Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Padání PC při převodu videa

dostas (11)|23.11.2006 15:58
Zkoušel jsem převádět filmy z AVI do DVD přes Nero Vision, Easy DVD Maker a dálší programy a někdy dřív nebo později naběhne tato obrazovka :




pomohlo by kdych zvětšil RAMky ?

Athlon 2000+ 1,7GHz
RAM DDR 256 MB 333 MHz
GeForce MX něco ...??? 64MB
Wokna XP Profesional
Modena (1706)|23.11.2006 19:27
dostas
No, to by fakt asi pomohlo ! Asi tak 3x je kup !
Třitřitrojky koupíš za pár šlupek a měly by být nejlépe ty samé, jako ta Tvoje stávající osamocená a udřená . . . :-E :BB:

P.S. Samotné provozování XPéček na této Tvé haluzy (bez urážky :-) ) je malé překvapení, že Ti vůbec naběhnou ! :-I
leo (345)|23.11.2006 20:42
Nejspíš přehřívání CPU, případně vadné paměti, přetížení zdroje atd... Máš přetaktováno? Jaké máš teploty CPU při zátěži? Jaký zdroj (výkon a výrobce)? Pro winXP potřebuješ více paměti, 256MB je opravdu málo. Kup alespoň 512MB (lépe 1GB) paměti. Pokud si můžeš půjčit od někoho zdroj, grafárnu a paměti, tak si je půjč a vyzkoušej. Koukni se také na chladič CPU, jestli nejsou jeho žebra ucpaná prachem a jestli se na něm vůbec točí větrák. Dals příliš málo informací.
focus (253)|24.11.2006 08:11
Sa cudujem, ze sa to vobec rozbehlo na 64MB. Urcite to budu pamate - malo, alebo vadna....
Saxel (2279)|24.11.2006 09:48
[quote=Modena]... Samotné provozování XPéček na této Tvé haluzy (bez urážky :-) ) je malé překvapení, že Ti vůbec naběhnou ! :-I[/quote]
No já bych nebyl takový pesimista. Ve firmě používáme XP Pro i na Duronech 750MHz / 256MB RAM s mireznou grafikou a taky jedou. Pravdou však je, že se na tom používají jen základní kancl. aplikace, žádná práce s videem. :-) Souhlasím s tebou, že by měl vyměnit paměti za větší.

[quote=focus]Sa cudujem, ze sa to vobec rozbehlo na 64MB. Urcite to budu pamate ...[/quote]
Pro konverzi videoformátů není nutně potřeba lepší grafika, tím to nebude.
focus (253)|24.11.2006 10:03
[quote=Saxel][quote=Modena]... Samotné provozování XPéček na této Tvé haluzy (bez urážky :-) ) je malé překvapení, že Ti vůbec naběhnou ! :-I[/quote]
No já bych nebyl takový pesimista. Ve firmě používáme XP Pro i na Duronech 750MHz / 256MB RAM s mireznou grafikou a taky jedou. Pravdou však je, že se na tom používají jen základní kancl. aplikace, žádná práce s videem. :-) Souhlasím s tebou, že by měl vyměnit paměti za větší.

[quote=focus]Sa cudujem, ze sa to vobec rozbehlo na 64MB. Urcite to budu pamate ...[/quote]
Pro konverzi videoformátů není nutně potřeba lepší grafika, tím to nebude.[/quote]

Ops, sorry, myslel som, ze to ma fyzicku pamat compu a nie grafiky. :-I
S grafikou by to nemalo mat nic. Skor stavim na tu vadnu pamat stroja, alebo na typovu radu AMD, kedysi davno som mal AMD (od vtedy uz nechcem) robilo to podobne problemy, ciastocne sa problemy stratili po nainstalovani najnovsich driverov. Ale s Pentiom som take hlasky uz odvtedy nevidel. :-)
pee.tr (1208)|24.11.2006 10:24
Se vším co se tu píše souhlasím, jen chci říct, že kámoš provozoval XP i na 128MB RAM, a údajně se mu oproti Win2000 na tomtéž "stroji" dokonce lehce urychlil comp. 9-)
Jinak grabování a úpravu videa jsem začínal na ATIně 2MB Pentium 100MHz 48MB RAM!!! (i když tehdy jen 1/2 PAL) a dost dlouho pokračoval na 16MB už v plném PALu.
RadstaR (28)|24.11.2006 10:51
Jediny co muzu doporucit, tak jak psal LEO, zkontrolovat prehrivani procesoru, pripadne zkusit nejakej program na test pameti, zda nejsou spatny. Bohuzel nepises zda ti tohle nedela i pri jine vetsi zatezi (hry, benchmarky atd.)
vlada (3470)|24.11.2006 12:00
WinXP bez větších obtíží běhají na 128MB RAMky. Navíc velikost RAM nemůže v žádnym případě způsobit pád woken do BSD. Je to jak píše leo + nějaké další možnosti - ovaldače, základní deska, nabořená instalace woken atd.
dostas (11)|25.11.2006 01:56
Takže prvně díky za zájem. Opravdu se na této sestavě dají rozběhnout XPčka docela slušně pro nenáročnějšího uživatele.

Běží stabilně, ale nastali potíže při instalaci Leadtek Winfast TVcard - nemá nějakej Mrkvosoftackej podpis ovladačů nebo co... ale karta úspěšně nainstalovaná a bez problémů funguje.

- zpožďoval se obraz za zvukem při nahrávání

Poprvní se mi to stalo při hraní Vietcongu - přeinstalace W XP asi na čtvrt roku pokoj až teď u toho videa

- jinak hraju NFS HS, UNG1,2 ; CS, Fladout atd.... bez problémů

- přetaktováno nemám

- mám strach spíš z toho přehřívání :-!!! nebo vadných RAMek

- přehřívalo se mi to už jednou v léťe tak že docházelo k automatickým restartům - po přidání větráku v pohodě

- přehled teplot :
ehm a co je to AUX


- na Vánoce chci koupit ty RAM a když už bude PC v servisu tak bych rád udělal něco s chlazením mohli by ste poradit: jaký větráky nebo co s tím, aby to lepší chladilo a němelo to zvuk jako turbína(jako teď) samozřejmě za nějakou rozumnou cenu díky za rady
vlada (3470)|25.11.2006 10:41
dostas
Já mam dobrý zkušenosti s větrákama od Arctic Cooling. Jsou tichý a chladí slušně.

Jinak ještě bych zkusil otestovat pořádně počítač - program Prime95 a v něm spustit "Options -> Torture Test". Jsou tam 3 přednastavený možnosti testu, zkus všechny.

Potom je ještě samostatnej test na paměť - Memtest86, ten taky zkus.
leo (345)|25.11.2006 13:44
No jestli je těch 63°C na CPU v klidu, tak sháněj nový chladič. Doporučil bych maximálně 60°C při zátěži. Sám mám chladič Thermaltake SilentBoost a chladí dobře, akorát je za dva roky jeho ventilátor hlučný. Koukni na web a vyber to nejlepší, co se ti podaří sehnat.

A s tím AUX si nedělej starosti. Také není od věci přidat vyfoukávací větrák do skříně (ale to jsi už asi udělal), abys měl ve skříni větší průvan a odváděl horký vzduch ven.
dostas (11)|25.11.2006 14:07
Tak jsem dneska rozebral PC, začal sem v něm u klízet a zjistil sem, že se větraček od grafiky netočí a mám podezření že už delší dobu, nechápu jak sem mohl tak dlouho fungovat musím ho co nejdříve viměnit....
leo (345)|25.11.2006 17:27
Zkus jeho ložisko promazat, ideálně "soplem" A-00 (zelená vazelina na ložiska). Pokud není motorek spálený, tak ještě nějakou dobu pojede. A o tom chladiči na CPU taky přemýšlej.
mirekv (7169)|25.11.2006 17:50
Mazat ložiska vydrží jen chvilku. Nejlépe nový a nějaký lepší, než ten původní.
leo (345)|25.11.2006 21:03
mirekv:
Právě s tou vazelínou A-00 mám vynikající zkušenosti. Přidíralo se mi ložisko na grafice, rozbíhalo se to asi minutu a pak ventilátor hlasitě vrčel. Po aplikaci A-OO běží už PŮL ROKU potichu. Ta vazelína má totiž tu skvělou vlastnost, že z ložiska nevyteče (je to poravdu jako sopel). Naopak nedoporučuji mazat ničím podobným jako silikonový olej ve spreji a podobná řídká mazadla. To je opravdu jen na několik dní. Ten větrák mi teď vydrží až do upgradu grafárny, nehodlám do něj nic investovat. Pokud má dostas tu vazelínu doma, může vyzkoušet.
mirekv (7169)|25.11.2006 21:09
leo
Nulku samo znám! :-) Ale takhle ji aplikovat mě nenapadlo, není agrasívní?
dostas (11)|26.11.2006 03:17
Mohli by ste mi doporučit nějaký chladič na PCU, vzhledem k tomu že budu kupovat RAMky a nezbívá moc peněz tak něco kolem 300 - 400 kč.
Teďka se mi nad procakem točí tohle :

http://www.alza.cz/chladic-coolermaster-saf-s82-ventilator-aktivni-do-skrin-d46980.htm
Pitomec (10211)|26.11.2006 07:07
Tu modrou hlášku jsem taky párkrát zažil a dělala to zvukovka s čipem CMI8738 (pokud si to dobře pamatuju).
focus (253)|26.11.2006 08:04
[quote=Pitomec]Tu modrou hlášku jsem taky párkrát zažil a dělala to zvukovka s čipem CMI8738 (pokud si to dobře pamatuju).[/quote]

Mam CMI 8738 a v zivote som tu hlasku nevidel.
Pitomec (10211)|26.11.2006 21:07
Ty seš vůbec divnej 9-) Každej komp s touto shitoidní zvukovkou se buď vůbec nerozjede nebo padá s nějakou hláškou - stačí si napsat název do google a v diskuzích na netu je příspěvků plná prdel...
stayman (12393)|27.11.2006 03:17
[quote=focus]Mam CMI 8738 a v zivote som tu hlasku nevidel.[/quote]

Ja tak isto mam kopec uzivatelov, ale klasika, Pitomec zase nieco nevie a tak vsetko ostatne je spatne len on nie :-E :-E :-E
xexcel (1)|27.11.2006 05:11
Zkontroluj HDD jak Scandiskem, tak konektor napájení.
Pitomec (10211)|27.11.2006 08:48
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=focus]Mam CMI 8738 a v zivote som tu hlasku nevidel.[/quote]

Ja tak isto mam kopec uzivatelov, ale klasika, Pitomec zase nieco nevie a tak vsetko ostatne je spatne len on nie :-E :-E :-E[/quote]
Já to píšu pořád, že seš StayKokot, a s každým svým dalším příspěvkem (nebo spíš patolízalským blábolem) to jenom dokazuješ 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) Tady se podívej na ten svůj "kopec uživatelů" a pak budeš možná v obraze (hlavně se nevymlouvej na datum, to máš marný - CMI8738 je prostě shit shitů) :-E :-E :-E :-E :-E

https://www.svethardware.cz/disc_doc-NA78FC6775D9C6201C1256BFE003608AC.html
focus (253)|27.11.2006 09:18
[quote=Pitomec][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=focus]Mam CMI 8738 a v zivote som tu hlasku nevidel.[/quote]

Ja tak isto mam kopec uzivatelov, ale klasika, Pitomec zase nieco nevie a tak vsetko ostatne je spatne len on nie :-E :-E :-E[/quote]
Já to píšu pořád, že seš StayKokot, a s každým svým dalším příspěvkem (nebo spíš patolízalským blábolem) to jenom dokazuješ 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) Tady se podívej na ten svůj "kopec uživatelů" a pak budeš možná v obraze (hlavně se nevymlouvej na datum, to máš marný - CMI8738 je prostě s**t s**tů) :-E :-E :-E :-E :-E

https://www.svethardware.cz/disc_doc-NA78FC6775D9C6201C1256BFE003608AC.html[/quote]

Nechapem o co ti ide. Su tam aj pozitivne, aj negativne nazory. Ja mam Intel chipset doska MSI a na nej integrovane 8738 a este raz pisem, ze som s tym nemal problemy akurat to bolo rusene napr. HDD, tak som kupil SB audigy a je vsetko v tichosti skombinovane so sluchatkami KOSS, kde naozej vsetko pocujes. U teba je proste problem ten, ze ked si niekto nekupi co mu poradis, tak je automaticky hned idiot. Na to sme si uz zvykli.... :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|27.11.2006 09:39
Tady právě radím, aby si tu sračkoidní zvukovku nikdo nekupoval a v celé diskuzi (na kterou jsem dal odkaz) je to i jednoznačně potvrzeno. Ono taky z ho*na upléct bič (tj. za tři stovky mít zvukovku 5.1) jaksi nelze 9-)
stayman (12393)|27.11.2006 10:15
[quote=Pitomec][quote=StayMan by €RikŁ€][quote=focus]Mam CMI 8738 a v zivote som tu hlasku nevidel.[/quote]

Ja tak isto mam kopec uzivatelov, ale klasika, Pitomec zase nieco nevie a tak vsetko ostatne je spatne len on nie :-E :-E :-E[/quote]
Já to píšu pořád, že seš StayKokot, a s každým svým dalším příspěvkem (nebo spíš patolízalským blábolem) to jenom dokazuješ 9-) 9-) 9-) 9-) 9-) Tady se podívej na ten svůj "kopec uživatelů" a pak budeš možná v obraze (hlavně se nevymlouvej na datum, to máš marný - CMI8738 je prostě s**t s**tů) :-E :-E :-E :-E :-E

https://www.svethardware.cz/disc_doc-NA78FC6775D9C6201C1256BFE003608AC.html[/quote]

[quote]Čip CMI-8738 se však osazuje i do separátních zvukových karet, které pak nabízejí velice široké možnosti za více než příznivou cenu.

6-kanálový D/A převodník je integrován do čipu, což má nezanedbatelný negativní vliv na odstup signál / šum, který je deklarován 85 dB. Ze subjektivního hlediska však rozdíl mezi Aureal Vortex 1 (92 dB) a CMI-8739 není příliš patrný. CMI-8738 rovněž zatěžuje procesor více než Vortex či Live! (měřeno pomocí programu AudioBench), nicméně na rychlost her či přehrávaní videa to nemá znatelný vliv.

CMedia CMI-8738 je bezesporu zajímavá alternativa pro prostorový zvuk. Kvalita reprodukovaného zvuku sice není úplně špičková jako u značkových zvukových karet, nicméně pro převážnou většinu používaných reproduktorům je více než dostačující. Integrované D/A převodníky značně převyšují kvality reproduktorových soustav pro domácí kino od Creative. Naproti tomu je prostorový zvuk ve hrách velice kvalitní a navíc karta těží s výborné softwarové kompatibility ve všemi standardy prostorového zvuku.

CMI-8738 mohu jednoznačně doporučit pro hraní her s prostorovým zvukem, kde se plně vyrovná mnohem dražším zvukovým kartám. I pro použití v domácím kině je CMI-8738 přinejmenším vyhovují a bezproblémovou volbou. Relativně nejhůře tato karta vychází pro přehrávání hudby, kdy při připojení ke kvalitní audio aparatuře se již mírně projevují omezení dané integrovanými převodníky. Nicméně existují karty s čipem CMI-8738, které mají vyvedený S/PDIF výstup a společně s kvalitním externím D/A převodníkem je výsledný zvuk mnohem kvalitnější než u libovolné zvukové karty s analogovým výstupem.[/quote]

Tam je vsetko napisane :-I a nejakí pitomci, co si nevedia poradit s instalaciou ovladacov, alebo vobec s nastavenim, ako ty, su mi niekde u zadnici 8-) :-R B-)
mirekv (7169)|27.11.2006 10:23
StayMan by €RikŁ€
Zadnice je co? To je totéž, jak u nás na Moravě prdel? :-E
stayman (12393)|27.11.2006 11:56
[quote=mirekv]StayMan by €RikŁ€
Zadnice je co? To je totéž, jak u nás na Moravě prdel? :-E[/quote]

Nie nie, to je vas vyraz, po nasom sa to povie rit :-D
Krist (376)|27.11.2006 13:03
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=mirekv]StayMan by €RikŁ€
Zadnice je co? To je totéž, jak u nás na Moravě prdel? :-E[/quote]

Nie nie, to je vas vyraz, po nasom sa to povie rit :-D[/quote]

Ale Stay, tady ses u nas, takze prdel... :-D