v praxi polovičku vymožeností této kamery nepotřebuji. Je to dané zakázkami. FX1, FX7 a podobné diskutované kamery jsem v ruce neměl, ale tak nějak se domnívám, že by mi i stačily. Nejsem profík a ani se za něj nepovažuji a proto jsem tu na foru, kde mě skutečně a bezezbytku zajímají vaše názory a postřehy Z PRAXE !!! Díky za trpěliost v dokončení tématu, popřípadě nějaké shodě ve výběru kamery. :-)