Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Master Stream vs. vice souboru + prevod do MPEG-2

maggo (32)|14.9.2004 17:31
Prosim o radu.
Chci si pres Leadtek DV2000 nagrabovat starsi VHS kazety s nejakou vyukou. Nastavil jsem grabovani do PIC MJPEG a Master-Stream na None, protoze vysledny soubor je vetsi nez 4 GB a tak ho mam ve dvou souborech (nastaveno automaticke rozdeleni pri 4000 MB) - a nekde jsem cetl, ze se soubory nedaji spojit, kdyz je Master Stream = Audio.

V prvnim souboru mi vyslo audio o kousicek delsi nez video. U druheho to nepozoruji, ale je take kratsi.

Ted mam dotaz, jak to mam nejlepe upravit (v kterych programech), kdyz z toho chci mit MPEG-2 pro DVD, pricemz cestou by bylo dobre jeste trochu odfiltrovat chroma shift, doladit barvy, prip. uriznout par radku odspodu a sloupcu zprava. Tyto filtry uz jsem si vyzkousel ve Virtual Dub, ale nevim, jak v nem upravit delku audia vzhledem k videu, a take z nej nedostanu MPEG-2. Mohu z nej znova udelat MJPEG? Nebude to mit velky vliv na kvalitu? A co to audio?

Diky moc za pomoc :-)
mirekv (7169)|14.9.2004 17:39
Novější verze VDubu obsahují audiofiltry, kterýmí lze mj také měnit délku audia. Video je možno vyexprtovat do MPEG enkodéru pomocí Frameserveru (součást VDubu).
maggo (32)|16.9.2004 13:50
Myslis, ze bys mi mohl dat trochu podrobnejsi popis?

Jaka verze VirtualDubu? 1.6??

Jak to funguje ten frameserver? Stahnul jsem si jakysi Frameserver pro spojeni Vegasu a TMPGEnc., ale jeste jsem to nezkousel, navic si nejsem jisty, jestli ve Vegasu dokazu najit vsechny ty filtry, hlavne Chroma Shift.

A kde to nastaveni delky audia? Jde to doufam tak, ze se audio resampluje, ne ustrihne??

Diky moc.
mirekv (7169)|16.9.2004 16:20
Tady na stránkách je celkem podrobný popis VDubu, včetně frameserveru. Audiofiltry jsou novější věc, takže: V helpu zadej Contents a v něm Audiofilters. Jako příklad je tam uvedena přesně ta kombinace, kterou potřebuješ. Do ratty... a stretch zadáš poměr skutečné a potřebné délky audia (nebo opačně, teď nevím). Lze to dělat pouze skokově po asi 1/4 sec, což však stačí. Mám verzi 1.5.10, novější to snad taky umí.
Anonymous (825)|16.9.2004 16:56
maggo: Ho'd to na střihací soft, např.Vegas Video, a je to. :-)
mirekv (7169)|16.9.2004 17:15
[quote=Bullback]maggo: Ho'd to na střihací soft, např.Vegas Video, a je to. :-)[/quote]
To sice máš pravdu, ale učit se kvůli tomu Vegas...
Anonymous (825)|16.9.2004 17:20
[quote=mirekv][quote=Bullback]maggo: Ho'd to na střihací soft, např.Vegas Video, a je to. :-)[/quote]
To sice máš pravdu, ale učit se kvůli tomu Vegas...[/quote]

Možná (dovolím si tvrdit že určitě) je to snažší než na VD. :-)
maggo (32)|17.9.2004 15:42
No, ve Vegasu jsem to zkousel, ani to nebyl velky problem, nekde tady jsem na nej nasel navod a podle neho se to naucil (aspon to, co mi staci).

Akorat bych tam rad jeste upravil nektere chyby VHS, jako je prave ten Chroma Shift (jak jsem to videl v navodu na Virtual Dub z Doom9.net), ale nejak ho tam nemohu najit.
A pak prevod do MPEG-2... je dobry ten Mainconcept co je primo ve Vegasu, nebo je lepsi naucit se nejakou cestu pres Debugmode Frameserver do TMPGEnc ci jineho programu? Jaky program dokaze ten MPEG-2 nejlepe, nebo aspon aby udrzel rozumnou kvalitu (nemusim se honit za tim nejlepsim z nejlepsich...)?

Diky za vase odpovedi.
Anonymous (825)|17.9.2004 16:48
maggo: Filtry pro VD dáš do Vegasu taky, MC je jeden z nejkvalitnějších encoderů.
Na úpravu VHS docela pasuje i Cartontool.
maggo (32)|21.9.2004 11:53
Jeste se chci zeptat k tomu vystupu z Vegasu (Mainconcept MPEG-2). Kdyz jsem ho zaktivoval, tak mi slo kliknout na tlacitko (tusim) Custom a navolit vlastni moznosti, ale od te doby se mi po kliknuti uz nikdy nic neobjevi :-( Mate s tim nekdo zkusenosti?