Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PHILIPS DVDR 7260

blaz (6)|24.11.2006 13:22
Nemáte někdo zkušenosti z týmto HDD/DVD rekordérem? Rád bych si koupil nějaký s DVB-T tunerem. Pioneer nechci z důvodu špatně "naroubovanýho" tuneru DVB-T a Thompsonu moc nevěřim. Jiný jsem na našem trhu nenašel. Zajímá mě hlavně kvalita obrazu při nahrávání SP a nižších. Podle všemožných testů vychází nejlépe Panasonic, ale je bez DVB-T :-(
marw (1)|27.11.2006 12:41
Zde prikladam nekolik postrehu ohledne 7260

Tuner.
Me funguje celkem v pohode jak digi tak analog.
S temi cesk. znaky jsem se spatne dival. Skutecne tam cestina nejede. Nepisu o ceskem menu, to tam neni a nevadi mi to.
Horsi to je s delkou prodlevy pri prepinani predvoleb u dvbt. Prodleva je delsi nez u samsung, strong co jsem mel.
U analogu je prodleva pri prepinani predvoleb standartni.

GUIDE PLUS
Na dotaz ohledne guide plus mi take neodpovidaji, taky proc, kdyz uz to mam, ze ?
Stejne uz vim, ze v "czech banan" nefuguje a zrejme diky zpatecnickemu mysleni ani jen tak nebude.
Takze to neberu jako vadu, ale pouze nekomfort, za ktery vyrobce nemuze.

Navravani
Nicmene, kdyz pres showview zadam nahravani z dvbt a je zapnute vps, tak to nahrava dle showview, tzn. od zadaneho (predpokladaneho) casu natvrdo. Nevim, vsak, jestli vps funguje na dvbt. Vypada to ze asi ne.

Strihani hdd
S vystrihavanim reklam to teprve zkousim. Jeste jsem to nevypaloval na dvd. Dle navodu by to melo vypalit vse, ale zobrazovat pouze to co je oznaceno k prohlizeni. V praxi to znamena ze dvou a neco hodinovy porad (vcetne reklam) musim nahrat na 2vrstve dvd, s tim ze porad je v realu kratsi nez uvedeny cas o reklamy.
To mi pripada dost na dve veci. Musim to jeste zjistit v realu vypalit, nemel jsem zatim cas.
Nebo je reseni v nizzsi kvalite obrazu. Uvedeny cas platil pro rezim (SP).
Otazkou zustava,proc potom nahravat porad na lp nebo nize a vlastnit takovyto pristroj. Na to bohate staci video.

K ovladani.
Ovladani je naproste priserne a neergonomicke.
Jak se s tim ma naucit zachazet manzelka, kdyz to cini potize me i detem.

Dalkove ovladani
Originalni je ukrutne.
Zkousel jsem k tomu i od rady cineos na zakladni funkce, ale nefunguje ani omylem.

Zaver

Zajimava myslenka, ale nedotazeny pristroj.
Zapory
- Mrzuta je absence cestiny, at uz kterekoliv. (u ovladani nevadi, jenze pak tam schazi podpora obecne a jsme opet na zacatku)
- Pomalu reagujici dvbt tuner
- Bohuzel nedotazene nahravani a strih.
- Ergonomie ovladani pristroje vcetne d. ovladace je nedostatecna.

klady (vesmes detaily nebo perlicky)
- netuhne
- pekny design pristroje
- hezky display
- alespon YUV vystup
- nahravani 5+1 zvuku ze satelitu pres coax
- tichy chod

Vysledek
Pristroj me natolik zklamal, ze vazne uvazuji o jeho vraceni.
Toko (4)|6.12.2006 10:20
Taky už pár neděl zvažuju koupi DVD/HDD rekordéru. Do výběru jsem vstupoval s tím, že chci rekordér s DVB-T tunerem. Tady jsem poměrně brzo narazil na velmi malou nabídku, která se sice během listopadu trochu rozrostla, ale stejně není moc bohatá.
V podstatě jsou dnes na trhu v ceně do cca 15 tis.Kč tyhle modely s DVB-T (píšu jenom čísla, protože si všechny zkratky nepamatuju):
Philips 7260, Pioneer 540HX, 545HX, Thomson 8653, 8657, 8677, Sencor 9116, 9225, 9340, Sigmatek 910 a Yamada 1000 a Radix 4000.

Radix a Thomson nemají analogový tuner, takže byť chytám DVB-T, tak tam zatím nejsou všechny programy a bez analogu se úplně neobejdu.

Yamada a Sigmatek ve mě nebudí přílišnou důvěru.

Pioneer i Thomson a asi i některé další (mimo Philips a Radix)zaznamenávají signál z DVB-T přes interní převod do analogu s následnou digitalizací.

Takže jsem ve finále skončil u Philipse a Sencorů. Philips (a vyloučený Radix) je snad jediný, u kterého je potvrzeno, že záznam z DVB-T řeší přímým ukládáním digitálního streamu. U Sencorů nevím, nikde to nepíšou a zatím ani nikdo z uživatelů toto nepotvrdil.

Pro Sencor hovořilo české EPG, přehrávání DivX a cena, proti obsluha, zkušenosti uživatelů z diskuzí (byť zatím jich moc není), renomé značky.

Pro Philips hlavně přímý záznam DVB-T, pokročilejší funkce, proti chybějící EPG, stejně tak čeština, nepřehrává DivX, střih poplatný střihu na DVD+RW, čili skrývání vystřižených scén místo jejich mazání a jak čtu předchozí příspěvek, tak ani ovládání moc user friendly není.

Takže když to vemu všechno dokola, tak jsem momentálně nalomený vzdát se DVB-T v rekordéru a řešit to samostatným STB a bežným DVD/HDD rekordérem. Čímž přijdu o možnost přímého digitálního záznamu (prakticky stejně pouze u výše zmiňovaných Philips a Radix), ale získám větší uživatelský komfort, češtiny v STB i rekordéru. O něco horší bude programování záznamu z DVB-T a propojení všech přístrojů.

Výsledkem mého už skoro měsíčního hledání rekordéru s DVB-T tunerem bude nejpíše koupě Panasonicu 55, který ho nemá. V úvahu připadá ještě Pioneer 440, který dle mého má lepší design.
blaz (6)|17.12.2006 13:49
Neprochází mi signál teletextu při příjmu v DVB-T a tím pádem je i nefunkční PDC u ČT. Má někdo stejný problém nebo teletext neumím spustit?