Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xoro 8410

imported_Lister (405)|27.11.2006 14:24
Ahoj chtěl jsem se zeptat jestlu už mátě někdo zkušenost s tíhmel přehrávačem.

Mám pár dotazů

Podpora Qpel
Jak zvládá více audiostop v jednom avi
Jak jsou velké/čitelné/orámované titlulky
Jak zlvádá spoluprácí s 16:9 TV pokud se přehrává MPEG4
Načte titulky při pouštění z externího zdroje přes USB

Xoro HSD-8410
Santiago (16)|29.11.2006 14:01
Jop tenhle prehravac se mi taky libi, navic ta cena za vsechny featurky je krasna cca 2000kc a jako jeden z mala ma i pro me prijatelny design. Chipset je Zoran vaddis 888, tj. funkcne na tom bude jako uz na foru zminovany Tevion.

Takze ma nekdo zkusenost s titulkama ( nekde jsem cetl, tri mozne polohy, mozne cerne oramovani, podpora cestiny)?

K HDMI...chipset 888 ma 165MHz/14 bit D/A prevodniky, 196MHZ/24 bit zvuk, tj. ma to vubec cenu spojovat pres drahy HDMI kabel( ne v cene 200 ale 2000...) a nebo lepsi koupit klas. nejaky lepsi SCART..?
Neztratim pripojenim pres SCART moznost upscalinku? Pokud pripojim k lepsimu LCD 32" zn.Philips s HDCP protokolem, bude to vubec pres HDMI fungovat? Co je vlastne progresivni scan u prehravacu a jaky pripojeni musi byt pouzito?
Santiago (16)|29.11.2006 14:01
Jop tenhle prehravac se mi taky libi, navic ta cena za vsechny featurky je krasna cca 2000kc a jako jeden z mala ma i pro me prijatelny design. Chipset je Zoran vaddis 888, tj. funkcne na tom bude jako uz na foru zminovany Tevion.

Takze ma nekdo zkusenost s titulkama ( nekde jsem cetl, tri mozne polohy, mozne cerne oramovani, podpora cestiny)?

K HDMI...chipset 888 ma 165MHz/14 bit D/A prevodniky, 196MHZ/24 bit zvuk, tj. ma to vubec cenu spojovat pres drahy HDMI kabel( ne v cene 200 ale 2000...) a nebo lepsi koupit klas. nejaky lepsi SCART..?
Neztratim pripojenim pres SCART moznost upscalinku? Pokud pripojim k lepsimu LCD 32" zn.Philips s HDCP protokolem, bude to vubec pres HDMI fungovat? Co je vlastne progresivni scan u prehravacu a jaky pripojeni musi byt pouzito?
rippo (46)|2.12.2006 22:05
zdravim,
uz som takmer klikol na Objednat tento prehravac /cybex.sk/ ale povedal som si ze najprv predsa pockam na nejaky test.
Bohuzial zatial dostala v testoch prednost 8500-ka :(
Ja som uz nasiel len nejake dve hodnotenia aj na 8410, ludi co si ich objednali na amazon.com a boli to dost negativne hodnotenia a obidve koncili spatnym zaslanim vyrobku amozon-u.
tiger6 (147)|3.12.2006 14:16
[quote=rippo]zdravim,
uz som takmer klikol na Objednat tento prehravac /cybex.sk/ ale povedal som si ze najprv predsa pockam na nejaky test.
Bohuzial zatial dostala v testoch prednost 8500-ka :(
Ja som uz nasiel len nejake dve hodnotenia aj na 8410, ludi co si ich objednali na amazon.com a boli to dost negativne hodnotenia a obidve koncili spatnym zaslanim vyrobku amozon-u.[/quote]
Ta 8500ka vypadá fakt dobře, má upscalink, přečte spoustu formátů... Jenom by mě zajímalo, jak je to s českou diakritikou u titulků k AVI, WMV aj.
http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=32040&stiplname=dvd-xoro-hsd-8500-hdmi-silver
CyberTec (290)|3.12.2006 14:22
trochu skoda ze neumi i 1080p, zbytecne se pak obraz na lcdecku deinterlacuje a treba na na sony se v rezimu 1080i oproti 1080p chvelo tv logo. ale jinak koukam umi precist i disky FVD, ty se myslim pouzivaji v asii

Podpora vysokokapacitních disků FVD (5,4-6GB jedna vrstva, 15-16GB dvě vrstvy)

jinak mi tam chybi moznost pripojit externi HDD pomoci USB nebo streamovani z kompu pres LAN nebo Wifi, aby se daly HD videa prehravat pomoci prehravace na LCDcku. uz jsem si na to dost zvykl u Transgearu :-)
Tic (27)|6.12.2006 17:46
[quote=tiger6]
Jenom by mě zajímalo, jak je to s českou diakritikou u titulků k AVI, WMV aj.[/quote]

To by mě právě taky zajímalo. A vůbec jak je na tom se zobrazením titulků.

TADY je recenze na ten XORO HSD 8500.
Rudla_haer (3)|6.12.2006 20:45
Titulky jedou i s diakritikou bez problemu, daji se navolit, zda budou nahore, uprostred nebo dole (jinde nez dolu bych je ale nedaval) a da se jim zapnout sedive oramovani (to spociva ve snizeni jasu, oramovani je i nadale pruhledne) . Titulky jsou ale dost bile, takze oramovani ani neni zapotrebi. Na 25" TV (63cm) jsou asi ze 3 metru dobre citelne. Titulky se mohou jmenovat libovolne, jen musi mit spravnou priponu. Limit na delku jmena souboru jsem nezaznamenal, coz neznameni, ze zaden neni.

Pres USB se mi podarilo pripojit HDD, z toho to jelo uplne stejne jako z DVD - obraz bez trhani i s titulkama. Totez pri prehravani ze SD karty. Flash nejela :(
tiger6 (147)|6.12.2006 21:38
Super a co všechno přehraje za formáty? Z těch údajů člověk nikdy neví. Jede na tom i H.264 v MKV, AVI nebo případně MOV? Asi ne, ale zeptat se člověk musí :-D
Ta recenze vypadá sice zajímavě, ale v němčině... 9-)
Rudla_haer (3)|6.12.2006 21:48
Pokud znas nejaky sikovny zpusob, jak jednoduse otestovat vetsi mnozstvi formatu, rad to vyzkousim. Zkousel jsem stahnout testovaci image z http://www.divxtest.com, ale pohorel jsem :(

Prozatim jsem neprehral jen jeden film, ze pry neznamy format. Nekolik dalsich padlo behem prehravani, ale to bylo spise kvalitou media.
Tic (27)|6.12.2006 22:59
H.264 zatim zadnej prehravac neprehraje.
tiger6 (147)|7.12.2006 00:05
KISS DP-600 ho papírově zvládá...
Edit: Hmmm, tak ani ten ne
Tic (27)|7.12.2006 12:38
Tak na Cybex.cz píšou o 8500:
Pozn. V současné verzi FW není ćeské OSD a podpora češtiny v titulkách SUB a SRT.

To OSD vem čert, ale ty titulky...

A pak taky nemá DTS dekodér.
JP_tvf (2)|15.12.2006 11:49
Něco z osobních zkušeností s XORO 8410

Klady
Neslyšitelná mechanika
FF 2,4,8,16,32 DVD
FF 2,4,8,16 MPG2,AVI
ZOOM 1,2,3
SL 1/2,1/4,1/6,1/8 jen vpřed
MP3 dole probíhající text
Lze připojit na USB externí HDD s MPEG2,AVI,JPEG,MP3 na cca 64 GB partition FAT 32

Zápory
Menší hlasitost na SCART při DVD
Nepřehrává VOB z USB
Velmi dlouhé načítání z USB HD
Při FF a následném play se vrátí na začátek, kdy byl dán povel FF
Nespolehlivé přehrávání z HD
A hlavně nespolehlivá komunikace s DO i potmě ( můžete mačkat jakoukoli silou )
DO vysílá správně - ověřeno pomocí SW na PC
Problém bude v přijímači DO

Doporučuji v tomto stavu nekupovat a počkat na nový firmware.
Přístroj se chová jako vývojový vzorek - možná mám vadný kus.
Vracím ve 14 lhůtě zpět a jdu do Transgear DVX-700 M10
imported_Lister (405)|15.12.2006 12:12
[quote=JP]Doporučuji v tomto stavu nekupovat a počkat na nový firmware.
Přístroj se chová jako vývojový vzorek - možná mám vadný kus.
Vracím ve 14 lhůtě zpět a jdu do Transgear DVX-700 M10[/quote]

na základě souběžně běžící diskuse na Zive jsem si nákup už taky rozmyslel y vypadá to bud na Panasonic 52 nebo Pioneer případně ještě DVD rekodréd bez disku Panasonic ES15.

Protože pokud je USB nepoužitelné - Emgeton který mám to nerozezná, tak je mi tenhle vstup stejně na houby a když budu vybírat přehrávače bez něj tak si můžu vybrat prakticky cokoliv jiného.......
Rudla_haer (3)|15.12.2006 14:44
[quote=JP]
Klady
Neslyšitelná mechanika
MP3 dole probíhající text
Lze připojit na USB externí HDD s MPEG2,AVI,JPEG,MP3 na cca 64 GB partition FAT 32

Zápory
Nepřehrává VOB z USB
Velmi dlouhé načítání z USB HD
Při FF a následném play se vrátí na začátek, kdy byl dán povel FF
Nespolehlivé přehrávání z HD
Problém bude v přijímači DO
[/quote]

Po 14 dnech pouzivani bych mel par poznamek:
mechanika obcas slyset je a to pri prehravani nekterych CD-R a CD-RW. Asi to bude kvalitou medii. Pa-zvuky jsou charakteristicke pro dany disk a opakovatelne.
MP3 ubihajici ID3 tag info je prima, bohuzel jen V1. V2 nedovede dekodovat.
USB disk jsem pripojil 80 i 120GB bez potizi. Rozpozna pouze FAT a FAT32.
Nacitani mi z HD prijde mozna i rychlejsi nez z DVD ci CD, je ale umerne mnozstvi zaznamu na mediu (to je pravda i pro DVD). Cim vice polozek, tim dele mu to trva. Nechapu proc...
FF bezne pouzivam a ukoncuji ho stlacenim play, nikdy se mi nevratil. Pri testovani jsem si ale vsiml, ze pri prepinani jazykovych mutaci audio ci titulku se o neco vrati zpet a prehraje stejny kousek pasaze znovu.
Z HD jsem zatim prehral kompletnich 6 filmu, vzdy spolehlive.
S DO plne souhlasim, je to jedina vec, ktera me na Xoru stve. Z chovani mi to prijde jako spatne obsluhovane preruseni od DO. Kdyz je prehravac prave zaneprazdnen nejakym ukolem, tak na DO kasle...
Jsem s Xorem spokojeny, odpovida pristroji, ktery jsem ocekaval (za tu cenu..)
krampik (0)|17.12.2006 11:13
Můžu jen potvrdit Rudlovi zkušenosti. Dálkové ovládání je šílené.
Zvuk na analogových výstupech je pod normou. Měl velké problémy s přehráváním pálených DVD až na vyjímky se při přehrávání kousal, média Imation a Verbatim pálená na nominální rychlost. Obraz přes HDMi ujde, Pr složka je opožděná proti Y a Pb a navíc má vyšší úrověň, výsledkem je slévaní barev na ostrých barevných přechodech a sklon k teplým barvám. Deinterlacing a upscaling je v pohodě. Komponentní výstup je tragický, jasová složka má nízkou úroveň, obraz je velmi tmavý i zde se projevuje časový nesouběh a vyšší úroveň Pr složky. Předpokládám že některé chyby se dajé dohnat firmwarem, obraz na analogu ale stěží tady to vypadá na špatně zkonstruovanou analogovou část. Zlatý Panasonic DVD S-52!
Modena (1706)|17.12.2006 11:23
[quote=krampik]Zlatý Panasonic DVD S-52![/quote]
B-) :BB:
krampik (0)|17.12.2006 19:05
Tak jsem pokračoval v testech a musím některé informace opravit. Problém špatné reprodukce přes komponent byl v kabelaži, vyměnil jsem Hamu za Profigold a hle! Vše je jinak. Výstup jak 576p,720p,1080i má stejné vlastnosti jako HDMi ve stejných modech - barva, úroveň bílé, ostrost , detaily v podstatě se nedá rozeznat zda jde obraz digitální nebo analog. cestou. Špatný souběh Y a Pr zůstává, ale je vidět jen na testovacím obrazci, u filmů není nic vidět. Subjektivně mi přijde obraz z S-52 o chloupek ostřejší, a barevně přesnější, to je tím nesouběhem složek, u TV s možností detailního nastavení obrazu se barvy dají napravit, mě stačilo mírně ubrat na červené a přidat azurovou.
Co je totální bomba a asi jediný důvod proč si Xora asi nechám jako doplněk k S-52, je zobrazení HD-JPEG, při nastavení 1080i přes HDMI do mé TV (Toshiba 32WL66Z) byly fotky super!
Takže vzkaz výrobci - vylepšete FW (hlavně opravu chyb a vůbec vše kolem mechaniky), udělejte něco s dálkou a bude to dobrý přehrávač.
tiger6 (147)|17.12.2006 20:39
Mám XORO 8500 připojenou k ´37 LCD přes HDMI kabel a jsem docela spokojenej. Přehrávač má problémy se stabilitou, docela rád padá a nepřelouská český znaky u titulků, ale ten obraz... :-D Má opravdu špičkovej čip, výborně vypadají nejen HD videa a DVD, ale i DivX a Xvid. Akorát je škoda, že nemá žádnou z vymožeností levnějšího 8410 jako třeba USB vstup, to vám tak trochu závidim :-E

Taky by mě něco zajímalo. Chtěl bych aktualizovat firmware, ale jeho nová verze potřebuje nainstalovat i Region... Nevim jestli náhodou není Region free, tak abych si to instalací nepokazil, za to mi pár debugů nestojí 9-) Nemáte s tim někdo zkušenosti?
rippo (46)|18.12.2006 08:55
mam 8410 len par dni a nakolko 9551 s novou obrazovkou dorazi len tento tyzden, tak som testoval len na monitore cez VGA:
1. kedze sa neda kalibrovat vystup VGA tak da docela robotu upravit obraz na 17 monitor, podarilo sa mi to tak na 80%. Pre ucely testu funkcnosti ale postacilo.
2. hlucnost mechaniky a rychlost nacitania DVD filmu ci DVD s mp3 uplne v pohode, rychlost nacitania uplne v pohode. Na to ze tych mp3 tam bolo cca 1200 myslim ze sa zorientoval ozaj rychlo.
3. prehravania mpeg, original dvd, divx, mp3 dopadlo uspesne. prehral som vsetko co mam doma. Netusim ake su to presne formaty, ani rychlost napalovania, takze mozem povedat ze to bolo asi 10ks dvd ci cd.
4. USB v poho zatial som vyskusal len MSI 256 a nasiel v pohode aj prehral mp3 z neho, uvidime ked vyskusam 40GB disk /musim dokupit USB rozhranie/.

dopisem dalsie skusenosti ked dorazi tv...
ghuul (49)|2.1.2007 20:03
[quote=tiger6]
Taky by mě něco zajímalo. Chtěl bych aktualizovat firmware, ale jeho nová verze potřebuje nainstalovat i Region... Nevim jestli náhodou není Region free, tak abych si to instalací nepokazil, za to mi pár debugů nestojí 9-) Nemáte s tim někdo zkušenosti?[/quote]

Dej vědět jak dopadneš :-) taky se na to chystám...

Jinak můžu potvrdit, že obraz je špičkovej, což tedy je uvedeno i v německé recenzi. Zkoušel jsem to jak na analogové televizi (Samsung Plano) tak na 21" LCD (HDMI -> DVI) a je to nádhera - rozhodně i lepší než to co mi leze z kompu i když si pohraju s filtrama. Dokonce i na tom analogu to bylo sakra znát oproti DVD Panasonicu. Tituly česky nejsou, což mě netrápí, jelikož je nepotřebuju (většinu filmů mám anglicky nebo německy, takže to není naštěstí problem), ale rozhodně by se šikly, jelikož když někdo jazykově nezběhlý dorazí na čumendu... (proto jsem objednal i 8410ku :-) ). Dalším úletem ve firmware je krátké vypnutí obrazu po změně volume (jakoby tam hodili overlay a při zmizení se obraz resetuje). Taky mi párkrát vytuhnul při FFWD (naštěstí taky moc nevyužívaná funkce). Jo a mechanika by mohla být tišší. Resp. ona je celkem OK ale s některými médii a hlavně u filmů s nižším bitrate se kravalózně rozjede načte a pak zase čeká a pak zase rozjede... No doufám že se pochlapěj a nějakej novější firmware (ten co je teď možná ani nestojí za upgradovani) tohle pokryje.
tazman (4)|3.2.2007 22:35
Poradte prosim ako je na tom 8410 s ovladacom. Vyskusal som (a vratil ) Yamadu 6800x plus lebo mala uplne biedny ovladac. Potrebujem aby bol ovladac spolahlivy a podla moznosti aby fungoval ako normalne ovladace, tzn. aj "odrazom o stenu" :-D

Potrebujem DVD prehravac hlavne na prehravanie MP3 bez pouzitia TV takze hladam prehravac ktory dokaze "zosypat" mp3 z adresarov do nejakeho virtualneho playlistu a prehravat.

Ak nie 8410 tak poradte...
SIMSON (39)|17.5.2007 15:29
Uvazuji o koupi noveho DVD prehravace a prosel jsem mnoho diskusi. Ve vetsine testu byl chvalen tento typ prehravace (nejlepsi pomer cena/vykon). Na strankach XORO je ke ztazeni nový firmware, ale neni zde uvedeno, jak ho spravne nainstalovat ! Nemate nekdo podrobny a vyzkouseny navod, jak to provest, aby se prehravac nezablokoval nebo neposkodil !!!
Ender_X (7)|21.6.2007 16:00
Jakou struktutu je potřeba mít u MP3 CD/DVD aby začalo hrát automaticky a šlo přepínat bez pomoci televize.... Jednaik přepínat mezi alby a druhak mezi skladbami v albu...

Dík
j.c (10)|3.7.2007 23:28
Nemate nekdo tuseni v cem by mohl byt problem u tohoto prehravace?
Jde mi o prehravani DivX/Xvid. Prehravani tohoto formatu je velmi spatne, bud se rozpadava obraz na kosticky, nebo je neostry a jine neprijemne jevy. Zkratka nekoukatelny. Je to jak v pripade propojeni pres HDMI, tak pres SCART. Vedle mam sunku Sencor 8216 a divx pres scart jede paradne. Televizi mam Philips 9551. DVD obraz v poradku, paradni na 1080i, teda alespon dle meho laickeho nazoru. S nastavenim prehravace jsem si hral pomerne dlouho. Firmware posledni (z ledna) stazeny z xoro.cz. Poradi nekdo?
drsnacek1 (47)|12.7.2007 01:03
Tak rad bych se zeptal, zda lze u HDMI vystupu nastavit nejak 576i? Mam to k 9551 a ta mrska pri jinem rozliseni prepne do 50Hz :-(

Resi novy SW nejak ten DO?
Anders (9)|13.1.2008 19:14
Stacila by v podstate jedina veta: XORO 8410 NEVER MORE - MA SKUTECNE BRUTALNI PROBLEMY SE VSEMI BEZNYMI DVD MEDII. A to nejen s prepalovanymi DVD+R (pouzivam znackova Verbatim 16x, nektera jsem schvalne palil pomalejsi rychlosti 4x, protoze jsem se zdrahal tem problemum uverit - ale je to fakt katastrofa a je to mnohokrat otestovana skutecnost). V jinem prehravaci, s tim stejnym mediem, neni naprosto zadny problem (nastesti hned vedle u rodicu mame asi 3 roky stary dobry Sigmatek XM-400 Pro).

Dokonce i u lisovaneho DVD (zcela noveho, asi podruhe vytazeneho z krabicky) nekolikrat zahlasil BAD DISC - po vysunuti napodruhe zase jede bez problemu, napotreti zase BAD DISC, poctrte sice zase jede, ale zasekava se a "kostickuje"... fakt nechapu tento zazrak techniky - a porad totozne ORIGINALNI medium. Vyzkouseno celkem asi 20 medii (vcetne ORIGINALNICH lisovanych DVD5 i DVD9), nikdy presne nevis, co mu bude chutnat - velmi vyrazne "kostickovani" je zcela bezne dokonce i u nekterych originalnich, natozpak u prepalovanych, tam mnohem vice...

Nekdy pomuze disk vysunout a nechat nacist znovu - ale ne nadlouho. Chyba se projevi opet, ale klidne v uplne jinem miste disku (nejlepe po pul hodine sledovani filmu - to opravdu potesi... ale nektera media mi vytuhnou spolehlive hned po par vterinach... nebo alespon zacnou kostickovat a preskakovat, proste tak nejak "jaksi podivne hraji", jakoby tesne pred zatuhnutim). Coz taky neni problem - obcas pri prehravani pristroj zatuhne az tak, ze je nutne ho natvrdo vypnout - prestane reagovat na dalkac i na tlacitka na pristroji... (nekolikrat se stalo u tech DVD+R Verbatim, paleno na ruzne rychlosti, nema vliv).

Snad jedine prijemne prekvapeni bylo, ze mi nacetl JPEGy i z extra velke karty CompactFlash 8GB, kterou pouzivam v zrcadlovce Nikon.

Pripominam jeste jednou, ze v Sigmateku VSECHNA zkousena media uplne NORMALNE hraji, dokonce bez jakychkoliv naznaku "kostickovani" atd...

---RESUME---: Diky tomu dobremu Sigmateku jsem byl az dosud zastancem vsech levnych a dobre vybavenych "malych znacek" (a fakt jsem vsem kamosum rikal "kaslete na predrazene a malo vybavene vehlasne znacky")... ale XORO 8140 je takove zklamani, ze opravdu nemam slov...

Tento prehravac (XORO 8410) sice ma dobrou cenu i vybavu, ale neprehraje mi korektne snad kazde treti medium, a to i originalni!!! A to za usporu vazne nestoji. Adekvatni cenu bych videl tak okolo 299 Kč a k tomu pilulky na nervy jako bonus zdarma :-) Jinak se nemuze nikomu vyplatit to prodavat a spis si koleduje o problemy se zakaznikama. Rozhodne to neni chyba jen jednoho meho kusu...

Uvedeny dobry Sigmatek, ktery je podstatne starsi (model 2005) jej hrave strci do kapsy tim, ze prehraje kazde i prepalovane DVD... NIKDY za dlouhe roky jsem tam podobny problem nevidel (a s novym FW umi DivX s CZ titulky uz velmi dobre...) Sice nema USB, ctecku, ani HDMI jako XORO... ale k cemu to, kdyz se na XORu neda divat ani na bezne DVD medium, ze? :-) Fakticky, ze znacky XORO jsem timto asi definitivne "vyleceny" :-)

Ted uz vim, ze rozhodne nejsou vsechny levne "znacky" na stejne urovni a rozdily jsou vskutku propastne - vzdycky si predem dukladne nastudujte konkretni zkusenosti u konkretniho modelu... At si zbytecne nepridelate starosti s vracenim zbozi jako ja...
Victor77 (118)|14.1.2008 01:34
Proboha co tu řešíš? Máš v háji mechaniku. Jasná reklamačka!
Anders (9)|14.1.2008 18:07
Ano, ale vadnou mechaniku nemám zdaleka jen já - u reklamačního okénka přímo u dovozce jsem se potkal ve stejnou hodinu se třemi lidmi, kteří nesli stejnou krabici - tak jsme hned hodili řeč :-) Konkrétně dnes v 16.30h a celkem 4 (1+1+2) totožné přístroje Xoro 8410 - to už je trochu velká síla, nemyslíte?

Jeden z těch "kolegů" pravil, že je tam s tím potřetí a že se těší na 4. reklamaci, protože při té už mu konečně MUSÍ vrátit peníze. V reklamačním skladu samá krabice Xoro (to je vidět skrz to okýnko). Minimálně 20-30ks na paletě tam uvidíte :-) Bylo mi řečeno "ano vrací se častěji než jiné, ale taky se jich nejvíc prodá".

Takže a) koupit jedině přes net, kde je zaručená možnost vrácení peněz do 14 dnů, b) v případě jakéhokoliv problému skutečně neváhat a ihned vrátit, protože problém se bude rapidně zhoršovat (některým se bohužel projeví až po půl roce a to už nelze jednoduše vrátit). Možná budete mít štěstí na dobrý kus, ale řekl bych že šance je tak 50:50 :-)

Pokud NEzakoupíte přes net, tak i kdybyste to vraceli ihned za hodinu, peníze vám nevrátí - ani nemusíte dostat na počkání jiný kus, naopak můžete čekat i několik týdnů, než se k reklamaci vyjádří.

Přinejmenším tohle pomůže těm, kteří by se za běžných okolností smířili s tím, že "občas mi to nenačte disk"... Každej zkrátka nemůže tušit, jak se ten přehrávač má standardně chovat a co přečte, nebo jak je choulostivý na média...