Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV Cassette

ladinek (494)|29.3.2004 15:44
Byl bych rád, kdyby jste mi sem napsali pár názorů, na jaké DV kazety zálohujete video. Já to zatím zálohuju na SONY DV premium, ale někde jsem četl, že to je spíš průměr. (i když nevím proč). Takže bych uvítal nějaké tipy a nebo jestli to stačí na ty SONY.......(kameru mám JVC)
Díky!
Hawkey_tvf (434)|30.3.2004 08:21
Ak nevies preco tak ti to vysvetlim asi takto: vybalim NOVU Sony Premium, vlozim do kamery a po chvili mi hlasi ze mam spinave hlavy. Kopec ostatnych kaziet je na rozdiel od tejto v pohode.
Pouzivam Panasonicy - Super Linear Plus.
Pitomec (10211)|30.3.2004 08:31
Když to nedělá problémy, tak to neřeš. Osobně tedy používám Panasonic nebo Emtec a viděl jsem i problémy se SONY Premium (úplně nová kamera Panasonic DS-30 odmítla přehrávat záznam na této pásce, byť ho sama vytvořila), ale jednu pásku SONY Premium taky vlastním, a ani po cca 25 přepisu nevykazuje žádné vady.
ladinek (494)|30.3.2004 08:41
No tu hlášku s těma hlavama mi to tam háže taky. Mám takový dojem, že když jsem to ignoroval nebo vypnul a znovu zapnul kameru, tak nahrávala normálně dál. Každopádně to hlásení o těch hlavách asi nebude v pořádku, takže se Sony se rozloučím a poohlídnu se po něčem jiném.
:BB:
Majky (146)|30.3.2004 20:21
to Pitomec:
Jakou vlastníš videokameru ??? :BB:
Pitomec (10211)|31.3.2004 06:57
Majky: Pokud se jedná o miniDV, tak Panasonic MD-9000 a DS-28, a ještě S-VHS Panasonic MS5.
arkij (540)|31.3.2004 15:03
Já používám od začátku Sony DV Premium (cca 60 ks) na kameře SONY, tři "pracovní" na pokusy a nahrávky z TV mají za sebou už tak od 30-ti do 40-ti záznamů, ostatní 2 x v cyklu originál/archiv - žádný problém jsem ještě neměl :-!!!
Hawkey_tvf (434)|31.3.2004 15:33
arkij: no ja som uz tiez pobadal, ze Premium robi problemy hlavne na "nie Sony" kamere a na Panasonicu obzvlast
Rado_tvf (9)|2.4.2004 11:18
na mojom Panasonicu DS65 som od zaciatku pouzival Sony Premium, najprv to islo a potom zacali problemy. Po niekolko nasobnej navsteve servisu a hlbkovom cisteni hlav mi bolo doporucene (po priznani, ze pouzivam sony pasky), aby som pouzival ine pasky, napr. TDK, alebo Panasonic. Tak som zacal pouzivat TDK a odvtedy ziadne problemy so spinavymi hlavami nemam. Takze nieco na tom urcite bude!
Terka (274)|3.5.2004 12:59
četla jsem na různých stránkách na netu, že dobrý jsou panasonicy a Fuji, co se ale nemá dělat je míchat různé druhy kazet (různí výrobci). dochází k interakci látek, které kazety zanechávájí na hlavách a to má vliv na problémy se zápisem a čtením.
stayman (12393)|3.5.2004 13:05
Ja pouzivam MiniDV kazety Panasonic DVM80 s 80minutovym zaznamom a ziadny problem, nikdy.
Hawkey_tvf (434)|3.5.2004 13:48
Terka: tie solid phase reakcie su asi vymyslenina, v kuse su to len kovove alebo oxidove castice ako magnety a spojivo na baze zvacsa polyesteru plus pomocne latky... viacmenej variacie toho isteho. Drahsie pasky maju jemnejsie domeny, navyse zorientovane do +/- jedneho smeru a lepsie mechanicke (oteruvzdornost, elasticita, ...) a transportne vlastnosti.
soko.ban (185)|4.5.2004 08:41
mam Panak DS60, pouzivam kazety Fuji a Panasonic, ale mam i 4 SONY Premium. 3 jsou v pohode.. a jedna po nahrani celkem vzacnejch zaberu je plna dropoutu... elegantnim obloukem letela do kose a sony nikdy vice...
Vcera jsem videl v K+B dva druhy Pansonic kazety, typ si nepamatuju, ale jedny byly za 110,- a druhy za 120,-. Coz je luxus.
Pitomec (10211)|4.5.2004 13:23
Taky jsem se setkal s tím, že na SONY Premium byly dropouty - ale pouze pokud se ta kazeta přehrávala v kameře Panasonic. Jak jsem ji dal do JVC videorekordéru, tak po dropoutech ani památky.
Hawkey_tvf (434)|4.5.2004 13:29
Tiez som to skusal na JVC videorekorderi, ale boli tam... ale menej...
Sony asi nemiluje Panasonic :-E
DUsoft (181)|4.5.2004 17:46
Točím na VX1000, postupně jsem prošel SONY Premium, Panasonic, BASF (tehdy ještě, dnes Emtec), TDK, Maxell, teď mám zásobu Fuji. Nikdy nebyl problém, kromě 1ks TDK (odmítla ho kamera hned po založení materiálu), a z jednoho kusu SONY Premium po mě nepřečetl nikdo, i když moje kamera (maminka záznamu) to četla. Tak si vyberte. Asi je to jedno, na co se točí, hlavně aby to bylo čistý a nezmuchlaný. :BB: